3 doggies 
goed zo dames ja soms is de ene halsband een oplossing en soms een andere teminste als je de halsband de oorzaak is van niet netjes lopen, welke hondenschool geeft jij les Ellie? en inderdaad op shows worden slipkettingen heel veel gebruikt...welke hond en welke show was dat?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "De slipketting, hulpmiddel of marteltuig. (tekst van internet)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies Alle hiervoren opgenoemde trainings methodes werken, maar ze hebben allemaal zo hun beperkingen.
Iedereen maakt zich maar druk om de slipband/ketting, maar dat is nog niet het grootste probleem in de hondensport of bij de huis tuin en keukenhond training.
Zo zijn er nog hele volksstammen in Nederland die werken met een prikband of met stroom. Als we dat al eens de wereld uit helpen dan zijn we al op de goede weg.
Juist Theo,die banden vindt ik nu HEEL verschrikkelijk,die moeten ze per direct uit de handel halen.En groothandels in dieren benodigheden,moeten zich schamen dat ze dit verkopen.
Dat was Bleiswijk,en het was een tibetaanse mastiff.
Karin
3 doggies @Ellie
Nou Ellie zou je alsjeblieft de naam van jou hondenschool hier willen vertellen, want als je dit op deze manier met droge ogen durft te vertellen dan hoop ik echt dat er nooit meer iemand bij jou op de hondenschool komt. Wat een ontzettende onzin!!!!
Dat geeft alleen maar aan dat op jou hondenschool een enorm gebrek aan kennis en creativiteit is. En dat je totaal niet weet waar je het over hebt. En het gevaar bestaat dat er mensen zijn die ook nog denken dat je gelijk hebt.
Dus kom maar op met de naam van jou hondenschool. Doe de honden een plezier en stop met deze hondenschool!!!!
3 doggies chips, te snel gedrukt.
Bij de echte praktijk honden (politie en bewaking) worden deze hulpmiddelen veelvuldig gebruikt. Dit is totaal niet nodig. Hier past de slipband/ketting beter.
Voor de huis tuin en keuken hond dressuur is een gewone halsband het beste. Als er dan eens iets niet lukt kun je altijd nog onder begeleiding van een expert een andere oplossing zoeken.
Wij mensen zijn te zacht geworden. Nu mag je een dier geen pijn meer doen, net zoals je kinderen. In zekere zin ben ik het daar wel mee eens, echter wat is pijn doen. Een tik tegen je kont als bestraffing doet niet echt pijn, maar het voelt wel als een bestraffing. Zo ook bij de hond met de slipband/ketting. Wij denken dat alles wat we doen met pijn te maken heeft, echter dat is dus niet het geval, mits het allemaal goed gebruikt worde en niet te pas en te onpas.
Het gevaar van dit soort forums is dat we niet weten wei er achter dat beeldscherm zitten en wat hun kennis is op het gebied van dressuur.
Zo maak ik regelmatig mee dat jongemannen die pas enkele jaren KNPV of IPO trainen koste wat het kost hun manier proberen goed te praten en als het enigste middel. Ook mij proberen ze dan te overtuigen met alle middelen. Ze vergeten of weten dan echter niet dat ik al vele jaren actief ben in de hondensport. Als kind altijd met honden opgegroeit, daarna bij de KLU als Hondengeleider de harde dressur gevolgd. Na de KLU tijd ben ik blijven trainen met honden en wel het KNPV proggramma. Hier raakte ik snel op uitgekeken omdat men mijn manier van werken niet wardeerde en deze afkraakte. Hierna ben ik gaan trainen met Duitse Herders. Daar kwam de manier van trainen al vrij dicht in de buurt van mijn manier van werken. helaas raakte ik in 1998 zwaar overspannen en dan kan je niet meer met dieren werken. Nu ben ik er weer helemaal bovenop en ben ik weer terug bij waar ik gebleven was. Mijn manier van werken is gebaseerd op spel en dan beloning met af en toe straf en met heelveel wederzijds respect.
Mijn oude Duitse herder van toen is ooit door Dhr Schilder (gedragsbeoordelaar) van de Universiteit van Utrecht beoordeeld tijdens het pakwerk. Hij vond op dat moment dat mijn hond agressief was. Echter na de oefening mocht de hond als beloning de bijtmouw meenemen. Toen dhr Schilder zag dat de hond de mouw zelfs terug bracht kwam hij tot de conclusie dat dit aangetrainde agressie was. Het hele bijtwerk had ik opgebouwd met spel. De slipketting werkte daar heel goed in mee samen met de diverse manieren van belonen. Het is dus een samenspel van straffen en belonen.
3 doggies 
Bassie..
Laat maar..
Gelukkig weten nu weer meerdere mensen hoe het ook kan..
Er blijven altijd mensen bestaan die niet open staan voor andere inzichten..
Niet in staat /geen geduld te leren, cq. hun honden iets te leren..
Misschien in hun volgende leven..
3 doggies 
Jeetje wat een baal kortzichtigheid.
En dan nog de zin: Nu mag je geen dier meer pijn doen,net als je kinderen?????!!!
Kom ik nou van een andere planeet,of wil iedereen(te veel)maar alles en iedereen pijn doen???
Showen met een slipketting,want dan loopt de hond zo mooi????Niet dat het gaat om hoe die hond zich voelt verder.Dan loopt maar scheef.
De mensen die achter een hond aanlopen met een gewone halsband die hebben thuis in huis al een scheve verhouding met de hond.Een hond doet graag dingen voor je als je beloond en hem zijn zijn honden-waarde laat.
En bedenk je ook eens hoe het voor een hond is om op een show te lopen,dat zijn echt geen misselijke prikkels die een hond daar binnen krijgt,qua drukte en andere honden,allemaal aan de lijn,alle baasjes gespannen want er moeten goede punten gescoord worden(nou zullen niet alle baasjes zo zijn,maar er zijn er zat die aleen maar voor het uiterlijk gaan,je kan niet zeggen dat het niet zo is,anders hadden we nu geen doorgefokte rassen met platte neuzen en slee ruggetjes,honden die toch door de keuring komen met HD omdat ze zó mooi zijn,allemaal omdat bepaalde keurmeesters dat mooi vinden,maar of het voor de hond fijn is
)
3 doggies Wat mij nou nog het meest verbaast is dat de meeste mensen iedere 2 jaar of misschien 3 jaar een nieuwe auto kopen, of zouden willen omdat die net iets beter is dan de vorige. Maar als het over honden gaat rijden ze nog met paard en wagen. Gebruiken ze methodes van 35 jaar geleden terwijl er inmiddels al heel veel betere methodes zijn. Ik snap daar helemaal niets van. Wie het wel snapt mag het mij uitleggen!
3 doggies 
Soraya...
Sommige mensen leren het nooit ben ik bang.
Niet druk om maken hoor...
De manier waarop deze mensen met hun honden omgaan verteld meer over de mens, dan over de hond...
3 doggies 
Bassie ik durf te wedden dat er hier vast mensen zijn die dit jou gaan uitleggen,moet je opletten
3 doggies @Soraya
We zijn al 7 pagina's verder en er is nog niemand geweest die dat heeft aangedurfd, dus ik heb weinig hoop.
3 doggies 
Ja snap ik ILja,maar het blijft toch sneu voor die honden,die ook gevoel hebben en een HOND zijn (niet te vergeten,en als je je inleest je je hond prima kan laten luisteren op een leuke manier)
Maar het is net of mensen niet willen,als of ze het fijn vinden om een hond pijn te doen....Of is het gewoon het (kleine)brein wat al die positiviteit niet kan behapstukken.
Waarom wil je dat????Je hond corrigeren met een ketting,we corrigeren mensen vroeger ook op een 4-en-deel- tafel,of stenigen op een plein,doen we ook niet meer,maar een hond MOET wel worden pijn gedaan anders luisterd hij niet.
Als een hond niet luisteren kan of wil dan is dat het gebrek van de baas en NIET van een (onbegrepen)hond.
3 doggies 
Misschien ben ik hier dan een van de weinige in, maar ik werk ook met dit soort "martelmethodes" en ik heb eigenlijk nog nooit zo'n fijne hond gehad! Hij trekt niet meer en ik kan er tegenwoordig alles mee.
Ik begrijp waar Ellie vandaan komt en ik snap haar verhaal wel. Als ik kijk naar alle honden hier in de buurt is die van mij een van de weinige die een echt leven heeft, die wat doet ipv op de bank hangt en rondjes door de buurt mag hobbelen.
Hij staat goed onder appel, elke dag heerlijk spelen en trainen en dan ook nog 2 keer per week naar de club.
En natuurlijk is het niet voor elke hond geschikt en kun je er flink wat schade mee aanrichten als je er niks van weet. Maar er zijn gewoon honden die wel een keer flink op hun plek gezet mogen worden. Je zult duidelijk moeten worden en bij dat soort honden red je het niet met koekjes of ruilen (ik ken ze).
3 doggies 
Bert,hier het mens met 0,0 verstand...
HD kan je niet zien met je blote oog,nee dat snap ik echt wel met mijn 0,0verstand.
(Dikke)Maar,er is toch echt een filmpje in de omloop waar een hond te zien is met dikke HD en die werd goed gekeurd,dus klaar voor de fok.
En daar is die kip zonder kop weer...
3 doggies 
Onze gedragsdeskundige gaf ons de volgende stelling;
Stel je wil je kind binnen de lijntje leren kleuren..
Om dit te leren kun je twee dingen doen;
1. Bij iedere keer dat je kind buiten de lijntjes kleurt, geef jij je kind een klap.
2. Iedere keer dat je kind binnen de lijntjes kleurt geef jij je kind een compliment.
Ik durf te wedden dat als je voor methode 1 kiest.. je kind sneller binnen de lijntjes kleurt. maar wat gebeurt er met de ouder kind relatie? En met het zeflvertrouwen van het kind?
Kies je voor optie twee dan kun je op een positieve manier het zelfde bereiken. Wellicht duurt het iets langer maar ondertussen leer jij je kind positief denken en bouw je zijn zelfvertrouwen op.
Ik persoonlijk vind het jammer dat mensen voor slipketting kiezen omdat een gedragsdeskundige of instructeur dit aanraad. Wees creatief en probeer je te verplaatsen in het denk/leer vermogen van een hond.
De instructeurs die dit nu nog aanraden zijn in mijn ogen niet bijgeschoold en dus niet (meer) geschikt om les te geven.
Het positief opvoeden van honden staat nog in de kinderschoenen en ik hoop dat dit snel veranderd. Vroeger was het normaal dat leraren en ouders kinderen sloegen.. nu word het gezien als mishandeling..!! De tijd veranderd, laten we met onze tijd mee gaan!
3 doggies 
Ik vind die van Bassie wel een goeie hahaha wij rijden in een auto van '79 en zou niet eens een nieuwe willen, maar de techniek in de auto is een mix van deze tijd en van vroeger
3 doggies 
Sanny, als je naar de mensen van vroeger luisterd(die dus geslagen werden) zeggen ze allemaal.....het was vroeger vrij streng en we hebben tikken gehad maar we zijn er niet minder van geworden....
3 doggies 
ik moet eerlijk zeggen dat ik geneigd ben een heel eind met Theo mee te gaan. Je moet ook niet overdrijven, dat van dat kleuren in en buiten de lijntjes vind ik niet van toepassing, is veel te simpel en erg in het straatje van "alleen maar belonen want een korte correctie is zelfs niet goed" kinderen hebben ook weleens een (fysieke) korte correctie nodig, die mag nooit pijnlijk zijn, maar mag wel ff schrik geven.(is mijn menig he !)
das met honden ook zo, helaas heb ik persoonlijk met de slipketting nooit veel goeds bereikt zien worden, honden anticiperen erop en ik heb altijd meer het gevoel dat het gebruik van de slipketting bij sommige rassen een soort "must" is want anders hoor je er niet bij. Zoals iemand met een DH tegen mij zei "er zijn geen halsbanden voor DH's, die horen aan de slipketting"........ tja, dan ben je uitgepraat.
en Ellie, wat jij schrijft ontgaat me geheel, ik ben nog nooit achter mn hond aan gesleurd, nergens niet, en hij hangt ook niet verveeld op de bank (daar mag tie nl niet komen, en vervelen doet hij zich ook al niet)
heel stereotype is dit: mensen die de slip gebruiken graven zich gewoon in, tegen de argumenten van degene die iets anders proberen aan te dragen.
ik zal het ding niet meer gebruiken, misschien zijn schnauzers er ook niet zo goed in, stomweg gecorrigeerd te worden, ze kunnen nogal eigenzinnig en sterk in karakter zijn, maar ik zag er geen enkel voordeel van, integendeel, mijn vorige reu werd er keihard van en zeer onaangenaam. Wat niet wil zeggen dat onze hond(en) altijd uitstekend luisteren, daar heb ik die ketting niet voor nodig.
3 doggies 
@ soraya ik vind dit wat je zegt De mensen die achter een hond aanlopen met een gewone halsband die hebben thuis in huis al een scheve verhouding met de hond een beetje krom.. het meeste wat je juist hoort van mensen is dat de hond binneshuis juist wel luisterd maar buiten meer prikkels te verwerken heeft.. mijn reactie is wel even offtopic maar wou het even zeggen
3 doggies 
Hallo J&T van H&D,
Nee dat klopt, niet iedereen zal zeggen dat hij/zij er minder van is geworden.
Maar ze zullen ook niet allemaal vol respect en lof over hun leraren/leiders praten.
De leraren/leiders hadden toen geen keus en wist niet beter.
Nu de kennis over denk/leer vermogen verbreed is, kun je kiezen voor een positieve opvoeding.
Ik heb er voorgekozen en sta er volledig achter. Ik weet zeker dat over een aantal jaar iedereen deze keuze als vanzelfsprekend zal beschouwen..
Net zoals als wij nu onze kinderen niet iets leren door hen te slaan.
3 doggies 
Gasten Ellie, Karin en Bert zijn één en dezelfde. Om deze reden kan deze persoon niet verder meer reageren in dit topic.
3 doggies 
sanny, dat is waar maar ze zeggen dit vaak omdat ze het, met hoe de kinderen nu tegenwoordig worden opgevoed,ook niet eens zijn
3 doggies 
Missy ,ik zal het nog wat duidelijker uitleggen :
Thuis ga je oefenen met; positief belonen,een commando wat alleen maar kán betekenen dat je iets lekkers krijgt(zoals KIJK EENS)
Je hond niks gratis geven.
Hond niet door het huis jou laten achter volgen.
Niet bedelen
Netjes wachten als we de deur uit gaan en je het commando: 'kom maar' hoort.
(bij mij)Geen hond op bank of bed.
Niet naar je hond gaan knuffelen,de hond altijd bij je roepen voor een aai of knuffel.
Zo min mogelijk over de hond heen hangen en op de kop aaien.
Niet toegeven als je hond toch probeert je aandacht te claimen door met de neus onder je hand te wippen.
Spelletjes zelf stoppen.
Als je merkt dat je te duidelijk in de ogen kijkt van je hond en de hond kijkt weg,dat jij dan ook weg kijkt,dat geeft vertrouwen,de hond ziet dat je hem snapt.
Als je dat soort dingen heel consequent doorvoert ,dan loop je niet over je hond heen,je leert samen te werken,en dan trek je de samenwerking een stuk makkelijker door naar de buiten wereld.
Verder ik ook niet dat je dit in 1 week gaat bereiken,maar je moet er geduld en tijd in willen steken.
3 doggies 
@ellie
en jij hebt een hondenschool?! triest dat je een hondenschool kan beginnen zonder iets van honden te weten
een moeder corrigeert een pup helemaal niet met een beet in de nek, de enige keer dat een moeder de pup in de bek neemt is als ze hem wil verplaatsen...hoe kom je erbij?! zeker ergens gehoord...
nee waarom op een positieve manier een band met de hond opbouwen en lekker gezellig en positief trainen als het ook op de harde manier kan?! lekker makkelijk!
valt mij trouwens op dat alle honden met slipketting die ik zie....jawel....trekken
doe het toch positief is veel leuker en beter voor de hond!
3 doggies 
@ MISSY jij reageert op Soraya met..
@ soraya ik vind dit wat je zegt De mensen die achter een hond aanlopen met een gewone halsband die hebben thuis in huis al een scheve verhouding met de hond een beetje krom.. het meeste wat je juist hoort van mensen is dat de hond binneshuis juist wel luisterd maar buiten meer prikkels te verwerken heeft.. mijn reactie is wel even offtopic maar wou het even zeggen
Mijn vraag aan jou is; Daarom moet de hond de hond een wurgketting om..??
Dan gaat de hond beter met de prikkels om..??
Of wat is de reden voor de wurgketting..?
Ik snap je niet..??
Leg uit graag..
De gasten Ellie, Karin en Bert zijn één persoon.. 
Je zelf bijvallen..?
Typisch hé.....
3 doggies 
Ik ben ook tegen slipkettingen en al dat dergelijk gedoe...neem een schilpad dan om te gaan wandelen
3 doggies 
Ik vind dat Theo ergens wel een punt heeft. Ik weet dat het normaal is dat oudere generaties vinden dat de jeugd losgeslagen is, maar als je de kinderen van nu ziet... Heel veel worden er echt niet opgevoed. De ouders zijn de hele dag van huis en thuis voor de tv geplant.
Soms denk ik dat een flinke tik zo'n jong goed zou doen.
3 doggies 
Ik denk dus dat er in dergelijke huishoudens in het geniep heel veel van dat soort tikken nog uitgedeeld worden. En die komen dan in de plaats van een goede opvoeding met duidelijke regels en uitleg over waarom wel en waarom niet.
Maar goed, we dwalen af.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "De slipketting, hulpmiddel of marteltuig. (tekst van internet)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?