
de oudere hond van ons van 13 maanden oud die waakt echt over der eten.
zodra onze andere pup al 1 meter in de buurt komt rent ze naar der eten en gromt.
nu wou ik er bij komen oke der in gaan kon maar zodra ik der ging aaien lanks der bekkie der wang zeg maar en een beetje weg wil duwen gromt ze naar mij ook wil ik der weghalen gromt ze ook,
kijk ze mag van mij grommen als de pup bij der bak zit( pup is bijna 6 maanden) maar beetje belachelijk als hij al 1 meter in de buurt is dat ze gromt als ze vlees krijgt lijkt het wel een wild beest als die pup er bij komt of ik.
maar ze doet het dus nu bij der brokken (Royal cannin)
en ik corriceer het wel zoals der etens bak claime zodat het van mij is dat ik der bak opeis.
maar nu eet ze er niet van zodra ik dat doe want je moet wel gewoon der bak wegkunnen halen maar ik kan der niet eens aaien sorry voor de lange tekst
Groetjes Shadow en bo en het vrouwtje
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "waken over der eten..." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Grommen is een hondse waarschuwing.
Je kan het beste je hond gewoon rustig laten eten,dat is normaal.
Je wilt zelf toch ook goed rustig kunnen eten.
Haal de pup weg als hij haar wilt gaan storen tijdens het eten.
Wat betreft dat je haar bak weg pakt zodat je haar zou leren dat jij alles van haar af moet kunnen pakken(zeg het als ik fout zit,maar dat is toch de reden waarom vele mensen het eten willen kunnen weg pakken van de hond).Als je hond bijv iets pakt van straat,wat jij niet wilt,dan kun je haar beter aan leren wat LOS betekend en KIJK EENS aanleren,dus dingen afruilen.Iets op straat pakken betekend dat voor haar dat ze bij jou iets kan komen halen.
In de hondenwereld is wat van jou is ook echt van jou en wil iets of iemand dat afpakken dan mag zij dit verdedigen en dat doet ze dan met grommen,eerst een waarschuwing,daarna gaat ze met haar tanden aan de gang.
Ik heb bij mijn hond nooit haar etensbak weg gehaald tijden het eten,dat is toch niet prettig.Dat zouden ze bij mij ook niet hoeven te doen.
Verder maakt niet uit wat ze ook vindt op straat ,als ik zeg LOS of KIJK EENS,dan laat ze het los en komt bek likkend naar mij toe.

Je gaat je hond toch niet op zn wang aaien als ie eet???
Moet ik bij Bijou proberen, dan hangt ze in mn arm.
En nee, niet omdat ze agressief is, maar omdat dit puur hondengedrag is.
In de hondenwereld is het eten een bezit, niemand komt daar aan.
Afpakken is dus compleet tegen de natuur van de hond in, niet doen dus.

ik laat de hond altijd even zitten en wachten tot ik de bak rustig op mn gemak heb gevuld en heb neer gezet, daarna zeg ik "toe maar" en ik heb nog nooit een hond ooit gestoord tijdens het eten.
de bak claimen.... doet me erg aan een amerikaanse trainer op NG denken die term
nu er strijd is ontstaan gewoon geen brokken laten staan, ook met jou, is helemaal niet nodig.
Gewoon 1 of 2 of 3 momenten voertijd, honden apart van elkaar (gescheiden dus, bv gang en keuken) laten eten, tegelijktijd, zijn ze klaar, bakken weg, en geen aandacht meer voor voeding, kan er geen ruzie zijn ook. En jij bent degene wanneer en waar er gegeten wordt, hoef je niks voor te claimen.

ja de bakken staan hele dag het is met zo'n standaard ene bak water ene bak voer ze krijgt 2 keer perdag voer.
Maar de pup stoort der helemaal niet hij gaat zitten en kijkt ff en dan gromt ze kijk tegen de pup moet ze zelf weten maar tege mij hoeft het niet ik pak het noooit weg ik aai der alleen en dan gromt ze ik heb dus andere dingen gezien zo gezegt ik kijk vaak animaal planet en dan komen er bijvoorbeeld nieuwe honden in een asiel en die worden dan getest hoe ze reageren bij het eten en dan zie je ook dat als ze grommen of iets dat ze dan niet door mogen gaan.
van die kleine van me mag je er wel bij die jongste pup en zij mag ook bij hem maar anders soms mag er niemand bij komen dat ik er niet bij mag komen vindt ik te ver gaan tegen andere hond oke maar tegen mij dat gaat me te ver want de volgende keer komt er bijvoorbeeld een kind op bezoek en die komt er bij en ja straks is het raak want ze laat der eten de hele dag staan en neemt soms kleine hapjes

Je moet dus nooit aaien als een hond eet.
Met rust laten! De pup snapt het gegrom, en zal afstand nemen.
Over dat testen wat ze op TV doen is om te kijken hoe bezitterig een hond is, want als een kind te dichtbij komt is het niet de bedoeling dat de hond gelijk aanvalt.
Wil niet zeggen dat je dan iedere dag dit ff bij je hond moet proberen, want dat is niet de bedoeling.

meer mensen zeiden dus tegen mij je moet er gewoon bij kunnen komen dus dacht zet het hier neer kijken wat jullie er van vonden moet der tog gewoon kunnen aaien normaal kan het altijd en dins vandaag is het ineens grommen naar me.

Ja dat heb ik ook weleens gezien in dat programma.
Maar ze gaan niet uit van de hond,maar van de mens,hoe die het wil zien.
Je moet een hond gewoon met rust laten als ze eet,dat is toch niet zo gek.
Als jij zit te eten,wil je dan op je wang gewreven worden terwijl je aangestaard wordt?
Voor een hond is dat heel bedreigend.
Het is niet nodig,je hond kan zo niet rustig eten.
Je schrijft wel dat je zo niet eens haar bak kan weg halen en dat je dat wel moet kunnen,van wie?Van de TV?

Veel mensen zeggen dat inderdaad, maar het is echt tegen de natuur van de hond in.
Als jij eet, zou je het dan fijn vinden als ik je aai, of aan je zit?
Waarschijnlijk is het antwoord nee, je wilt rustig kunnen eten.
Je hebt pas een probleem als je hond agressief word op het moment dat je niks doet behalve in de keuken staan bijvoorbeeld, terwijl de hond eet.
Als Bijou eet, krijgt zij rust en de ruimte. Ik ga daar niet bovenop zitten kijken of haar aaien.

ik doe het niet altijd deed het vandaag 1 keer vroeger toen ze pup was deed ik het maar nu ze ouder werd dacht ik probeer het is en toen was het grommen straks zit der wat in der eten wat je ent gemist heb kan je het niet pakken want je hond bijt je dan stel der is wat in der bak gevallen moet ik het gewoon weg kunnen pakken.

Ik vind het wel een hele goede opmerking van Samantha, op TV zie je inderdaad dat ze dit testen, zodra een hond boos word nou dan is het een agressieve hond..
Ze worden zelfs ingeslapen als ze boos reageren, erg toch?

ja hond rustig laten eten is natuurlijk een punt, maar je wil natuurlijk ook gewoon veilig de bak van e hond af kunnen pakken. weet niet of je kinderen heb, maar anders kan het nogal gevaarlijk zijn als je hond zijn eten verdedigd.
je kunt dit verminderen en trainen door jezelf te asocieren met eten. geef de hond een lege bak en gooi er zelf brokjes in. zo leert je hond dat het leuk is als de hand bij de bak komt. gooi er ook eens een worstje tussen door in.
als hij dit kan en hij is eens een keer aan ht eten. haal dan de bak weg, geef je hond een worstje en geef de bak weer terug. oefen dit niet te veel en te vaak, want idd. je hond wil rustg eten. zo leert je hond dat het niet zo erg is maar juist harstikke leuk als je in de burt bent

het is een ding wat ik mijn honde leer dat ik ze etens bak weg kan halen zonder protest ook dat ik ze botjes kan weg pakken en waarom
ik heb kleine kinderen en ja kinderen doen soms domme dingen waarvan ze weten dat het niet mag
mijn honden intereseert het ook niet zelfs me pup van 10 weken geeft geen kik meer kan alles weg pakken als ik het wil en zo ook me kinderen wel zo veilig

Ja er zijn nog zat mensen die vinden dat je je moet kunnen "lastig vallen" tijdens het eten,maar zo werkt het echt niet,tenzij je een geperforeerde arm wilt.
Mensentaal en hondetaal zijn anders.
JIj vindt(hoort van anderen) dat je altijd bij de bak moet kunnen(claimen),want het is van jou.
Maar in werkelijkheid heb je het net zelf gegeven,dan kun je het niet weer gaan afpakken.Dat is heel verwarrend voor de hond,de enige normale reactie van de hond is grommen.De hondentaal is :gegeven blijft gegeve,wat je hebt mag je houden en verdedigen.
Trouwens heel netjes van je hond dat ze gromt.
Als je je niet lastig valt,dan hoeft ze ook niet te grommen,de mens doet het eigenlijk zelf

ok dan laat ik der met rust..
ik had dus gehoord dat je dat juist moest doen de hond leren dat je er altijd bij mag komen maar mechien had diegen het fout daarom kwam ik het hier is vragen.

Ik geef de honden ieder apart im de keuken hun eten.
En ik ga ook nooit de honden aanhalen.

oh en btw. gewoon vaste voeder tijden. jij bent de baas, jij bepaalt wanneer je hond eet. dan weet jij ook wanneer hij gegeten heeft. das makkelijk in verband met maagtorsie. en ff tussen door: mijn puppie durfde niet eens uit de bak te eten omdat ik hem al het voer gaf onderweg bij het uitlaten door het trainen. mijn hond heeft geen probleem ermee als ik aan haar bak zou zitten

De enige goede manier is met een lege bak beginnen en er steeds iets IN doen,in plaats van claimen of afpakken.
Zo leert ze dat ze via jou meer kan krijgen,dan valt er ook niks te grommen of verdedigen.
Maar dan nog zou ik haar met rust laten tijdens het eten.

maar die andere pup zit gewoon op een best verre afstand en nog gromt ze.
en ja dta bedoel ik ik heb geen kinderen maar stel er komt viste met kleine kinderen die kunnen dan niet eens in de buurt komen bij de hond of het kan fout gaan en dat wil ik niet ik haal het niet weg maar vindt wel dat ik erbij moet kunnen komen een kind steekt ff ze vinger er bij en straks is het weg vinger en dat moet niet en wil niet de hond steeds in een aparte ruimte eten gaan geven dat is ook weer zo naar...

Het zal duidelijke taal zijn voor de pup, daar zou ik me geen zorgen over maken.
Je hond maakt nu haar grens duidelijk, je pup moet niet in de buurt van haar eten komen, want dat is van haar.
Als er visite komt met kleine kinderen, moet je duidelijk maken dat de hond met rust moet worden gelaten.
Of je geeft je hond eten voor dat de visite komt.

Als er visite komt dan geef je:
1;je hond geen eten
2; doe je ze in de bench,dat voorkomt een hoop drukte en overprikkeling voor je honden
3;vertel je je visite dat ze de honden totaal met rust moeten laten als ze in de bench zitten.
Door naar de pup te grommen heeft ze hem alvast aan dat ze hem op deze(lange) afstand al te direct vindt.Véél te dichtbij.
Nogmaals heel netjes van je hond om zo te waarschuwen.

ik heb 4 honden en die eten allemaal tegelijk ,ik kan de etensbak weghalen wanneer ik maar wil ,het enige wat ze niet tolereren is dat een van de andere honden bij hun bak komen,hier wachten ze allevier tot iedereen klaar is en dan gaan ze ruilen van etensbak

Moniek hoe heb jij ze geleerd om de etensbak weg te halen wanneer jij dat wilt,zonder dat ze gaan bijten of grommen?

tja zoiets had ik vroeger ook, maar dan moeten de onderlinge verhoudingen volledig duidelijk zijn.
en.... mijn ranghoogste stoorde toch nooit de ranglagere, hij wachtte tot er beweging kwam, dus afpakken was er niet bij.
ik heb trouwens heel lang de honden wel degelijk gescheiden laten eten, gewoon om problemen te voorkomen, waarom zou je ze creeeren als het niet hoeft.
is de roedel stabiel....... en het kan... fijn, zo niet, creeer je als roedelleider gewoon rust en bepaal jij wie waar en wanneer eet.
ik blijf vaak wel in de buurt van het eten bij Gorby, hij had ook best wat argwaan, ik rommelde dan maar wat aan in de keuken, gewoon in zijn buurt, heb ik maanden vol gehouden, toen gooide ik er af en toe eens wat bij, nu is hij volkomen ontspannen.
dat soort dingen gaat ook niet in 1 dag, vertrouwen en respect moeten groeien.
maar voor TS zou ik zeggen:
geen eten laten staan, honden gescheiden voeren zodat er geen spanning is, en zelf rustig in de buurt blijven, op een afstand dat er geen stress is, en langzaam terug het respect en vertrouwen opbouwen rondon voeding, komt vanzelf weer goed als het eerder ook goed was.
hoe het perfect zou kunnen is leuk, maar het gaat niet altijd perfect, ligt ook aan de honden die je hebt rondlopen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "waken over der eten..." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?