Mijn parson russell chica heeft de zeer vervelende gewoonte om compleet 'gek' te worden als ze een andere hond ziet. Niets helpt dan meer omdat ze mij niet meer ziet of hoort. Ze blaft, jankt, blért als een dolle.
Nu heb ik inmiddels al ontdekt dat dit gedrag voortkomt uit onzekerheid, maar hoe kan ik dit gedrag ombuigen zodat ze niet compleet 'gek' meer wordt van andere honden?
Als ze los loopt, rent ze als een dolle naar andere honden toe. Als die vriendelijk reageren, is er verder niets aan de hand. Maar ik durf chica al bijna nooit meer los te laten........en ik voel nu zelfs weerstand om eens lekker lang met haar te gaan lopen omdat ik altijd bang ben andere honden tegen te komen.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "bléren van onzekerheid?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Hoe zit het met haar socialisatie? Heeft ze die als pup, puber voldoende gekregen? Zo ik dit verhaal lees niet. Onzeker gedrag komt voort als de socialisatie niet goed is afgerond. Daardoor onstaat ongewenst gedrag! Een voordeel is dat ze het accepteerd als honden vriendelijk op haar reageren. Hier zou je het voordeel uit kunnen halen om haar daar op te trainen. Ook hier is timing weer van belang. Maar ik raad je aan om daar een goeie gedragstherapeut voor te zoeken. Die voldoende tijd met en voor je neemt. Om zo haar gedrag te bestuderen. Waar jij ook weer van kan leren!
Dit is namelijk een bericht waar veel meningen uit kunnen voortkomen. Terwijl jij eraan moet werken om het zo dragelijk mogelijk te maken!
Succes!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "bléren van onzekerheid?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?