
Voor mijn vriendin ben ik op zoek naar een Kooikerpupje.
Ze staat ingeschreven bij de vereniging. Maar dat kan nog wel een tijdje duren voordat er een nestje is. Ze is natuurlijk bereid te wachten op een gezonde pup, maar misschien weet iemand toch nog ergens een nestje (GEEN BROODFOKKER!) dat serieus gefokt is met gezonde honden. 't zal er wel op neer komen dat ze nog een tijdje moet wachten, maar het toch even een vraagje waard.
Niet geschoten is altijd mis.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Gezocht: Kooikerpup" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

http://www.kooikerhondje.nl/
Raad je toch de rasvereniging aan..!
Er zijn té veel erfelijke gebreken om ZOMAAR een pup te kiezen zonder op erfelijke gebreken te checken..
BROODfokkers hebben vast wel een pup..
Waar je dan een dikke rekening voor betaald omdat de pup 99 keer van de 100 ernstig ziek blijkt te zijn..
Ik raad je nogmaals van harte aan; heb geduld..!
En ga voor de rasvereniging..

het duurt inderdaad even voordat je een kooiker hebt, wij wachten nu al 2 jaar voor de tweede, maar ik zou wachten en dan een goede hond hebben.er zijn niet veel nestjes. als je wilt kun je mij een pb'tje sturen en zal ik je wat tips geven over fokkers,welke je wel en neit moet hebben.

inderdaad koop niet zomaar een pup!
bij de kooikers is er een ziekte bekend (ziekte von wille brand) en door een kleine snee waar niet op tijd kan in gegrepen kan worden, kan al fataal zijn voor een kooiker met deze aan doening.
ik raad je vriendin dan ook eens aan om te kijken bij het kooiker forum (http://www.kooikerforum.nl/phpbb3/index.php) hier staat veel informatie op en er staan ook fokkers tussen de gebruikers. kan ze ook even een praatje houden met die fokkers

Laat haar absoluut niet naar een fokker gaan die adverteert op bijv. marktplaats. Verder is het nou eenmaal zo dat je op een goed gefokt kooikerpup lang moet wachten.
Via de vereniging is een goede manier om aan een pup te komen. Ook raad ik haar aan om naar de clubmatch te komen, daar zie je heel veel verschillende types kooikerhondje, zeer de moeite waard om te gaan kijken! Voor meer info, zie www.kooikerhondje.nl
Verder kan ze zich aanmelden op het kooikerforum, www.kooikerforum.nl een interessant en leuk forum voor alle (potentiële) kooikerbezitters. Mocht je nog meer vragen hebben, stuur me gerust een pb'tje.
Hallo,
Toen wij op zoek waren naar onze beagle, vond ik het ook moeilijk en erg lang duren voordat we aan de beurt waren bij een nestje, ik ben toen toch steeds op marktplaats gaan kijken en trof daar een nestje van mensen die volgens de regels fokken en ook lid waren van de beagle club, ikzelf heb dit allemaal netjes nagevraagd bij de beagleclub en deze vertelden dat ik hier met een gerust hart een pup kon kopen en dat deze mensen netjes volgens de regels fokken!!!
Dus wat ik hier mee wil zeggen je kan wel via MP kopen maar je moet wel even navraag doen over de fokker, heb voordat ik bij deze mensen terecht kwam ook 2x een negatief advies gehad over een fokker, je kan ook de anti broodfok site een mailtje sturen.

maar een rasvereniging of een raad van beheer mag niet zeggen of jij wel of geen hondje moet kopen bij iemand. Ze kunnen hooguit zeggen dat ze het sterk afraden, maar ze mogen geen negatieve uitingen doen over een fokker!
ik weet iig van 1 fokker die adverteert op MP met o.a. kooikers, en dat is een broodfokker. Slechte zaak dus!
Ben zelf veel aan het lezen over kooikers.
Wanneer weet je nou of het een brood fokker is of niet?
En hoe zit dat met die verreneging?
Er zijn weinig kooikers te koop op internet.
Wel zag ik pas een fooker in Litoijen staan die had twee nestje.
Hoe zit het met de domenstie er van en de e.v.t zieketens?
wie kan me veder wat vertellen
@inge,
Klopt dat ze niet mogen zeggen of je wel of niet een hondje moet kopen bij de fokker waar je navraag over doet.
Maar als ze het sterk afraden is het voor mij toch al duidelijk.
De anti broodfok site zegt ook niet dat je het wel of niet moet doen maar geven alleen maar aan of die fokker goed of slecht bekend staat. Heb hier echt heel veel aan gehad.!!!!!!

Een broodfokker heeft veel nestjes, test de ouderhonden niet op erfelijke aandoeningen, heeft de pups vaak niet in de woonkamer liggen, socialiseert de pups niet... Bij de rasvereniging kunnen dat soort fokkers ook zitten, dus je moet altijd goed opletten en navragen wat de fokwijze van de fokker is.

over die fokker op MP die inge zegt moet je echt voor uit kijken, deze hebben minimaal een nestje per maand er wel op staan! dus een broodfokker
de ziektes waar een kooiker op getest moet worden zijn:
- caracter ( een oog ziekte)
- ziekte von willebrand
- pantelaluxatie (weet niet of ik het goed schrijf)
- epeleptie
ik weet niet of er meer zijn maar dit zijn de meesten.
Wij hebben onze kooiker (nu bijna 11 jaar) van een boer. Die boer had eens in de 1 a 2 jaar een nestje en teefje en reu waren aanwezig. Mooie reu zonder papier en de minder mooie teef met papieren.
Voor koop eerst langs de dierenarts geweest. Die kende deze boer en kon ons vertellen dat dit een goed nest is, geen rare dingen. Het kan dus best!

@Sennie, dan heb je geluk gehad.
Onthoud bij een kooikerpup, een fokker hoeft niet te adverteren, die raakt zijn pups zo wel kwijt! Deze zul je dus ook niet met advertenties op internet vinden!
Een fokker, die het om de kwaliteit in plaats van de centjes gaat, die houdt zich MINIMAAL aan de fokregels van de rasvereniging. Of deze nou lid is, of niet.
Oftewel: ogen onderzicht, knieen onderzocht en vWD onderzocht.
Daarnaast minimaal 2 keer naar een show, officieel moeten ze een ZEER GOED hebben behaald, maar dit is niet iets wat ik persoonlijk heel belangrijk zou vinden. Echter, ik ken geen enkele fokker die wel goed fokt, maar waarbij het hondje net niet de juiste kwalificaties heeft behaald.

Aanschaf |
Als u van plan bent een kooikerhondje aan te schaffen zijn er een paar dingen waar u zelf op kunt letten:
* Waar zijn de moederhond en de pups gehuisvest? De gereserveerdheid van het Kooikerhondje t.o.v. vreemden vraagt een goede socialisering tijdens de socialisatieperiode. Deze periode valt tussen de 4 en 12 weken na zijn geboorte. Koop daarom een kooikerhond bij een fokker die zijn pups optimaal begeleidt in de eerste 8 weken en ze in huis heeft en went aan huiselijke geluiden, zoals de stofzuiger, TV, telefoon, radio, bezoekers, kleine kinderen, en ze meeneemt naar buiten en went aan andere honden, de auto, enz.
* Hoe is het gedrag van de moederhond, is dat vriendelijk, terughoudend of agressief. Als de moeder niet bij het nest aanwezig is vraag dan waarom niet en vraag of u de moederhond toch nog even mag zien. Als dat geweigerd wordt vraag dan naar de reden. Denk dan heel goed na of u hier wel een pup wilt kopen. Als de fokker ook de vaderhond heeft kijk dan ook naar zijn gedrag. Vraag anders naar een mooie foto van hem.
* Hoe is het gedrag van de pups, dit hoort vrij en vrolijk te zijn.
* Het is een fabeltje dat de pup die het eerste op visite afkomt de beste keuze zou zijn. Vaak is dit het hondje dat het minst moe is, misschien omdat hij net terzijde van zijn nestgenootjes heeft gelegen toen ze gingen spelen. Een goede fokker zal de beste keuze voor u en uw gezinssituatie kunnen maken omdat hij de hondjes al langere tijd kent.
* Als u wilt kijken of de pups zich voldoende snel herstellen van schrikken na een schrikreactie, maak dan eens een gek geluid of klap hard in uw handen. Pups mogen best even een schrikreactie hebben maar dienen heel snel te herstellen.
* Een goede fokker zal net zoveel vragen aan u hebben als u aan hem. Hij staat u ook met de wat oudere hond nog voor vragen ter beschikking.
Gezondheid
Helaas zien we de laatste tijd steeds meer ziektes opduiken. Dit heeft nog geen zorgwekkende omvang maar als rasvereniging doen we er alles aan om het kwaad in de kiem te smoren. Let er dus op, dat de fokker de papieren van de bij de rasvereniging verplichte gezondheidsonderzoeken van de beide ouderhonden aan u als toekomstige koper laat zien.
Zowel de vader- als de moederhond dienen verklaringen te hebben over:
* Een oogonderzoek waarbij de dieren vrij moeten zijn van erfelijke oogaandoeningen.
* Een onderzoek naar afwijking van de patella (dit is een knieafwijking. Als een hondje hieraan lijdt, kan het wel geopereerd worden om jarenlange pijn te voorkomen)
* Tevens moeten de ouderdieren een verklaring van goed gedrag hebben, de z.g. gedragsverklaring, afgegeven door de VHNK .
* Von Willebrandziekte en de verklaring "vrij" te hebben. Dit betreft een bloedstollingsziekte die helaas nog niet helemaal uit ons ras is verdwenen.
Bron: www.kooikerhondje.nl
Alsjeblieft, trap niet in de Marktplaats advertenties! Wij hebben dit wel gedaan en ons kooikertje blijkt van een echte broodfokker te komen. Een schat van een hondje nu, maar moest met 9 maanden zijn heupkop laten afzagen. Hij had leg calvé perthes, erfelijk dus. Was erg pijnlijk voor hem, maar is nu weer helemaal opgeknapt. Familie adverteert continue op MP met veel verschillende rassen, in het verleden voornamelijk heidewachtels. Ik zou echt wachten op een betrouwbaar adres.
Carla (19)
vandaag, 21:27Hallo,
Onze Kyra is samen met Banjer raszuivere kooikerhondjes die een nestje verwacht zo rond de kerstdagen. Wij zijn gewoon een gezin die zich helemaal geinformeerd heeft qua raskenmerken en mogelijke ziektes.
Juist om dit mooie ras zuiver en goed te houden. Wij wonen in Frieland, maar Banjer woont in zuid holland. Dit om in Friesland nieuw bloed in de kooikerlijn te blazen, en dat is helemaal gelukt met Banjer! Een geweldige, makkelijke en lieve reu. Ook Kyra is onze trouwe metgezel.
Kyra is nu 3,5 jaar en krijgt haar eerste nest!Belangstellende kunnen zich melden.
groeten Carla
Kooikerfan, waar heb je je hondje vandaan? Wij hebben namelijk een kooikerhondje uit ravenstein geboren op 30 oktober 2009, die ook na een aantal maanden geopereerd is aan leg calve perthes!
Nee dat klopt, maar dat hadden we toen nog helemaal niet door.. Maar we kunnen ons hondje niet meer missen!
Ik heb mijn kooiker hondje gevonden een maand geleden op kapaza.be
kijk er alle dagen op wie weet staat er 1tje tussen na verloop vantijd
mijn hondje spike is een kern gezond hondje hij was al meermaals ontwormt en hij had al zijn inentingen al gehad. Hetis een rasechte kooiker. U moet wel zorgen als u er 1tje op kapza vind , dat u erop let dat hij zwarte randen rond zijn oren heeft.
veel succes x

ik zou toch via de vereniging doen, het is het lange wachten waard! als je zomaar een kooierkhondje koopt is de kans op ziektes en agressiviteit veel groter!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Gezocht: Kooikerpup" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?