Even een update!
We zijn gisteren bij een gt geweest met Cuppy.Toen ik de opname aan hem liet zien ging ik uit van het ergste.
Na de opname gezien te hebben zei hij dat het inderdaad verlatingsangst was in combinatie met het gevoel dat zei ons moet beschermen, ipv andersom. Maar dat het allemaal in een redelijk lichte vorm was. Ik wist niet wat ik hoorde, ik was echt bang dat dit niet meer op te lossen was.
We hebben nu een nieuwe bench gekocht. Eerst hadden we een draadkooi, en daar durfde ik haar niet in de doen als ze alleen was. De eerste keer dat ze daar in ging, is ze aan de tralies gaan bijten en met haar achterste tanden blijven haken, waardoor ze dus vast kwam te zitten. Ik was als de dood om haar daar alleen in te laten, want stel dat zoiets zou gebeuren als ik er niet was!
Nu hebben we een kunststof bench. Ik weet niet hoe ik het anders uit moet leggen, maar het lijkt op zo'n kattenbench, maar dan groter.
Hij legde uit dat het beter was om haar daarin te doen, omdat in een grotere ruimte heeft ze ruimte om rond te rennen, waardoor haar energie/stress alleen maar op kan lopen. Het klonk allemaal zo logisch dat ik eigenlijk achteraf niet begrijp waarom we dit zelf niet bedacht hadden.
Nu beginnen we dus helemaal overnieuw met de bench training. In haar oude bench ging het al heel goed, alleen niet met alleen zijn. Maar omdat deze ook meer gesloten is krijgt ze minder prikkels van buiten af.
Vannacht heeft ze al de hele nacht in de woonkamer in de bench geslapen, en dit ging perfect! De 2 nachten daarvoor had ze op de gang gelegen met de slaapkamer deur open.
Om het nieuwe trainingsschema te ondersteunen hebben we druppels gekregen: T.A.P Trauma heet het spulletje, ben benieuwd of iemand er bekend mee is en wat de ervaringen zijn?
Ik heb het idee dat ze idd al een stuk kalmer is, loopt ons niet meer zo dwangmatig in de gaten te houden.
Volgende week moeten we terug komen. Ik ben heel benieuwd hoe het allemaal gaat. Maar gelukkig heb ik wel weer goede hoop!
Ik ga er inderdaad ook niet van uit dat dit over 1,5 opgelost is. Als wij straks weer aan de gang moeten wordt er gewoon een oppas geregeld! Tot dat dit niet meer nodig is.
Mensen, bedankt voor alle reacties! Heb er veel steun aan gehad.
Ik houd jullie op de hoogte!