onzindelijkheid

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

dorinda (Gast)

hallo, ik krijg mijn pup van 6 maanden maar niet zindelijk in zijn bench. Heb al vanalles geprobeerd, er is zelfs al een gedragstherapeut aan huis geweest.
Deze heeft me al allerlei oefeningen aangeleerd, maar iets helpt. Ben de wanhoop nabij.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "onzindelijkheid" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel ladylady

honden foto van lady

ik kan hier best inkomen :'(
doet ze effectief in de benche ?
plassen en poepen ?
ga je op voorhand nog eens buiten ?
op 6 maanden moeten ze onderhand toch zindelijk zijn

an en teisha

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Hoi Dorinda,

Om je goed te kunnen helpen hebben me meer info van je nodig.

Wat voor ras is het? wat doe je met de hond? Hoe lang zit de alleen? Waar is de hond 's nachts? wat krijgt je pup te eten?

kortom graag meer info.

Groetjes van esther

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker

honden foto van Margje & Biko

Hey,

De methode die ik kan aanraden:

Gebruik een bench.
Ga met je hond naar buiten telkens na het spelen, eten en slapen.
Ga dan telkens naar hetzelfde stukje en blijf daar staan. Honden doen zoveel indrukken op, dat ze soms vergeten om te plassen. Blijf dus vijf minuutjes daar staan en ga dan weer naar binnen.
Heeft ze iets gedaan dan beloon je haar daar natuurlijk voor. Heeft ze niets gedaan, zet haar dan binnen meteen in de bench. Op voorhand dat ze die bevuild! Ga dan na een half uur weer met haar naar dezelfde plek en blijf daar weer vijf minuutjes staan.
Herhaal dit net zo vaak totdat ze alle behoeften buiten heeft gedaan.
Probeer dus ten alle tijden te voorkomen dat ze binnen haar behoeften kan doen!

Plassen en poepen is zelfbelonend, het geeft een opgelucht gevoel. Het is dus belangrijk dat ze dit gevoel alleen nog maar buiten krijgt. Ze gaat dan echt denken dat dit alleen maar buiten kan!
Daarnaast moet ze het hele huis nog als haar 'hol' gaan zien. Door te zorgen dat ze het niet meer binnen kan doen en de ruimte die ze nu heeft te beperken en die stukje bij beetje wat groter te maken, kun je daar voor zorgen.

Succes!

Groetjes, Margje

dorinda (Gast)

Hallo Esther,
Wij hebben een Saluki (windhond). Wij hebben hem nu 4 maanden. In huis, als we thuis zijn, is hij volledig zindelijk. 's Morgens voor we werken gaan, laat ik hem uit, en doet hij onmiddellijk zijn plasje. Dan wachten we meestal nog een half uur voor hij zijn grote behoefte doet. Natuurlijk moet hij dan niet altijd. Voor we vertrekken krijgt hij ook altijd wat lekkers. Nl. een kauwbeen of een gevulde kong, waar hij verzot op is, maar hij kijkt daar niet naar om zolang we niet terug thuis zijn. Als hij dan uit zijn bench mag, begint hij alles pas op te eten. Na ongeveer 2 uurtjes komt mijn moeder hem uitlaten, maar dan is het meestal al te laat. Dan is de volledige bench al ondergepoept. We hebben al geprobeerd na een half uurtje, maar dan heeft hij het ook al gedaan. 's Nachts slaapt hij bij ons op de kamer. Wil namelijk niet alleen blijven. Hij krijgt aangepaste puppy voeding (pro plan sensitive). We hebben ook al een dap-toestel in huis gehaald, omdat we denken dat hij niet graag alleen zit. Ook heeft de veearts ons al medicatie voorgeschreven, maar dat helpt ook niet. We hebben ook al geprobeerd met bach-bloesem, dit helpt ook niet. Hopelijk weet hier iemand een oplossing voor.

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Hoi dorina,

Als ik het zo lees heeft je hond verlatingsangst en moet dit echt stapje voor stapje getraind worden.

Ik zou zorgen voor een betrouwbare oppas die je ook meehelpt om dit probleem aan te pakken.

Stappenplan is als volgt: hond in de bench en jij staat erbij gaat dit goed dan zeg je op een neutrale toon, tot straks en je gaat weg. Je sluit de deur maar gaat gelijk weer terug en geeft je hond een voertje. Dan zeg je weer tot straks en ga je weer weg maar je blijft nu 5 sec. weg. Ook nu ga je weer terug en geef je weer iets lekker. Zo bouw je dit op totdat je een min. weg kan blijven en dit bouw je weer op totdat je een kwartier weg kan.

Het kost tijd om dit probleem aan te pakken maar het gaat wel werken.

Leg je oppas uit wat je precies wilt en krijg je betrouwbare alleen zitter.

Wij als mens gaan vaak te snel en zo krijg je problemen. Je kunt je pup ook tijdelijk naar een dagopvang doen en dan thuis zelf de trainingen verzorgen.

Ik hoop dat je hier wat aan hebt.

Veel succes met je pup want het is een lastige klus.

Groetjes van esther

d (Gast)

dorinda (Gast)

Bedankt Esther voor je goede raad.
We zullen dit zeker opvolgen.
We hebben hiervoor nog 2 windhonden gehad, en met hen hadden we deze problemen niet. Daarom is het ook voor ons een grote aanpassing, en zijn we soms de wanhoop nabij.
Hij doet echt zo zijn best, maar als we dan vertrekken zie ik dat hij helemaal in paniek raakt. Dit is dan ook elke morgen zo hartverscheurend, maar ja het kan niet anders hé. Als we hem (Danté) pas hadden, kon hij zelfs niet alleen beneden blijven als ik boven bezig was. Dat heeft hij ondertussen al geleerd, en blijft hij dan ook mooi wachten tot ik terug naar beneden kom. Het was zo erg dat ik hem zelfs mee naar de badkamer of de wc moest nemen.
Dit is nu na ongeveer 4 maanden al heel veel verbeterd. De veearts vind dat ik hem vanaf nu gerust buiten kan zetten, de periodes dat wij weg zijn, zo kan hij zijn behoeftes toch niet binnen doen zegt ze. Wat vind jij hiervan ?
Groetjes,
Dorinda.

honden page profiel EstherEsther

honden foto van Esther

Nee, ik zou je hond niet buiten laten zonder toezicht. Het scheelt je poep en plas opruimen dat is waar maar voor het gedrag is het nog slechter. En omdat je er niet bij bent kun je je hond niet helpen.

Hij kan gaten gaan graven, veelvuldig gaan blaffen, aan kozijnen of deuren gaan knagen, aan bomen zitten etc.etc.

Ook dit moet je weer gaan opbouwen totdat je hond goed alleen kan zijn. Onze honden kunnen dat ook niet, wel voor een kortere periode in de zomer maar ook zij krijgen de rust in huis die ze echt nodig hebben.

Jij zijn goed met hem bezig maar deze laatste beslissende stap is heel erg moeilijk voor hem en elke stap die je te groot maakt, is een stap achteruit.

Veel succes en wanhoop niet maar neem dus niet te grote stappen.

Groetjes van esther

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "onzindelijkheid" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^