Ridgebacks

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Ik & RoosIk & Roos

honden foto van Ik & Roos

Puppytjes worden ingeslapen omdat ze 'niet mooi' zijn vb: witte herders, dalmatiers met een 'mis' patroon...


Van Dalmatiërs die als pup worden ingeslapen door hun patroon heb ik nog NOOIT gehoord. Simpelweg omdat Dalmatiërs hun vlekjes later krijgen, en de vlekjes pas op een leeftijd van ongeveer 8 maanden uitgegroeit zijn. Het komt wel voor dat ze worden ingeslapen of gedumpt doordat ze doof zijn (komt veel voor binnen het ras) of door blauwe ogen.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ridgebacks" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel ladylady

honden foto van lady

dus als een pup doof is moet je het maar laten inslapen ???:'(
soms heb ik spijt dat ik tot de mensen behoor
ik schaam me er zelfs voor :'(

honden page profiel Ik & RoosIk & Roos

honden foto van Ik & Roos

En Hobbes, dus jij vind alle specifieke raseigenschappen, in uiterlijk, nergens voor nodig? Dat het zomaar weggefokt mag worden? Dat vind ik nergens op slaan. Ja, er zouden minder Dalmatiërs leiden als ze geen vlekken hadden. Maar dan zouden er laangg niet zoveel liefhebbers zijn. Dan was het nooit een populair ras geworden, en had ik (en alle fokkers) nooit hun zachte, lieve en sportieve binnenkant mogen leren kennen. Door hun uiterlijk vallen ze op en dat is goed! Eveneens de ridgeback. Zonder de ridge was hij misschien wel even lief, maar zou jij hem misschien nooit hebben leren 'kennen'. Anders was het een gewoon, saai ras. Net als de witmatiër, en de geschoren schnauzer.

groetjes

honden page profiel HobbesHobbes

honden foto van Hobbes

Meneer of mevrouw Veliev, verdraai mijn woorden niet.

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre**

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Dalmatiër worden wel degelijk ingeslapen als ze een verkeerde tekening hebben...

Ik ben ooit bij een fokker geweest die een hond in het nest had zitten met een grote vlek rond het oog...
Deze hond werd ingeslapen als er geen baasje/liefhebber werdt gevonden voor deze hond..

Er wordt een hoop verborgen gehouden...
Meer dan je wilt weten...

honden page profiel hatjehatje

honden foto van hatje

Ik moet de docu nog gaan kijken (als ik het durf.... :'( ) Maar het idee dat ze bij een ridgeback een 'bult' in spuiten om een ridge te maken. Och zoooo zielig.
Gelukkig heeft onze ridgeback zijn 'eigen' originele ridge....

honden page profiel JulietteJuliette

honden foto van Juliette

Hallo A. Veliev,

Wat betreft de Ridgeback zit je denk ik verkeerd.

Het is namelijk zo dat de oorspronkelijke ridgebacks (ze heetten toen ook niet zo) geen ridge hadden.

Deze Ridge is een afwijking. Per ongeluk ontstaan.
Het is zelfs zo dat 1 op de 10 honden met een ridge een open sinus hebben. Deze leidt direct naar de ruggengraat en laat dus allerlei schadelijke bacterien zo het lichaam in, zelfs tot vlak bij de baarmoeder.

Nu wordt er gezegd dat de pups die zonder een ridge geboren zijn een afwijking hebben, terwijl het dus juist ANDERSOM is!!
Dit zijn de meest gezonde pups!

En inderdaad wat Ilja zegt, Dalmatiers met een te grote vlek rond bijvoorbeel het oog, worden ook ingeslapen omdat ze niet volgens de "rasstandaard" zijn en dus niet "goed"

Duitse herders horen volgens de rasstandaard een sterk aflopende achterhand te hebben en korte gebogen achterpoten.
Dat dit ervoor zorgt dat de dieren niet meer normaal kunnen lopen en geen evenwicht hebben, dat maakt niemand uit.
Duitse herders (politielijnen) die dit niet hebben en dus eigenlijk de "oude, originele" herdereigenschappen bezitten, zijn dus niet volgens de rasstandaard, en daarom niet "goed"

Engelse Bulldogs zijn door de jaren heen zo doorgefokt dat ze vaak niet zonder hulp kunnen paren en ook niet op een natuurlijke manier kunnen baren.

Mopshondjes die volgens de rasstandaard een dubbele krul in de staart moeten hebben (zogenaamde kurketrekker) en daardoor een vergroeide ruggengraat krijgen.
Daarnaast de welbekende ademhalingsproblemen en als klap op de vuurpijl nog de makkelijke beschadiging van de ogen omdat ze zo'n platte kop hebben.

Cavalier King Charles Spaniels die zo gefokt worden dat hun hoofd te klein wordt voor hun hersens en daardoor ernstige neurologische aandoeningen krijgen.
Helse pijnen moeten doorstaan door de constante druk.

Ik kan nog wel even doorgaan, maar ik stel voor dat je de link op de vorige pagina volgt en de documentaire kijkt.

Dit kan toch niet de bedoeling van fokken zijn?

Groetjes, Juliette

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre**

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Hoi Juliëtte,

Ik heb de walgelijke docu. ook gezien... :'( :'(

Ik heb het al eens eerder geschreven hier op het forum; ook keuren op show zou veranderd moeten worden.
Want dáár begint de ellende!!

Er wordt slechts naar de "rasstandaard" gekeken...
Het moet allemaal groter of of nog kleiner, meer vellen of een nog bollere schedel of een nog plattere snuit met terug gezette neus, een nog meer opgerolde staart... :'( :'(

Of de hond nog wel normaal functioneert - of kan - waarvoor hij van oorsprong voor gefokt was, daar wordt totaal aan voorbij gegaan...
Of de hond een goed karakter heeft - stabiel is of gedragsgestoord - wordt ook niet naar gekeken...
Als het maar geld en titels opbrengt..

En zo is de hond "'s mens beste maatje" gedoemd tot uitsterven op den duur...

honden page profiel JulietteJuliette

honden foto van Juliette

Ilja,

Ik kan het niet méér met je eens zijn.

Deze docu heeft mij de ogen geopend.

Ik hoop dat meer mensen zo denken en hierop letten bij aanschaf of fok, maar ik realiseer me dat het vechten tegen de bierkaai is.

Ik was altijd onder de indruk van de bullterrier.
Na deze docu iets minder.
Kan de hond niets aan doen, maar dit lijkt me toch niet de bedoeling.

honden page profiel ..

honden foto van .

Wat afschuwelijk de dingen die jullie zeggen.
Ik heb de documantaire niet gezien.Kijk nooit naar zulke dingen,word er naar van (maar ja wie niet) dus ik kijk maar niet.

Ongeloofelijk dat mensen zo kortzichtig/wreed zijn dat ze eisen stellen aan het uiterlijk van dieren en ze zogenaamd mooier gaan maken,terwijl de gezondheid schijnbaar niet meer telt.

In laten slapen omdat een dalmatier een verkeerde vlek heeft!!!??? In wat voor wereld leven we.

Groetjes Marianne

honden page profiel JulietteJuliette

honden foto van Juliette

Hai Mariane,

Ik wordt er ook naar van, maar ik leer er ook héél veel van.

Daarom heb ik deze docu wel bekeken, en ben blij want anders had ik dit nooit geweten.

Nu kan ik in mijn keuze voor een toekomstig maatje voor Lupo een stuk kritischer zijn, en hopelijk andere mensen ook van beter advies dienen.

Het is vreselijk om te zien, maar je ogen ervoor sluiten helpt (helaas) niet...

Ik heb mijn hoofd weggedraaid bij de beelden van de boxer met een epileptische aanval, en het geluid wat hij maakte ging door merg en been.

Ik begrijp dat dit zeker voor Ilja heel moeilijk was om te zien.

Maar ik hoop dat meer mensen de docu hebben gezien of nog zullen bekijken want het maakt veel duidelijk...

Liefs, Juliette

http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=44215931

honden page profiel ..

honden foto van .

Misschien heb je gelijk en is het iets wat je juist wel moet zien.

Zal eens over denken.Neig nu nog heel erg naar ... laat maar,ik weet wel hoe erg mensen met dieren omgaan.

Maar ik denk dat het idd iets heel goeds is als je een rashond wilt en je weet echt iets over hoe hun geschiedenis is en waar je dan op moet letten.Of welke hond je misschien niet meer moet nemen.

Zal er nog eens over denken.
Misschien ben ik iets te laf idd.

Groetjes Marianne

honden page profiel JulietteJuliette

honden foto van Juliette

Hai Marianne,

Bedoel niet dat je laf bent hoor.


Het is in deze docu niet zo dat je fysieke mishandeling ziet, maar aangefokte afwijkingen, ziektes en vervormingen.

Het laat veel zien over welk aandeel de mens heeft in de ontwikkeling van bepaalde rassen (niet postief)

Het is werkelijk waar heel interessant, maar ook walgelijk als je erover na denkt.

Kijk maar, ik durf te wedden dat je me gelijk geeft ;-)

honden page profiel ..

honden foto van .

Wist dat jij dat ook niet laf bedoelde hoor.Maar vind het wel wat van mezelf eigenlijk.

Zoals je het zegt ,geen fysieke mishandeling,zal ik het toch eens kijken morgen.
Vanavond maar niet want dan weet ik precies waar ik over droom vanacht.
Dus zal morgen zeggen wat ik er van vond.

Groetjes marianne

honden page profiel Haike & AchaHaike & Acha

honden foto van Haike & Acha

a.veliev. blijkbaar weet jij het ook niet al te goed hé.

honden page profiel HobbesHobbes

honden foto van Hobbes

Ik heb zojuist de eerste helft van de documentaire bekeken, nadat ik er vandeweek op tv te laat bij was.
Toen zag ik de laatste helft.
Bij sommige honden is het op straat ook wel duidelijk dat we niet goed bezig zijn. Daar heben we noch de BBC, noch de Crufts, noch Pedigree voor nodig. De fokkers die daar aan het woord komen zijn volkomen blind op hun vakgebied.

Ter verduidelijking, ik heb ooit twee keer een kattenshow gedaan met mijn Pers. Ik heb die niet gepoederd, ook niet getalkt. Zodra ik in de gaten kreeg hoe het daar aan toe gaat, ben ik gestopt. Heb ook nooit meer een Pers gekocht. En weet je dat in Amerika de standaard voor een pers heel anders is dan hier? Zo raar ztten die wereldjes in elkaar. De Amerikaanse Perzenneus werd hier "feestneus" genoemd, maar die dieren hebben in elk geval veel minder neus- en oogproblemen dan "onze" Perzen.

Ik wil ook nog even kwijt waar ik aan denk, ik zie dat sommige mensen dus maar voor een bastaard of mix kiezen. Houden dan deze kwalen en ziektes en afwijkingen spontaan op?
Als ik onze Noofje kruis met een herder, krijgen haar pups dan de oogziekten die bij Tollers spelen, en de zwakke heupen van een herder? Of worden dat gezonde pups? Wanneer wordt er dan weer een gezonde pup gebpren, met de goede uiterljke kenmerken en de goede innerlijke lichaamsfunkties?

Ondertussen ben ik nog steeds op zoek naar het fenomeen "goede fokker".

Ik heb net ook in de reportage gezien dat een KCspaniel aan zijn/haar schedel werd geopereerd om de hersenen meer ruimte te geven. Als een dier al zo te lijden heeft gehad, nog doet, en ook nog zeer zware operatie(s) moet ondergaan, waarom geef je hem dan geen rust?

Ik weet dat dit tegen de gangbare mening ingaat dat je alles voor je beestje zou moeten doen maar hoe ver ga je daarin?
Speelt hier ook het geld nog mee, het is een duur hondje, ga je dan verder dan met een bastaard, of laat je die eerder rusten?

Zomaar wat overdenkingen. Ik weet het allemaal niet hoor.

Wees maar gelukkig met je eigen hondje, geef hem of haar een extra knuf en of je nou een rashondje hebt of een mix, voor allemaal willen we het beste.


honden page profiel HobbesHobbes

honden foto van Hobbes

Pardon, een Pers talken en poederen is hetzefde. Ik had willen schrijven dat ik hem niet had gepoederd en ook geen ongewenste haren heb verwijderd. Toch zonder al deze POESpas voor zijn kunnen de beste beoordeling.

honden page profiel ..

honden foto van .

Eerste 10 minuten gezien,word er echt misselijk van.Heb hem weer uitgezet.

Ongeloofelijk wat zijn sommige mensen toch een beesten ( en dan in slechtst van het woord )
Van de eerste 10 minuten krijg ik al iets van...hoe kan een regering deze dingen laten gebeuren in hun land.Alleen vandaar uit zal het te stoppen zijn,anders stopt het nooit.

Ik weet niet of mensen verder gaan met een duur ras dan met een kruizing.
Voor mijn honden zal ik alles doen wat in mijn macht ligt als ze ziek zijn.
Hoe duur een hond in aanschaf is maakt me dan echt niet uit.Dan geld alleen de liefde die je voor een hond hebt nog maar.

Hoe ver ik zou gaan??
Ik zou het nu niet kunnen zeggen.Ik weet uit ervaring bij mijn honden dat ik als ze ziek zijn soms de grens bijstel van wat ik wel en niet doe.


Groetjes Marianne

annah (Gast)

ik heb een ridgeback met een foutje :-D
zijn ridge is dikker toch is ie lief en zoms een beetje lomp :-)
me vader stoeit heel vaak met mijn hnd mijn hond heet zimba dat omt door het land waar hij vandaan kom zimbabwe O-)

honden page profiel phrenyphreny

honden foto van phreny

mm oud topic ma wel intressant..
die link van dat filmpje doet het nie meer jammer ik wouw ook wel eens kijken
ben tog ma blij met mijn vuilnisbakkie

honden page profiel phrenyphreny

honden foto van phreny

hoh neee bah dat wil ik niet zien :'( :'( :'(

wat ben ik blij dat ik nog nooit een rashond heb gekocht.. :'(

voor mij ook alleen nog maar herplaatsertjes denk ik

honden page profiel Uma & JokerUma & Joker

honden foto van Uma & Joker

Vind Rodgebacks echt mooie honden
Jammer dat sommige fokkers zo slecht ermee omgaan.

honden page profiel Uma & JokerUma & Joker

honden foto van Uma & Joker

Heb die Docu trouwens ook gezien... echt heftig :'(

honden page profiel phrenyphreny

honden foto van phreny

ja werkelijk vreselijk..
ga dan nog maar eens beweren dat je perse een rashond met stamboom moet kopen bah

ik ben echt al de rest van de dag sinds ik de eerste minuut van dat filmpje heb gezien misselijk

honden page profiel Loes & Kaya Loes & Kaya

honden foto van Loes & Kaya

ik heb de docu ook bekeken en ik vind het vreselijk dat honden zo moeten lijden omdat ze anders niet mooi of goed genoeg zijn echt VRESELIJK !!! :'(
hier moet echt iets aan gedaan worden, en heel gauw!

honden page profiel phrenyphreny

honden foto van phreny

ja vind ik ook maarja wat dan.. rashonden afschaffen?. dat kan tog ook niet

dat kun je tog nooit stoppen

honden page profiel Sandra/ThembaSandra/Themba

honden foto van Sandra/Themba

Jammer dat bij de rashonden veel word doorgefokt, en niet op een eerlijke manier :'(

Maar ben wel erg blij met Themba ;-) ons meisje met haar haren rechtop hihi

Groetjes Sandra en Themba

honden page profiel Loes & Kaya Loes & Kaya

honden foto van Loes & Kaya

nee dat kan ook niet, maar ze zouden wel naar een meer natuurlijke en gezondere 'vorm' terug kunnen fokken :'(

groetjes

honden page profiel Sandra/ThembaSandra/Themba

honden foto van Sandra/Themba

Ja helemaal mee eens, maar helaas denken teveel mensen anders :'(

Groetjes

honden page profiel Uma & JokerUma & Joker

honden foto van Uma & Joker

Ja inderdaad!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Ridgebacks" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 2 van 3 123
Volgende forumvraag: Keuze maken
^