Opgezwollen vagina

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel BartBart

honden foto van Bart

Hallo allemaal,

Tine, onze hoogzwangere labrador, heeft dus een opgezwollen vagina. De DA heeft al bevestigd dat er een vaginale ontsteking aanwezig is die zich niet heeft uitgebreid naar de baarmoeder, maar weet niet goed wat te denken van de enorme zwelling.

De ontsteking kan ik dankzij hulp van hier op het forum al te lijf gaan met homeopathische middelen, maar de zwelling blijft een groot vraagteken.

Ik heb hieronder eens enkele foto's geplaatst om jullie een idee te geven...




De zwelling is er nu een 4 à 5 dagen en is zacht en ongevoelig. Het voelt en ziet er niet uit als een gevolg van de ontsteking. Er is ook weinig uitscheiding te vinden.

Tine is wel wat kalmer als anders, maar dat lijkt me dan weer normaal gezien de temperaturen van de laatste dagen en haar zwangerschap. Eten en drinken doet ze nog altijd goed en waar wij gaan, gaat zij ook nog altijd. ;-)

Iemand een idee wat dit zou kunnen zijn? Of is dit simpelweg een gevolg van een naderende bevalling?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Opgezwollen vagina" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel BC & CCBC & CCgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van BC & CC

Euh, ik zou een andere DA er nog even naar laten kijken..

honden page profiel BartBart

honden foto van Bart

Hoi,

Ik heb voor alle duidelijkheid ondertussen al de mening van 3 verschillende DA'n gehoord (mijn vaste DA, een collega die zij zelf gecontacteerd heeft voor een tweede mening en de vader van een vriend van mij die ook DA is). Alle 3 zeggen ze dat ik vooral in de gaten moet houden dat de infectie niet verder uitbreid, maar mij niet al te veel zorgen moet maken in de zwelling. Maar geen enkele DA heeft mij tot nu toe kunnen geruststellen of weet precies vanwaar de zwelling komt. Uit het bloedonderzoek lijkt er niets ernstigs aan de hand, ook de echo duidt op niets ernstigs, ...

Vandaar dat ik hier eens wil polsen of er nog mensen zijn die dit eerder gezien hebben.

honden page profiel kees van den broekkees van den broek 3 doggies

Niets aan de hand en niets om je zorgen over te maken.
Gewoon vocht.
Gebeurd wel eens vaker dat ze vocht vasthouden en bij de jouwe toevallig in haar vagina.
Als ze zometeen bevallen is trekt het allemaal gewoon weg.

honden page profiel BiankaBiankagoedgekeurde fokker

honden foto van Bianka

Ik denk ook net al Kees dat het vocht is, het ziet er niet vies/nat of ontstoken uit.

Heb je al wel gevraagt hoe dat nou gaat als ze gaat bevallen? want dat kan dan wel een probleem worden als het zo opgezet is.

Groetjes Bianka

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah 3 doggies

honden foto van Amber & Lootah

Ik vind het er een beetje uitzien als een baarmoeder prolaps. Vaak puilt de binnenwand van de vagina dan ook uit naar buiten, maar soms krijg je gewoon zo'n dikke bult te zien. Hier staat wat meer info en foto's op http://members.multimania.nl/boerboelalpha/fourdescphotos0.html

honden page profiel phrenyphreny 3 doggies

honden foto van phreny

oja ik zou ook erg schrikken

honden page profiel kees van den broekkees van den broek 3 doggies

Nee hoeft geen probleem met bevallen te geven.
Het is gewoon vocht wat de vagina zo dik maakt.
Mijn oude teef had het ook bij 3 bevallingen .
Knijp er maar eens heel voorzichtig in.
Dan zie je als je het los laat gewoon het vocht weer ophopen.
Vreemd dat de DA dat niet weet.
Komt niet vaak voor maar is ook niet zeldzaam.

honden page profiel Monique van Buijtene-HoekMonique van Buijtene-Hoek 3 doggies

honden foto van Monique van Buijtene-Hoek

Oooooooo ! Ik heb dat nog nooit gezien!!!

Zal wel ongemakkelijk zijn.....?

Sterkte!

:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

honden page profiel sandrasandra 3 doggies

honden foto van sandra

best wel serieus opgezwollen,heb het nog nooit gezien,maar zou ook best ongerust zijn geworden moest ik dit zien bij mijn teefjes

honden page profiel Nienke & de roedelNienke & de roedelgoedgekeurde fokker 3 doggies

Het is inderdaad enorm zeg. Jammer dat ik op de website die Amber noemt niet scrollen kan, ik had er graag meer over gelezen.

honden page profiel BartBart

honden foto van Bart

@ Amber & Lootah:
Bedankt voor de link! Na het lezen van deze info heb ik direct mijn DA opgebeld. Gelukkig kan ik dus alvast uitsluiten dat het hierom gaat. Ten eerste is het einde van een zwangerschap niet de periode waarin dit zich zou mogen/kunnen voordoen, ten tweede is dit iets waar de hond sowieso hinder van ondervindt. :-D

Mijn DA zei de eerste keer al dat het om een vochtophoping ging die normaal gezien onschuldig was. Maar ze kon mij toen niet geruststellen vanwege het feit dat ze eerlijk zei dat ze het nog niet in deze extreme vorm heeft gezien. De vraag blijft natuurlijk of het een probleem zal geven bij de geboorte?

@ kees van de broek:
Was de zwelling bij jouw teefje ook zo groot of in mindere mate? Alleszinds geruststellend om iemand te horen die het al eerder gezien heeft.


En voor al degenen die inzitten met de hond zelf. Tine zelf heeft hier geen enkele last van, het is vooral het baasje dat zich zorgen maakt. :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Opgezwollen vagina" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Symposium Tandheelkunde mbt honden
^