tips gevraag

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Petra,  *Lily Jane*   & JipPetra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

honden foto van Petra,  *Lily Jane*   & Jip

Ik doe hier vaak zoekspelletjes met de honden.

Ik verspreid meerdere voorwerpen (bekers etc) door de kamer en onder 1tje leg ik wat lekkers.
Nu nog wordt de voorwerpen omgegooid op zoek naar het lekkers en pakken ze het zelf.

Nu wil ik ze graag leren dat ze of met de poot aanwijzen of ervoor gaan liggen. De beloning is dan uiteraard het lekkers.

Ik weet dat dit te leren is , maar hoe?

Heeft iemand tips voor me.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "tips gevraag" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel The tibbies on tourThe tibbies on tourgoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van The tibbies on tour

Ik zou niet weten hoe je dat zou moeten aanleren.

Maar wel een leuk idee om te doen met bekertjes en iets lekkers
Dat ga ik een keer uitproberen.

Ik zal je topic wel blijven volgen ben benieuwd naar de antwoorden van andere

Groetjes Sandra

honden page profiel Dobber!!!Dobber!!! 3 doggies

honden foto van Dobber!!!

Op het moment dat ze het vinden geef je het commando lig of bekertje (je moet ze wel leren dat ze dan bij dat commando de poot op het bekertje leggen). Zo leren ze ook om honden te laten blaffen als die iets gevonden heeft. Maak het eerst wel heel duidelijk. Je kunt vaak zien aan de houding van de hond of ie het gevonden heeft. Dus eerst leg je het bekertje op een plekje dat heel goed is te zien. Zodra ie het ziet en er naar toeloopt zeg je dat ie ervoor moet gaan liggen. Doe dat een paar keer totdat hij het door heeft.

Er zijn vast nog andere manieren om dit te leren, maar zo is hoe ik het Dobber heb geleerd!

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Misschien dat je eerst apart moet trainen op het commando van pootje op de beker. En dan voeg je een commando toe 'Waar is het lekkers?' of zoiets... Dan ga je oefenen met brokje, met 1 beker. Als de hond dit goed onder de knie heeft, met 2 bekers. Steeds in stapjes uitbreiden.

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre** 3 doggies

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Hoi,

Dit leer je door de hond - op jou commando 'af' - te laten liggen zodra jij leest dat het gezochte ding gevonden is..

Eerst RUST creeëren...!! ;-)
Dan kan je later er een poot op klickeren.. O-)

Succes, Ilja

honden page profiel De Mecheltjes clanDe Mecheltjes clan 3 doggies

honden foto van De Mecheltjes clan

Hoi Petra,

Het verwijzen van een voorwep.

Je gaat dat weer van het begin aan leren. Ik doe dit als volgt.

Ik leg ergens in de kamer een kaasje of worst neer (doe dit ook wel eens met een opengemaakt blikje leverpastei).

Vervolgens lijn ik de hond aan en gebruik het commando zoek.
Ik laat de hond zoeken en als hij het gevonden heeft geef ik het commando 'af' vervolgens krijgt de hond zijn/haar beloning. Zo ga je dit stap voor stap uitbouwen. Eerst aan de lijn (tenminse zo doe ik dat) vervolgens als de hond dit begrijpt gaat hij dit los doen, weer maak je het hem gemakkelijk om dit op een makkelijke plaats te leggen, heeft de hond het gevonden geef je het commando 'af'ook weer todat hij dit begrijpt. Hierna ga je over naar de voorwerpen.

Je kan ook kijken of je het commando af kan gebruiken op het moment dat je ziet dat je hond het snoepje gevonden/geroken heeft. Kijk maar of hij het dan ook begrijpt, nu zijn ze natuurlijk erg enthousiast en gooien ze meteen het voorwerp om, dus moet je wel erg snel zijn. Maar ook dan kan het lukkken met een goede begeleiding van jou.

Het verwijzen met een poot op het voorwerp te leggen zou je op dezelfde manier aan kunnen leren, maar dan zou je de hond eerst moeten aanleren om zijn pootje op het voorwerp te plaatsen en kun je naatuurlijk niet alleen een kaasje of worst alleen gebruiken.

Bij G&G gebruiken ze voor het verwijzen pionnen die van boven open zijn, de hond gaat dan inderdaad bij de pion liggen waar het voorwep(geurstokje)/lekkers in verstopt is.

Het boekje 'Hersengymnastiek'van Nicky Gootjes niets voor jou. Misschien eens een keer lenen bij de bieb. Staan vele leuke spelletjes in om met je honden te doen en te leren. Beschreven op een hele duidelijke wijze en stap voor stap beschreven.

honden page profiel JapjesJapjes 3 doggies

honden foto van Japjes

knap als je het lukt om het aan te leren :-D
succes ;-)

honden page profiel Petra,  *Lily Jane*   & JipPetra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

honden foto van Petra,  *Lily Jane*   & Jip

Bedankt voor jullie tips.

Ilja dat helpt, er eerst rust in brengen, want de spanning loopt al snel hoog op door het speuren en het ruiken van iets lekkers. Temeer daar ze al gewend zijn zelf de boel omver te gooien.

Wilma, Fijne uitgebreide beschrijving, stap voor stap.
Ik was al van plan vanmiddag een, geluidverstelbare, clicker te gaan kopen en bij die winkel hebben ze ook het boek van Nicky grootjes zag ik net, dus dat neem ik meteen mee :-D

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre** 3 doggies

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Super uitgelegd door Wilma.. ;-)

Nog even een tip/variatie..

Wat je ook kunt doen als er er veel enthousiastme in zit is een glazenpotje in een gat in de grond te graven..
Dan kan de hond er niet dirct mee gaan klieren..
En jij de hond afleggen erbij..

Dit kan je ook met een aantal potjes doen bijvoorbeeld 10 op een rij..

En dan doen je eerst in alle potjes iets lekkers zodat de hond leert bij ieder potje met zo'n geur af te gaan liggen..

Snapt de hond dit dan ga je af en toe een potje leeg laten..

En zo kan je gaan variëren met om en om..
Gaan liggen is dan aanwijzen dát er iets in het potje zit.. ;-)

Dit kan je ook met een oud koekblik doen en dat verstoppen in het bos..

Blik met een kaasje vullen en daar en aantal keren de hond uit laten eten zodat hij weet; DAAR ZIT IETS IN ALS HET OPEN GAAT.. ;-) O-) :-D


Eerst het blik 'in het zicht' wegzetten en de hond erheen sturen

Je kunt het de hond dan ook leren het blik aan te blaffen..

Dan kan je het ook uit zicht gaan doen..

OF

Je kunt ook de hond motiveren terug te komen als hij het blik gevonden heeft en jou leren ophalen..

Dan pas - als je samen bij het blik aangekomen bent; geef je hem zijn beloning, de beloningen moet WEL UIT het blik komen ..!!

Nou Petra..
Veel plezier..!
Wilma en ik zijn nieuwsgierig hoe Jip dit oppikt.. ;-)

Lieve groet, Ilja

honden page profiel Petra,  *Lily Jane*   & JipPetra, *Lily Jane* & Jipgoedgekeurde fokker

honden foto van Petra,  *Lily Jane*   & Jip

:-D Je maakt me blij Ilja, echt superduidelijk!

Ik was inderdaad van plan om het uiteindelijk ook naar buiten toe uit te bouwen. Omdat juist buiten voor hem moeilijk is qua stress en concentratie.

Maar met deze stappen eerst binnen beginnen met het aanleren :-D

Ik hoop dat hij hiermee bergen zelfvertrouwen en zelfwaardering gaat krijgen :-D Dit heeft hij weer nodig om meer vertrouwen en ontspanning te krijgen (ook met het oog op alleen thuis kunnen zijn etc).

Ik heb inmiddels een geluidsregelbare clicker gekocht.
Hiermee heeft hij iets om zich op te concentreren en is neutraler dan mijn stem en altijd het zelfde.

Jip is superslim, dus wij gaan vol goede moed en plezier aan de slag.

Bedankt voor de uitgebreide tips

honden page profiel Laura & RobbieLaura & Robbie 3 doggies

honden foto van Laura & Robbie

als je de hond goed volgt en dicht bij het goede beker tje komt en ziet dat ie bijna bij het bekertje is zeg je af of als je hem dat geleers hebt zwaai zo doen wij dat

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "tips gevraag" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

^