Hoi ,
Leuk beginnen met de pap.
De puppies zien en horen vanaf twee weken
, maar het beste ontwikkeld is hun reukorgaan , daar hebben ze tot nu toe ook de tepel van mams mee weten te vinden.
Je maakt een beetje puppymelk aan , en laat de puppies dat van je vinger likken . Het zal even duren voordat de puppies snappen dat ze moeten likken , want tot nu toe zijn ze gewent om een zuigbeweging te maken en ze moeten van de zuigreflex dus over stappen naar likken.
De vinger met puppymelk goed bij de mond en neus houden , 10 tot 15 minuten per pup proberen , een paar keer per dag , tot dat ze likken. Sommige likken binnen 1 minuut en sommige hebben er een paar dagen voor nodig.
Als ze het likken snappen kan je een klein schoteltje met puppymelk voorzetten.Ze gaan de geur van de melk herkennen en dan van het schoteltje likken.
Als dit goed gaat , kan je de melk dikker maken door er pap van te maken , zo leer je ze wennen aan vaster eten.
Vanaf week 4 kan je puppiebrokken helemaal zacht laten weken in de puppiemelk. week 5 half zacht / half harde brokken en vanaf de zesde week brokjes .
Als je liever vers vlees geeft , dan vanaf de vierde week vlees voeren.
Dit schema is natuurlijk niet zalig makend , je moet een beetje kijken hoe het gaat en als het een paar dagen goed gaat kan je naar de volgende stap.
Ik had bv 3 puppies die met 6 weken harde brokken aten en eentje die alleen nog maar zacht kon eten !,Dat was ook de kleinste uit het nest
veel puppy plezier