Verhouding bot/vlees

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel HankeHanke

honden foto van Hanke

Hallo!

Ik vind het lastig om te bepalen wat de verhouding bot/vlees is bij bijvoorbeeld een kipdrumstick/bout/vleugel, runderriblap etc.

Weet iemand dat?

Alvast bedankt!

gr
Hanke

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Verhouding bot/vlees" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker 2 doggies

honden foto van Marit

Hoi Hanke,

Dat verschilt een beetje per ding dat je hebt.

Ik houd aan;
vleugel 1/3 bot, 2/3 spier
bout 1/4 bot, 3/4 spier
nek 1/2 bot, 1/2 spier

Soms heb ik wel een kalkoenvleugel met heel veel spiervlees erop, dan geef ik een beetje minder spier op een spierdag.

Ik heb katten die het spiervlees er zo netjes afeten en likken, dat ik een schoon, glad botje overhoud. Dan kan ik bij iets nieuws kijken wat de verhouding is , zonder dat ik zelf hoef te snijden O-)

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah

honden foto van Amber & Lootah

Ja even een vraagje daarover, zoals kippen poten e.d. kan ik die gewoon zo geven? Ze eten nu vlees van Lotgering en daar zit ook alles in (orgaan, bot, spiervlees). Dus dat ze dan niet ineens verterings problemen krijgen zeg maar O-)

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker

honden foto van Marit

@ Amber - dat kan hoor, als je maar zorgt dat ze goed kauwen. Als ze in 1 keer zo'n drumstick doorslikken, kan het bot nog wel moeite geven met verteren. Je hondjes zijn gewend vlees te verteren, dus als ze goed kauwen, kunnen ze het prima aan :-D

Evt kun je wat lever erbij geven omdat bot een stoppend effect heeft . Hier is dat niet nodig. Tenzij ze een rug met heel weinig spier krijgen

honden page profiel Amber & LootahAmber & Lootah

honden foto van Amber & Lootah

Oke ik zal eens kijken :-) Het is niet zo dat ik hele menu's wil samen stellen, want ik woon nog thuis en de rest van de mensen moeten ze ook kunnen voeren. Maar voor de afwisseling kan het prima dan of als ik bij mijn vriend ben die geen grote vriezer heeft, dan is het ff langs de supermarkt kippen pootjes halen en wat levertjes en klaar is meneer zijn eten :-D

honden page profiel MaritMaritgoedgekeurde fokker

honden foto van Marit

Lootah zal je dankbaar zijn O-) ;-)

honden page profiel MexxMexx 1 doggies

honden foto van Mexx

oeh lekker hoor.

en idd, ik houd ook de verhoudingen aan die marit gaf.
En soms moet je zelf even inschatten.. Na ene tijdje gaat het allemaal vanzelf :-D

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Ik zou dan niet teveel geven Amber, want de verhoudingen gaan scheef lopen als je ook nog KVV van Lotgering geeft. Geef dan 1 dag botvlees met orgaanvlees en 1 dag spiervlees of pens. En 5 dagen KVV. :-)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Verhouding bot/vlees" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: radio?
^