
Hoi Allemaal,
Onze Cairn Chelsea krijgt sinds 2 maanden vers vlees van farmfoods,
maar gisteren viel mij op dat ze moeite had met poepen, vervolgens kwamen er alleen maar harde keutels naar buiten, wat kan ik hier aan doen is mijn vraag?
Groetjes Sonja.
P.S: Ze krijgt verder soms alleen nog een denta stick, of een knauw stokje.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Harde keutels." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

harde poep is altijd goed, te hard ook weer niet, als ze moeite moet doen.
bij de dierenarts, marit zei het ook al, zijn er ook bonbons van biofood, schapenvet, zalm, enz. kijk eens daar, er staat op de verpakking wat en hoeveel je moet geven, niet te veel, heb ik een keer gedaan, en dan ja is het trilpoep. dus goed de verpakking bekijken.

Hoi Willemijn,
Het waren echte harde keutels, ze vallen uit elkaar, zo droog zijn ze, maar ze eet en drinkt wel goed.
Groetjes Sonja.
3 doggies 
Dit is juist goed, harde keutels. Ook als de hond er een beetje moeite voor moet doen, want dan kunnen de anaalklieren geleegd worden. Je kunt af en toe wat olie in het eten doen of wat meer orgaanvlees geven (dit werkt laxerend).
3 doggies 
mijne moeten ook vaak moeite doen met poepen, dat is op zich niet erg. als ze maar geen pijn heeft. als mijn hond te harde ontlasting heeft gaat ze vreselijk piepen en dat moet dus niet.
Beter dan van die slappe drollen.
3 doggies 
Hoi,
Dat valt je nu zeker meer op door vers te geven. Hier ook hoor, harde keutels, is prima voor legen van anaalklieren, maar als pijn gaat doen is het natuurlijk niet goed.
Maar ontlasting van brok of kvv is echt giga verschil. Mijn man stond er gister weer naar te kijken met een blik van "is dat alles wat ze poept". Lekker die "poepverhalen"hahah.
Met brok RC vond ik echt goor. Stinken en bergen gele zachte drap. Is ook teken dat het niet goed verteerd wordt door hond. Is bij elk hondje weer verschillend natuurlijk
3 doggies 
Misschien vind je dit een rare vraag, maar zou je eens een foto kunnen plaatsen van zo'n keutel/drol?
Ik kan daaraan makkelijk zien of het gezonde of te harde ontlasting is, en ook wat je eraan kunt doen.
Het kan nml zijn, dat de hoeveelheid calcium te hoog is voor je hondje, en dan is dat erg simpel op te lossen door wat spiervlees bij te voeren.
Dit kan je doen doormiddel van wat rundergehakt.
Of je kunt gaan afwisselen met smuldier uit de supermarkt of zelfs overstappen daarop, smuldier is ook nog eens veel goedkoper.
3 doggies 
als de drol niet wit is zou het goed moeten zijn.
Een gewone drol is bruin. als de drol wit is dan zit er teveel calsium in.

Hoi Paulala,
Chelsea krijgt smuldier te eten, dus weet ik niet waar het aan lag, maar het is al een stuk minder geworden, de keutels zijn nu volgens mij normaal.
3 doggies 
Je gaf eerst Farmfood Fresh, en nu krijgt je hondje smuldier? Begrijp ik je goed?
Dus op de smuldier gaat het beter?
Dat is fijn, scheelt ook een berg in de prijs!

Hoi Paulala,
Ja, gelukkig wel, ik ben erg blij hiermee, want nu zit Chelsea ook veel lekkerder in haar velletje, en geniet ze weer van haar wandelingen.
3 doggies 
Nou zeg dat wel!
Het is absoluut niet fijn voor een hond om moeite te hebben met ontlasten.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Harde keutels." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?