
Hond (reu) toont agressie naar vrienden die hij niet kent.
en enkel uit schrik.
Hij gromd men zen staart tussen zen benen en loopt weg.
Ik denk dat hij ook zou durven bijten.
Wat moet ik doen als mensen binnekomen.
Want moet ik doen met de hond.
Naar ons toe is het een schat van een hond.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "dringend hulp gevraagd." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

hij toont angst,
geen aggressie,
weet je hoe het is gekomen? is er iets in je situatie veranderd? etc..
3 doggies 
Hoi Danielle ,
Dit zelfde probleem heb ik gehad toen ik Sasha net in huis had.
Ze is mishandeld door een man en reageerde dus ook op elke vreemde die ze zag
Als ik mensen op bezoek kreeg deed ze eigenlijk hetzelfde, maar als er iemand dichterbij kwam of op mij af liep dan wou ze in de benen van die mensen bijten !!
Ik heb er even wat voor moeten doen maar het is nu al een stuk beter... Ik heb er voor gezorgd dat zei in de gang was als er mensen binnen kwamen.
Zodra iedereen zat liet ik haar rustig binnen en kon ze rustig kijken wie er allemaal zaten.
Meestal begon ze meteen weer met blaffen en grommen als iemand alleen al iets bewoog.
Dan zette ik haar direct weer in de gang en wachtte weer even een moment.
Dit heeft een tijd geholpen maar het kwam weer terug.
Nu gaat het heel goed.
Wat ik doe is eigenlijk fout maar als er iemand komt die ze niet kent til ik haar even op en laat ik haar even snuffelen.
Als ze zich dan rustig houd zet ik haar weer op de grond en 9 van de 10 keer gaat dit goed.
En verder zorg ik ervoor dat de visite haar negeerd als ze binnen komen.
Ik hoop dat het lukt !! Hij iet er wel heel lief uit op je foto

Je gasten de hond laten negeren, ook niet aan laten staren enzo als ie netjes op zn kleed ligt. Laat ze niet bij zn voer of speelgoedbak komen en m niet telkens benaderen, als je hond dan nog zo onzeker blijft, zet m dan even appart, bij fel blaffen en binnenkomst van gasten gaat Daan ff in de keuken, zit raam i d deur, kan ie het nog steeds zien en als ie echt te druk is gaat ie op de slaapkamer, ik woon gelijk vloers en weinig kamers, kan ie heerlijk rustig liggen, zonder welke vorm van bedrijging dan ook.
Voor alle partijen wel zo chill
Ik zal later, nu haast haast haast, ff fatsoenlijk reageren

Geef de mensen wat lekkers, als hij naar de mensen toe gaat, krijgt hij daar wat lekkers van. net zolang hij door heeft dat vreemde mensen niet erg zijn.dus wachten totdat hij zelf gaat en alleen wat lekkers geven en voor de rest niks doen.

het zit hem zo , dat hij geen angst/agressie toont bij iedereen.
Het zijn bepaalde personen.
Ik weet dat dit al meer naar echte kenners over gaat.

Precies negeren en als hij komt wat lekkers geven.niet aankijken niet aankomen en niks zeggen...succes.

Kun je duidelijk merken bij welke personen hij feller reageert ?
En heeft hij in het verleden misschien iets meegemaakt voordat je hem kreeg? ....

Lijkt mij angst agressie..
Misschien doet het de hond herinneren aan een epaald situatie..
De mensen kijken de hond misschien strak aan..
Duiken op hem af...
Laat de mensen de hond negeren..
Niet aankijken, niks zeggen..
Dan komt de hondwaarschijnlijk zeld een keer kijken..
Kan ook op de hurken gaan zitten en een kaasje aanbieden...
Gaan aaibewegingen over de kop..
Na wat vertrouwens gewonnen te hebben eventueel onder het kinnetje kriebelen...
Niet forceren laat het hondje zelf komen...
Groet...

Nee klopt, maar ik denk dat je te weinig info geeft over hoe of wat,
sommige personen wel sommige niet, oke
en de personen wel, kijken die hem aan, praten die naar hem, wijzen ze naar hem, proberen ze contact te maken,
de personen niet, negeren die hem?
is het enkel op zijn eigen terrein?
Ik heb zelf namelijk een hond die voor iedereen ontzettend angstig is, en die gromt, blaft en bijt inderdaad, maar dat is echt angst, en zoals jij omschrijft met de staart tussen de poten, oren naar achteren,
Wat je zou kunnen doen ( ik weet niet hoelang je die hond al hebt, waar hij vandaan komt, of je iets van zijn achtergrond weet )
is naar een homeopaat gaan, die kan je helpen en eventueel wat geven voor rust,
Hier werkt dat heel erg goed, maar zoals ik al zei, je verteld eigenlijk te weinig ( en het blijft via de pc, dus we kunnen het natuurlijk niet zien! )

Hij zal zich dan waarschijnlijk bedreigd voelen zodra die kinderen op hem af vliegen...!
Hij zou een keer rustig kennis moeten maken met die kinderen zonder dat ze hem bevliegen zodra ze hem zien.
Maar gewoon rustig gaan zitten en wachten tot hij naar hun toe komt.
Dan kan hij zien dat ze niet op hem afvliegen om hem pijn te doen of bedreigen.
Komen deze kinderen vaak langs ?

Dan ligt het daar aan. Hij hoeft dan geen eens angstagressie te hebbem, hij kan gewoon grommen omdat hij de kinderen 'zat' is. De kids uit de buurt houden van je hond!

De kinderen zijn niet van mij, ik heb chikes en dat zijn men kindjes.
Ik heb zelf geen kinderen.
Maar ik kan moeilijk kinderen van iemand anders opnemen en van men hond weg halen.
De hond is belangrijk voor mij.
Maar voor bezoekers zijn de kindjes belagrijkste.
Mensen zonder kinderen hebben bij hem voorkeur.

Ik zou dan inderdaad zorgen dat hij een keer "rustig" kennis kan maken met de kinderen.
Laat ze wachten tot hij naar hun toekomt.
( dat kan heel snel gaan maar het kan ook lang duren voordat hij die stap wil nemen)

@ Lisanne; je schrijft in je eerste reactie dat het angst is en geen agressie.
Ik ben het daar niet mee eens. De hond gromt en dat is wel een agressiesignaal die je niet over het hoofd mag zien. Hier is sprake van een angstagressie en als de hond niet kan vluchten en ze komen in zijn persoonlijke zone dan zal hij uiteindelijk (na diverse signalen) toch bijten.
Danielle je hebt het over vrienden en dan weer over kinderen.
Volgens mij moet jij de hond beschermen tegen het feit dat alles en iedereen hem maar wil aanraken/aankijken. De hond moet leren dat andere mensen/kinderen eigenlijk helemaal niets met hem willen/te maken hebben.
Als de hond nieuwsgierig is of contact wenst dan komt hij vanzelf wel. Volg de tips van Ilja!
Laat mensen hem ook niet meteen aaien. Maar een hand uitsteken en als hij ruikt en blijft staan dan kunnen ze hem aaien aan de zijkant van zijn lijf, niet over de kop, schouders en de kont. Dat zijn ragordebevestigende plaatsen en dat zou verkeerd over kunnen komen bij de hond.

Ik zou inderdaad doen wat Faelyn zegt.
De tips van Ilja volgen, en geef hem de tijd !
Wat ik net al zei het kan heel snel gaan maar het kan ook even duren voordat hij hierin veranderd.
In ieder geval heel veel succes en laat het even weten als het beter gaat. Ben benieuwd

Je hoeft de kinderen toch niet weg te nemen, maar je kunt ze wel duidelijk dat ze niet op de hond mogen duiken.
Gewoon uitleggen en ik kan me niet voorstellen dat de ouders daar problemen mee hebben.
Kinderen moeten leren omgaan met honden en honden moeten leren omgaan met kinderen.
Als een vriendin van mij hier is met haar drie (drukke) kids en ze jagen er weer achteraan dan leg ik ze uit dat ze dat niet moeten doen. Rustig gaan zitten en de honden naar ze toe laten komen (geef ze wat lekkers wat ze aan de hond kunnen geven). Als de honden in de bench liggen of in hun mand gewoon afblijven.
Nu zijn mijn honden dol op kinderen, maar als het te erg wordt met gegraai proberen ze een rustig plekje op te zoeken en die moet er dan ook voor hun zijn.

@Fayelyn, daar doelde ik ook op, je hebt gelijk,
Vind alleen wel dat er zeer onduidelijk antwoord wordt gegeven, dat de info elke keer weer anders is,
Vandaar dat ik ook zeg, laat mijn bovenstaande reacties maar weg, want dat heeft hier niets mee te maken

Dan heeft jou hond toch geen (opvoed)probleem, maar die kinderen. Uiteindelijk is het jou huis en lijkt mij dat jij daarin mag bepalen wat wel/niet gebeurt.
Als deze kinderen echt niet luisteren zou ik de hond boven een rustige plekje geven als ze er zijn.
Dan zijn dit niet de geschikte kinderen om hem vertrouwd te maken met kinderen.
Jammer dat het zo gaat.

Als de kinderen bij jouw op bezoek komen hebben ze zich aan jullie regels te houden. Als de ouder zelf de kinderen niet ter orde roept dan is dat respectloos naar jullie.
Geef aan de ouder aan of ze de kinderen willen vertellen om de hond met rust te laten. Als jij weet dat hun op bezoek komen en toch niet luisteren dan moet je de hond in bescherming nemen en deze inderdaad in een aparte ruimte zijn rust gunnen. Overigens @ Joy kun je in de loop der tijd weer opbouwen met 1 of 2 wel luisterende kinderen om de hond zo te laten zien dat kinderen helemaal niet eng en druk zijn. Maar dit moet wel groeien. Zo te lezen is deze hond zo erg onder de indruk dat het nu beter is om even drukke kinderen niet in zijn buurt te hebben. Ook al zouden de kinderen de hond benaderen waarbij de hond zich genoodzaakt voelt om uit te vallen wat in zijn ogen terecht is want alle waarschuwingssignalen zijn afgegeven, is de hond straks een slechte naam rijker en misschien ook wel gelijk het einde van zijn leven en een kind is een trauma rijker en voor kind en hond had het voorkomen kunnen worden.
Overigens wil ik ook meegeven dat als je een hond gaat straffen voor het geven van een waarschuwingssignaal zoals het grommen dat hij die de volgende keer overslaat en gelijk maar uitvalt.

kinderen kunnen wel luisteren dat merk ik nu ook als er kinderen op bezoek komen het is maar net hoe je het aanpakt. leg gewoon uit in kindertaal dat het hondje beetje bang is en even rust wil en dat ze het hondje pas mogen aaien/roepen als ze het aan jou gevraagd hebben. roept je hond het kindje en reageert niet op de uitgestoken hand dan is het hondje er gewoon niet aan toe
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "dringend hulp gevraagd." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?