slopen

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

natalie (Gast)

hallo,

wij hebben een heerlijke husky pup van bijna 12 weken oud.
het gaat helemaal super met hem hoor.
alleen als wij slapen dan begint hij met slopen.
tenminste slopen, hij pak spullen en eet het op of kauwt erop.
hij pakt speelgoed uit de box van onze dochter, hij haalt dingen van tafel etc.

als wij in de buurt zijn doet ie dit absoluut niet!
we halen nu alles wel weg maar ik wil het graag afleren

maar hoe leer je iets af, als hij het alleen doet als er niemand is.


een bench is geen optie, dus iemand andere ideeën?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "slopen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel You know whoYou know who

honden foto van You know who

Poeh goede vraag ik heb ook een husky dan wel een meid en is ook bijna 12 weken :-D
Waar heb jij hem vandaan? O-)
Ik denk gewoon steeds zijn eigen speeltjes geven wanneer hij spullen van jullie pakt

natalie (Gast)

hij heeft eigen spullen op de vloer liggen.

en hij pakt die spullen alleen als we slapen.
en niet als we erbij zijn.

honden page profiel < Liesbeth & Igor >< Liesbeth & Igor >

honden foto van < Liesbeth & Igor >

Mag ik vragen waarom een bench geen optie is?
Een pup van 12 weken denkt nog dat de regels alleen bestaan als je erbij bent. Het besef wat wel en niet mag komt pas later, volgens mij na de puberteit. Regels moeten inzinken voor het automatisme is en ik ben van mening dat daar minimaal 1000x herhalen voor nodig is. Dus tja ik zou zeggen of zorgen dat ie er niet bij kan, dus opruimen voor je naar bed gaat / aparte ruimte / gang of een bench. Of er erbij blijven.....
Succes!

natalie (Gast)

in een bench, dan sluit ik me hond op in een kooi.
en dat vind ik nie kunnen.

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre**

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Waar zit je kindje overdag in..??

natalie (Gast)

gewoon in de box

honden page profiel Annelies met  SemAnnelies met Sem

honden foto van Annelies met  Sem

Een bench is voor een hond hetzelfde als voor een kind de box.
Is ook niet de bedoeling dat je de hond er constant in zet, maar zeker voor 's nachts als hij gaat slopen. Als hij er aan gewend is zal hij de bench echt als zijn plekje gaan zien, is dan ook een plekje waar hij helemaal tot rust komt.

Gr.Annelies

honden page profiel fortunafortuna

honden foto van fortuna

je zet je kind toch ook in een kooi??
wat is het verschil voor jou tussen een bench voor je hond,en de box voor je kind?
ik zet miss piggy trouwens ook wel eens in de box,als wij aan het eten zijn.vind ze nog leuk ook.

honden page profiel Roxy-MissyRoxy-Missy

honden foto van Roxy-Missy

Hoi natalie,

Ik had hier ook de tip gekregen om een bench te gebruiken en ik had er ook een rot gevoel bij een bench.... zo van ik ga me baby toch nie in een kooi opsluiten. Maar we wouden het slopen echt tegen gaan. Dus toch maar een bench gekocht, ook voor haar veiligheid.
Het lijkt me geen prettig ID dat als je slaapt, of weg bent, je hondje ergens in kan stikken tijdens slopen. en als je de bench een beetje prettig maakt, is het zo erg nog niet. Dekentjes en speeltjes erin, en ze gaat er zonder problemen in. Heb dr wel eerst laten wennen enzo, zelfs bij dr gaan zitten af en toe.


Hoop dat je wat aan de tips hebt

Groetjes
Tammy

honden page profiel BC & CCBC & CCgoedgekeurde fokker

honden foto van BC & CC

ja, inderdaad, de bench.
het is zieliger als je het niet doet. Hij heeft gewoon verplicht een beetje (veilige!) rust nodig. Anders gaat hij slopen. Je zit er 'snachts niet bij, je kan het dus niet afleren..
Tis kiezen of delen. Met de goede hoop dat als hij wat ouder is, het wel gaat.

honden page profiel NatasjaNatasja

honden foto van Natasja

Het is indd ook het beste om je hond in een bench te doen als je gaat slapen.Zo hebben wij het ook al onze honden geleerd.Nu heb ik een puppy en leer ik het haar ook.In het begin vinden ze het niet leuk.Maar ze moeten wel.En het is indd zo met een box voor een kind of een bench voor een hond dat zelfde is.

honden page profiel mariannemarianne

honden foto van marianne

wij hebben Borre ´s nachts ook in de bench. meteen gekocht (marktplaats) na slooppartij. Ik hoor van veel mensen dat ze de bench eigenlijk maar een periode nodig hebben, na een jaar of twee verdwijnen ze. Voor Bor is het ook de mand, lekker kussen, kleedje, speeltje. Overdag gaat hij daar lekker slapen. En de kinderen mogen hem daar niet storen.
En overdag blijft de bench gewoon open natuurlijk.
Ik vond het voor mezelf veel rust geven, en uiteindelijk voor het beessie zelf ook!
groetjes!

honden page profiel Wendy SJWendy SJ

honden foto van Wendy SJ

Ja, ik zeg ook gewoon een bench aanschaffen! Anders leg je er een grote doek overheen, ziet het er minder kooierig uit. Maar je hond heeft er echt baat bij. Ik heb ook een pup van 12 weken en ik merk dat hij de bench echt als zijn plekkie ziet! Als hij moe is gaat hij er zelf lekker in liggen. Dus geen kooi, maar een veilig plekje om zich terug te trekken.


honden page profiel BiankaBiankagoedgekeurde fokker

honden foto van Bianka

Wij hebben al van het begin een bench. Dat is echt geen kooi voor een hond maar wordt zijn hol, waar hij zich in kan terug trekken als hij/zij dat nodig vind, waar niemand anders hem daar mag storen.

Waarom denk je anders dat honden het pretig vinden om onder de eetkamer tavel te liggen? het gevoel van een hol te hebben (wat veiligheid en rust betekend voor een hond) verstekt dan en daar liggen ze graag, een benche is net zo (of een mand, alhoewel dat meer zijn plekkie is dan een hol gevoel te hebben, als je snap wat ik bedoel).

Dus het is helemaal niet zielig, maar je moet hem wel trainen, en een leuke plek van maken. Geef hem daar bevoorbeeld zijn voer, maak het leuk en een tijd later ligt hij er graag in. Als wij eros zeggen te gaan slapen, weet hij zo snel niet zijn hol (bench) te vinden :-)

Groetjes Bianka

honden page profiel denisedenise

honden foto van denise

Toen onze husky zo jong was hadden we haar ook in de bench want anders sloopte ze heel het huis. Het begon bij losliggende dingen en toen dat weg was begon ze aan de tafelpoot. De bench is dan een goede uitkomst. Ze piepte er eerst veel in maar met een kleed eroverheen ging het prima. Als je begint met het geven van zijn eten en speeltjes erin zonder het deurtje dicht te doen en dat steeds opbouwd met erin slapen en steeds langer deurtje dicht. Voor je het weet ziet je pup het als zijn eigen vertrouwde plekje.

Op een andere manier leer je het niet af omdat je er dan niet bij bent maar als het slopen eenmaal een gewoonte voor je pup wordt krijg je het er niet mee uit en zal ze dit altijd blijven doen. En de reden waarom die het doet als je weg bent kan te maken hebben met eenzaamheid of verveling.
Husky's zijn roedeldieren en niet graag alleen.

natalie (Gast)

me meissie die zit niet opgesloten in een box!
me husky wel,

en wat vallen jullie gelijk aan, ik wil gewoon geen bench.
en hij is niet alleen, we hebben nog een hond.

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker

honden foto van Angela • Bodhi

Natalie, een bench is niet zielig. Een bench is een veilig holletje voor een hond, een eigen plekje, prikkelarm waar hij volledig tot rust kan komen. Pups hebben hun rust heel hard nodig en zo te lezen, krijgt de hond dit niet omdat hij in de woonkamer teveel prikkels ziet. Huskies zijn slopers en dit moet er zeker niet als gedrag in gaan slijten, want het is zelfbelonend. Voorkomen is makkelijker dan weer afleren.

Huskies kunnen moeilijk alleen zijn en gaan dan uiteenzaamheid en verveling slopen.

Bied de hond genoeg geestelijke uitdaging en beweging (rustig aan doen met een pup uiteraard) en voldoende rust (18 uur per etmaal).

Het is zieliger dat je straks een slopende, ongehoorzame hond hebt (die mogelijk herplaatst moet worden) dan de hond in een bench doen.

Doe altijd een benchtraining, een hond nooit zomaar opsluiten in de bench. Kijk bij Encyclopedie voor een artikel over benchtraining.

honden page profiel nora jazzy en poppynora jazzy en poppy

honden foto van nora jazzy en poppy

hoi natalie ik denk niet dat de mensen je aanvallen maar ik heb het zelf ondervonden hoe het is om een bench te hebben voor jazzy.jazzy slaapt er alleen in de nacht in.er ligt een laken overheen en jazzy vind het heerlijk.je hoort hem tevreden knorren.overdag slaapt hij gewoon in zijn mandje of op de bank.het helpt zeker wel.hij is er ook zeker sneller zindelijker door geworden,en om het slopen te stoppen kan het toch geen kwaad om je hond in een bench te doen?het is niet zielig het is ook veel beter voor de hond en jullie nachtrust.jazzy zijn bench staat in mijn slaapkamer en hij slaapt heerlijk de hele nacht door.ik vond het eerst ook zielig maar toen jazzy een heel stuk uit mijn gangmuur geknaagd had midden in de nacht heb ik gewoon een bench genomen en ik heb er geen spijt van.dus zie het niet als aanvallen.de mensen bedoelen het gewoon goed.

groetjes noor en een pootje van jazzy

honden page profiel denisedenise

honden foto van denise

het is zeker niet als kritiek of wat dan ook en snap ook wel dat het voelt als opsluiten maar een husky is een lastig ras en ik denk dat je een keuze zal moeten maken tussen het accepteren van het sloopgedrag of toch maatregelen nemen en in dat opzicht zie ik maar 1 uitweg en dat is dan toch de bench.

onze husky's zijn gek op de bench en ook al is hij intussen te klein ze gaan er nog steeds in liggen. ps ze hoeven er intussen niet in en deur staat gewoon open maar ze vinden het nog steeds een heerlijk plekje.

beide honden slopen nog wel als ze alleen zijn en ze stelen dan alles van de tafels, kasten en noem maar op. zelfs de prullenbak wordt vakkundig open gemaakt. dus zelfs als ze met zijn 2e zijn slopen ze nog steeds erg graag. dit is puur verveling en het alleen zijn want als wij er zijn doen ze dit niet.


dus ja ondanks dat er een andere hond is voelt hij zich alleen of verveeld of misschien zelfs wel beide.

en omdat het een pup is zal het niet zo snel de rust zoeken als het niet hoeft. dus ze gaan zoeken en ontdekken en doen dit vooral met de tanden.

het is op eigen risico maar als dit niet voorkomen wordt zal het niet bij losliggende dingen blijven ben ik bang. en ik weet niet wat er gebeurt als hij de hele huisraad begint te slopen en in hoever je dit zal blijven accepteren van hem.

ik zeg niet dat het met deze pup gaat gebeuren maar door het sloopgedrag van dit ras belanden vele husky's in het asiel.

honden page profiel fortunafortuna

honden foto van fortuna

niet alleen in het asiel,maar ook bij de dierenarts.een hond die ik ken had laatst een leren riem opgevreten,en was bijna gestorven...

honden page profiel denisedenise

honden foto van denise

dat ook. layra was 5 maanden en had een handdoek te pakken gekregen en ik kwam gelukkig net thuis en zag dat er een handdoek in der keel vast zat en kon het er nog net optijd uittrekken.

honden page profiel Snoo......Snoo......

honden foto van Snoo......

Bench is niet zielig, mits goed aangeleerd.
Het is natuurlijk ook veel veiliger voor je hondje, want hij kan zichzelf ook verwonden als hij los loopt.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "slopen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^