hallo allemaal,
is er iemand die mij misschien kan helpen. We zijn zondag bij een pup wezen kijken, echt een schatje, vrolijk naar ons toe, lekker in huis vrij rondlopen met broertje en moeder, kinderen aanwezig dus dat zag er allemaal goed uit.
Maar nu is mijn vraag of er iemand is die mij heel misschien iets zou kunnen vertellen qua karakter, zijn moeder is een kruising border terrier/boerenfox en zijn vader is een boerenfox..
Heeft er iemand een idee wat voor karakter je zou kunnen verwachten, wij hebben 3 kinderen 10-9-4 jaar...
ik ben benieuwd of iemand hier iets meer over weet, alvast bedankt
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "een kruising pup (border/boerenfox)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Border terrier is fel/pittig, en boerenfox is ook niet zo 'zacht' en verdraagzaam als bijv een gezelschapshondje.
Wat voor karakter? Daar valt weinig over te zeggen.
Ook wat het hondje van welk ras meekrijgt en hoe die karaktereigenschappen in dat hondje misschien gaan 'botsen'.
Juist als je kinderen hebt, zou ik toch gaan voor een écht ras, waarvan het karakter/gedrag beter te voorspellen is dan van een kruising.
Ik heb karakters van meerdere rassen in 1 hond gezien en dat is niet altijd makkelijk om daar mee om te gaan.
Misschien kun je eens lezen op de site van de rasvereniging van beide rassen over het karakter?
http://www.borderterrier.nl/
Haha, van de boerenfox is geen rasvereniging.. 
Misschien heb je hier wat aan..?
http://www.boerenfox.nl/

Hoi,
Ik had buren met zo'n kruising..
Heel leuke hond maarrrr..
De actie eisen van een BORDER en de felheid van de TERIËR...
En hond die gek werdt van zichzelf..
Moest écht in een bench om tot rust te komen..
Een hond die snel in dramgedrag vervalt tot bijvorbeeld het gooien van een bal, kunnen dan onophoudelijk blaffen tot ze gelijk krijgen..
Een hele leuke hond om fly-ball mee te doen of behendigheid, ACTIE..
Nu beschrijf ik misschien een hond die extreem was..
Maar zo kan het wel zijn dus..
Succes, lieve groet, Ilja

Een boerenfox is ook weer een kruising he. Dus je hebt nu 3 rassen in de hond. Ik denk, gezien de rassen die bij de kruising horen, een koppige, energieke hond, intelligent, die veel beweging en (geestelijke) uitdaging nodig heeft. Een hond met werkvermogen en jachtinstinct. Een hondje dat van spelen houdt, wel gek op kinderen en als hij goed wordt gesocialiseerd, ook goed met andere honden.

Ik heb een boerenfox, vreselijk lief beestje, en de borders die ik ken zijn ook erg lief. Mijn boerenfox is wel druk zo nu en dan, maar kan ook heerlijk hele dagen languit op de bank liggen.
Ik hou zelf wel erg van kruisingen.
Als je een goed gevoel hebt bij dit hondje moet je er gewoon voor gaan. Het is toch altijd afwachten wat zijn karakter doet, dat ligt vaak aan het diertje zelf en mede aan de opvoeding.
Succes met je beslissing!!

Ik heb ook een boerenfox en wat ik van hem kan zeggen is dat het een terrier is dus nerveus, druk, blafferig maar hij heeft een gouden hartje en is ontzettend aanhankelijk. Ik ken ook mensen met borders en dat vind ik persoonlijk een erg leuke hond.
Je hebt 3 kinderen en deze kruising is er perfect voor, het zijn echte kindervrienden.
Succes met je beslissing.
bedankt voor jullie reacties,
Marianne, blafferig bedoel je daarmee de hele dag door blaffen of eigenlijk blaffen bij de bel etc...
en de fokker verwacht dat hij ongeveer 40 cm zal worden, kan jij je daar in vinden of heb je daar een andere menig over, de moeder in dit geval is een stukje kleiner als de vader..
is er iets te zeggen over de ouders, lijkt een pup meestal qua uiterlijk op de vader en karakter op de moeder of andersom, of kun je zoiets niet in het algemeen zeggen??
is het ook wel een hond die af en toe alleen thuis kan zijn, na het aanleren natuurlijk....
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "een kruising pup (border/boerenfox)" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?