Wanneer stoppen met bestrijden vlooien?

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel yooopyooop

honden foto van yooop

Hoe lang is dat geleden Willemijn?

honden page profiel yooopyooop

honden foto van yooop

Maar sectolin is geen natuurlijk middel, het is Icaridine wat ik zelf altijd gebruik in plaats van Deet tegen muggen en teken, het mag niet op dieren gespoten worden.

honden page profiel Kaitlyn Kaitlyn

" Dan ben je er dus nog niet van af  Gaat om die eitjes, die leggen ze in alles wat maar warm en hoogpolig is. Ziet ze ook niet zonder vergrootglas. Als iets van siertapijt hebt, 5 keer met een wassing erover heen en de makkelijkste manier is dat tapijt de deur uit. 
 
Heeullll stom filmpie maar zo is het wel een beetje   "

We hebben sowieso geen vaste tapijten in huis, degene bij de deuren hebben we op 60C en dan weggenomen. De enige tapijtjes die er nu nog zijn in ons hele huis is in de badkamer en worden ook geregeld gewassen. Daar komen ze sowieso ook niet. Enige stoffen in huis zijn dus hun bedjes/dekens/zetel en krabpalen. 

honden page profiel Kaitlyn Kaitlyn

" Ik wilt het hier toch even vertellen……kreeg een woning wat drie maanden leeg gestaan heeft, daar hebben een duitseherder en een tiental katten ingewoond, ik kreeg het huis een huurhuis….na drie weken een vlooienplaag, vlooien eitjes waren in ruste tot ik er in kwam, door de beweging van ons twee de hond en ik,  kwam alles uit.    En na drie weken was er een plaag.    hond direct behandeld met stronghold..en….drie x is de bestrijdingsdienst geweest om het hele huis van top tot teen vlooien te bestrijden, drie x zijn ze langs geweest, bestrijdingsdienst zei me, vlooien moeten uitsterven… heb zeven weken in de vlooien gezeten, hun adviseerde me ook sectalin te gebruiken…daarna nooit meer een vlo in dit huis gezien, wel zomers gebruik ik toch nog de sectolin…….zelf nooit gebeten door een vlo.   Wel een trauma er van overgehouden.  "

Ik heb de sectoshield intussen besteld … afwachten of het beterschap brengt. 

honden page profiel yooopyooop

honden foto van yooop

Icaridine (ook bekend als picaridine) is niet veilig voor katten. Er is weinig tot geen bewijs dat het veilig is bij katten, en veel insectenwerende middelen voor mensen (zoals DEET en Icaridine) kunnen bij katten vergiftigingsverschijnselen veroorzaken, zoals braken, speekselen, trillen, tremoren, stuipen of zelfs ernstige neurologische problemen.

honden page profiel Kaitlyn Kaitlyn

" Icaridine (ook bekend als picaridine) is niet veilig voor katten. Er is weinig tot geen bewijs dat het veilig is bij katten, en veel insectenwerende middelen voor mensen (zoals DEET en Icaridine) kunnen bij katten vergiftigingsverschijnselen veroorzaken, zoals braken, speekselen, trillen, tremoren, stuipen of zelfs ernstige neurologische problemen. "

Ik ben wel van plan goed op te zoeken welke omgevingsspray die wel pesticiden bevat het veiligst is bij katten, moest Sectoshield geen soelaas brengen. De DA zei idd al dat omgevingssprays vaak enorm giftig zijn voor katten.

honden page profiel yooopyooop

honden foto van yooop

nee wat je nu besteld hebt is giftig voor katten, de stof die er in zit heb ik al verteld.

 

Edit, ik dacht dat je Sectolin had besteld, dat is giftig, die jij besteld hebt niet, of het werkt , dat merk je vanzelf wel.

honden page profiel Richard (IDE)Richard (IDE)

De situatie die je beschrijft wijst er sterk op dat jullie momenteel geen actieve vlooienbesmetting meer hebben. Ondanks de vervelende ervaring van de afgelopen maanden zijn er geen vlooien of sporen daarvan teruggevonden bij het kammen, niet in de vacht en ook niet in huis.

De lamp- en schaaltjestest bleef eveneens negatief. De dieren zijn behandeld met Bravecto, een middel dat volwassen vlooien doodt voordat ze eitjes kunnen leggen. Dat betekent dat een vlo die eventueel nog vanuit de omgeving of tuin op een van jullie dieren belandt, geen nieuwe cyclus kan starten. De paar vlooien die jullie in het verleden af en toe tegenkwamen, lijken eerder verdwaalde exemplaren van buiten te zijn dan tekenen van een echte besmetting binnenshuis.

Dat de hond en katten zich nog af en toe krabben, is volledig normaal en geen aanwijzing dat er nog vlooien aanwezig zijn. Dieren hebben sowieso momenten waarop ze zichzelf krabben, bijten of likken, maar na een periode waarin vlooien aanwezig waren valt dat gedrag veel meer op. Bovendien kan de huid na vlooienbeten nog weken licht gevoelig blijven, ook al zijn de vlooien zelf verdwenen. Een periode van een half uur tot een uur zonder krabben is zelfs een duidelijk teken dat er geen sprake is van jeukproblemen zoals je die zou zien bij een vlooienallergie.

De intensieve reiniging die jullie maandenlang hebben volgehouden, gecombineerd met meerdere behandelingen met Selehold en nu Bravecto, heeft er vrijwel zeker voor gezorgd dat er geen vlooienpopulatie meer aanwezig is. In een huis zonder tapijten, met regelmatig stofzuigen en wassen op hoge temperatuur, kunnen vlooien nauwelijks overleven. Daarom is een omgevingsspray op dit moment niet nodig. Ook al worden die soms geadviseerd, in jullie situatie zou het geen extra voordeel meer opleveren en is voorzichtigheid met katten terecht.

Omdat Bravecto voorkomt dat nieuwe vlooien eitjes kunnen leggen, zal de cyclus in huis vanzelf uitdoven. Als er al ergens nog een pop verborgen zit, sterft de vlo zodra hij op het dier springt. Na een paar weken is dat proces volledig afgerond. In jullie geval is het dus veilig om nu te stoppen met extra bestrijding en terug te keren naar een normaal, ontspannen ritme in huis. Je hoeft alleen de gebruikelijke schoonmaak aan te houden en je hoeft niet meer elke dag alert te zijn op ieder krabje.

Kortom: er is geen aanwijzing dat er nog een vlooienprobleem is, nieuwe vlooien kunnen zich niet vestigen, en het gedrag dat je nu ziet bij de dieren hoort bij een herstelperiode na een stressvolle tijd. Jullie mogen de strijd werkelijk loslaten. De kans dat er nog een plaag ontstaat is, met de behandeling die nu loopt, simpelweg nihil.

honden page profiel yooopyooop

honden foto van yooop

Ik ben het niet met Richard eens, je kan ze van buiten meenemen, en soms krijg je een plaag gewoon niet in 1 keer weg, lees het verhaal van Willemijn maar.

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

SectoShield Vlo & Mijt Omgevingsspray

400 ml

 
SectoShield® is geen pesticide, maar werkt op basis van siliconen. Deze omhullen vlooien, eieren, larven en poppen en stopt zo hun ontwikkeling.

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

Toch staat op de bus van sectoshield wel degelijk onderaan, sectolin. Ik google alleen div. Siliconen, maar werkzame stoffen zie ik niet staan, ik google verder. 

 

honden page profiel yooopyooop

honden foto van yooop

" Toch staat op de bus van sectoshield wel degelijk onderaan, sectolin. Ik google alleen div. Siliconen, maar werkzame stoffen zie ik niet staan, ik google verder. 
  "

Oh sectolin is wel giftig voor katten, en voor honden ook niet gangbaar.

Ik heb nog even gekeken wat Willemijn nu schreef en die heeft het ook gewoon over sectolin, ze heeft het wel vaker verteld, daarom heb ik die naam onthouden.

 

Ze schrijft :hun adviseerde me ook sectalin te gebruiken…daarna nooit meer een vlo in dit huis gezien, wel zomers gebruik ik toch nog de sectolin

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

Sectolin-producten kunnen giftig zijn voor katten, vooral als ze per ongeluk worden ingenomen. De mate van giftigheid hangt af van het specifieke product:

Sectolin Vlo & Mijt Omgevingsspray wordt als niet schadelijk voor katten beschouwd. Echter, producten die chemische stoffen bevatten, zoals bepaalde vlooien- of tekenmiddelen, kunnen neurologische bijwerkingen veroorzaken, zoals spiertrekkingen, coördinatieproblemen, of epileptische aanvallen. Het is cruciaal om de kat alleen producten te geven die specifiek zijn bedoeld voor katten en de aanwijzingen op de verpakking te volgen.    Heb het even opgezocht, de bestrijingsdienst wisten dat ik geen katten had, maar volgens hun was het niet giftig voor de kat. 

honden page profiel yooopyooop

honden foto van yooop

Ik vind het maar een lastige kwestie, ik zou een omgevingsspray gebruiken waar letterlijk op staat dat het bij katten mag.

 

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

Willemijn raadde een paar jaar geleden ook melaflon,( nu anibio, ) aan, werkt perfect tegen vlooien. Of het bij katten mag weet ik niet, maar zou niet giftig zijn, er staat wel bij. Honden en katten... 

 

https://www.bol.com/nl/nl/p/anibio-omgevingsspray-500-ml/9200000030929725/?Referrer=ADVNLGOO002041-S--9200000030929725-PMAX-C-22298484457&gad_source=1&gad_campaignid=22294755086&gbraid=0AAAAAD5OnmMsxU27R8QOCCU3eXM3SkH2f&gclid=Cj0KCQiA0KrJBhCOARIsAGIy9wCjffEz2XDouwnPOjARKK9FlH1RHYhKvg4iVjvaxqmfOyyZ8tynLeAaAmUqEALw_wcB

 

Link eventueel kopiëren en  plakken

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

" Willemijn raadde een paar jaar geleden ook melaflon,( nu anibio, ) aan, werkt perfect tegen vlooien. Of het bij katten mag weet ik niet, maar zou niet giftig zijn, er staat wel bij. Honden en katten... 
 
https://www.bol.com/nl/nl/p/anibio-omgevingsspray-500-ml/9200000030929725/?Referrer=ADVNLGOO002041-S--9200000030929725-PMAX-C-22298484457&gad_source=1&gad_campaignid=22294755086&gbraid=0AAAAAD5OnmMsxU27R8QOCCU3eXM3SkH2f&gclid=Cj0KCQiA0KrJBhCOARIsAGIy9wCjffEz2XDouwnPOjARKK9FlH1RHYhKvg4iVjvaxqmfOyyZ8tynLeAaAmUqEALw_wcB
 
Link eventueel kopiëren en  plakken "

Nooit gebruikt , alleen de sectolin. Voor de omgeving, verder gebruik ik niets. 

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

" Nooit gebruikt , alleen de sectolin. Voor de omgeving, verder gebruik ik niets.  "

15 juli 2021 schreef je dit, en daardoor kocht ik dit ook.

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

 

De anibo melaflon heb ik ook, plantaardig, je hoeft niet iedere dag daarmee te sprayen.....een x in de twee drie dagen is voldoende......ik ben ook alles uit gaan proberen maar de teatree werkt hier nu goed....en als je dat buiten doet is het niet onaangenaam voor de hond, hier ook een fikse vacht natuurlijk...

 

Misschien was dit op het dier?  Dan begreep ik het verkeerd, in ieder geval is het ook als omgevingsspray. Tea tree is vergif voor katten

honden page profiel Kaitlyn Kaitlyn

Gebruik je die preventief? Of werkt die ook goed als je al vlooien hebt? Gaan ze er dood van?

honden page profiel Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .Willemijn - baasje van Vika . Bams en Ogin ¥ .

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

Ooo had er geen idee meer van….  Zelf gebruik ik zomers alleen nog de sectolin, geen vlooien maar preventief. Een keer zomers.   En alleen de omgeving, meer niet.  

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

" Gebruik je die preventief? Of werkt die ook goed als je al vlooien hebt? Gaan ze er dood van? "

Kaitlyn ik heb een tag voor teken en vlooien bij de hond, dat werkt uitmuntend, gebruik geen chemie….aan de halsband en het werkt zo,n tien maanden is geen chemie.    Heb sinds het huis onderhanden is genomen nimmer geen vlooien meer gehad.  Begrijp heel goed wat het is als je vlooien hebt, maar pas goed op dat je niet van alles gaat proberen…vlooien moeten uitsterven en dat duurt even zeker als er echt een plaag geweest is.    

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

569727.jpg     Dit gebruik ik voor de hond aan de halsband,  heb het uitsluitend voor teken aangebracht die hier heel veel zijn.    Is ook voor vlooien. 

honden page profiel Ineke2Ineke2

honden foto van Ineke2

" Gebruik je die preventief? Of werkt die ook goed als je al vlooien hebt? Gaan ze er dood van? "

Welke bedoel je, de stop heb ik deze zomer gebruikt, maar ik zag maar twee x een vlo, gelijk de hond gewassen , en gesprayd op de ligplekken,. Ik gebruik op de hond altijd , voorzorg, de pipetjes van de stop bodyguard, en deze zomer dus ook de omgevingsspray. Geen vlo meer gezien.  Bij de stop hoef je zelfs geen beest uit de kamer te halen, het legt ook een barrière om de vlo en larve geloof ik, google maar even, het ruikt ook niet slecht,

 

De melaflon anibio is een omgevingsspray als er vlooien zijn, werkt ook perfect. 

pagina 2 van 2 12
Volgende forumvraag: Vuurwerkangst tips
^