Goedemiddag allemaal,
Allereerst alvast mijn excuses voor het lange verhaal, maar ik wil de situatie graag goed schetsen.
Onze hond Milo (Yorkshire, 6 jaar) heeft sinds dat hij pup is een gevoeligheid voor kip, rund, eend, vis. Het eerste jaar van zijn leven zijn we bezig geweest met een eliminatiedieet. Na een jaar hebben we de juiste combinatie gevonden en inmiddels is hij al 5 jaar lang zo goed als klachten vrij.
Echter sinds een maand geleden is de ‘drama’ weer begonnen:
5 weken geleden kreeg hij plots veel buikpijn en had hij bloed in zijn ontlasting. We zijn bij de DA geweest en na diverse tests bleek hij een ontsteking in zijn darmen en alvleesklier te hebben. Hij heeft hier pijnstillers en antibiotica voor gekregen: 10 dagen lang. Hierna waren de maag- en darmklachten weg en leek hij weer de oude.
1 week daarna kreeg hij plots een heftige oogontsteking. Hier heeft hij een antibiotica zalf voor gekregen en inmiddels (2.5 week later) is de ontsteking rustig. Zijn oog is nog wat rood en dik, maar het ziet er niet meer ontstoken uit.
Sinds 4 dagen heeft hij een ontsteking tussen zijn poten. 1 poot is helemaal dik en rood waar hij amper nog op kan lopen.
Tot overmaat van ramp is sinds gisteren zijn anaalklier ontstoken: gezwollen en rood.
Ik zie door de bomen het bos niet meer. Wat is er aan de hand?
Hij krijgt inmiddels geen medicijnen meer.
Op dit moment geven en doen wij het volgende:
4 keer per dag zijn poten schoonmaken met appelazijn.
4 keer per dag zijn poten insmeren met honingzalf.
3 keer per dag Puur Natuur Jeuk druppels
1 keer per dag Puur Probiotica door zijn voer
Hij krijgt RC Hypoallergeen en verder qua snacks Sanimed hypoallergeen. Verder niks.
Hebben jullie tips? Hoe kan het dat hij de een na de andere ontsteking krijgt?

Reageren


