Mijn vraag is eigenlijk waarom je dit zou willen. Tuurlijk, een makkelijke maar prachtige hond. Die wil iedereen mr ik denk niet dat dat realistisch is. Een grotere hond zal altijd meer training/inzet van de baas vergen, alleen al omdat hij meer schade aan kan richten (de meeste kleine hondjes zijn daarom ook niet/amper getraind, ze kunnen toch niemand echt verwonden..????).
De laatste jaren zie je al steeds meer designer rassen en ook toen ik nog puppycursus gaf en in een dierenwinkel werkte, zag ik super vaak mensen met zo'n oh zo geweldige kruising zonder dat ze daar ook maar langer dan 10 minuten voor ingelezen hadden.
Als je dit goed wil doen, zou het indd je levenswerk moeten worden. Een studie genetica icm wat cursussen van de raad van beheer zouden dan niet misstaan.
Misschien eerst eens kijken bij rassen als de Wetterhoun waar ze momenteel erg bezig zijn met outcross. Misschien kijken hoe zij het aanpakken zodat je overdreven inteelt kan proberen te voorkomen.
Mensen die een hond alleen voor het uiterlijk nemen, zullen altijd een reden vinden om hem weg te doen. Zeker nu de meeste corona puppies langzaam volwassen honden beginnen te worden met verlatingsangst zonder fatsoenlijke sociale skills of training, zullen er ook weer heel veel herplaatsers bij komen de komende jaren.
Eventueld ouder dieren goed laten testen op gezondheid lijkt me sws een vereiste.
In USA zijn er zoals er al eerder gezegd werd, veel dodings asielen en worden er jaarlijks duizenden gezonde honden ingeslapen omdat mensen zo nodig willen fokken met hun honden maar niet kijken naar waar die nakomelingen allemaal moeten blijven. Bij de eerste generaties van zo'n project zul je geen idee hebben wat er uit komt qua uiterlijk of karakter en zal het wrs moeilijk worden om ze een goed thuis te geven. (Want als je met iets als Husky begint, moeten er dus wel per nest tussen de 6 en 12 mensen zijn die een random husky kruising een goed leven kunnen bieden.)
Ik denk dat dit in theorie iets heel moois kan zijn mr om er nou in de praktijk duizenden "mislukte" honden voor te fokken?
Waarom niet een bestaand ras verbeteren zoals ze bijv bij de Wetterhoun aan het doen zijn dmv outcross met labrador en poedels.