Ik vind het vooral zo lastig omdat ik Mabel het plezier van wandelen gun, maar het kan even niet anders.7) Ik ben zelf ook geen groot fan van alleen medicatie, want als dit werkt zou ze hier dus mee door moeten voor een lange tijd. Ik vervang dit liever door meer natuurlijke supplementen (mits deze evengoed/beter werken). Mabel haar klachten zijn ook niet super 'groot' als het ware (anders hadden we veel eerder bij de DA aangeklopt) , voornamelijk de start stijfheid en af en toe merk je in haar lopen dat ze rechts voor heel iets ontziet - maar dit is niet altijd. Echt manken of langzaam lopen gebeurt bijv. totaal niet, ze springt, rent en jaagt gewoon door als de gek die ze is. Maar ze zal ongetwijfeld wel flink pijn hebben als ik de foto's van de artrose heb gezien...8) Ortho, osteopaat en fysio gaan we achteraan. Helaas is er weinig plek overal dus we moeten even kijken waar we als eerste terecht kunnen. Mabel zal dit ongetwijfeld toelaten, ze is hierin gelukkig ontzettend makkelijk.9) Dit moet ik zeker doen... Het is een enorme domper en ik ben erg geschrokken vandaag, maar er is nog veel mogelijk en ik ben alleen maar blij dat ik het nu weet eigenlijk... Nu kunnen we er gericht rekening mee houden en haar leven alleen maar verbeteren. Ik probeer de moed erin te houden. Heel erg lief, dankjewel.We gaan morgen gelijk even een bakkenhouder halen om dat iig al te verlichten, wel fijn dat het dus toch helpt!Ontzettend bedankt voor je uitgebreide bericht en aanbevelingen!! "Wat ik altijd heb begrepen bij de orthopedische matrassen/kussens is dat er (met het oog op hoge leeftijd/artrose, etc) altijd wordt aangeraden om te gaan voor een dikte van min. 8 centimeter met een vulling van memory foam. Dit zou het beste ondersteunen.
Of je een teveel van die supplementen kan geven, weet ik niet zeker. Ik heb zelf voor deze samenstelling gekozen in overleg met de DA. iig de vitamines E en C kunnen bijna niet in schadelijke overdosis worden gegeven (vit. C sowieso niet), maar vit. E kan wel gaan stapelen. Van mijn eigen DA heb ik groen licht met betrekking tot een hoge dosering omgea-3, maar dit zou je voor Mabel altijd nog even kunnen overleggen met je eigen DA.
Msm en chondroitine is in mijn ogen minder belangrijk, maar dat is puur uit de ervaring die ik en Aedon ermee hebben.
Verder ben je er denk ik al super mee bezig, dus lekker zo doorgaan en dan komt het wel goed ![]()


3 doggies
).






. Mabel heeft verder nooit echt kwaaltjes of dergelijke gehad, dus dit kwam even op een rauw dak vallen. Het is inderdaad geen doodsvonnis, dat is wat ik mijzelf continu herinner. Het enige wat echt weg valt is het sporten, dat hebben we de afgelopen tijd vanwege corona toch al weinig gedaan. En sporten kan vervangen worden door iets anders leuks - of op een lager pitje eens in de zoveel tijd een keer meedoen. Maar dat is allemaal toekomst. Voor nu is het zoeken naar goede, niet al te schadelijke pijnstilling, supplementen en hopelijk kan ik snel terecht ergens bij een fysio/osteo/orthopeet - al ben ik bang dat dit nog lastig gaat worden. Een fysio of dergelijke kan hopelijk ook wat meer duidelijkheid geven qua pijn en hoeveel ze nou heeft etc. omdat haar klachten zo weinig worden geuit. Ook waar ik op kan letten etc.










