Wel of niet enten? (Ziekte van weil)

42 reacties · pagina 1 van 2

Lola

22 maart 2021, 19:02

Laten jullie je hond enten tegen de ziekte van weil?

 

Sara krijgt volgende week een titerbepaling, dit werkt alleen niet voor de ziekte van weil. Ze reageert best heftig op entingen. Wel zwemt ze graag. We willen natuurlijk niet dat ze ziek wordt maar we horen ook vaak dat de enting maar tegen een aantal ziektes beschermt, niet volledig. Dat de kans op de ziekte erg klein is..

 

We zijn erg benieuwd naar wat jullie doen.. tot nu toe hebben we elk jaar trouw geënt.

Anouk van Botty

gewijzigd 22 maart 2021, 19:18 3 doggies

Absoluut. Even een slokje uit de sloot of banjeren door de modder en het kan zomaar gedaan zijn. De rest laat ik wel titeren. Rabies niet omdat het verplicht is als je grens overgaat, die zou graag wel op de titerlijst zien maar helaas we leven niet alleen op de wereld.

 

Ps. Het weegt ook niet af op elk jaar bloed prikken. Eens in de drie is genoeg voor een dier.

Danielle, Kyra*Kaylin*, Djaira en Djaidey

22 maart 2021, 19:25 3 doggies

Hier wordt de enting tegen de ziekte van weil niet gegeven aan mijn aussies.

 

Mijn oudste australian shepherd heeft epilepsie en de kans dat ze na de enting een epileptische aanval krijgt is heel groot, ze is nu bijna 8 maanden aanval vrij en dat hou ik graag zo. 

 

Vorig jaar op Facebook meerdere berichten gelezen van honden die wel de enting hadden gehad, en toch zijn overleden aan de ziekte van weil, ook 1 van de honden van de hondentraining waar ik met mijn jongste aus bij in de groep zat, is overleden aan weil, ook die hond was geënt. 

Careana

22 maart 2021, 19:32 3 doggies

Absoluut niet. De hond van mijn buren is vorig jaar aan de vaccinatie overleden, dat is uit sectie gebleken. Dat is de vijfde hond die ik ken die dat is overkomen. Het is niet voor niets dat er voor mensen nog geen vaccin is tegen Weil, ze krijgen het maar niet veilig genoeg dus geen goedkeuring. Vreemd genoeg maakt dat voor honden niet uit en is dat niet erg dat ze dood gaan.



Afgelopen jaar heb ik alle informatie weer eens bij elkaar gezocht (er staat ook een mega lang stuk op Barfplaats), en dan blijkt opnieuw dat honden waarschijnlijk helemaal niet zo gevoelig zijn voor Weil en dat het maar zeer zelden voorkomt bij honden. Mocht een hond de infectie oplopen, valt het goed met antibiotica op te genezen. Het beste is de symptomen te kennen en herkennen en meteen naar de DA en om bloedtesten vragen.

Anouk van Botty

22 maart 2021, 19:43 3 doggies
" dat het maar zeer zelden voorkomt bij honden. "

Dat is omdat we vaccineren, daarom komt er ook weinig hepatitis voor hier, zowel als  in mens en dier. Dat een hond allergisch kan zijn voor een bepaald vaccin? Dat gebeurd in het mensenrijk ook sporadisch.

Lola schreef het onderwerp

22 maart 2021, 19:54
" Dat is omdat we vaccineren, daarom komt er ook weinig hepatitis voor hier, zowel als  in mens en dier. Dat een hond allergisch kan zijn voor een bepaald vaccin? Dat gebeurd in het mensenrijk ook sporadisch. "

Niet helemaal met je eens. Ondanks vaccineren kun je gewoon een ziekte krijgen alleen heb je vaak symptomen in mindere mate. Wij enten eerder ook kennelhoest en mijn honden kregen gewoon kennelhoest, dus die enting doen we ook zeker niet meer.. de DA zei toen precies wat ik hierboven zei: enten geeft nooit garantie en zeker niet dat een dier het niet krijgt.

Thara

22 maart 2021, 19:55 3 doggies

Nee ! Bij de Fokker waar Thara vandaan komt is ook een hondje overleden na de enting 

Ik durf het dus echt niet aan 

Mijn da is hiervan op de hoogte en heeft hier alle begrip voor 

Het is idd de symptomen herkennen en bij twijfel direct naar de da en AB inzetten 

Lola schreef het onderwerp

22 maart 2021, 19:56
" Absoluut niet. De hond van mijn buren is vorig jaar aan de vaccinatie overleden, dat is uit sectie gebleken. Dat is de vijfde hond die ik ken die dat is overkomen. Het is niet voor niets dat er voor mensen nog geen vaccin is tegen Weil, ze krijgen het maar niet veilig genoeg dus geen goedkeuring. Vreemd genoeg maakt dat voor honden niet uit en is dat niet erg dat ze dood gaan.
Afgelopen jaar heb ik alle informatie weer eens bij elkaar gezocht (er staat ook een mega lang stuk op Barfplaats), en dan blijkt opnieuw dat honden waarschijnlijk helemaal niet zo gevoelig zijn voor Weil en dat het maar zeer zelden voorkomt bij honden. Mocht een hond de infectie oplopen, valt het goed met antibiotica op te genezen. Het beste is de symptomen te kennen en herkennen en meteen naar de DA en om bloedtesten vragen. "

Ja, ik ben er inderdaad veel over aan het opzoeken en lees ook steeds meer dat je het beter niet kunt doen. Sara wordt er ook echt ziek van, ze heeft er een paar dagen last van.

 

Ik las ook dat ze het officieel geen vaccinatie mogen noemen omdat ze geen antistoffen hebben tegen de ziekte van weil om te enten. Lastig.. 

Lola schreef het onderwerp

22 maart 2021, 19:56
" Nee ! Bij de Fokker waar Thara vandaan komt is ook een hondje overleden na de enting 
Ik durf het dus echt niet aan 
Mijn da is hiervan op de hoogte en heeft hier alle begrip voor 
Het is idd de symptomen herkennen en bij twijfel direct naar de da en AB inzetten 
  "

Bedankt voor je reactie. Heb je ook wel een hond die gewoon zwemt enz? 

sylvia

22 maart 2021, 20:02 3 doggies

Hier wel altijd gedaan.

Veel water, sloten, vennetjes, vijvers etc hier overal.

Waar vooral Black ook graag in zit en hij zwemt ook veel.

Anouk van Botty

22 maart 2021, 20:08 3 doggies
" Niet helemaal met je eens. Ondanks vaccineren kun je gewoon een ziekte krijgen alleen heb je vaak symptomen in mindere mate. Wij enten eerder ook kennelhoest en mijn honden kregen gewoon kennelhoest, dus die enting doen we ook zeker niet meer.. de DA zei toen precies wat ik hierboven zei: enten geeft nooit garantie en zeker niet dat een dier het niet krijgt. "

Dat is dan wel de uitzondering op de som. Bij mijn laatste titer van een Poolse DA? Boosteren nodig voor hepatitis? Nee niet nodig komt hier weinig voor. Kan me die uitbraak mazelen nog wel herinneren bij kinderen want volgens FB? Werd je gechipt of ging je kind dood.

 

Het schema is al veranderd en je kunt titeren als je dat wenst. Verlopig is NL een waterland en zijn er ratten in diverse soorten dus dat risico neem ik gewoon even niet.

Iglo

22 maart 2021, 20:12 3 doggies

Ik ken wel veel spookverhalen over deze vaccinatie, maar deze verhalen zijn meestal niet afkomstig van de meest objectieve types. Een kennis zegt bijvoorbeeld dat haar hond epilepsie heeft gekregen door dit vaccin. Terwijl er in werkelijkheid helemaal geen objectief verband tussen zat. Het bekt lekkerder om een vaccinatie de schuld te geven, dan het feit dat we epilepsie in de border collie hebben gefokt. Goed dat je nadenkt over wat je in je hond stopt. Maar kijk bij de spookverhalen wel uit door wie het gezegd wordt. Van die natuurhippie types zullen altijd de vaccinatie de schuld geven, want dat is hip. 

Ik heb met eigen ogen nooit serieuze bijwerkingen gezien bij mijn honden. Maar de ene hond is natuurlijk gevoeliger dan de ander. Op zich zijn bijwerkingen normaal, het is bij een vaccin juist de bedoeling dat het immuunsysteem wat gaat doen. 
Aan de andere kant ken ik ook geen honden die aan deze ziekte zijn overleden.  

Geen ziekte van weil hier, wel wordt er getiterd, en als er geen antistoffen zijn wordt er geent op parvo honden ziekte en lever ziekte meer niet....Bams heeft weil gehad en is heel ziek er van geweest , nooit meer de weil laten geven...de l4 heeft ook behoorlijk veel bijwerkingen, Ogin is als pup bij de fokker gevaccineerd voor weil, en heeft dermatitus atopie, dus nimmer meer de weil ook haar titer ik..hier wordt er gezwommen en ik let op waar, stromend water en weg blijven uit rietkragen en modder sloten.....

Monique

22 maart 2021, 20:40 3 doggies

Mijn honden zijn altijd gevaccineerd tegen weil. Ik woon bij het water met rietkragen.

Rox wordt in mei tegen weil gevaccineerd ze zit ook altijd in het riet.

Nooit een hond gehad die er ziek van werd.

Rabiës vaccinatie krijgt ze ook voor het reizen naar het buitenland als het straks weer kan.

Naomi

22 maart 2021, 21:00 3 doggies
" Absoluut niet. De hond van mijn buren is vorig jaar aan de vaccinatie overleden, dat is uit sectie gebleken. Dat is de vijfde hond die ik ken die dat is overkomen. Het is niet voor niets dat er voor mensen nog geen vaccin is tegen Weil, ze krijgen het maar niet veilig genoeg dus geen goedkeuring. Vreemd genoeg maakt dat voor honden niet uit en is dat niet erg dat ze dood gaan.
Afgelopen jaar heb ik alle informatie weer eens bij elkaar gezocht (er staat ook een mega lang stuk op Barfplaats), en dan blijkt opnieuw dat honden waarschijnlijk helemaal niet zo gevoelig zijn voor Weil en dat het maar zeer zelden voorkomt bij honden. Mocht een hond de infectie oplopen, valt het goed met antibiotica op te genezen. Het beste is de symptomen te kennen en herkennen en meteen naar de DA en om bloedtesten vragen. "

Heb je een link daarvan van barfplaats?

 

Ik vertrouw het ook niet, dus hier krijgen ze het niet. Maar kan het niet helemaal goed onderbouwen. 

 

Puck heeft hem wel 1x gehad toen ik haar net had. Had geen verstand van entingen en de DA zei dat ze die nog moest hebben. Vlak na die enting heeft ze al haar allergieën gekregen. Maar dit kan natuurlijk toeval zijn, dat ga ik nooit weten. 

Loesje

gewijzigd 22 maart 2021, 21:08 3 doggies

Vroeger werd er slechts tegen 2 leptospiren gevaccineerd met het vaccin L2. Tegenwoordig wordt het L4 vaccin gebruikt tegen 4 leptospiren. Daarvan is bekend dat sommige honden er flink ziek door worden.

 

Om die reden laat ik mijn hondje niet vaccineren tegen Weil.

 

Let wel er zijn 200 soorten Leptospiren.

 

Citaat

Er zijn zeer veel ziekteverwekkende leptospiren (meer dan 200). Gelukkig komen deze niet allemaal in Nederland voor en zijn ze ook niet allemaal gevaarlijk voor honden. Tegen de vier meest voorkomende leptospiren in Nederland (L. Icterohaemorrhagiae, L. Australis, L. Grippotyphosa en L. Canicola) kun je je hond laten vaccineren.



De leptospiren komen vooral via de urine van besmette kleine knaagdieren, zoals muizen en ratten in oppervlaktewater, gras etc. terecht en besmetten daarmee de leefomgeving van honden.

 

Einde citaat

 

Bron: https://www.my-msd-animal-health.nl/huisdieren/vaccineren/leptospirose/

Klara

22 maart 2021, 21:11 3 doggies

Hier een hond die ziek is geworden na de enting. Vind het dus nog steeds eng om te geven. Maar ben er ook  voor om ze goed te beschermen en er zijn hier ratten. Kortom jaarlijks dilemma 

yooop

22 maart 2021, 22:18 3 doggies

Wij hebben in de buurt een ratten en een muizenplaag, in mijn buurt wonen alleen maar hondeniegenaren die hun voer bij de dierenarts halen, en soms zelfs elk jaar de enting laten zetten omdat ze een oproep krijgen, van weil doen ze allemaal, ik ken persoonlijk geen slechte verhalen.

Ik weet niet wat wijsheid is, als ik het doe dan pas in mei.

Kees

22 maart 2021, 23:54 3 doggies

Ja ik laat ze wel tegen Weil enten. 

 

Maar pups op latere leeftijd. Nooit samen met de grote coctail. En Lodewijk de teckelkruissing van 12 met de L2.

 

Paddy is als pup wel heel ziek geworden van de L4, hoge koorts. Maar hij heeft er nooit een epileptische aanval door gekregen.

Careana

23 maart 2021, 00:45 3 doggies
" Heb je een link daarvan van barfplaats?
 
Ik vertrouw het ook niet, dus hier krijgen ze het niet. Maar kan het niet helemaal goed onderbouwen. 
 
Puck heeft hem wel 1x gehad toen ik haar net had. Had geen verstand van entingen en de DA zei dat ze die nog moest hebben. Vlak na die enting heeft ze al haar allergieën gekregen. Maar dit kan natuurlijk toeval zijn, dat ga ik nooit weten.  "

https://www.barfplaats.nl/forum/viewtopic.php?f=10&t=123614

Dat was voornamelijk dit hele lange topic.

 

Ook interessant zijn deze artikelen en discussies:

http://jachthonden.nl/2017/02/17/honden-en-leptospirose/

http://www.leptospirosis.org/human-vaccines/

https://www.dogsnaturallymagazine.com/lepto-dogs-risk/

https://www.barfplaats.nl/forum/viewtopic.php?f=8&t=131565&hilit=lepto#p3194578

 

Het eerste artikel, van Anna van der Berg op jachthonden.nl vind ik erg goed, het zet de feiten netjes op een rijtje, inclusief voors en tegens van vaccineren. Wat ik hieruit heb geleerd is dit: "Ken de symptomen en vraag altijd en meteen om een bloedtest voor Lepto als je hond die symptomen vertoont - of je hond nu wel of niet gevaccineerd is!"

 

De hond van mijn buren werd al meteen op dezelfde avond na de vaccinatie ziek, vreselijk beroerd. De link met de vaccinatie werd aanvankelijk een beetje weggewimpeld door de DA, dat een hond zich beroerd kan voelen na vaccinatie is vrij normaal, etc... Maar de volgende dag kregen ze toch iets mee tegen de misselijkheid en koorts. 's Avonds kreeg hij ook spiertrillingen, stuipen en vreselijke koorts en werden ze doorverwezen naar een kliniek waar ze aan het infuus ging. Helaas heeft dat niet meer mogen baten en is de hond de volgende ochtend overleden. De DA is zich rotgeschrokken en ging twijfelen aan het "niet bewezen, is facebookpraat" en stond er vervolgens op dat er sectie werd verricht. Hond had encefalitis (hersenvliesontsteking) opgelopen, de lepto uit het vaccin was door de hersen-bloedbarrière gegaan en ook alle organen hadden het begeven. Hij wist nu dat als hij meteen de link met de vaccinatie had gelegd, hij direct antibiotica had kunnen geven en was de kans groot geweest dat de hond het had overleefd...

 

Een andere hond, een stukje verderop in de straat, takelde in de de drie maanden na de L4-vaccinatie vreselijk af: diarree, afvallen, pijn in de gewrichten, nergens zin in hebben. Het begon na een paar dagen, de baasjes vermoedden meteen dat het door het vaccin kwam, daarvoor was het gewoon een gezonde vrolijke hond. Maar de DA heeft daar niks mee gedaan, geen test niks, want 'onwaarschijnlijk'. Maar heeft wel allemaal lapmiddeltjes en pillen meegegeven en duur voer. Het leek uiteindelijk ook weer wat beter te gaan, maar opeens was het weer helemaal mis en overleed de hond alsnog.

 

Ik ken veel honden die niet (meer) gevaccineerd worden en wel dagelijks uit sloten drinken en erin zwemmen, muizenholletjes uitgraven en soms zelfs een muis opeten - waaronder die van mij. Ze zijn er nooit ziek van geworden en misschien is dat mazzel hebben, of misschien zijn honden toch niet zo gevoelig voor lepto en bouwen ze iets van een natuurlijke weerstand op door regelmatig contact - net als ze doen via het vaccin. Daar is nooit onderzoek gedaan. Ook wordt niet centraal bijgehouden (want geen meldingsplicht) hoeveel honden er jaarlijks aan lepto overlijden, en al helemaal niet of dat gevaccineerde of ongevaccineerde honden betreft. Dat maakt de keuze van wel of niet prikken wel lastiger.

 

Wel vaccineren of niet vaccineren nemen allebei risico's met zich mee. Als je wel vaccineert kan je hond ziek worden van het vaccin of er andere klachten aan overhouden plus dat het vaccin niet 100% beschermt en je hond alsnog Weil kan krijgen. Als je niet vaccineert heeft een hond mogelijk helemaal geen afweer en kan je hond heel ziek worden doordat die het ergens in het wild oploopt. Het is een keuze die iedereen voor zichzelf moet maken waarbij je de voors en tegens tegen goed elkaar afwegen.

Thara

23 maart 2021, 11:10 3 doggies
" Tja vorig jaar waren er in Barendrecht 5 honden overleden door Weil, daar was ook een rattenplaag.
Sam is geen zwemmer, maar houd wel van slootwater, en waar ik woon zijn overal sloten.
https://www.ad.nl/rotterdam/besmette-ratten-mogelijk-oorzaak-van-zieke-honden-in-barendrecht-guusje-1-overlijdt~a562c881/
Ik vind het lastig, elke hond hier die ik ken heeft de enting gehad, niemand ziek of dood. "

Het blijft lastig . Zo was er een aantal jaren terug zoveel ophef over een bepaald merk ontworming waaraan ook diverse honden zijn overleden . En er zijn ws duizenden honden die het middel ook hebben gehad en waar niets mee aan de hand is 

Thara

23 maart 2021, 11:11 3 doggies
" Bedankt voor je reactie. Heb je ook wel een hond die gewoon zwemt enz?  "

Ja hoor,  ze gaat ook door sloep en sloot 

Dutchshepherdteam

23 maart 2021, 11:40 3 doggies

Mijn honden worden elke 2 a 3 jaar getiterd. Toch laat ik ze wel jaarlijks inenten tegen weil. Ik weet dat de enting maar tegen 4 soorten werkt, en er veel meer voorkomen in Nederland, maar mijn honden springen in elke sloot, dingen uit elke plas die ze tegen komen. Ze genieten zo ontzettend veel wat het zwemmen en zijn echte waterratten. Ze reageren niet op de enting dus ik laat ze enten.

 

Ons kleine hondje zwemt alleen als het heel warm is en ontloopt het liefst elke plas. Zij wordt er dus niet tegen gevaccineerd sinds een paar jaar, maar ook zij reageerde niet op de enting. 

Loesje

23 maart 2021, 11:46 3 doggies
" Het blijft lastig . Zo was er een aantal jaren terug zoveel ophef over een bepaald merk ontworming waaraan ook diverse honden zijn overleden . En er zijn ws duizenden honden die het middel ook hebben gehad en waar niets mee aan de hand is  "

Dat was toch het middel Bravecto en soort gelijke pillen, die 3 maanden tegen vlooien en teken  werken?

 

Over ontworming is mij niets bekend.

Thara

23 maart 2021, 13:51 3 doggies
" Dat was toch het middel Bravecto en soort gelijke pillen, die 3 maanden tegen vlooien en teken  werken?
 
Over ontworming is mij niets bekend. "

Ja , volgens mij bravecto 

Monique

23 maart 2021, 16:04 3 doggies
" Ja , volgens mij bravecto  "

En bravecto wordt nu nog volop gegeven en nu hoor je niks meer over doodzieke honden.

Er is veel hysterie tegenwoordig over van alles en nog wat.

Danielle, Kyra*Kaylin*, Djaira en Djaidey

23 maart 2021, 17:21 3 doggies
" En bravecto wordt nu nog volop gegeven en nu hoor je niks meer over doodzieke honden.
Er is veel hysterie tegenwoordig over van alles en nog wat. "

De hond van de dochter van mijn collega heeft na het toedienen van bravecto 3 dagen aan het infuus gelegen bij de dierenarts, en heeft daarna nog een week nodig gehad om weer geheel de oude te worden.

 

Hier wordt die troep niet gegeven, en ook de weil enting niet. 

^