Clicker

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel NathalieNathalie

honden foto van Nathalie

Hallo allemaal,

Steeds vaker hoor ik mensen praten over een clicker! Maar wat is het precies en hoe werkt het? Ik heb alle honden die ik ooit heb gehad en heb opgevoed zonder clicker....

Binnenkort komt er weer een pup en huis en wil het toch eens gaan proberen.

Kan iemand mij hier wat meer info, uitleg, plaatje, ervaringen van geven?

Dank je wel alvast!

Gr. Nathalie

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Clicker" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker

honden foto van Margje & Biko

Hey Nathalie,

Een clicker is een klein plastic apparaatje met een metalen plaatje erin. Als je op dat metalen plaatje duwt hoor je een 'klik'.

Eerst train je de clicker in. Je gaat ervoor zorgen dat die klik gaat betekenen: 'goed zo, dat wou ik zien, kom nu je beloning maar halen.'

Wat ik zo super vind aan de clicker is dat je heel erg goed kunt timen.
Bijvoorbeeld leren zitten: je klikt op het moment dat de hond met zijn billen de grond raakt. In die tijd 'goed zo!' zeggen en een brokje pakken en de hond staat al weer.. werkt ook, maar duurt langer omdat het minder duidelijk is.

Ook kun je heel goed gedrag 'shapen' dus gaan vormen.
Wil een hond niet gaan liggen, dan begin je al met klikken als de hond naar de grond kijkt met zijn neus.
De hond begrijpt dan, 'he, mijn neus naar de grond is een klik (dus brokje)' op dat moment klik je daar niet meer voor, maar wacht je.. de hond moet gaan nadenken en doet zijn kop overdreven naar beneden, dan klik je weer. Totdat je gaat klikken voor een pootje op de grond enzovoorts.. tot hij echt ligt.

Wat ik zo fijn vind is dat je de stapjes helemaal aanpast aan de hond. De ene heeft aan twee stapjes genoeg, de andere heeft er twintig nodig.

Het zelf nadenken van de hond is met de clicker heel belangrijk. Hij wil die klik verdienen en gaat nadenken wat hij daarvoor moet doen.

Natuurlijk heeft het ook nadelen: Als je iets intraint moet je dus altijd de clicker bij je hebben en brokjes. (alhoewel je ook kan doen, click en dan spelen) De clicker bouw je overigens wel af. Af en toe belonen moet je wel blijven doen.

Je moet ook even leren omgaan met dat apparaatje. Je hebt voer in je zak, clicker en riem in je hand en een pup.. het kost mensen vaak wat tijd om dit goed te coordineren :-)
Daarom 'moeten' mensen van mij altijd eerst zelf leren omgaan met de clicker. Bijvoorbeeld oefenen met je partner. Je neemt een plaats in de kamer in gedachte waar je je partner naar toe wil sturen. Door middel van klikken stuur je je partner daar dan naar toe. Grappige oefening :-D

Ik vind het een super hulpmiddel, maar goed, ik train dan ook heel erg graag.

Groetjes, Margje

honden page profiel Ik & RoosIk & Roos

honden foto van Ik & Roos

Ik vind het eerlijk gezegt verspild geld. 2 euro voor zo'n ding en nadat ik het aangeleerd had, was er geen verschil. de trainingen gingen niet sneller ofzo. Met je stem + koekje werkt evengoed als klik + koekje, vinden ik en Roos :-)

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker

honden foto van Margje & Biko

:-D Dan heb jij gewoon al een hele goede timing van jezelf :-)

Groetjes, Margje

honden page profiel Joke > Jimmy,Sjenna ,Floortje .Joke > Jimmy,Sjenna ,Floortje .

honden foto van Joke > Jimmy,Sjenna ,Floortje .

@ A.Veliev

Ben het helemaal met je eens,ik weet ook niet wat ze met de clicker hebben.

Hoi Margje,

Toen ik met Sjenna op cursus ging hadden ze dat onding gelukkig niet,maar werd ons geleerd een "clickerwoord" te gebruiken.
Dus met de oefeningen werd ons geleerd "Yes" of "Juist" te gebruiken, inplaats wat er met een click gedaan wordt.

Het voordeel ervan is dat je nooit aan de clicker hoeft te denken,het is al vermoeiend genoeg zo'n cursus en je kan hem ook niet vergeten.

In ieder geval heeft Sjenna het met het woord geleerd en ze doet het heel erg goed :-D

Groetjes Johanna pootjes Jimmy,Daisy,Sjenna



honden page profiel LindaLinda

honden foto van Linda

Het principe van clickertraining sta ik wel achter. Maar het geeft ook stress voor je hond. Christo werd er erg zenuwachtig van. Die wil niet stap voor stap uitvogelen wat je wilt dat hij doet, hij wil het in één keer goed uitgelegd krijgen en dan trots zijn dat hij het snapt. ;-)

honden page profiel Janneke van BommelJanneke van Bommel

honden foto van Janneke van Bommel

Hallo,

Ik denk zeker dat clickertraining veel beter werkt!
Ik train met de clicker op mijn hc. en ook voor mijn beide honden is het heel fijn. Waarom zou dit stress geven voor je hond? Het is nou juist het ultime hond zijn om uit te kunnen vogelen wat het baasje bedoeld. Dan worden de honden juist gestimuleerd. Iets wat toch al veel te weinig wordt gedaan vaak.
En de clicker is een hulpmiddel om makkelijk en duidelijk je hond iets aan te leren geen wondermiddel. Je moet het altijd nog zelf doen...

De meeste (en ik schrijf bewust de meeste) mensen die niet weten wat de clicker voor 100% inhoudt zeggen altijd dat het niet of niet goed werkt. Het is toch wel degelijk bewezen dat het tegendeel waar is!
Probeer je eerst ergens goed in te verdiepen alvorens je begint of alweer afhaakt...

Groetjes janneke en een lebber van Jara en Beau.

honden page profiel LindaLinda

honden foto van Linda

Ik ben zéér bewust en met een gerust hart afgehaakt bij een veel te harde Gaus gehoorzaamheidscursus ;-) O-) en heb daarbij de les geleerd dat een op een clicker gebaseerde training niet per definitie een hondvriendelijke training is.

Clickerstress komt vaker bij honden voor - het is iets om in je achterhoofd te houden. Niet elke hond vind dat uitvogelen leuk.

honden page profiel Helga & ZoëyHelga & Zoëy

honden foto van Helga & Zoëy

Hier ook!

Zoëy werd zelfs bang van dat harde geluid (ook de puppyclicker!).
Ik vind het onzin. (Let op mijn woordkeus: Ik vind het onzin ipv het is onzin....)

Met veel liefde heb ik Zoëy alles geleerd wat ze kan omdat ze graag wilde leren!
Hig five, zitten, liggen, omrollen, stil zijn, pootje geven, speelgoed opruimen en ga zo maar door...
Zonder enge clicker..

Groetjes,
Helga

honden page profiel hatjehatje

honden foto van hatje

Hoi,

Ik heb nooit eerder met een clicker gewerkt, nu pas sinds we een nieuwe pup hebben. In het begin stond ik er een beetje sceptisch tegenover; wat zou het voordeel zijn tov een clickerwoord (zoals Yes, stond hierboven al). Maar ik vind het nu toch wel erg fijn. Ik merk dat onze pup als hij een klik hoort hier goed op reageert, maar ook als ik "goed zo" zeg, dit betekend voor hem hetzelfde. Dus als ik hem niet bij heb heb ik niet een enorm probleem.
Verder duurt het af en toe errrug lang voor hij luister en begin ik boos te worden.... Dan hoef ik niet meer "goed zo" te zeggen maar kan ik in al mijn boosheid gewoon klikken en weet hij toch dat hij het goed doet (anders zou ik misschien een verkeerde boodschap overbrengen).

Groetjes

honden page profiel Janneke van BommelJanneke van Bommel

honden foto van Janneke van Bommel

Hoi

@linda, ik wilde even vragen wat je onder de clickerstress verstaat. Ik heb er nl. nooit eerder van gehoord, maar ben wel geinteresseerd...

vast bedankt, Janneke!

honden page profiel ..

honden foto van .

Wij hebben onze honden als pup spelenderwijs opgevoed.Vond dat een fijne manier.Nooit echt hoeven te straffen,ging eigenlijk allemaal met misschien wel overdreven belonen door onze stem ( denk dat de honden misschien wel vaak hebben gedacht die zijn niet wijs hahhahahaha)We hebben ze ook nooit beloond met lekkers.Stem en knuffels deden ze het voor.
Wel zoek aangeleerd met lekkers trouwens.

Maar misschien hadden wij ook wel hele makkelijke honden.

We dachten ook nog eens met ze op puppiecursus te gaan,maar daar aangekomen kende Raisa alles al wat ze daar gingen leren.Dus hebben we dat maar overgeslagen.
De hondeschool vond het toen zielig dat een pup van zijn leeftijd al zo luisterde.Maar ja ,als zij er lol in heeft en je het allemaal spelenderwijs heeft gedaan zie ik het zielige er niet van in.En die staart vloog er onder aanleren vaak bijna van af zo hard kwispelde ze.

Denk toch dat iedereen de manier pakt die bij jou en de hond past.Raisa was gewoon ongeloofelijk leergierig.En dat is gewoon geluk.

Denk wat voor manier je het ook doet,belangrijkste is dat het leuk en uitdagend is voor de hond.
Maar dan heb ik het alleen over pups.Heb geen idee hoe het werkt met oudere honden.

Groetjes Marianne

honden page profiel jojo

honden foto van jo

hoi allemaal
ik had ook een paar jaar geleden voor die meiden zie foto een clicker.het probleem was toen dat ieder ook me zoons clickers hadden als we wandelen.toen heb ik een hondenfluit gekocht en het was gelijk raak met luisteren.zelfs als ze achter de konijnen zatten een comando en ze kwamen gelijk terug ,was niet zo met de clicker.dat is mijn ervaring.
groetjes joke :-D

honden page profiel ..

honden foto van .

Denk wat voor manier je het ook doet,belangrijkste is dat het leuk en uitdagend is voor de hond.

En duidelijk natuurlijk niet te vergeten.

honden page profiel Margje & BikoMargje & Bikobijna goedgekeurde fokker

honden foto van Margje & Biko

Hey,

Wij zijn allemaal anders en onze honden zijn allemaal anders, dus leren we ook allemaal op een andere manier.
Voor de een is de clicker een uitkomst, voor de ander is een crime, zo'n ding in je hand en een riem en je hond nog wat zien te leren ;-)

Er is wel een groot verschil tussen een hondenfluitje en een clicker. Een hondenfluitje vervangt een commando, je zegt eigenlijk op een super hoge toon: hierrrrrr.
Een clicker is een trainingshulpmiddel en eigenlijk alleen maar voor de timing. Je haalt precies dat gedrag ertussen uit wat je wil zien en daar klik je voor. Het commando geef je daarvoor. Dus je zou op je hondenfluitje kunnen blazen en als je hond zich omdraait om naar je toe te komen dan kunnen klikken.

Dan heb je inderdaad ook nog een 'klikwoord'.
Dat gebruik ik zelf het meest met Biko, inderdaad het woordje 'yes'.
Het grootste voordeel vind ik: je hebt het altijd bij je :-) . Het grootste nadeel vind ik dat je stem kan varieren, ieder heeft een ander stemgeluid (terwijl een clicker in ieders handen hetzelfde geluid heeft) en is ook onderhevig aan je eigen 'bui'. Raak je zelf gestresst tijdens het trainen (wat op cursus mensen nogal eens gebeurt ;-) ) dan klinkt dat meteen door in je stem.

Sommige honden bouwen heel snel stress op, zoals Linda al zei. Je leert door een bepaalde dosis stress die je aanmaakt. Stress klinkt altijd negatief, maar een bepaalde mate heb je nodig om dingen te kunnen doen en leren. Sommige honden (en mensen) kunnen daar echter slecht tegen, door de onzekerheid willen ze tien dingen tegelijk uitproberen en raken ze daar gestressd van.
Bij alle honden vind er stress plaats maar je gaat zien als het teveel wordt, dan ga je dus te lang door. Dan gaat de hond gapen, krabben, tongelen of uitschudden.
Dit gebeurt ook vaak bij andere soorten van training, dan heb je dus net even teveel druk op je hond gelegd.

Voorheen trainde veel mensen met de slipketting, die heeft ook een zeer preciese timing: je vind iets niet goed: ruk aan de lijn. De hond verbind die twee meteen en onthoud dat goed.
Gelukkig zagen veel mensen in dat het ook veel nadelen had, toen kwam de obediencetraining: of te wel, lokken met een brokje of snoepje tot het gewenste gedrag en dan goed zo en belonen.
De slipketting bleef populair en dat kwam vooral door het snelle resultaat dat je met de slipketting kunt krijgen. Tien lessen slipkettingtraining stonden gelijk aan 16 lessen obediencetraining.
De positieve variant van de slipketting is de clicker. In plaats van negatief gedrag te bestraffen beloon je positief gedrag, maar met dezelfde goede timing.
Met clickertraining kun je een hond nu zelfs sneller dingen leren als voorheen met de slipketting.

Maar goed, dat is een beetje de theorie natuurlijk, als je het niet fijn vind om mee om te gaan, leert je hond natuurlijk nooit wat, want dan sta je te stuntelen met die clicker :-D

Groetjes, Margje

yarri (Gast)

hey ik heb net een honden fluitje gekocht maar ik weet niet hoe ik het moet gebruiken om het ten volle te benutten kan iemand mij helpen ik ben 12jaar en mijn hond is ne amerikaanse cocker van 10 maanden

honden page profiel tinitini

honden foto van tini

hoi
je kunt wel even na youtube.com
bij clicker traning er staan allei filmpjes op
groetjes

honden page profiel mischa, esha & fitziemischa, esha & fitzie

honden foto van mischa, esha & fitzie

Hi Yarrie,
Heb je eenfluitje of een clicker gekocht?

Groetjes, Mischa

honden page profiel    Ilja & ***Sterre** Ilja & ***Sterre**

honden foto van    Ilja & ***Sterre**

Hoi Yarri,

Als je wilt dat je hondje komt als je fluit dan doe je als volgt;

Neem 10 stukjes kaas.. Neem je hondje voor je in de kamer als je rustig zit...

Geef hem een kaasje, terwijl je hondje kauwt op het kaasje, fluit je één keer je fluitje..

Dat doe je een aantal keren achter elkaar..
Dus kaasje geven, fluiten op de fluit..
Dus zodra je hond het kaasje kauwt, fluit jij...

De hond heeft nu geleerd; als ik een fluitgeluidje hoor, heb ik de kaas smaak in m'n mond...hmmmm.. O-)

Als je dit een aaltal keren gedaan hebt sta je op en ga je de kamer uit.


Loop dus je bij je hond vandaan..
Loopt de hond je na, dan ga je in elk geval met je rug naar de hond toe staan...

Fluit dan op je fluit...
Je zult zien dat je hond zich komt melden...

Dit ga je in de tuin doen, en dan ook tijdens het wandelen..

Zorg dat je ALTIJD LEKKERE beloningen bij je hebt...

Gebruik altijd de zelfde fluit, en fluit altijd het zelfde deuntje...

Succes, Ilja

yarri (Gast)

het click systeem is vrij eenvoudig .je moet tegen je hond zit zeggen . als hij het doet klik je en geef je hem\haar een koekje en zo is dat met alle truckjes en je kan hem er ook mee leeren wandelen en zo

honden page profiel J.J.

honden foto van J.

Een clicker helpt gewoon, het is eigenlijk hetzelfde als 'goed zo!' zeggen, maar dan moet je dat niet zeggen (doe ik toch! :-) ) en het is voor een oefening 'positief' te beëindigen. ;-)

honden page profiel Jeannette Jeannette

honden foto van Jeannette

Linda, de zogenaamde "harde Gaus" heeft mij de clicker geïntroduceerd hoor! O-)

Maar ik gebruikte bij mijn volgende hond ook het woordje "Yes" omdat ik iemand ben die eeuwig en altijd dat ding vergeet of kwijtraak!

honden page profiel JemenJemen

honden foto van Jemen

Hihihi grappig om alle verschillende reacties te lezen...

Jemen is wel opgevoed met de clicker. Alles heel snel aangeleerd en dan heel snel afbouwen. Ik heb de clicker dan ook nooit bij mij, alleen als we iets willen aanleren.

Is ons erg goed bevallen!!!

Vandaag nog gebruikt. We willen Jemen (1,5 jaar) graag leren tandenpoetsen. Hij ziet door de clicker alles heel positief en leuk. Beloning werkt enorm. Dus hopelijk kunnen we Jemen volgende week zonder clicker af en toe tandenpoetsen.

Groetjes....

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Clicker" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^