Onze ene hond is ook erg bang in het donker, erger als het waait en regent. Dat er her en der alweer vuurwerk afgestoken wordt maakt het er niet beter op. Zij is ooit ook een nacht weggeweest voordat ik haar kreeg, mijn vriend geeft aan dat sindsdien ze erg angstig is.
In eerste instantie dacht ik dat negeren van die angst het beste zou zijn. Doorlopen zonder veel aandacht aan een angst te besteden werkte bij een vorige hond het best. Maar bij haar werkte dat juist niet.
Dus ik ben op bepaalde momenten op haar in gaan praten. En contact met haar proberen te krijgen op die hele angstige momenten. Ik reikte mijn hand, en zij maakte uiteindelijk contact, een kriebel onder de kin om haar te vertellen dat het ok was maakte dat ze wat minder angstig werd. Helemaal over gaat het niet, dus bij erg onstuimig weer laat ik haar kort plassen en dan wil ze zelf al direct terug, en dan breng ik haar ook terug naar huis. Maar de dagen worden korter, en ik vind het wel belangrijk dat ze ook in beweging blijft, dus soms moet ze echt gewoon wel de ronde mee lopen en na verloop van tijd wordt ze wel wat vrijer, mits het dus niet al te onstuimig weer is, en ik een beetje kijk welke route we lopen. Stukjes waar veel te snuffelen valt (grasveldjes) en er veel afleiding is zijn dan wel aantrekkelijker dan een donker stuk met veel bomen die veel geluid maken!
Lang verhaal kort, ik probeer dus door contact te maken en te steunen haar te vertellen dat ik er ben en dat maakt haar vaak wat minder angstig, en ik loop op stukken in het donker die zij als wat minder eng ervaart. Bij een te grote angst geef ik er aan toe en gaan we terug naar huis, want doorzetten en de angst negeren is geen optie in ons geval.