
hey hey,
daar ben ik weer hoor met een vraag.
het borstelen van een husky, hoe vaak moet dit nu gebeuren?
want overal lees ik verschillende dingen.
de ene zeg dat je het wekelijks moet doen, ergens anders lees ik weer elke dag, ergens anders lees ik weer alleen in de rui periode.
dus ik weet het niet meer
iemand die dit wel weet?
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "husky borstelen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

1 keer in de week en als Quila in de rui is zeker wel elke dag en dat doe ik met een kam die speciaal voor de ondervacht is

een huskey vraag weinig onderhoud, een borstelbeurt in de week is genoeg, liefst met een rubberen borstel, dus een soort massage borstel. meer niet, veel borstelen stimuleert rui. dus niet doen, is je hond in de rui ? dan gebruik je een hark, voor de losse haren er snel mee uit te harken, dan kan je om de een of twee dagen doen, net zolang dat tie uit de rui is, daarna niet meer gebruiken.
3 doggies 
als Quila in de rui is blijf ik harken komt zeker wel een hele volle vuilniszak van hem af. Zelf gebruik ik geen rubberen borstel, want daar borstel ik alleen de boven haren mee en de ondervacht blijf dan ongekamd en ondervacht snel klit gebruik ik de hark ook alleen dan 1 keer in de week.

ik kam beide honden niet.
de ondervacht is zo danig kort dat het niet gaat klitten of vervilten.
in de rui periode doe ik het wel met de boven genoemde hark om hem er wat sneller doorheen te krijgen en ook omdat anders het hele huis vol ligt met plukken haar. verder kan ik de ondervacht ook plukken dus dat doe ik ook nog wel eens.
ik heb er in ieder geval bijna geen werk van en nooit vacht problemen gehad.
wat voor de problemen zorgt is vaak viezigheid dus mochten ze vies zijn dan haal ik er even een borstel doorheen.

Ik doe hetzelfde als Denise,
Borstel ze ook niet alleen als ze vies zijn ,en de rui periode harken.Maar ik heb ook gehoord dat je ze dan weg kan brengen naar de trimsalon ,die ontwollen hem dan.Dan verharen ze niet zo veel meer

komen jullie maar eens een keer bij mij, dan kan ik je het verschil laten zien met een hond die dagelijks verzorgd moet worden en jullie honden. een borstelbeurt is echt voldoende, en alleen in de rui , ja dat is wat anders.
jullie zijn welkom
een newfoundlander moet om de zes weken helemaal bij geknipt worden, voeten oren en broek, iedere dag een rustige borstelbeurt, en owee als er rui is.
ik heb een grote tuin, woon in het noorden, dus welkom.

Hahaha nou Willemijn ik geloof je echt hoor!!
Met zo'n vacht als Bamse
Mij hoor je niet klagen over die vachtjes van die 2 van mij.Die kunnen niet aan jou hond tippen ,zelfs niet met ze 2en hahaha

ik alleen als ze in de rui zijn... NU DUS. en buiten tijdens de wandeling pluk ik hem. die plukken gooi ik op de struiken, en de voleltjes zijn me dankbaar. ik vul ook altijd zo'n vogelvoeder cilinder die je in de boom hang met haar.buren keken wel raar de eerste keer hahahaha
verders nooit. is bij mij niet nodig.

toch nog even, en echt geen kritiek hoor, maar verharen in deze periode ? dat kan eigenlijk niet.
het is koud, kijk naar de natuur, de vogeltjes leggen ook nog geen ei, ze zijn ook nog niet aan een nest toe, dat komt nog allemaal. de verharing kan aan een helehoop factoren liggen, te warm bij jullie binnen.
de voeding die niet helemaal klopt.
bamse is een newfoundlander, en echt geen uitzondering wat vacht betreft, bamse dr vacht is zo dik dat wil je niet weten. ze heeft nu echt een winterjas aan, geen verharing. maar......bamse ligt de hele dat buiten en als ze binnen is koel. niet bij de warme kachel, de temperatuuur in de woonkamer is 16 graden savonds, op de dag een graadje minder, nee met kleine kinderen kan dat ook niet.
de dikke vacht moet haar beschermen tegen weers invloeden.
er zijn uitzonderingen, als de hond een nestje gehad heeft, daarna meestal na acht weken gaat de teef in de verharing, winter of geen winter. de jas gaat uit. de teef is loops geweest ook twee maanden later de jas uit, winter of geen winter, dat is dus de hormonale verandering.
voeding kan een rol spelen, daar hoeft het niet altijd aan te liggen hoor.
stres ? iedere hond heeft wel eens stres. daar hoef het ook niet aan te liggen, hoofdzakelijk is het dat de hond te warm binnen ligt.
en dan de castratie vacht, de honden hebben nog maar een jas, de honden die niet gecastreerd zijn wisselen steeds van jas.


deze vacht behoud ze tot dat het weer omslaat, dan komt de verharing op gang, dan heeft ze de jas niet meer nodig.
zou ze nu in de verharing gaan, dat kan ze niet meer buiten blijven, dan heeft ze geen voldoende bescherming voor dit weer, en meestal is dat in maart eind februari dat de verharing dan inzet.

layra is niet in de rui maar die is ook nog niet van der puppyvacht af. echter onze reu is al bijna door de rui heen. denk dat het komt omdat hij vorig jaar gecastreerd is en dit is de eerste rui periode na de tijd. hij begin voor de winter al in de rui te raken. maar door het koude weer is dit wel minder geworden en valt er nu af en toe nog een pluk van hem maar hij zit er wel tegen aan. dus duurt niet lang meer. honden zijn hier de laatste tijd ook best wel veel buiten geweest en dat scheelt een hoop.
ik denk dat het dan toch te maken heeft met dat het binnen te warm is en ze gewoon hun vacht uitdoen. niet nodig dus weg ermee.

samantha, vuilniszakken vol, oef
en denise ja dat kan door de castratie komen, ze verharen anders toch dan dat ze niet gecastreerd zijn, vaak hebben ze nog maar een jas, en niet meer de wisselwerking van jassen. maar daarom nog lekker in zijn vacht , zeker als tie veel buiten is. en ja het komt toch door dat de honden binnen zijn, de honden hebben binnen geen jas nodig, en de ene hond zal dat sneller door hebben dan de andere hond. hahaha
een hond die kaal is kan dan ook niet buiten liggen, want die heeft echt geen bescherming tegen de kou.

als ze hier eenmaal in de rui zitten is het ook wel een vuilniszak vol wat er in totaal af komt. dit is de ondervacht. lijkt net wol en zet ook best wel uit waardoor het veel plek inneemt in de zak hihihih.
zijn zelfs mensen die de ondervancht verzamelen en er en trui van laten breien. hihihih

ik weet hoe het is met een lange vacht, ik zelf borstel elke week bobtails. nou die hebben een vacht. elke week hebben ze weer klitten, maar die mensen hebben er geen 1 nee ze hebben er 9

kijk zo'n hond , maar bij die mensen hebben ze ook 2 mannetjes van 64 kilo . poeh, dan doen je handen zeer na het borstelen

ja van een newfoundlander kan je zeker een jas breien, heb ik gedaan van mijn newfoundlander, prachtig een mohair bodywarmer, en een muts, super mooi, maar........toen zij overleed, dan loop je met het vachtje van je hond, vond het niet prettig meer, en heb nooit weer iets gedaan met haar van mijn volgende newfoundlanders.

sherilyn helaas kan ik het filmpje niet openen { te langzame snelheid
} maar weet wat een werk het is, mijn ouders hadden er twee, een reu en een teef. mijn vader vond het nooit een opoffering om zijn honden te verzorgen.

me 2 teven zijn nog niet in de rui me reu wel. een kleine week nu. maar ken een andere hus en die is al klaar met de rui. ze krijgen gewoon kvv en de deur staat de gehele dag open van het huis.. we zitten zelf onder een kleed op de bank omdat het zo koud is in huis....
wel is me reu 2 maanden geleden chemisch gecastereerd ....
anyway me vriend is weer heerlijk elke dag aan het stofzuigen

Quila zal volgende maand wel beginnen en heb ik zeker wel een vuilniszak vol vorige jaar had ik de vuilniszak bewaard haha

Hai hai!!
Bailey is nu ook in de rui...wat een haar!!!!
2 x per dag stofzuigen en veel kammmen en plukken. Wordt nu al wel weer minder. Ons teefjes van 6 mnd helemaal niet. Onze honden zijn ook veel buiten en s'avonds staat de verwarming uit...
Ik vond het wel raar nu in de rui maar ik hou er echt rekening mee dat het niet te warm is.
liefs!!!!!!!

heerlijk he die verharingsproces!
kan niet wachten tot Quila begint, maar niet heus zucht:P kan ik weer mooie trui maken haha

Yindi en King zijn nu ook in de rui. Hun nestbroertje en zusje niet. Gek eigenlijk.
Borstelen doe ik niet vaak. Maar nu ze in de rui zijn wel en inderdaad een hele dekbedvulling komt eraf hoor! Ondervacht is het wat loskomt.

Aiko op dit moment, maar dat is ook pas z'n eerste keer. Hoop dat Suka z'n vacht nog even houdt, hoor.

Silver zit er middenin, Denk dat ik kussentjes ga maken, vulling genoeg haha!

Mijn dames zijn al klaar met de rui. Hebben we lekkere dekbedden van kunnen vullen
King is nu bezig zijn plukken overal rond te strooien. En Ozzy? Ozzy doet alles op zijn eigen manier, dus dat wachten we maar gewoon af.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "husky borstelen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?