Ik zeg al heel lang dat ik border collies leuk vind, maar dat er bij mij geen komt omdat ik bang ben dat ik ze niet kan bieden wat ze nodig hebben. Wat voor allebei niet leuk is.
Maar door Puck ben ik erachter dat ik hondensport heel leuk vind, dus misschien is een border toch wel passend. ![]()
Ik ben nog niet op zoek. Een tweede hond komt pas als ik op mezelf woon (nog geen directe plannen), anders hebben we er nu 3 thuis. Maar kwam laatst zo'n leuke border collie tegen op FB van 10 maanden die een baasje zocht (al gevonden inmiddels), dat ik er toch aan bleef denken. Dus eerst maar eens uitzoeken of het überhaupt écht iets voor mij is.
Ik zoek een hond die het leuk vind om met mij een sport te doen, bijvoorbeeld flyball, agility, etc. een keer in de week een uurtje ofzo. En daarnaast thuis frisbeeën.
Daar is een gemiddelde border natuurlijk helemaal geschikt voor. ![]()
Ik zou het ook leuk vinden als hij mee gaat steppen (naast de step), zouden de meesten borders dit leuk vinden?
Ook zoek ik in een hond een maatje voor Puck. Puck is heel snel en speels en houdt er van om samen te rennen. Haar beste vriendinnetje is een border, maar weet dat die hond met de meesten honden niet zo sociaal is. Op zich hoeft dat ook niet, maar wil liever geen hond die uitvalt naar andere honden of zelfs echt gaat vechten. Maar hoeft geen allemans vriend te zijn, niet naar honden en niet naar mensen.
Is een border gelukkig met iedere dag ongeveer een uur wandelen, een paar keer in de week frisbeeën en steppen, een keer in de week een sport (net wat hij leuk vindt) en natuurlijk een actief speelmaatje?
Ik ken ook borders die constant op vanalles drijven, zelfs op auto's waardoor loslopen niet meer kan. Maar die doen niks anders dan wat wandelen, dus dat scheelt al veel denk ik. Maar een hond die constant drijft zit ik eerlijk gezegd niet op te wachten. Vooral ook omdat ik het heel erg fijn vind als een hond los kan lopen.
Als er een border collie komt wordt het een herplaatser. Is er nog iets om dan rekening mee te houden? Een border waar te weinig mee is gedaan en overmatig drijft, gaat dat er ''gewoon'' uit door ervoor te zorgen dat hij wel genoeg mentale uitdaging krijgt, bijvoorbeeld door schapen drijven. Of ligt dat wat lastiger?
Even kort wat ik in een hond zoek:
-actief
-will to please
-Maatje voor Puck
-hoeft geen allemans vriend te zijn met honden en mensen, negeren is ook prima.
-kan loslopen
-in huis rustig
Zou een border collie geschikt zijn? ![]()


Reageren







. Mij valt op dat veel border eigenaren daar dus niet veel oog voor hebben. Hun lichaamstaal is anders en dat kan voor andere honden soms niet echt fijn overkomen. Zodra ik stress bij de andere hond zie kap ik het spel af, hoe leuk mijn border het ook heeft. Niet erg, maar wel iets om rekening mee te houden als je voor dit ras kiest. "