Stel nu, dat wij hondse manieren gaan gebruiken, (de straf die je noemde, wat de teef zou doen,) ga je dan ook bij begroeten een een hond zijn anus ruiken en vervolgens aan zijn geslachts delen.Ga je hun bek likken, en over hun plas heen plassen, en met spel je bek, uh sorry mond gebuiken?
Nee toch. Hou je dan maar gewoon bij mensen manieren, honden zijn zo slim, zijn kunnen ons perfect lezen en begrijpen
Mijn ouders fokten boxers en teckels en ik heb werkelijk nog nooit een teef een pup een tik op de snuit zien geven en op de grond gedrukt.
Dit is iets, wat ze nooit zullen doen!
Wat een teef doen als de pups te vergaan, ze loopt bij ze weg en dat is een hele duidelijke correctie.
Een goed uitgevoerde time out werkt heel goed!
Ik vraag me af hoe jullie het toepassen.
Een time out is, of je hond max 30 sec in de bench, op de gang, of je loopt zelf weg.
Hond weer naar binnen, weer bijten, blijf je de time out een paar keer herhalen. Stopt je hond dan nog niet, is hij gewoon overprikkelt. Te moe dus en laat je hem verplicht slapen.
Een jonge hond krijgt heel erg veel prikkels binnen, ze leren zo veel, dat moeten ze kunnen verwerken.
Als er te veel in dat koppie binnen komt, worden ze druk en erg vervelend.
Vaak wordt gedacht dat een hond dan flink moet rennen en worden er balletjes gegooid, drukke activiteiten ondernomen, terwijl dat koppie zo alleen maar voller wordt.
Wat heel belangrijk is, is voldoende rust om alle prikkels te verwerken en je pup geestelijk uitdagen.
snuffel en zoek spelletjes, daar worden ze te vreden en rustig door.
Dingen als steentjes eten, in de bepalnting springen en weg lopen, kans dat dat hem voor aandacht te doen is.
Aandacht is leuk, hij zal het gaan herhalen.
Ga daarom regelmatig, voor je hond jou gaat uitdagen, hem uitdagen.
Verstop snoepjes en laat hen zoeken. Verstop een speeltje, ga samen buiten wandelen, waarbij hij zijn neus achterna mag gaan. Verstop weer brokjes, roep hem regelmatig bij je en geef een voertje.
Zo geef je hem een taakje, hoeft hij niet zelf naar een bezidheid te gaan zoeken, dat is meestal iets, wat jij als baas niet wilt.
Met straffen, als een tik, op de grond duwen, foei of andere fysieke correcties, bereik je eigenlijk alleen, dat je hond je op die momenten niet leuk vind.
Belangeijker is, vraag wat je wel wilt, geef je hond genoeg rust en geestelijke uitdaging en heel veel belonen.
Gedrag wat iets oplevert, zal zich herhalen. Het ongewenste gedrag, waar je aandacht aan besteed, zal zich ook herhalen.
Vraag op die momenten, wat je wel wilt en beloon dat. Dan zal hij dat willen herhalen.
Dat versterkt je band, dat is heel erg belangrijk.