Ik heb niet alles gelezen hoor, dus misschien zijn er al dingen gezegd. Je hebt een Shiba dus die doen graag wat ze zelf willen. Hoe minder jij leiding geeft en gefrustreerder jij wordt, hoe meer ze zelf de leiding gaan nemen.
Ik heb 2 Akita's, maar tijdens de wandelingen waar wij aan mee doen met oerhonden, verbaas ik mij over de karakters van de Shiba's, zo'n klein hondje en zoveel karakter haha.
Ik las dat je 4x per dag wandelt. Hoe lang zijn die wandelingen? Ik neem aan dat daar waar je spreekt over de 20 minuten ronde, dat dit de kleine rondje is? Ik lees 1 a 2x per week naar het bos.. Waar ga je de overige ronde langs?
In de puberteit had onze reu een moment dat hij enorm druk was buiten. Dit hebben we eruit gekregen door gevarieerde wandelingen te maken. Hij werd niet moe van een end lopen.
Wij gingen en nu nog steeds elke dag de lange wandeling (van circa 2 uur) naar een andere plek. Natuurgebied met zwemplek, park, meer, bos, ander bos etc. Niet per se elke dag en niet iedereen heeft verschillende mogelijkheden, want dit is allemaal op loopafstand. Ik ontdek regelmatig nieuwe plekken op loopafstand. Met 2 uur kun je echt ver lopen.
Nieuwe plekken, is nieuwe indrukken, andere geuren etc. Dit maakt ze moe en voldaan..
Wij wisselen de wandeling af met stevig doorlopen, snuffelen, rustig lopen, rennen, balletje, training, over dingen klimmen, door verschillende stukjes etc. Nu zijn de honden veel relaxter met wandelen. Geen druk gedoe en getrek meer van Kiba.
Zie je ook verschil in snuffelen? Onze teef kan soms ineens stil staan en aan 1 blaadje snuffelen. Zij snuffelt graag. Maar soms is het obsessief... Oversprong gedrag. Dit doet ze bij beginnende spanning. Wel goed om te weten.
Ik zie niet hoeveel je wandelt, maar als het weinig is, kan het zijn dat je hond te weinig wandelt en dan vervelend wordt..
Kom anders even naar de Shiba /Akita Facebookgroepen. Zijn denk ik wel leden die je kunnen helpen en anders een paar lessen van een GT thuis :) Zij zien vaak net andere dingen en kunnen je op weg helpen.