Twee Berner Sennen honden hier..
Wat de vorige HP'ers ook al zeiden: eigenlijk geen negatieve eigenschappen; het is maar net hoe je negatief/positief interpreteert.
Berners zijn ontzettend zacht van karakter en lief voor alles en iedereen. Ze zijn waaks als het moet, maar ook liever lui dan moe.
Intelligent, ze leren snel maar zijn ook slordig in het opvolgen van commando's als je niet consequent bent.
Het zijn gevoelige honden, ze signaleren emoties haarfijn en reageren daar direct op. Stemverheffing vinden ze vreselijk..ze zijn dan echt totaal van slag.
Het zijn geen "lopers"..lange wandelingen zijn echt niet besteed aan een Berner. Bos en strand vinden ze fantastisch, maar het hoeft wat hun betreft geen uren te duren..
Ze zijn erg baasgericht en pas helemaal op hun gemak als hun hele roedeltje compleet en in nabijheid is. Het zijn echte contactliggers, liefst bovenop je; dat maakt dat ze altijd en overal in de weg liggen..
Berners hebben geen idéé van hun eigen formaat; ze denken "klein" en springen met gemak op je schoot om zich daar uitgebreid te nestelen. Je moet niet bang zijn voor een blauwe plek meer of minder, want hoe lief ook...ze zijn vreselijk lomp.
Alleen thuis blijven is echter geen enkel probleem, ze slapen een groot deel van de tijd..
Je moet de ruimte hebben voor een Berner, op een flat met een balkonnetje zijn ze niet echt happy want het zijn wel echte buitenhonden. Daarbij gemiddeld zo'n 45/50 kilo, dus gróót! Ze zijn op hun best in kou, warmte kunnen ze niet zo goed tegen, hoewel elke Berner prima in staat is de koelste plekjes te vinden.
De vachtverzorging kost best wat tijd en moeite; ze hebben een dikke vacht, verharen met de seizoenen en de vacht klit gemakkelijk als er niet genoeg aandacht aan besteed wordt.
Ze hebben de neiging dik te worden als je niet oplet. Eten is een favoriete bezigheid en omdat ze niet zo bewegelijk zijn is het wel oppassen met hun gewicht.
Er zitten wat erfelijke ziektes in het ras helaas, waaronder MH , een dodelijke vorm van kanker. Gelukkig is HD/ED er voor een groot deel uitgefokt en Berners worden steeds vaker gezond ouder. De gemiddelde leeftijd zit nu op 10/11 jaar, voor zo'n groot ras is dat al een hele verbetering, zeker omdat ze een aantal jaren geleden er om bekend stonden niet ouder te worden dat een jaar of 6.