" Die discussie ga ik verder niet aan, omdat jouw visie mijn visie niet is en we daar toch niet gaan uitkomen. De reguliere puptrainingen vind ik echt helemaal niets en enorm stressvol voor pups. Om dit als puppie van 8-9 weken al opgedrongen te krijgen, vind ik geen goed begin van een opgroei. Dat een eigenaar een training nodig heeft, dat ben ik met je eens. Wat ik al aangaf, meerdere hondenscholen accepteren titerbepaling. En dat is 'veiliger' dan zomaar klakkeloos vaccineren omwille dat een hondenschool dat verplicht stelt. Meegaan met de tijd om daarmee gezondheid beter te kunnen waarborgen, begint ook bij het loslaten van dit soort uit de tijd zijnde opgelegde regeltjes.
"
Juist omdat het kennelijk jou visie niet is, voel ik me geprikkeld om toch te reageren.
Je pup is, neem ik aan, thuis snel gewend en zal daar weinig tot geen stres ervaren.
Dat komt, omdat hij je huis en de bewoners al vrij snel kent. De situatie wordt voor hem voorspelbaar en dat geeft rust en zekerheid.
Op de hondenclub is het voor alle bazen en honden de eerste keer heel erg spannend.
Je pup, die je hebt net hebt opgehaald en bij je thuis komt, ervaart precies dezelfde stres.
Tijdens de eerste les puppy cursus, heeft een pup de volle aandacht van zijn baas en dat vinden pups leuk: aandacht!
De pups leren elkaar kennen, even een snuffel, of kijken op een veilige afstand.
De tweede les, zie je als ze het veld opkomen, herkenning. Hey ben je daar weer. Plus de positieve associatie, pup heeft weer de volle aandacht van de baas.
Omdat ze elkaar, het veld kennen de les al mee hebben gemaakt, (de leuke les, want de volle aandacht van de baas) maakt de pupy les voorspelbaar.
Voorspelbaarheid zorgt voor zekerheid en dus is stres er ver te zoeken.
Wat wel stresvol is voor pups, socialiseren.
De meeste eigenaren zoeken dagelijk vreemde omgevingen, mensen en honden op. De voorspelbaarheid is verre van aanwezig.
Dat zorgt voor een hele hoop onmodige stres bij pups.
Ga vooral op puppy cursus en doe verder rustig aan, met socialiseren en wennen.
Over titeren heb ik een mooi artikel:
http://www.kekmama.nl/artikel/lekker-lezen/column-anke-vaccineren
Geld eigenlijk ook voor wel of niet op pupy cusus gaan, ik ga toch voor het advies van een gt ipv de ervarings deskundige.