Wie beschermd de mensen die een hond kopen?
GOOGLE!!!!
1 keer in een br*odfokker trappen....
Maar 2 keer?
Iets met een steen en een ezel en een bord voor je kop...
Eens.
Maar goed, dit is een flink aantal jaren geleden volgens mij?
Mocht je weer voor een hond willen gaan ts, dan raad ik je aan ver weg van marktplaats te blijven en goed te zoeken naar eventuele gebreken van een fokker. Je vind ze vaak met 1 klik bij de bekende zoeksites.
Hier weten veel mensen of je aan het juiste adres bent voor een pup of dat je er ver weg van moet blijven.
Maak dus niet dezelfde fout, kom hier vragen als je wat gevonden hebt.
Deze hondjes hadden nooit geboren mogen worden. Nu heb je de ellende(spijtig genoeg) meegemaakt. Beeld je nu de situatie van mama eens in. Liggend in een klein hok, totaal geen goede verzorging, wachtend op de volgende loopsheid, om de kassa van de fokker te spekken.
Misschien hebben de hondjes daarna wel in te kleine kooitjes, een transport van veel uren, dagen, achter de rug. Tussen stervende pups, uitwerpselen die vaak terug gegeten worden om te overleven.
En dan....een koper die een hondje wil!!!!
Mooi gepresenteerd bij de fokker, een hoop leugens over hoe goed dit hondje het heeft gehad en wat suiker om het beestje een korte energieboost te geven.
Sorry, moet stoppen wordt misselijk. Koop liever geen hond, dan bij een malifide fokker.
Claudia, wat een verdrietige periode heb je doorgemaakt, niet jij alleen, je hele gezin, toch heb je de hond nog mooie jaren liefdevol kunnen geven, als ik het goed lees is de hond 12 jaar geworden, zeker vele dierenarts kosten zijn daar debet aan gegaan...... verdrietig dat jullie dit is overkomen..... even je hart luchten, kan het me zo goed voorstellen Claudia..... laat het rusten meis, geef het een plekje bij jullie thuis en in je hart, kijk niet meer achterom naar de verdrietige dagen maar herinner je de hond in de goede dagen die er zeker geweest zijn, de leeftijd van 12 jaar daar zijn zeker ook goede jaren geweest..... verdrietig dit te lezen.
Claudia, als je ooit toch weer besluit om een hond te nemen, informeer en lees je eerst goed in bij een goede fokker, ga niet over een dag ijs maar ga nu bewust met de fokkers op, kijk naar een rasvereniging, en wie weet krijg je dan wel een goede hond, ik wens je heel veel sterkte , het is altijd verdrietig als je hond zoveel zorgen gekend hebt, pijn en verdriet voor jullie.
Claudia,
waarom noemen zij zeg erkend en goed ?
Omdat dit maffiose onderwereldfiguren zijn. Het gaat alleen om de poen. Welzijn en gezondheid van de honden hebben ze nooit van gehoord. Zij zien honden als verkoopproduct en niets meer. Het verdriet en zorgen van pupkopers, als blijkt dat de pup ziek is, zal ze worst zijn. Die lui begrijpen echt niet dat jij zo lang verdriet hebt.
Zij fokken zelf niet, maar plaatsen hun bestellingen voor pups bij de walgelijke broodfokkers in Oost Europa, waar teven nooit daglicht zien, in hun eigen uitwerpselen leven en worden uitgebuit door deze elke loopsheid te dekken. Wordt de productie te laag, dan worden de fokteven afgemaakt.
Erkenning is alleen gegeven voor het houden van honden. Hoe en waar de honden vandaan komen, wordt bij de aanvraag niet gevraagd.
VBK ( vereniging beroepsmatige kennelhouders); een fokker van echte rashonden met stamboom zal zich hier nooit bij aansluiten: omdat deze club vol zit met duistere figuren, die in pups handelen.
http://www.licg.nl/62w/praktisch/hond/aanschaf-en-verzorging/de-puppy-checklist.html
Wil jullie toch even ergens op wijzen, Claudia komt hier de hart luchten over wat haar is overkomen, oordelen kunnen we heel makkelijk, is kort door de bocht, geef haar wat steun, ze heeft er mee geleerd, het is reeds een hele tijd geleden dat haar dat is overkomen, verdriet en pijn, voor heel het gezin, jaren, tuurlijk zijn er ook tijden geweest dat het goed ging, de hond is niet voor niets zo oud geworden, maar dan nog, hart luchten en dan deze antwoorden krijgen...... een ezel stoot zich geen twee x ..... Claudia weet wat haar is overkomen, ze zal in de toekomst een betere fokker opzoeken, geef haar nu steun, ze wil haar verdriet kwijt, meer niet, als ze ooit een andere hond zal kopen, zal ze nu zeker goed zoeken naar een fokker die wel een goede hond aflevert...... geef haar die steun, dat verdiend ze... en heus Claudia heeft leergeld betaald.
Ben het niet helemaal met je eens willemijn.
Na die poedel pup had ze al moeten nadenken dat het niet goed zat.
Tuurlijk is dit heel verdrietig en ik vind het heel erg voor je Claudia.
Maar ik vind het ook verschrikkelijk dom. Sorry.
Aartsdom ![]()
Hoef het niet met me eens te zijn, claudia kreeg een nieuwe hond na de poedel die al heel snel niet goed was, tja wat doe je dan, de fokker gaf haar een andere ,ze dacht ook aan een grotere hond...fokkers die wel goed geregristreerd staan, als er wat mis is met een hond kan men of zijn geld terug krijgen of een andere hond.....zij Claudia zal dat ook gedacht hebben.
Ik lees dit verhaal met grote verbazing
Veel sterkte
Nee het kan zeker geen kwaad om anderen daar op te wijzen , kan ook goed onderbouwd worden naar haar toe.....ze komt hier om er over te praten, en heus Claudia heeft er van geleerd....
Sterkte Claudia. ook ik ken het gevoel van een zieke hond die een berg geld gekost heeft, bij sommige fokker draait het echt alleen om de centen. (hier ervaring met een verenigings/bestuurs lid die andere de regels oplegt) en toch een ziek hond.
Mensen hebben nu eenmaal niet veel geduld en bedenken dat ze nu een hond willen, en dan het liefst morgen in huis. kijk maar naar Joyce die een labradoodle wil hebben..
Er komt bij een fokker een kleiner nestje dan verwacht en dan moet Joyce langer wachten. en zulke mensen zouden dus bij een broodfokker uit kunnen komen.
Claudia, hier wordt vooral boos gereageerd op het mee wat dieren wordt aangedaan.
Uiteraard is het droevig dat jouw hondjes zo geleden hebben, en dat dit enorm zwaar is geweest.
Hopelijk kan je nu andere mensen behoeden voor de broodfok. Een hondje van bij een goede fokker kopen, die het welzijn van de dieren voorop zet, kan ook wel eens misgaan, maar de Kans is zoveel kleiner.
Indien he ook overweegt toch wen hondje Te nemen!?
De mensen hier zullen he graag met raad en daad bijstaan.
Maar wat is jè doel van het topic?
Want ik kan moeilijk medelijden hebben met iemand die een hond koopt bij zo iemand.
Want oké geen Internet. Maar je verliest 1 hond...
En dan omdat het allemaal maar duur is ga je daar toch weer terug om een andere te kopen...
En dan nog 1 voor iemand anders....
Bij de eerste keer denk je toch hey dat klopt niet...
Want het stukje; het was toch veel geld...
Ja ja dat klinkt dan in mijn oren voor een dubbeltje op de eerste rij willen zitten...
Want ach de poedel is dood... maar we vervangen voor een groter exemplaar want die zijn sterker? Wat?
Nee zelfs 20 geleden kon je dit weten. Simpel omdat er toen namelijk ook iets bestond als de Belgische vogeltjes markt. Waar ook voor werd gewaarschuwd...
Want dat mijn ouders 25 jaar geleden hun poedel kochten werd er ook al voor gewaarschuwd.
En 13 jaar geleden kosten een dwerg poedel ook euro's want we betalen al 14 jaar met euro's.
En voor 500 euro ben je ook nog eens opgelicht want vandaag de dag kost een poedel 700 euro... met stamboom en alle testen... oké sommige fokkers vragen meer maar die hou je altijd.
En Sammy van me ouders is nu 17 (!) En ja hij hoort iets slechter... maar die is dus 17 jaar geleden gekocht voor 900 gulden...
Claudia ik snap je verdriet maar het is niet terrecht om te verwijzen naar het tijdperk zonder internet.
Mijn eerst hond heb ik in de jaren 80 gekocht. Mijn vader was iemand die een hond bij de boer haalde.
En toch toen ik besloot om voor een bepaald ras te gaan,heb ik de telefoonboek gepakt en gezocht naar een rasvereniging.
Ik wist ook van toeten noch blazen en toch heb ik nooit bij een brolfokker gekocht.
Het was inderdaad een andere tijd en ook een hondje die bij een verkeerde fokker wordt gekocht daar wordt intens van gehouden.
Maar je kan maar 1 iemand de schuld geven en dat is jezelf.
Je wist misschien niet beter maar jij bent degene die in de fout bent gegaan.
Nou nou laten we vooral niet de boel omdraaien: er is hier maar één echte crimineel en dat is de broodfokker. Claudia's keuzes waren misschien niet de beste en achteraf weet ze dat natuurlijk maar al te goed, maar we hebben allemaal toch wel eens iets gedaan waarvan we achteraf dachten hoe heb ik dat ooit kunnen doen. Zeker een broodfokker weet mensen flink in te palmen met mooie praatjes en een heleboel mensen zijn daar gevoelig voor. In mijn ogen zou de overheid veel meer moeten doen om broodfokkers uit te bannen en mensen te leren wat broodfok is.
Ja broodfok wordt in stand gehouden door de kopers, ja mensen zouden van tevoren uit moeten zoeken of een fokker wel is aangesloten bij een rasvereniging, ja Claudia heeft precies de verkeerde keuzes gemaakt, maar dat neemt niet weg dat er één iemand is die de dierenmishandelaar is en dat is de fokker. Onwetendheid is niet strafbaar, het is niet handig en de gevolgen zijn groot maar het maakt iemand niet meteen een slecht mens. Broodfok wel.
(En zeggen dat anderen in die tijd wel een goede keuze konden maken is natuurlijk een beetje een drogreden, 'ik weet het dus jij moet het ook weten' is een beetje flauw, iedereen komt met andere kennis en ervaringen)
Het is nu ook niet zo dat we voor het internet tijdperk niet wisten dat we niet op markten,winkels e.d honden moesten kopen.
Het fenomeen brolfokker was ook al bekend.
Ik heb het niet geweten vind ik dan zo'n dooddoener.
Je leest het in het internettijdperk ook,ik wist het niet,lezen die mensen dan geen kranten,kijken ze geen nieuws?
Dat je misleid kan zijn oké maar als ik aan wie dan ook vraag in het echte leven waarom ze hun ziek hondje bij zo'n fokker gekocht hebben dan hoor ik steevast....je denkt toch niet dat ik zoveel geld voor ras...wil betalen.
De fokker is inderdaad ook crimineel maar zelf ben je ook verantwoordelijk of je het geweten hebt of niet. Je hebt iets niet goed gedaan.
Ja dit dus.
En mag ik dan nog even vermelden dat de ts er niet 1 keer in is gestonken...
Nee want ze wou wel waar voor haar geld nadat de eerste dood was... en toen ook maar een 3e voor de familie. ...
Kijk oké je trapt er in. Goed stom maar oké inderdaad bf zijn erg sluw...
Maar omdat je toch al dat geld heb betaald dan maar een nieuwere? Groter? Sterker?
Nee sorry dan houd mijn medelijden gewoon op...
Je hoeft echt niet duizenden euro's uit te geven aan een hond.
Er zitten veel leuke in het asiel. Ook pups. Voor niet meer dan 200 euro... Das pas een koopje!
Of uit het buitenland.
Of bij mensen echt thuis. Gewoon die je via via kent.
En wil je gewoon een echte ras hond. Dan gewoon even een goede fokker zoeken. En nee de rv zijn ook niet heilig. En ja ook met stoom zijn er bf maar als je in ieder kijkt naar de minimale verplichte testen.... dan weet je dat je hond dat in ieder geval niet krijgt....
Zoals HD en staar.
En dat de ouder dieren goed zitten....
Want ik lees "het was er schoon" nou ik heb 4 honden. En 1 waarmee ik een nestje wil... en het is hier alles behalve schoon....
En straks met pups wordt dat echt niet schoner...
Wel kan ik een boekwerk laten zien waar mijn honden op zijn getest...
Maar ik had die kisten me wel kunnen besparen... beter een schoonmaakster kunnen in huren...
Nee sorry. Geen medelijden hier. Ja met de moeder hond...
Tuurlijk kon ze dat weten en ze zat inderdaad fout, maar je komt altijd bij alles mensen tegen die dingen niet weten en daarom hebben we in Nederland ook voorlichtingen tegen bv roken. Daarvan denk je ook; dat roken slecht is weet iedereen toch al jaren, maar dat valt bij sommige mensen toch tegen. Dat spreekt iemand niet vrij, maar de situatie is wel genuanceerder dan hoe hij in veel reacties wordt geschetst. Ik vond het toch wel nodig om even een beetje advocaat van de duivel te spelen in dit geval.
Overigens heb ik een zero tolerance beleid tov mensen die een hond bij een broodfokker kopen omdat het goedkoper is. Willens en wetens zulke praktijken in stand houden om je eigen portemonnee te sparen is onvergeeflijk.
Sterkte.
Ik begrijp alleen nooit die bak met zelfmedelijden van de mensen die bij broodfokkers kopen.
Wie beschermd ons?
Je kan beter vragen wie beschermd die moederhondjes die jaar in jaar uit nestjes mogen krijgen en niet eens het daglicht zien of normaal worden uitgelaten! Die het salaris voor de broodfokker bij elkaar moeten rapen met als opoffering hun eigen leven....maar misschien maakt het wel/niet uit hoor, want wat je niet kent, kun je ook niet missen (denk aan: liefde,verzorging,pret,geborgenheid en veiligheid).Pff ![]()
En de mensen die bij de broodfokker kopen maar medelijden met zichzelf hebben.
1998 Was geen internetloos tijdperk
misschien had nog zeker niet iedereen internet of pc, maar er waren kranten,nieuws..gezond verstand?
Het is trouwens toch té absurd voor woorden dat die broodfokker dus nu al simpelweg 18 jaar!!!!!! zijn geld verdiend met dit 'werk'.
Maar ja er zijn dan ook sponsors zat ![]()
En keer op een keer bij zo'n topic wordt de reactie op een gegeven moment moeilijk te lezen en schreeuwerig.