
Ik heb een vraagje. Onze reu van 2 jaar plast soms best wel donkere urine. Het was mij nooit eerder opgevallen maar met die witte sneeuw viel het me ineens op. Het vreemde is ik liet hem vannochtend uit en toen was zijn ochtend urine helder en na 3 uurtjes weer even uit en toen was het dus die donkere oranje kleur. Hij heeft onbeperkt water en drinkt ook goed. Voor de rest is hij net zoals altijd en merk ik niks aan hem. Heeft iemand een idee wat dit Zou kunnen zijn.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Geel/oranje urine" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
wat voor voer eetje hond?
met versvoer drinken ze ook minder.
vaak door de sneeuw lijk de urine ook anders door de licht val als de hond nergegs last van heb zou ik me niet indirect zorgen maken
anders even advies vragen bij da urine kan altijd onderzocht worden advies kost niks
3 doggies 
Plast hij voor de rest normaal? (wil zeggen...niet zoveel keer meer op een dag ofzo?)
Als hij veel gedronken heeft, is het normaal dat zijn urine lichter van kleur is. Hier zie ik vaak 's morgens ook dat de urine donkerder is dan bvb als ze al even buiten zitten en ook veel gedronken hebben.
En de sneeuw laat de kleur er ook vaak anders uitzien. Hier toch.
3 doggies 
Hoi,
Als je het niet vertrouwt, neem even een urine monstertje vraag of de DA ass. er een stickje in steekt..
Weet je gelijk alles..
Lieve groet, Ilja

Hij plast niet vaker als normaal en drinken doet hij ook niet anders als normaal en afwijkend. Ochtend urine is altijd wel wat donkerder maar dit keer was de ochtend urine helder en de keer daarna donker. Hij had tussen die plassen wel gewoon gedronken. Maar dit valt ons nu zins een paar dagen op.
Ik voer koeienhart, smuldier en als aanvulling biofood geperst. Hij valt heel snel af en daarom ben ik meer vers gaan voeren. Als hij een week niet goed eet valt hij snel 3-5 kilo af. Mometeel is hij ook erg mager.
3 doggies 
Hoi,
Ik weet niet precies wat je voert en hoeveel je voert maar alleen R.hart is niet voldoende..
En ik weet niet of Smuldier een compleet voer is..
Je moet er wel opletten dat het een voer is waar alles inzit...
Als je hond zo snel afvalt zou ik toch eens naar een betere kwaliteit gaan kijken om te voeren..
Carnibest/Haaksbarf ik ben daar zeer tevreden over..
Sterre d'r gewicht is heel stabiel ...
Lieve groet, Ilja

Als basis krijgen ze biofood en daar zit als goed is alles in wat ze nodig hebben en daarnaast krijgen ze dus afwisselend runderhart, kip, zalm, laatst had hij een wild konijn gevangen die heeft hij op zitten eten. Was eigenlijk niet de bedoeling maar hij was ontsnapt.
Wij hebben quey als herplaatser gekregen en was toen erg mager en nog steeds is het best lastig hem op gewicht te houden. Tijdje terug is hij uit logeren geweest en ook erg afgevallen in die 10 dagen. Nu begint hij langzaam weer aan te komen.
Maar ga zeker even info zoeken over carnibest en haaksbarf
3 doggies 
ER bestaat Smuldier Compleet maaltijd, maar ook zonder andere dingen, vandaar dat Donna Smuldier vlees krijgt en Farmfood er bij.
Soms Carnibest. maar ze vindt het minder lekker dan hart of vers vlees van Smuldier met Farmfood.
3 doggies 
Quila heb dat ook donker oranje/geel en later heel licht geel was het toen je ze eerste uitlaat beurt weer ging doen?
3 doggies 
Hier heeft de urine ook niet altijd dezelfde kleur.
De 1ne keer plassen ze bijna gewoon water en de andere keer heeft het echt een geel/oranje kleur.
Waardoor dat komt weet ik niet, maar volgens mij kan het geen kwaad.
Als je je toch ongerust maakt zou ik wat urine opvangen en binnen 4uur naar de dierenarts brengen.
Als je binnen de 4uur niet bij de dierenarts kan gaan kaan je de urine max. 24u in de kloelkast bewaren.

bedankt voor de reacties. het is heel verschillend bij hem wanneer hij zijn urine oranje is. vanochtend was het gewoon geel. en daarna heeft mijn vriend hem uitgelaten en heb hem er niet over gehoord dus denk dat het dan toch te maken heeft met de hoeveelheid hij drinkt. hij is verder niet ziek of minder levenslustig dus dat zit verder wel goed.
3 doggies 
licht aan de warmte en de kou heeft de hond erg warm word zijn plas donkerder en de hond het koud blijf het licht
3 doggies 
Oh,.....
Ik lees dat je hond eigenhandig een konijn gevangen heeft..
Dat is niet leuk - dat op de tweede plaats - hij heeft gescoord en zal dit wil gaan proberen..
Dus let op..!
Ennn het is niet goed dat hij een wild konijn opgeten heeft zonder dat het eerst ingevroren is geweest - dit vanwege het doden van parasieten - die je hond nu binnen heeft gekregen..
Ik zou dus wél even contact opnemen met je dierenarts vooor een goede ontworming..
Lieve groet, Ilja

we hebben de DA gebeld na de tijd of het kwaad kon en moesten toen even een ontworming ophalen. dus dat is gelukkig in orde en hij is niet anders als normaal. meer eten of wormen in ontlasting.
is de eerste keer dat hij ook daadwerkelijk een konijn gevangen heeft. hij heeft wel eens dat hij er achteraan rent en hem dan niet pakt maar nu zagen we hem ineens met een konijn in zijn bek lopen. en vermoeden dus ook dat hij hem opgegeten heeft. maar ook dat weten we niet zeker. aangezien hij ontsnapt was en alles deed om niet gepakt te worden. met andere woorden hij stak bijna letterlijk zijn middel vinger op tijdens het langs lopen. hij kan normaal dus prima los lopen en luisterd prima maar soms heeft hij van die dagen dat hij dus doet waar hij zelf zin in heeft. momenteel moet hij dus ook aan de lijn blijven.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Geel/oranje urine" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?