Ons Chinese Crested nestje! *Fény/Huck op visite (5mnd oud) - pag. 19*

572 reacties · pagina 9 van 20
" A gosh.... die kleine dame is wel een dappere dodo hé.... geweldig
Heerlijk dat ze nu 'echt' pup worden... lekker ontdekken en beleven.... en jullie handen nog meer binden als dat ze al waren 
  "

Ze is net haar moeder... Die was ook veruit de kleinste van het nest maar had de grootste mond en was de dapperste van het stel.
Al kan Huck er ook wel wat van hoor, daar niet van!

Ina, Misty en Aysa

28 augustus 2016, 22:07 3 doggies

Is Huck echt zoveel groter/zwaarder als dat hij er uit ziet in verhouding met zijn zus... of komt dat doordat hij behaard is en dus gewoon meer body toont (goed excuus voor overgewicht  )

Brigitte, Zebee & Zabaa

28 augustus 2016, 22:27 3 doggies

Hé, ik begin eraan te wennen.....rond 22 uur zit ik achter de pc met een grote lach op mijn gezicht !! Heerlijk die filmpjes !!

 

1ste.....echt zo van ......samen zijn we sterk 

 

2e  zwart wit trekt elkaar toch aan.....gisteren waren die 2 ook al zo leuk aan het spelen 

 

Dit is puur genieten !!

Wichita en haar roedel - Eevee, Grant, Bloom & Mizukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

28 augustus 2016, 22:35
" Is Huck echt zoveel groter/zwaarder als dat hij er uit ziet in verhouding met zijn zus... of komt dat doordat hij behaard is en dus gewoon meer body toont (goed excuus voor overgewicht  ) "

Huck is een kleine 300 gram zwaarder dan zijn kleine zus. Dus inderdaad een stukje groter.

Wichita en haar roedel - Eevee, Grant, Bloom & Mizukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

28 augustus 2016, 22:36
" Hé, ik begin eraan te wennen.....rond 22 uur zit ik achter de pc met een grote lach op mijn gezicht !! Heerlijk die filmpjes !!
 
1ste.....echt zo van ......samen zijn we sterk 
 
2e  zwart wit trekt elkaar toch aan.....gisteren waren die 2 ook al zo leuk aan het spelen 
 
Dit is puur genieten !!
 
  "

Haha, ja Huck is meer een eenling, speelt wel graag met z'n zus maar heeft nog niet zo veel met de andere honden hier. En vaak zie je ook wel dat kleuren naar elkaar toe trekken ja dus wellicht speelt dat ook een beetje mee.

Wichita en haar roedel - Eevee, Grant, Bloom & Mizukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

gewijzigd 29 augustus 2016, 11:08

Hier ook nog wat foto's van de afgelopen 24-uur...

Vanmiddag hebben de pups hun eerste autoritje gehad. Omdat bij dit ras wagenziekte nogal vaak voorkomt zijn we hier al vroeg mee begonnen. Ze vonden het spannend maar deden het erg goed en sliepen op weg terug naar huis al allebei.

 

Verder heeft Miffy echt een nieuw favoriet plekje in de huiskamer nu ze af en toe ook buiten de ren rond huppelt.

 

 

En voelt Huck zich nog regelmatig een grote, stoere hond!

 

 

Maar samen spelen is nog altijd het allerleukste...

 

 

En daarna lekker met mama knuffelen!

 

Bewaren

Kath

29 augustus 2016, 10:13 3 doggies

Haha zo leuk.

Nu lijkt een sheltie plots zo'n grote hond.

IN

29 augustus 2016, 11:02 3 doggies

Heerlijke filmpjes en foto's wat zijn jou honden toch super,mooi en lief heerlijk zo een bende in huis te hebben.

nadine

29 augustus 2016, 12:41 3 doggies

Mooi hoor ;-)

Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker

29 augustus 2016, 12:44 3 doggies

Prachtig! En die foto van Miffy op het kussen... 

-

30 augustus 2016, 07:26 3 doggies

 

Hoe lang blijven de pups eigenlijk bij jou? Langer dan 8 weken omdat het een klein ras is?

Wichita en haar roedel - Eevee, Grant, Bloom & Mizukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

30 augustus 2016, 09:17
"  
Hoe lang blijven de pups eigenlijk bij jou? Langer dan 8 weken omdat het een klein ras is? "

Ja minimaal 9wkn inderdaad vanwege hun kleine(re) formaat. Sowieso mochten de Sheltie pups in het verleden ook altijd pas vanaf de dag dat ze 8wkn oud waren vertrekken en maximaal 1 pup per dag dus verspreidde dit zich destijds ook al gauw richting de 9wkn (en ik heb ook wel eens vanwege vakantie een pup langer aangehouden). Maar bij deze kleintjes houd ik inderdaad minimaal 9wkn aan.
Misschien voor Miffy zelfs nog ietsjes langer omdat zij zo klein is (Elphaba kwam hier ook rond de 9wkn en Glacee met 10wkn omdat zij eveneens de kleinste uit haar nest was).

Suzanne en Luca

30 augustus 2016, 10:19 3 doggies

Blijft genieten

 

Ik vind het alleen maar verstandig, later weg.

Kittens mogen pas na 13 weken weg. Er zijn plannen om dit naar 16 weken te doen.

Wat ze vooral die laatste weken leren is de bijtrem. Ook om goed te spelen met elkaar.

 

Hoeveel puppen eigenaren geen problemen hebben met bijten.

Wat mij betreft, gaan pups pas met 12/13 weken weg.

Wel een hoop werk voor de fokker, die moet al gaan socialiseren.

Aan riempjes lopen buiten, veel verschillende mensen over de vloer vragen, zindelijkheid. Dat is ook makkelijker zindelijk maken, ze kijken van de moeder af.

Wichita en haar roedel - Eevee, Grant, Bloom & Mizukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

30 augustus 2016, 12:15
" Blijft genieten
 
Ik vind het alleen maar verstandig, later weg.
Kittens mogen pas na 13 weken weg. Er zijn plannen om dit naar 16 weken te doen.
Wat ze vooral die laatste weken leren is de bijtrem. Ook om goed te spelen met elkaar.
 
Hoeveel puppen eigenaren geen problemen hebben met bijten.
Wat mij betreft, gaan pups pas met 12/13 weken weg.
Wel een hoop werk voor de fokker, die moet al gaan socialiseren.
Aan riempjes lopen buiten, veel verschillende mensen over de vloer vragen, zindelijkheid. Dat is ook makkelijker zindelijk maken, ze kijken van de moeder af. "

Tja maar wat dat betreft vind ik toch wel echt niet dat je kittens en puppy's met elkaar kunt vergelijken. Die ontwikkeling is totaal anders. Van een kat wordt verwacht dat deze zelfstandig is bij de verhuizing terwijl pups de eerste maanden nog echt baby's/kleuters zijn die veel begeleiding nodig hebben van de baas. Ik ben dan ook zeker niet voor de 15wkn regeling die nu met betrekking tot het buitenland geldt (al houd ik mij hier wel netjes aan hoor!).
Ik heb er geen probleem mee als een pup langer moet blijven, heb wel eens een kleintje tot 11wkn aangehouden wegens vakantie die gewoon die extra weken heeft meegedraaid in het gezin en ook is mee geweest naar puppycursus e.d. Uiteraard hoort die taak erbij als je fokt en een pupje langer aanhoudt. Maar ik denk dat het voor pups ook erg belangrijk is om niet te laat naar hun nieuwe families te vertrekken want dit kan hechten aan de nieuwe baas ook weer stukken moeilijker maken.
Maar ik ben het wel met je eens dat te vroeg zeker ook niet goed is hoor. Minimaal 8wkn vind ik, zeker voor mijn rassen, maar er zijn ook bij Shelties zeker wel eens pups die langer nodig hebben. En bij hele kleine rassen zoals de Chihuahua of zo is 11 á 12wkn soms ook niks mis mee als de pups nog erg klein en baby-achtig zijn. Het verschilt echt per hond (en ook wel een beetje ras) en is iets dat per situatie bekeken moet worden vind ik.


Overigens is mijn ervaring juist niet dat zindelijk maken makkelijker gaat in het nest, in tegendeel want pups zijn gewend om de eerste weken wel hun behoefte in huis (op een puppypad of krant) te mogen doen. Het zindelijk maken in de tuin of voor de deur begint veelal pas na een aantal weken (zeker bij pups van rassen met weinig vacht zoals de Chinese Naakthond die dus niet bij al te lage temperaturen naar buiten kunnen de eerste weken tot ze echt hun eigen temperatuur een beetje goed kunnen regulieren) en kan hierdoor voor sommige pups moeilijker zijn om te begrijpen. Juist een verhuizing naar een nieuwe omgeving zorgt er in zulke gevallen vaak voor dat de pup het sneller snapt omdat het van daar uit gelijk duidelijk is.

nadine

30 augustus 2016, 15:14 3 doggies

Zeer mooie ;-)

Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker

30 augustus 2016, 15:20 3 doggies

Hihi! Een helpende hand is dan inderdaad héél fijn  En die kwispels als ze eenmaal in de ren is: 'Yes! Gehaald!'

 

Prachtig om te zien!

Suzanne en Luca

30 augustus 2016, 18:27 3 doggies
" Tja maar wat dat betreft vind ik toch wel echt niet dat je kittens en puppy's met elkaar kunt vergelijken. Die ontwikkeling is totaal anders. Van een kat wordt verwacht dat deze zelfstandig is bij de verhuizing terwijl pups de eerste maanden nog echt baby's/kleuters zijn die veel begeleiding nodig hebben van de baas. Ik ben dan ook zeker niet voor de 15wkn regeling die nu met betrekking tot het buitenland geldt (al houd ik mij hier wel netjes aan hoor!).Ik heb er geen probleem mee als een pup langer moet blijven, heb wel eens een kleintje tot 11wkn aangehouden wegens vakantie die gewoon die extra weken heeft meegedraaid in het gezin en ook is mee geweest naar puppycursus e.d. Uiteraard hoort die taak erbij als je fokt en een pupje langer aanhoudt. Maar ik denk dat het voor pups ook erg belangrijk is om niet te laat naar hun nieuwe families te vertrekken want dit kan hechten aan de nieuwe baas ook weer stukken moeilijker maken. Maar ik ben het wel met je eens dat te vroeg zeker ook niet goed is hoor. Minimaal 8wkn vind ik, zeker voor mijn rassen, maar er zijn ook bij Shelties zeker wel eens pups die langer nodig hebben. En bij hele kleine rassen zoals de Chihuahua of zo is 11 á 12wkn soms ook niks mis mee als de pups nog erg klein en baby-achtig zijn. Het verschilt echt per hond (en ook wel een beetje ras) en is iets dat per situatie bekeken moet worden vind ik.Overigens is mijn ervaring juist niet dat zindelijk maken makkelijker gaat in het nest, in tegendeel want pups zijn gewend om de eerste weken wel hun behoefte in huis (op een puppypad of krant) te mogen doen. Het zindelijk maken in de tuin of voor de deur begint veelal pas na een aantal weken (zeker bij pups van rassen met weinig vacht zoals de Chinese Naakthond die dus niet bij al te lage temperaturen naar buiten kunnen de eerste weken tot ze echt hun eigen temperatuur een beetje goed kunnen regulieren) en kan hierdoor voor sommige pups moeilijker zijn om te begrijpen. Juist een verhuizing naar een nieuwe omgeving zorgt er in zulke gevallen vaak voor dat de pup het sneller snapt omdat het van daar uit gelijk duidelijk is. "

 Eens dat je kittens en pups niet met elkaar kan vergelijken, wat dat betreft.

Als wij een pup in huis krijgen, gaat  het opvoeden verder. Met kittens een ander verhaal, die zijn dan al zelf standige wezentjes. Vandaar zelf de 16 weken, waarover gesproken wordt. Dan zouden ze echt klaar zij  om uit te vliegen.

Wat de nestgenootjes en moeder bij katten ze leert, kunnen wij niet. We kunnen een kat wel wat regels bij brengen, als de kat die wilt accepteren.

 

Luca was 9 weken, toen ik haar kreeg. Ze heeft nooit hard in mij gebeten. Zij ging ook zelf naar buiten voor een plasje. Dat had ze dan wel mooi meegekregen.

Dat verschilt idd ook per hond.

 

7 vind ik te jong. Je hebt wel een punt, dat het ook niet te laat moet.

 

Onze boxer en teckel pups vroeger, tussen de 10 en 12 weken. Afhankelijk hoe ze het deden. Dat zijn allemaal hele stabiele honden geworden. Weet natuurlijk niet hoe het zou zijn, als ze eerder weg waten gegaan.

 

Dat is om rekening mee te houden, dat de chineesjes niet naar buiten kunnen als het te koud is. Het lijkt me, sowieso met kleine rassen oppassen met kou als pupje. 

Wichita en haar roedel - Eevee, Grant, Bloom & Mizukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

30 augustus 2016, 18:45
"  Eens dat je kittens en pups niet met elkaar kan vergelijken, wat dat betreft.
Als wij een pup in huis krijgen, gaat  het opvoeden verder. Met kittens een ander verhaal, die zijn dan al zelf standige wezentjes. Vandaar zelf de 16 weken, waarover gesproken wordt. Dan zouden ze echt klaar zij  om uit te vliegen.
Wat de nestgenootjes en moeder bij katten ze leert, kunnen wij niet. We kunnen een kat wel wat regels bij brengen, als de kat die wilt accepteren.
 
Luca was 9 weken, toen ik haar kreeg. Ze heeft nooit hard in mij gebeten. Zij ging ook zelf naar buiten voor een plasje. Dat had ze dan wel mooi meegekregen.
Dat verschilt idd ook per hond.
 
7 vind ik te jong. Je hebt wel een punt, dat het ook niet te laat moet.
 
Onze boxer en teckel pups vroeger, tussen de 10 en 12 weken. Afhankelijk hoe ze het deden. Dat zijn allemaal hele stabiele honden geworden. Weet natuurlijk niet hoe het zou zijn, als ze eerder weg waten gegaan.
 
Dat is om rekening mee te houden, dat de chineesjes niet naar buiten kunnen als het te koud is. Het lijkt me, sowieso met kleine rassen oppassen met kou als pupje.  "

Ja precies, dat ben ik helemaal met je eens.
Toevallig had ik hier laatst een discussie over met iemand op Facebook. Heb echt vol verbazing zitten lezen hoe die persoon verdedigde pups als met 6 (!!!) weken te laten vertrekken naar hun nieuwe gezinnen. Ging om werkhonden dus die moesten juist zo vroeg vertrekken zei ze. Nou echt ik wist niet wat ik hoorde!
Ik vind 7wkn inderdaad ook eigenlijk wat te jong maar begrijp dat soms bij grotere rassen honden er rond die leeftijd wel klaar voor zijn. Nou ja oké prima als fokkers dat zo zien dan kan dat. Maar jonger dan 7wkn vind ik sowieso crimineel, en bij kleine rassen vind ik echt minimaal 8 á 9wkn hoor willen ze er een beetje klaar voor zijn.

Ja de ene Chinees is de ander natuurlijk niet, en er zit ook wel verschil in hoeveel koud de ene pup aan kan ten opzichten van de ander. Maar we merken nu al dat 's ochtends vroeg het Miffy soms echt wat te koud is buiten en ze dan vreselijk staat te trillen en piepen buiten. Dus dat zijn wel dingetjes die het weer bij dit ras wat lastiger maken bepaalde dingen aan te leren natuurlijk... Gelukkig heb ik van de week een shirtje op de kop kunnen tikken voor een paar euro dus mocht het echt koud worden dan kunnen we het met shirt aan Miffy buiten gaan socialiseren.

Wichita en haar roedel - Eevee, Grant, Bloom & Mizukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

30 augustus 2016, 19:10

Vandaag hebben we voor het eerst sinds anderhalve week weer even pupvisite gehad. Nadat Glacee de vorige keer erg in de stress schoot hierdoor besloten we nadien haar even wat rust te gunnen en nu ook voor het eerste bezoek een goede bekende van haar uit te nodigen. Namelijk haar favoriete oppas, nou en wat een wereld van verschil zeg... Daar was onze oude, vertrouwde Glacee weer! Ze heeft zitten zoenen op schoot, lekker op een botje liggen kluiven terwijl de pups geknuffeld werden en zich prima gedragen net zoals anders. Ben dus blij te zien dat de rust weer wat is teruggekeerd bij mevrouw. Het is natuurlijk ook niet niks wat ze allemaal heeft meegemaakt met Blossom dus het is logisch dat ze ook even wat langer nodig had dit alles een plekje te geven. Maar hopelijk gaat het vanaf nu weer zoals vanouds met visite hier en showt Glacee haar pups trots net zoals vandaag in plaats van bang te zijn dat ze worden meegenomen zoals anderhalve week terug.

Ina, Misty en Aysa

30 augustus 2016, 19:13 3 doggies

Kijk... dat is fijn nieuws over Glacee.

Weer knuffelen en genieten van 'vreemde' aandacht zonder in de stress te schieten.

Dat zal voor jullie ook wel een opluchting zijn geweest om te zien

 

.... en het kleine grut... ik vind ze zoooo leuk (en ik ben helemaal geen puppen-mens)... maar die kale kont van Miffy en die dikke kont van Huck.... ik vind ze zaaaaaalig 

Wichita en haar roedel - Eevee, Grant, Bloom & Mizukigoedgekeurde fokker schreef het onderwerp

gewijzigd 30 augustus 2016, 23:44

Ja we zijn ook erg blij dat Glacee langzaamaan weer een beetje de oude begint te worden!

En ook zijn we vreselijk trots op hoe Eevee het doet met de pups... Och wat speelt ze lief met hen zeg!

 

 

Liesbeth en de teckelbendegoedgekeurde fokker

31 augustus 2016, 00:20 3 doggies

Omg .. ik ben nu helemaal verliefd.. gelukkig woon je veels te ver.. anders kwam ik neesjes knuffen  

Lees ook

^