Anne, ik begrijp je twijfel nu al te goed.
In je vorig topic heb ik al over mijn Zabaa verteld.
Ook een pyrenees herder mixje. Een fokker beweert zelfs dat het een pyrenees herdertje is ( de rechtste met donkere oortjes op profiel foto)
Ons Zabaa kwam hier, kon haar niet beneaderen. Tijdens de eerste wandeling met tuig en halsband is ze uit angst ontsnapt ( hoe?????????) Na weken een gedrags therapeut erbij gehaald. Is van 14 tot 18 uur hier geweest en heeft geprobeerd contact met haar te krijgen. Zijn advies was om haar te laten inslapen zo ernstig getraumatiseerd was ze. Hij heeft contact opgenomen met mijn dierenarts en de afspraak stond.
Ik heb stichting ingelicht en deden er laconiek over.
Ik was kapot van verdriet. De volgende dag is er een klik bij mij gekomen en heb, tegen ieders advies in, besloten voor de meid te gaan vechten. Ik heb haar gewoon laten doen wat ze wilde. Geen dwang. Dat heeft weken geduurd. Toen mocht ik , zonder naar haar te kijken, aan haar komen.
Ze is maanden alleen in de tuin en thuis geweest. Ze kon niet met ons mee als ik bijvoorbeeld met Zebee ging wandelen. Dat accepteerde ze en lag lekker, beschermd, in haar bench.
Ik kon haar ook niks leren. Zo vlug ik ook maar iets van dwang op haar legde viel ze helemaal terug in haar gedrag.
Na maanden haar meegenomen met wandelen. Halsband en vluchtzeker tuigje. Ze liep alleen maar aan mijn voet naar mij te kijken want alles was AKELIG !!!!!
In die maanden thuis heeft ze mij leren vertrouwen dus alleen ik was buiten interessant....voor alles was ze verder bang.
Dit rustig opgebouwd en toe ze de eerste keer ergens heen keek....de eerste keer ergens snuffelde....de eerste keer plaste......toen heb ik haar de hemel in geprezen.
Je zag dat ze dan zelf heel blij werd. Heerlijk om te zien.
Toen ze mij iets vertrouwde is ze begonnen met het speelgoed te slopen. Heb het haar laten doen en na een paar weken was dat ook weer over. (die fase had ze nodig)
Na toch zeker een half jaar haar steeds iets meer mee te nemen kwam de klik opeens.
Nu , na 2 jaar, vindt ze het heerlijk om overal mee heen te gaan.
Winkel, terrasje....als iemand haar aanhaalt is ze helemaal blij.
Dat hondje wat ingeslapen moest worden.
Nogmaals, ik heb haar niks kunnen leren omdat ze (nu nog) geen druk kan hebben maar..............ze luistert enorm goed......ze reageert veel meer op mij omdat ze zo met mij bezig is.
Ik heb meer dan 30 jaar honden en heb van ze allemaal zielsveel gehouden maar wat ik met Zabaa heb is uniek.
Zij is, door haar groei fase, zo gefixeerd op mij waardoor ze nu een perfect hondje is (met een kleine gebruiksaanwijzing)
Ze gaat nu overal mee en geniet met volle teugen van haar leventje.
Heb haar ook niet kunnen leren samen te spelen met mij. Heb 2 jaar nodig gehad voordat ze een balletje na rende. Maar als ze naar mij moet komen om hem te geven raakt ze weer in de stress. Ze brengt hem dan steeds naar haar plaatsje. Nou dan spelen we toch zo.
Wat jij zegt dat de pyreneesjes veel moeten lopen daar zit/zat ik ook mee. Mijn man is ernstig ziek waardoor ik geen lange wandelingen meer met de honden kan maken. Daar voel ik me vaak schuldig over. Maar.........ze is( zijn) veel in de tuin....snuffelen, van wind genieten, knook mee, op straat kijken enz. Binnen ben ik ook vaak met ze bezig. Gewoon in het doen hun erbij te betrekken. En hun knoken die belangrijk zijn.
Als ik nu naar ze kijk zie ik 2 heel vrolijke honden die genieten ondanks ze (volgens mij) niet de beweging krijgen die ik ze zou gunnen. Loop wel dagelijks met ze maar niet naar de hei of bos, als vroeger.
Daar moet ik Eliane gelijk in geven dat een hond ook op een andere manier gelukkig kan zijn.
Ik hoop dat je iets aan mijn verhaal hebt.
Zabaa is een heeeeel aanhankelijk, vrolijk en vrij hondje geworden.
Een echte levens genieter, die geniet van aandacht.
Geduld, geen druk en in zijn eigenwaarde laten dan is succes verzekerd. Maar.....het kan lang duren MAAR dat loont zicht 
Mocht je hier nog vragen over hebben dan hoor ik het.
Succes met je beslissing !!