Hoi allemaal,
Ik weet niet goed of mijn vraag thuishoort bij medisch of gedrag, maar op basis van mijn ervaring gok ik toch op medisch.
Mijn oudste hond (bijna 8- Chi met een beetje shi-tzu) heeft eigenlijk al lang'problemen'. In eerste instantie beet/ gromde ze bijna als ze opgetild moest worden (voor de trap, bij de dierenarts, om in de auto te komen)
Maar inmiddels zijn we een paar jaar verder en lijkt het steeds erger te worden. Onze dierenarts zei dat het gedrag was, dus hebben we ons toegelegd op cursussen en gedragstherapie, maar behalve soms een klein sprankje herkenning zie ik niet meer de hond waar ik alles mee kon doen, die altijd mee wilde naar bos, strand en naar buiten.
Omdat er veel veranderd is in haar situatie (we begonnen met z'n tweeën en zijn nu onderdeel van een gezin met nog een hond en twee kleine kinderen) hebben we het een tijdje aangekeken, maar vlak na de geboorte van onze jongste toch maar eens een gedragstherapeut op bezoek gehad om te kijken wat wij kunnen doen. Hij was nogal duidelijk in zijn oordeel - een slimme, ietwat bang aangelegde hond. Niet iets dat wij hadden veroorzaakt (want onze andere hond is het tegenovergestelde) misschien komt de verandering in gedrag door een tumor, misschien was er altijd iets 'mis' dat nu pas opvalt óf misschien heeft ze pijn. Hij adviseerde herplaatsing indien er niets gevonden kon worden.
Onze dierenarts kon zo niets vinden(behalve staar) en bij een second opinion bij een andere arts kwam er uit dat ze wellicht pijn heeft in haar nek (hernia of tumor) dus met pijnstilling naar huis gestuurd. Het ging een tijdje wel beter, ze kwam weer uit de bench, kwispelde weer en dus dacht ik dat het nu wel beter zou worden, maar nu, een paar maanden verder begint het weer - grommen als je in de buurt komt, wel aandacht vragen, maar bijten als je probeert te aaien en nu kan ze ook niet meer op de bank springen. Ze loopt moeilijk (maar niet met één poot- ze wisselt het af, soms trekt ze met haar achterpoot en soms met haar voorpoot)
Ik kan vanwege de feestdagen pas eind deze week terecht bij de dierenarts -maar maak mij wel zorgen.
Is er iemand die de symptomen herkent? En zo ja, wat hebben jullie eraan gedaan?
- Staar (vergevorderd, enkel dichtbij geen zicht)
- Onverklaarbare aanvallen waar ze ineens met haar poot trekt (of het voetje sleept)
- Ineens grommen en bijten vanuit niets.
bedankt!

Reageren







