Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "R*i*p* HENKIE. Eerst Tetanus, toen Epilepsie. Het was teveel" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.
Henkie heeft zich in 2 dagen wonderbaarlijk hersteld. Natuurlijk is hij nog best ziek, maar wat een verschil met dinsdagavond.
Vanochtend dus de verrassing (ja, ook bij de verpleging) dat Henkie kon lopen... De arts vertelde lachend dat hij geroepen werd "Henkie kan lopen" . Leuk hé, dat enthousiasme bij de verzorgers. De jongedame in kwestie kwam ook nog even afscheid nemen en zei dat ze hem zo leuk vond. Trouwens iedereen wel hoor, zegt ze. Iedereen kwam regelmatig even stiekem bij Henkie kijken. De arts, welke Henkie opgenomen heeft, zag ons en was zo blij. Ze wil ook graag wat foto's als hij weer verder opgeknapt is. Wat nou onpersoonlijk in die grote faculteit. Nee hoor, onze ervaring is goed 10 dagen lang....
Nu over de toestand van Henkie. Hij kan zich dus beter bewegen, zij het wat wankel allemaal. Zijn hoofd houdt hij een beetje schuin, alsof het niet soepel is in zijn nek. Dat zou met spierspanning te maken kunnen hebben, maar ook omdat hij 10 dagen infusen in zijn nek had, en dus een kap op had. De catheter is toch verwijderd. Gelukkig, want Henk kan gewoon zelf plassen, zoals eerder gezegd.
We moeten nu zo'n 6x per dag masseren en oefenen. Lopen en staan is de beste fysio en zoals het er nu naar uitziet, gaat hij dat ook gewoon doen. We moesten hem net al remmen. Medicijnen nog 6 verschillende, waarvan de antibiotica nog voor 5 dagen en de pijnstillers nog 3 dagen. De spierverslappers, valium en maagzuurremmers nog een paar weken. Henkie kijkt ook "raar", maar wat wil je met zoveel medicatie .
Ons grote aandachtspunt moet zijn: zijn temperatuur en verslikking. Alles wat hij doet. Lopen, eten, drinken moet onder begeleiding. Ook wel logisch. Ik heb vanmiddag een ergo-tuig gehaald. Zo kan ik hem in evenwicht houden, zonder hulp van iemand. Net uitgeprobeerd en werkt prima. Weer een "zorg" minder...Een warm bad zou ontspannend kunnen werken, maar ook, zoals hier al eerder opgemerkt werd, voor spanning kunnen zorgen. Dat gaan we dus niet doen!
Henkie werd op een brancard naar de uitgang gebracht. Daar op het gras gezet en hij ging meteen plassen. Wat de deugniet ook deed was proberen snel weg te komen. Mijn man moest even actief zijn en hem grijpen. Haha. Henkie is Henkie gebleven.
In de auto was hij alert, maar heeft ook geslapen. Gelukkig. Sommige zullen weten hoe lastig het is Utrecht uit te komen om 17.30 uur. We waren dan ook pas om 19.30 uur thuis.
Thuisgekomen meteen op de plaats en hij liep meteen naar zijn eigen plastuintje. Jippie, hij herkent het dus nog allemaal.
Daarna eten, vlees vermengd met water. Een beetje, want hij mag zich niet verslikken. Straks om 21.00 uur weer en al zijn medicijnen voor vandaag nog.
We hadden de bench op onze slaapkamer gezet i.p.v. de huiskamer. Dat is echter niet meer nodig, volgens de arts. Hij reageert niet meer heftig op prikkels. We moeten ook oppassen dat we niet iedereen en zeker de kleinkinderen te lang weren. Het is zaak, gezien zijn leeftijd, weer zo snel mogelijk te starten met socialiseren. We gaan hem dus tot zondag nog als patiënt behandelen. Rust, verwennen en zelf even wennen aan alle zorg. Dan gaan we zoetjes aan de visite en kleinkinderen weer toelaten in huis. Alles moeten we per dag bekijken, maar de vooruitzichten zijn goed. We kunnen weer opnieuw beginnen met de opvoeding van Henkie. Laat ons sterk genoeg zijn hier weer consequent in te worden om geen vervelende hond over te houden aan dit "avontuur" ..
Ik blijf jullie op de hoogte houden van het verloop van Henkie's herstel en wil jullie nogmaals bedanken voor de steun. Het lijkt misschien vreemd, maar het heeft ons zeker geholpen. Want het waren toch moeilijke 10 dagen..
En de catheter eruit is ook fijn, das een obstakel minder.
Ik zou hem wel bij jullie op de kamer houden nog, maar inderdaad, zoals de arts zegt, wel proberen in zijn normale doen te laten komen, niet teveel uit zijn buurt houden.
Met jullie zorg en liefde komt het goed met hem!
Tien zware, spannende dagen. En wat fijn dat hij hier doorheen gekomen is, zeg, niet niks hoor. Henkie is de eerste hond die iedereen hier denk ik kent met tetanus, heftig.
Wat fijn om te lezen dat het de goede kant op gaat met Henkie.. Heel veel succes met de verzorging en daarna natuurlijk met het opvoeden. Want het is uiteindelijk nog maar een klein pupseltje. Hopelijk laat je weten hoe het gaat
het zal nog best even redderen worden de komende tijd maar de eerste mooie stappen zijn gezet.
en je ventje zal super opgelucht zijn weer bij jullie te zijn!
Ben erg blij voor jullie!
Dit onderwerp staat op slot
Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "R*i*p* HENKIE. Eerst Tetanus, toen Epilepsie. Het was teveel" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.