Sledenhondensport-> Ons trainingsseizoen van start

131 reacties · pagina 3 van 5

Daven

gewijzigd 24 oktober 2015, 22:54 3 doggies
" Zo, de 5 kilometer zit er op! Ik zal zo even t verslag typen en t filmpje posten :-D "

 

Cool ben benieuwd

 

Weet je trouwens geen link waar ze die fietskarren (of hoe heet dat ) of quad verkopen ?

 Heb wel  alleen maar wheeldogs  hihi lol  ,dus ben wel  bang dat we tegen een boom knallen of in een sloot eindigen

Suze schreef het onderwerp

24 oktober 2015, 22:57
"  
Cool ben benieuwd
 
Weet je trouwens geen link waar ze die fietskarren (of hoe heet dat ) of quad verkopen ?
 Heb wel  alleen maar wheeldogs  hihi lol  ,dus ben wel  bang dat we tegen een boom knallen of in een sloot eindigen "

 Wij hebben er nog 1 te koop staan :P Maar uhm musher facebook pagina enz hebben ze ook vaak aangeboden staan :) En alleen maar wheel dogs is wel ietswat lastig maar je kunt altijd kijken of er 1 potentie heeft om leidhond te worden en die te trainen daarvoor, lastig sturen zonder stuur :P

Suze schreef het onderwerp

24 oktober 2015, 23:38

Vandaag hebben we 5 kilometer getraind

Begon al leuk, Cyra was op pad gegaan in d'r eentje (er lopen er altijd een stuk of wat los tijdens t voorbereiden ) Nou dat heeft ze nog nooit gedaan maar eens moest de eerste keer zijn. Die heeft nu een waarschijnlijk prikkeldraad wondje op haar neus (awwww)

Nog altijd interval training maar vandaag even wat extra's, 2,5 kilometer met een band achter de quad (zie filmpje voor beter idee) zodat de weerstand nog iets groter werd. Eerste 2,5 kilometer dus met 2 personen en een autoband achter de quad gelopen met een gemiddelde van 17 (bewust). Spanningsfactor, de koeien in het weiland naast ons trainingsgebied sloegen op hol want die schrokken van ons waardoor de honden schrokken van de koeien waardoor we zo heel even de 26.5 hebben aangetikt qua snelheid :P

 

Tweede rondje was alleen bas op de quad en de band en ik achter gebleven. Dit om niet meteen volle polle de 5 kilometer in te gaan.

 

Opstelling vandaag was:

Eden - Condor
Cyra - Edge

Alesi - Haga

Hayden - Eagle

Essey - Electra

Casey - Rossi

Cold - Grafitty

Hier een foto

Rossi (voor) Casey (d'r achter)

Cyra (voor) Edge (z'n oor vooral geloof ik maar dat is m echt!)

En hier het filmpje

Training 24-10-2015

Roedel van het noorderlicht

24 oktober 2015, 23:48 3 doggies

Dat filmpje is weer super mooi gemaakt ;-)
Was een flink scherpe bocht ook volgens mij , met dat paaltje daar ;-)

Ik geniet echt van je verslagen!!!

Suze schreef het onderwerp

24 oktober 2015, 23:49
" Dat filmpje is weer super mooi gemaakt ;-)
Was een flink scherpe bocht ook volgens mij , met dat paaltje daar ;-)

Ik geniet echt van je verslagen!!! "

 Ja fijn bochie is dat :'D ik lig meestal half naast de quad als ze flink op tempo zijn in die bocht

Roedel van het noorderlicht

24 oktober 2015, 23:51 3 doggies

"  Ja fijn bochie is dat :'D ik lig meestal half naast de quad als ze flink op tempo zijn in die bocht "

 

ze pakken hem mooi ruim mee ondanks de lengte van de quad!
Ik kan me voorstellen dat je er soms bijna naast ligt hahaha.

Suze schreef het onderwerp

24 oktober 2015, 23:52

T zal niet de eerste keer zijn dat ik van de quad donder Ghehe... Bas heeft t ook een keer niet gemerkt en liep gewoon door terwijl ik in de greppel lag, maar dat was bij de start , toen gingen ze zo achterlijk hard dr vandoor en ik zat nog niet dus Ajuu daar ging ik

Jeanine :)

25 oktober 2015, 08:56 3 doggies

echt super Suze ... dit blijft me doen denken aan de Great Alaska race paar keer op tv gezien super hoe een roedel zo op elkaar is ingespeeld. 

 

Wou dat ik er de tijd en kennis voor had, geniet des te meer van jouw verhalen. 

 

super dat je dit alles met ons wilt delen. 

Angelique; Bruno, Charlie & Fenna

25 oktober 2015, 09:26 3 doggies

Heeel gaaf weer om te zien! :D 

 

Die bocht ziet er inderdaad lastig uit hahah moest wel erg lachen om het verhaaltje dat jij in de greppel lag en de resg gewoon door ging :P ik zie t voor me! 

amster

25 oktober 2015, 09:37 3 doggies

Wauw, wat gaaf zeg.

nu wil ik ook 14 husky's en dan met een slee door de sneeuw hobbelen. Wat ontzettend leuk.

Maart

25 oktober 2015, 10:09 3 doggies

zalig !  De 2 jongste hier zouden dat ook zo geweldig vinden :D

Suze schreef het onderwerp

25 oktober 2015, 10:22
" Heeel gaaf weer om te zien! :-D 
 
Die bocht ziet er inderdaad lastig uit hahah moest wel erg lachen om het verhaaltje dat jij in de greppel lag en de resg gewoon door ging :P ik zie t voor me!  "

 Ik heb meer voor andere vreselijk hilarische verhalen :P Zo hebben we ooit een keer een weiland gevonden waar we binnen onze trail perfect konden keren (das goed om te doen, zijn geen paden dus dan moeten ze echt op jou vertrouwen. Wat we niet wisten was dat er na de 5e keer dat we daar waren gegierd was. 'Suus ga eens kijken wat de honden hebben...' *springt van quad, tot knieën in gegierde modder* 'Ik denk dat ik het wel weet....' En dan bijna zwemmen naar de leidhonden om ze uit het gegierde weiland te trekken en bas lekker hoog en droog op de quad blijven zitten he... bah wat stinkt dat.. hondjes roken ook niet al te fris meer..

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

25 oktober 2015, 12:25 3 doggies
"  Ik heb meer voor andere vreselijk hilarische verhalen :P Zo hebben we ooit een keer een weiland gevonden waar we binnen onze trail perfect konden keren (das goed om te doen, zijn geen paden dus dan moeten ze echt op jou vertrouwen. Wat we niet wisten was dat er na de 5e keer dat we daar waren gegierd was. 'Suus ga eens kijken wat de honden hebben...' *springt van quad, tot knieën in gegierde modder* 'Ik denk dat ik het wel weet....' En dan bijna zwemmen naar de leidhonden om ze uit het gegierde weiland te trekken en bas lekker hoog en droog op de quad blijven zitten he... bah wat stinkt dat.. hondjes roken ook niet al te fris meer.. "

 Hahaha, de ultieme droom van onze honden: een gegierd weiland! 

Angelique; Bruno, Charlie & Fenna

25 oktober 2015, 16:56 3 doggies
"  Ik heb meer voor andere vreselijk hilarische verhalen :P Zo hebben we ooit een keer een weiland gevonden waar we binnen onze trail perfect konden keren (das goed om te doen, zijn geen paden dus dan moeten ze echt op jou vertrouwen. Wat we niet wisten was dat er na de 5e keer dat we daar waren gegierd was. 'Suus ga eens kijken wat de honden hebben...' *springt van quad, tot knieën in gegierde modder* 'Ik denk dat ik het wel weet....' En dan bijna zwemmen naar de leidhonden om ze uit het gegierde weiland te trekken en bas lekker hoog en droog op de quad blijven zitten he... bah wat stinkt dat.. hondjes roken ook niet al te fris meer.. "

 Hahahah! Oh god nee dat zou inderdaad niet zo fris hebben geroken :P 

 

Ook deze zie ik weer voor me whahah :D vooral jou zwemmend naar de honden toe :') 

Suze schreef het onderwerp

26 oktober 2015, 08:24

Oké,

Gister avond heeft Bas met 8 honden alleen getraind gezien wij een boze 'ikgaechtnietslapen' peuter thuis hadden. Die is dus met 8 voor de quad gegaan, rondje van 2,6 kilometer (is natuurlijk stuk zwaarder met maar 8 voor de quad)

Eden - Condor
Cyra - Alesi

Haga - Hayden

Cold - Rossi

Hij heeft een gemiddelde van 17 aangehouden. Hondjes deden het super.

 

Vanavond gaan we met de 6 die gister niet hebben getraind voor de kar trainen, das net even iets lichter :P

Suze schreef het onderwerp

26 oktober 2015, 08:25

Oja, en ik had filmpjes van de sneeuw gevonden vorig jaar, iemand interesse deze te zien? Dan post ik die vanmiddag even :D

Jeanine :)

26 oktober 2015, 12:27 3 doggies

dit is niet leuk Suze .... nu wil ik helemaal naar Canada en eigen roedel hebben en zo een boodschapje gaan doen ;)

 

wat machtig mooi is het toch om zo in de weer te zijn .... zaten wel enge smalle stukjes tussen echt super. 

~ Luna & Lèxi ~

26 oktober 2015, 13:02 3 doggies

Ik volg vanaf nu ook. Wat ontzettend gaaf zeg! Wauw. Zou echt een droom voor later zijn. Vraag me alleen af: zijn er in nederland veel geschikte plekken voor de sledesport? Denk dat je daarvoor in duitsland toch beter zit met de bossen enz. klopt dat?

Ziva < 3

26 oktober 2015, 14:00 3 doggies

Echt leuk om de honden zo in hun element te zien :D

Suze schreef het onderwerp

26 oktober 2015, 14:04
" Ik volg vanaf nu ook. Wat ontzettend gaaf zeg! Wauw. Zou echt een droom voor later zijn. Vraag me alleen af: zijn er in nederland veel geschikte plekken voor de sledesport? Denk dat je daarvoor in duitsland toch beter zit met de bossen enz. klopt dat? "

 Niet helemaal hoor, zijn genoeg teams in Nederland die daar ook prima kunnen trainen!

Alaska's Finest!goedgekeurde fokker

26 oktober 2015, 16:45 3 doggies

Ik zie poolhonden. Ik zie sneeuw. Wat word ik daar blij van! 

Suze schreef het onderwerp

26 oktober 2015, 23:07

Vandaag anders getraind dan anders met verschillende achterliggende gedachtes.

Bij het eerste team zie je Grafitty en Casey met z'n 2e lopen. We willen al 2 jaar dat ze naast elkaar leren lopen maar t kwam er steeds niet van. Casey en Grafitty kunnen best met elkaar opschieten maar niet tijdens het inspannen. Grafitty maakt namelijk graag knopen tijdens het inspannen en Casey is daar niet echt van gecharmeerd. Ze lopen zonder neklijn en het ging bijzonder goed.

 

In het tweede team zie je Edge en Essey. Nestbroers, en grootste rivalen. Essey is sinds kort bij ons terug en het botert niet zo best tussen deze twee (zeg maar gewoon: NIET) Maar goed, zolang Essey hier is moet hij wel beweging krijgen natuurlijk en ook deze hebben we met die reden naast elkaar in gespannen. Wonderlijk genoeg ging dat reuze simpel. Toch anders, roedel modus of werk modus.

 

In het derde team zie je Eagle en Electra, Electra is net als Essey sinds kort bij ons terug. Hoewel ze prima botert met Eagle heeft zij een ander probleem. Ze is heel heel erg onzeker tijdens het werken. Daarom was het meer voor de baas/hond connectie beter om in een mini team te werken en kijken hoe ze haar onzekerheid kan overwinnen.

 

Twee delige teams gaan trouwens voor de step mochten jullie je dat afvragen :P

 

Het eerste team zijn twee enorm sterke honden, niet echt heel vreemd dat het gemiddelde met remmen op 25.5 km/u lag op 2,5 kilometer.

 

Edge en Essey liepen een gemiddelde van 22.7 over 2,5 kilometer en Electra en Eagle 18,5

al met al dus helemaal niet slecht en erg leerzaam voor zowel baasjes als hondjes!!! Volgende keer als het goed is een reuze normale training in hoeverre dat kan :P

Training 26-10-2015 KLIK

Lees ook

^