Luna & Lèxi 's avonturen! Week 32: obedience filmpje

210 reacties · pagina 4 van 8

~ Luna & Lèxi ~

8 juli 2015, 22:50
"  
Ik ga zaterdag lekker op vakantie dus moet het 3 weken missen 
Maar bij terug komst ga ik genieten van al je foto's en filmpjes  "

 
Fijne vakantie!

Dutchshepherdteam

8 juli 2015, 23:35 3 doggies

Oh wat spannend zeg! Ik weet niet of ik zo lang had kunnen wachten haha. Ik zou gek worden. 

 

Wat een plaatje is het om te zien. Ben benieuwd hoe de kennismaking tussen Luna en Léxi gaat. ( ik weet niet hoe het streepje naar de andere kant te doen via mn laptop) :) 

Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker

8 juli 2015, 23:37 3 doggies
"  Thanks!! Je mist toch veel hoor in die extra 7 weken dat je moet wachten. Je mist de belangrijkste periode en het echte 'puppige' is er al wel van af. Ik vind Lèxi nog steeds geweldig en ben onwijs blij dat ik haar krijg!!, maar hoop dat er snel verandering komt aan deze regel. Ik heb het idee dat het doel van de wet niet bereikt gaat worden op deze manier. Ik zit netjes op mijn gezonde, ingeënte stamboomhondje/pup te wachten, maar een kennis van mij die een puppy uit Rusland importeert zonder papieren van 8 weken oud en zonder geldige inentingen, heeft 'm nu wel al op de bank zitten. Dat bedoel ik natuurlijk niet lullig tegenover die kennis, maar ik denk dat de wetgeving dus de plank finaal misslaat.. Heb het idee dat goede fokkers meer last hebben van deze regel dan de broodfokkers. "

 

Klopt helemaal... Inderdaad erg raar als je het zo bekijkt!

 

Gelukkig kun je straks genieten van jouw mooie meisje en hebben jullie nog heel veel jaren om samen leuke dingen te doen 

3 muisjes

9 juli 2015, 00:18 3 doggies
"  Collie pupjes uit Amerikaanse lijn zijn nogal schaars hier in Nederland.. Voor zo ver ik weet zijn er daarvan maar 3 fokkers in Nederland, waarvan er maar één dit voorjaar / deze zomer een nestje verwachtte. Bij die fokker heb ik van januari tot mei op de wachtlijst gestaan, maar er werden helaas niet genoeg teefjes geboren. Omdat ik niet nog een jaar of misschien wel langer wilde wachten ben ik toen in Duitsland verder gaan kijken. "

 

Ben stiekem wel benieuwd nu dan, wat is er anders aan de Amerikaanse lijnen bij de collie? 

~ Luna & Lèxi ~ schreef het onderwerp

9 juli 2015, 10:00
"  
Ben stiekem wel benieuwd nu dan, wat is er anders aan de Amerikaanse lijnen bij de collie?  "

Dat is de werklijn. Amerikaanse lijnen hebben meer werklust, zijn meestal groter en hebben minder vacht dan de Engelse lijnen die je hier in Nederland veel ziet.  Ik wil graag gaan sporten op wedstrijdniveau, vandaar dat ik op zoek was naar een Amerikaan.

Nu Lèxi 3,5 maand oud is zie je al het verschil tussen een Amerikaanse en een Engelse collie. Een kennis van mij heeft een Engelse en stuurde laatst een foto van haar collie toen die ook bijna 4 maanden oud was:

  


Lèxi heeft al een veel spitsere snuit en een minder bolle vacht dan het andere hondje 

3 muisjes

9 juli 2015, 12:50 3 doggies

Aaah kijk, dat wist ik niet  Weer wat geleerd vandaag! 

En je wilt dan behendigheid gaan doen met haar neem ik aan?  Gaaf hoor! 

~ Luna & Lèxi ~ schreef het onderwerp

9 juli 2015, 12:55
" Aaah kijk, dat wist ik niet  Weer wat geleerd vandaag! 
En je wilt dan behendigheid gaan doen met haar neem ik aan?  Gaaf hoor! 
  "

 Ja in ieder geval behendigheid, maar obedience, dogfrisbee en flyball heb ik met Luna ook gedaan en zou ik met Lèxi  ook graag willen doen. Moet maar ff afwachten wat Lèxi zelf het leukst vindt en waar ze een beetje aanleg voor heeft

-

9 juli 2015, 14:12 3 doggies

Wow, wat een verschil die twee foto's! 

 

Ik was pas geleden bij een fokker die zowel amerikanen en engelse had. Toen ik ze zo naast elkaar zag moet ik zeggen dat ik de amerikaanse veel mooier vind . Wat heeft Lèxi een leuk koppie zeg. 

De mannen

9 juli 2015, 16:28 3 doggies

Wat mij heel erg opvalt is dat vooral oudere mensen voor een Engelse collie kiezen. 

Je ziet toch weinig jonge mensen ook niet als ik met wandelingen mee loop dan zijn wij de jongste die meelopen. 

 

Dat maakt ook dat de Engelse collie een beetje ingekakt is. 

Als ik Sky zie nu bijna 4 jaar die kan echt niet normaal lopen rent en springt in heg rond als een paashaas. 

Zeer actief in de behendigheid samen met m'n dochter en sneller dan Diesel. 

Ook in de Engelse zit nog een hoop werkpit enkel komt dit er niet meer uit vanwege de omstandigheden waarin de meeste wonen. 

Veel sjokken als ouwe tangen op jonge leeftijd al met de baas mee en dit hoeft echt niet. 

Gister nog een filmpje op fb van een collie van 6 jaar. Was niet vooruit te branden, mijn collie was 12 eer ze eens zo aan het sjokken was. 

 

Wat vacht betreft is de Amerikaan wel mooier veel minder de plofkip. 

Er zijn Engelse bij die enkel maar vacht zijn, niet mooi!

~ Luna & Lèxi ~ schreef het onderwerp

9 juli 2015, 17:41
" Wow, wat een verschil die twee foto's! 
 
Ik was pas geleden bij een fokker die zowel amerikanen en engelse had. Toen ik ze zo naast elkaar zag moet ik zeggen dat ik de amerikaanse veel mooier vind . Wat heeft Lèxi een leuk koppie zeg.  "

 Oh ik ben wel benieuwd bij welke fokker je bent geweest?

~ Luna & Lèxi ~ schreef het onderwerp

9 juli 2015, 17:48
" Wat mij heel erg opvalt is dat vooral oudere mensen voor een Engelse collie kiezen. 
Je ziet toch weinig jonge mensen ook niet als ik met wandelingen mee loop dan zijn wij de jongste die meelopen. 
 
Dat maakt ook dat de Engelse collie een beetje ingekakt is. 
Als ik Sky zie nu bijna 4 jaar die kan echt niet normaal lopen rent en springt in heg rond als een paashaas. 
Zeer actief in de behendigheid samen met m'n dochter en sneller dan Diesel. 
Ook in de Engelse zit nog een hoop werkpit enkel komt dit er niet meer uit vanwege de omstandigheden waarin de meeste wonen. 
Veel sjokken als ouwe tangen op jonge leeftijd al met de baas mee en dit hoeft echt niet. 
Gister nog een filmpje op fb van een collie van 6 jaar. Was niet vooruit te branden, mijn collie was 12 eer ze eens zo aan het sjokken was. 
 
Wat vacht betreft is de Amerikaan wel mooier veel minder de plofkip. 
Er zijn Engelse bij die enkel maar vacht zijn, niet mooi! "

Haha nou heel toevallig zag ik dus gisteren ook een filmpje op facebook van een Engelse collie met een vacht waar je u tegen zegt! Jeetje wat had die hond veel haar. En die was ook aan het sjokken alsof die net de marathon gelopen had

Ik heb een keer een filmpje gezien van Sky op een behendigheid wedstrijd en hij was inderdaad vrij snel! Echt leuk! Je ziet niet veel lang haar collies op wedstrijden.

De mannen

9 juli 2015, 18:07 3 doggies
" Haha nou heel toevallig zag ik dus gisteren ook een filmpje op facebook van een Engelse collie met een vacht waar je u tegen zegt! Jeetje wat had die hond veel haar. En die was ook aan het sjokken alsof die net de marathon gelopen had Ik heb een keer een filmpje gezien van Sky op een behendigheid wedstrijd en hij was inderdaad vrij snel! Echt leuk! Je ziet niet veel lang haar collies op wedstrijden. "

 Whaa nou dat is wel heel toevallig 

-

9 juli 2015, 18:23 3 doggies
"  Oh ik ben wel benieuwd bij welke fokker je bent geweest? "

Houbensloch Castle, dat was voor een schoolproject over verantwoord fokken en deze mensen hadden ons uitgenodigd om eens op visite te komen en mee te gaan naar een DA voor officiële HD foto's . 

 

Voor dat Rayosk bij ons kwam waren we ons aan het oriënteren naar Collies. Als je dan bij zo'n fokker op bezoek bent gaat dat toch weer kriebelen . Misschien ooit, in een verre toekomst

Mila & Mara

9 juli 2015, 18:27 3 doggies

Nog maar een paar daagjes!! Ik ben echt excited om na een paar weken volgen haar straks te zien! Luna zal het waarschijnlijk ook heel leuk vinden om een speelmaatje thuis te hebben  

~ Luna & Lèxi ~ schreef het onderwerp

10 juli 2015, 09:43
" Houbensloch Castle, dat was voor een schoolproject over verantwoord fokken en deze mensen hadden ons uitgenodigd om eens op visite te komen en mee te gaan naar een DA voor officiële HD foto's . 
 
Voor dat Rayosk bij ons kwam waren we ons aan het oriënteren naar Collies. Als je dan bij zo'n fokker op bezoek bent gaat dat toch weer kriebelen . Misschien ooit, in een verre toekomst "

 Oh leuk! Ik heb toen in het begin mailcontact met hun gehad omdat ik opzoek was naar een pup. Ik vind hun teef Awe erg mooi. 

Kan me voorstellen dat het dan inderdaad weer gaat kriebelen!!

-

10 juli 2015, 09:51 3 doggies
"  Oh leuk! Ik heb toen in het begin mailcontact met hun gehad omdat ik opzoek was naar een pup. Ik vind hun teef Awe erg mooi. 
Kan me voorstellen dat het dan inderdaad weer gaat kriebelen!! "

 Wat toevallig! Wij gingen die dag foto's laten maken van Na Keal,  dat was volgens mij een dochter van Awe 

~ Luna & Lèxi ~ schreef het onderwerp

11 juli 2015, 07:02

We gaan zometeen vertrekken richting Duitsland, spannend!!!

Ik heb een onwijs leuke taart gekregen van m'n vader:

Daria

11 juli 2015, 09:27 3 doggies

Wat een leuke taart! Succes!

Mila & Mara

11 juli 2015, 09:53 3 doggies

Veel plezier!

3 muisjes

11 juli 2015, 10:10 3 doggies

Veel plezier vandaag  Geniet ervan!

Kim

11 juli 2015, 12:07 3 doggies

Veel plezier en wat een super mooie taart.

Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker

11 juli 2015, 19:35 3 doggies

Wat een prachtige taart! Eindelijk is het zover 

~ Luna & Lèxi ~ schreef het onderwerp

11 juli 2015, 23:03

WEEK 15
------------------

Ze is thuis!!!! En wat is ze een schatje!!
In de auto mee naar huis vond ze heel spannend. Ze kroop zowat in me op de achterbank, op het begin een beetje piepen en veel hijgen en kwijlen. Eenmaal thuis was ze heel vrolijk en vrij. Ze was totaal niet bang en kwam iedereen ff nieuwsgierig begroeten.

Ook met Luna kan ze het goed vinden! Ze hebben eerst wat gesnuffeld buiten, toen een beetje gespeeld en deden de rest van de middag  binnen een beetje hun eigen ding. Later hebben ze nog weer even gespeeld. Dus daar ben ik ontzettend blij mee!

Toen ik met Lèxi aan het spelen was en ze erg druk werd en naar me blafte, kwam Luna meteen aanrennen en corrigeerde haar. Daar schrok ze wel een beetje van, maar daarna was het eigenlijk meteen weer goed. Luna is een echte regelteef dus die moet nog even leren dat ze niet alles hoeft te regelen. Maar voor haar is het natuurlijk ook allemaal vreemd en nieuw.

Wat ik trouwens echt niet zo leuk vond, is dat de fokker gewichtjes aan Lèxi haar oren gehangen heeft terwijl ik gezegd heb dat ik dat niet wilde. Toen ik vroeg of ze het er af kon halen voordat we weggingen, zei ze dat het niet kon en dat het er van zelf af zou vallen. Het is er denk ik ook haast niet af te krijgen, want het is een soort kauwgom/klei achtig spul. Ik vind het zo onnodig... Als iemand nog een tip heeft hoe ik het er pijnloos af kan krijgen dan hoor ik het graag. Verder ben ik heel erg te spreken over de fokker hoor, ze heeft 15 weken lang heel goed voor Lèxi gezorgd. Maar dit vond ik dus wel een beetje jammer.

Ben benieuwd hoe het morgen zal gaan! Ze is echt een droppie!!!

Foto's van vandaag:

Nog ff een plasje doen voordat we vertrekken!



In de auto op weg naar huis!



Luna & Lèxi kunnen het goed vinden!



Moe van alle indrukken van vandaag!

Hakuna Matata

11 juli 2015, 23:06 3 doggies

Ik dacht dat je haar op 10 juli zou ophalen.

Dutchshepherdteam

11 juli 2015, 23:11 3 doggies

Ahh wat een liefje zeg! Fijn dat het goed gaat met Luna! 

Waarom eigenlijk die gewichtjes? Horen ze officieel hang oortjes te hebben? 

-

11 juli 2015, 23:13 3 doggies

Wat fijn dat ze er eindelijk is!! En ik ga het gewoon nog eens zeggen; wat is ze knap! Heeel veel plezier met haar .

 

Wat die gewichtjes betreft, niet zo netjes van de fokker inderdaad. Ik heb ooit ergens gelezen dat je kauwgom uit je haar kunt halen met pindakaas , omdat daar veel olie in zit o.i.d, weet het niet precies. Of dat ook met dát spul werkt, dat is dan maar de vraag.. Verder zou ik het niet weten eerlijk gezegd. 

3 muisjes

11 juli 2015, 23:21 3 doggies

Wat een leukeeeeerd!!  En toppie dat Luna haar ook leuk vind!

 

Maarum, ik vind het wel erg onbeleerd hoor dat de fokker gewichtjes er aan hangt terwijl je nog gezegd hebt dat je dat niet wilt  

 

Maar goed, misschien is dat spul met wat hondenshampoo eruit te krijgen? Of misschien dat je dat kauwgom achtige spul stukje voor stukje kan afknippen tot vlak voor de huid met schaar of een normaal nagelschaartje, dan is het gewicht al wel minder? Heb er zelf geen ervaring mee hoor maar ik noem maar wat dingen die me te binnen schieten  Wie weet!

Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker

11 juli 2015, 23:37 3 doggies

Jaaaaa! Daar is ze dan! Wat een mooie dame! 

 

Inderdaad gek dat de fokker dit doet, terwijl je hebt gezegd dat je dit niet wilt... Beetje raar! Misschien zoals Bodine zegt met pindakaas proberen eraf te halen? En anders inderdaad wachten totdat het er af valt.

^