Welk voer moet ik nou kiezen?

30 reacties · pagina 1 van 2

Fairy

17 maart 2014, 11:28

Hoi,

Ik ben nog niet zolang op hp maar heb wel een vraag.

Ik krijg over ongeveer 2,5 week mijn pup klein ras een kruising. 

Nu wil ik wel goed voer maar wel voer wat ik kan betalen. 

Nu heb ik veel over orijen gelezen en ben daar enthousiast over maar is eigenlijk net iets te prijzig of zou ik daar lang mee doen zodat de kosten weer meevallen?

Nu wil ik mijn keuze maken tussen deze drie brokken, 

Applaws maar lees daar weinig over

Taste of the wild maar lees weer dat het te veel eiwitten bevat en dat weer niet goed zou zijn

Dog lovers gold veel goede verhalen maar kan niet echt vinden hoeveel vlees erin verwerkt word

 

Hoop dat jullie tips hebben voor mij

Maarten

17 maart 2014, 11:42

Bruce krijgt ook dog lovers gold de geperste versie.

goed betaalbaar, smakelijk en hij vind het lekker en ziet er top uit.

Roosje

gewijzigd 17 maart 2014, 12:04

Ik ben een groot fan van Orijen (80% vlees) en Fish4dogs (55% vis). Zeker met een kleine hond ga je weinig gebruiken.

 

Een goedkopere alternatief is Acana. Kies dan wel voor de graanvrije versies.

 

TOTW en DLG bevatten natriumseleniet, iets wat ik persoonlijk niet wil voeren.

 

Applaws is qua kattenbrokken slecht "in het nieuws" geweest. Wat er van waar is weet ik niet, maar ik voer het om die rede niet. Er zouden diverse katten ziek geworden zijn en zelfs overleden door de brokken van Applaws.

sylvia

17 maart 2014, 11:59

Mijn honden krijgen Prins.

De oude hond KVV van Prins en de pup Prins croque junior (brokken).

Het is goed voer, met een goede kwaliteit/prijs verhouding.

Fairy schreef het onderwerp

17 maart 2014, 12:35

Van applaws kan ik weinig vinden maar als het bij katten niet goed was dan waag ik mij er ook niet aan.

 

lees inderdaad dat meer honden diarree krijgen van orijen maar het Al idd uitproberen zijn. 

 

van die stofjes heb ik nog nooit gehoord dus weet ook niet wat het is??, is het erg schadelijk? 

 

Kan acana dan ook meteen voor pup? Want van de graavrije versie hebben ze geen pup brokken.

Spreken is zilver Zwijgen is Goud.

gewijzigd 17 maart 2014, 12:46

Met goed voer en betaalbaarheid kun je op 2 manieren kijken je kunt struikelen over de aanschaf prijs maar als je berekent hoeveel hond je nodig heeft kun je de dagprijs berekenen van voer dan kun je ook berekenen hoeveel dagen je normaal gesproken met een zak doet. Onze ervaring is dat meerdere van de op het oog duurdere en betere voeding dan achteraf reuze meevalt in prijs 

 

Sadi krijgt zolang ze nog niet volgroeid is voer van Prins Petfood (super pro care) gezien deze een hoge fosfor heeft vooral voor de pups die erg groot worden is fosfor belangrijk omdat dit de groei wat stabiliseert waardoor de hond wat geleidelijker groeit en je daarmee groeipijnen voorkomt. Als Sadi is uitgegroeid gaan wij over op dog lovers gold.

s@nt@

17 maart 2014, 13:01
" Van applaws kan ik weinig vinden maar als het bij katten niet goed was dan waag ik mij er ook niet aan.
 
lees inderdaad dat meer honden diarree krijgen van orijen maar het Al idd uitproberen zijn. 
 
van die stofjes heb ik nog nooit gehoord dus weet ook niet wat het is??, is het erg schadelijk? 
 
Kan acana dan ook meteen voor pup? Want van de graavrije versie hebben ze geen pup brokken. "

 

Ik heb weinig verstand van alle specifieke ingrediënten, ik ben geen chemicus.

Maar schadelijk is een woord wat ik in deze niet zou gebruiken.

Alle merken die je noemt zijn de betere brokmerken.

 

@Roosje, misschien is het handig om TS uitleg te geven over natriumseleniet, evt. met een link waarin de samenstelling en werking hiervan wordt uitgelegd?

Mike

gewijzigd 17 maart 2014, 13:19
" Met goed voer en betaalbaarheid kun je op 2 manieren kijken je kunt struikelen over de aanschaf prijs maar als je berekent hoeveel hond je nodig heeft kun je de dagprijs berekenen van voer dan kun je ook berekenen hoeveel dagen je normaal gesproken met een zak doet. Onze ervaring is dat meerdere van de op het oog duurdere en betere voeding dan achteraf reuze meevalt in prijs 
 
Sadi krijgt zolang ze nog niet volgroeid is voer van Prins Petfood (super pro care) gezien deze een hoge fosfor heeft vooral voor de pups die erg groot worden is fosfor belangrijk omdat dit de groei wat stabiliseert waardoor de hond wat geleidelijker groeit en je daarmee groeipijnen voorkomt. Als Sadi is uitgegroeid gaan wij over op dog lovers gold. "

 

De fosfor en calcium gehalte zou rond de 1 op 1 (verhouding) moeten zitten met een max van 1,6 (voor een opgroeiende hond van een groot ras). Hoe kom je erbij dat de fosfor zo hoog mogelijk moet zijn? Als ik vragen mag :)

Marlies met Frøyagoedgekeurde fokker

17 maart 2014, 13:40

'Veel eitwitten is niet goed' mag wat genuanceerd worden Je hebt namelijk verschillende eiwitten, en er is niks mis met dierlijke eiwitten (je hebt ook plantaardige eiwitten; deze zitten in granen bijvoorbeeld). Wanneer je voor een brok gaat met een hoog vleespercentage (deze zijn ook vaak graanvrij) zullen de meeste eiwitten hierin dierlijke eiwitten zijn en worden dan allemaal keurig verteerd en gebruikt door de hond.

 

Wat al eerder werd vermeld: het is erg nuttig om eens uit te rekenen wat je per dag kwijt bent in plaats van per kilo. Van de meeste graanvrije brokken hoef je namelijk een heel stuk minder te voeren. Dan kan de zak misschien wel duurder zijn bij aanschaf, maar als je er veel langer mee doet, dan is het uiteindelijk dus goedkoper. (Reken de prijs per kilo/gram uit, kijk hoeveel gram je hondje per dag nodig zou hebben en dan reken je uit hoeveel je dat dan dus per dag/voedingsbeurt kost).

 

Hier goede ervaringen met Orijen en Taste of the Wild trouwens

Fairy schreef het onderwerp

17 maart 2014, 13:59

Ik zal idd uitrekenen hoeveel ik per dag kwijt zal zijn aann brokken. 

vanuit daaruit zal ik dan kiezen.

 

Ze krijgt nu cavom blijft dat geven tot het op is en dan stap ik langzaam over op mijn eigen keuze. 

 

Ik ben een leek op het gebied van veding heb zoveel gelezen en lees ook zoveel meningen haha. 

 

Bedankt alvast!

Spreken is zilver Zwijgen is Goud.

gewijzigd 17 maart 2014, 14:10
"  
De fosfor en calcium gehalte zou rond de 1 op 1 (verhouding) moeten zitten met een max van 1,6 (voor een opgroeiende hond van een groot ras). Hoe kom je erbij dat de fosfor zo hoog mogelijk moet zijn? Als ik vragen mag :-) "

 

Sadi haar voer is de fosfor uiteraard ook weer niet te hoog  Maar er zijn een hoop voedingen waarin het veel lager is en voor nog groeiende honden van een groter ras is dat niet aan te raden. Net als de nodige anderen haal ik mijn info o.a. via internet maar heb bijvoorbeeld ook diverse fabrikanten van voedsel gecontacteerd en later gezocht of wat er gezegd werd wel of niet klopt o.a. op Hp maar ook andere plekken. Waar veel gediscussieerd wordt over voeding.

 

Maar bedoelde vooral dat de inhoud geschikt moet zijn voor het ras  en dat niet elke waarde zeg maar voor elk opgroeiend ras geschikt is.

s@nt@

17 maart 2014, 14:25

Wat ook een betaalbaar en goed merk graanvrij is, is Wolfsblut.

Is Duits, wij hebben dit lang gevoerd, wel vind ik de hoeveelheid ontlastig erg groot op dit voer.

Roosje

gewijzigd 17 maart 2014, 20:19
"  
 
Ik heb weinig verstand van alle specifieke ingrediënten, ik ben geen chemicus.
Maar schadelijk is een woord wat ik in deze niet zou gebruiken.
Alle merken die je noemt zijn de betere brokmerken.
 
@Roosje, misschien is het handig om TS uitleg te geven over natriumseleniet, evt. met een link waarin de samenstelling en werking hiervan wordt uitgelegd?
  "

 

Ik kan helaas geen links meer plaatsen, dat is een fout van hp die nog altijd niet hersteld is.

 

Je kan natuurlijk ook zelf Googlen. Wikipedia heeft een stukje over de toxiteit van natriumseleniet.

 

Het zou iriterend zijn voor de huid, ogen en luchtwegen en kan effecten hebben op de lever, spijsvertering, hart en zenuwstelsel.

 

Wolfsblut bevat ook Natriumseleniet.

 

Cavom is vooral een dik maker die veel granen bevat en het bevat in ieder geval vitamine K, wat ook niet gezond zou zijn.

Fairy schreef het onderwerp

17 maart 2014, 22:21

Ik heb de prijzen vergeleken En dan komt taste of the wild het meest voordelig uit. 

Ga daar gewoon mee starten en ze wel he ze reageert. Hoe snel kun je overstappen op ander voer?

Mike

17 maart 2014, 23:08

Ik zou geen normale taste of thee wild aan een pup voeren, ivm met het hoge calcium gehalte. Kijk even of je de pup variant van taste of thee wild kan vinden, die raad ik je dan aan. Anders een andere brok zoeken.

Marlies met Frøyagoedgekeurde fokker

17 maart 2014, 23:19

De puppy versie van TotW heeft een calciumgehalte wat een stuk lager is (1,4% ipv 2,1%). Nog steeds iets aan de hoge kant, maar het is een klein ras, dus dan is het risico op bijvoorbeeld HD door een te hoog calciumgehalte niet zo aanwezig.

Fairy schreef het onderwerp

18 maart 2014, 10:18

Goedemorgen, 

 

is dat calciumgehalte van totw ook later niet slecht voor mijn hondje? Anders ga ik opzoek naar een merk die een lager gehalte heeft.

 

Maar had had inderdaad de puppy variant gezien van totw. 

Jolien * Lexi en Lionel

18 maart 2014, 10:25

Ik ben geen voedingsexpert, maar Mila doet het erg goed op ToTW :) geen klachten van.

Ze doet het ook wel niet speciaal beter dan op een  goedkoper merk dat we eerst gaven (Select Gold).

Maar ToTW is in elk geval voedzamer!

 

Lexi verdraagt het niet, maar da's een heel ander verhaal (voedselallergie/ intolerantie).

 

Er bestaan bij elk merk ook heel wat verschillende soorten voeding, er zit bv. niet overal hetzelfde percentage calcium in e.d. Dus het is wat bekijken en vergelijken!

Mike

18 maart 2014, 10:34
" Goedemorgen, 
 
is dat calciumgehalte van totw ook later niet slecht voor mijn hondje? Anders ga ik opzoek naar een merk die een lager gehalte heeft.
 
Maar had had inderdaad de puppy variant gezien van totw.  "

 

Als de hond eenmaal volwassen is dan groeit hij/zij niet meer dus kan je gerust de totw geven, dus later kan je gerust totw geven. De puppyvariant van totw ziet er netjes uit, als die te verkrijgen is dan zou ik voor die gaan als je totw wilt voeren.

Fairy schreef het onderwerp

18 maart 2014, 10:42

Bedankt voor jullie adviezen en ervaringen!

ga het dan gewoon proberen en kijken hoe ze erop reageert. Ik ga dan voor de puppy variant. 

Fema & Fingo

18 maart 2014, 15:57

Pfff ben al een tijdje al deze topics over brokken aan het lezen en ik vind het zooooo lastig.

Wij hebben onze pup inmiddels 2 weken en deze krijgt KVV afgewisseld met brokken van de fokker.

Echter begint de zak brokken van de fokker leeg te raken. Onze bedoeling is zoveel mogelijk KVV te voeren... echter wanneer we bijv een dagje weg gaan is brokken veeel handiger/makkelijker om mee te nemen. Dit geldt ook voor wanneer Fingo uit logeren gaat of mee gaat op vakantie.

Lastig lastig lastig de geschikte brok vinden... allemaal hebben ze zowel voor als nadelen...

Fairy schreef het onderwerp

18 maart 2014, 16:09

Ik vind het zeer lastig allemaal.

bij mijn zeker omdat er zoveel verschillende soorten zijn haha

Mellow

18 maart 2014, 16:25

Ik denk dat elke voersoort wel zijn nadelen heeft.

Mellow zat 2 jaar op KVV, 1 keer per week een dag Barf. En soms eens een dagje brokken.

KVV was zo op, had ze veel van nodig en bleef ze kleine kwaaltjes bij houden.

Barf heb ik geen plek voor en vind ik de ingewikkeld.

Brok gaat tot nu eigenlijk wel heel goed.

 

Haar gebit is niet zo goed, maar dat staat los van wat voor voer ze krijgt (ze mist helaas bij 19 elementen glazuur).

 

Ik denk (ja, ik denk wat af! ) dat je ook niet teveel moet blijven zoeken, want hoe meer je gaat zoeken en kijken, hoe ingewikkelder het wordt. Hier zit iets teveel van dit in, daar zit iets te weinig van dat in. Dit is duur, maar heeft de hond maar weinig van nodig, dat is goedkoop, maar heeft de hond veel meer van nodig.

 

En vroeger... kocht je een zak brokken en klaar. 's Morgens een boterham met smeerworst en de hond werd zonder noemenswaardige problemen oud.

Fairy schreef het onderwerp

18 maart 2014, 18:32

Mellow, moet zeggen dat je wel gelijk hebt, soms moet je gewoon kiezen en klaar. Blijven zoeken is geen doen merk ik nu. 

Ik ga gewoon totw proberen en merk daarvan wel hoe ze het doet. 

 

Jeetje je wat sneu voor je hond ze een minder goed gebit heeft.

Mellow

18 maart 2014, 19:16

Ach, we passen gewoon goed bij elkaar; ik heb ook een stom gebit 

Annemieke & Scottie

18 maart 2014, 19:42

Wij krijgen over 2weken een Border Collie reutje en wou deze op Royal Canin zetten medium breed puppy.. Hij is dan ong8 a 9 weken oud.. Wat is het verschil met de merken die jullie geven.. Ken sommige niet eens (en dacht er nog wel een beetje wat van te weten hele grote nadruk op dacht...)

Loesje

18 maart 2014, 19:50

Annemieke

 

Hier vind je veel en goede info over hondenbrokken http://www.voerwijzer.com/brokken

 

De betere brokken bevatten onder andere een hoog vleespercentage zoals in Acana, Orijen, Taste Of The Wild, Wolfsblut, Dog Lovers Gold etc.

^