Hoi Romina,
Hier ook een allergische hond en ik ben zelf ook erg allergisch, dus we hebben elkaar goed gevonden! haha. Maar heb er dus wel veel ervaring mee..
Wat voor test heeft je dierenarts gedaan? Ik snap namelijk niet zo goed hoe de dierenarts kan weten dat de hond allergisch is voor ei?
Maar over de huisstofmijt..
- Het beste is om alles glad te hebben, zodat je er een natte doek over kunt halen; dus laminaat, leren bank enz. Stofzuigen op stof heeft namelijk niet heel veel zin, want de mijten houden zich aan de stof vast. Je kunt dus alleen dode mijten opzuigen. Stomen is daarbij inderdaad een goed alternatief. Bij de aankoop zou ik op een paar punten letten; het gewicht (die dingen zijn écht zwaar!!), een lang stroomsnoer, dat je ook een kleiner deel eraf kan halen; makkelijk als je eventueel een bank moet stomen.
- Regelmatig stofzuigen. Zorg er op dat moment voor dat de hond in een andere ruimte is. Zet tijdens en na het stofzuigen altijd een raam/deur open, zodat er genoeg ventilatie is. Zeker na het stofzuigen luchten.
- Ventileren. Bij ons staan de roosters altijd open en een raam. Het is belangrijk dat er een droge lucht in huis is, dus ventileren is een van de belangrijkste dingen.
- Zet de kachel niet te hoog, niet hoger dan 21/22.
- Vocht is slecht. Dus mocht je aan de kachel van die waterbakjes hebben hangen, kun je deze het best weg doen. Ook zijn planten niet handig, zorgen voor een hogere luchtvochtigheid. Mocht je graag planten hebben, zijn vetplanten de beste optie.
- Mandjes, knuffels, kleedjes wassen op min. 60 graden. Mocht dat niet kunnen kun je het een week in de vriezer leggen. Daarna wel uitspoelen/wassen om alle dode mijten weg te krijgen. Wij hebben zelf biabedden thuis, dat zijn manden van kunstleer. Kun je dus zo een doekje overheen halen.
- Ik weet natuurlijk niet hoe de allergie zich bij Cooper uit, maar mocht hij last hebben van z'n huid; houdt de huid zo luchtig mogelijk. Er moet niet teveel in kunnen blijven hangen. Een lange vacht is daarom niet altijd handig..
- Iedere hond heeft gisten en bacterieen op z'n lichaam. Bij een allergische hond zijn dit er te veel, waardoor de huid te geirriteerd raakt/gaat onsteken/voor jeuk zorgt enz. Er is daarvoor speciale shampoo om deze gisten en bacterieen weg te krijgen. Je ziet het bijvoorbeeld vaak tussen de teentjes; de huid is hier rood. Wij wassen een keer in de zoveel tijd de hond met de shampoo en regelmatig moeten we z'n poten wassen. Daarnaast spoel ik z'n poten iedere dag af met gewoon water, zodat er geen viezigheid meer in zit (het is nogal een smeerpoets). Maar zorg er in ieder geval voor dat er zo min mogelijk irritatie is.
Het hangt er natuurlijk ook vanaf hoe ernstig de allergie is. Als het om een klein beetje gaat, hoef je niet gelijk je stoffen bank de deur uit te gooien hihi. En je kunt ze ook niet in een glazen kastje zetten..
Mocht de allergie te erg zijn, raad ik wel aan om naar een dermatoloog te gaan. Zij kunnen je veel meer vertellen en meer onderzoeken. Je kunt het dan veel gerichter behandelen.
Groetjes,
Maaike