Naast de fiets.....

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Mandy & Bram.Mandy & Bram.

honden foto van Mandy & Bram.

Lieve allemaal,
Ik heb een aantal vragen. Bram is alweer 9 maanden oud en bulk van de energie! Ik heb een prachtig nieuwe fiets gekocht voor mezelf, maar neem Bram het liefst altijd met me mee. Nou vind ik het eng om hem in een kratje te zetten waar hij net aan inpast.. dus wil ik hen graag naast de fiets leren lopen.
Mag dat eigenlijk wel met 9 maanden? (Kleine stukjes hoor, geen kilometers!)
En hoe kan ik dat het beste aanpakken? Heb al een nieuwe riem gekocht en oefen rondjes om ons huizenblok heen, maar vind het op de opennbare weg nog erg eng!
Ik hoop dat jullie tips en info hebben! Liefs!

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Naast de fiets....." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel ukkieukkie 3 doggies

honden foto van ukkie

Hoi Mandy,

Ik denk dat 9 maanden te jong is.
Dit zegt de hondenpage erover:
http://www.hondenpage.com/honden-encyclopedie/wid_141-oefening%3B-fietsen-met-de-hond.php

Korte rechte stukjes in draf zou moeten kunnen. Maar ik zou 1 jaar aanhouden. Je moet het heel rustig opbouwen.

De hond leren in een mandje/kratje te zitten is heel makkelijk.
Dit filmpje is een week nadat we het Sire hadden geleerd gemaakt:



Sire vond het leuk om in het mandje te zitten. Hij vond het irritant als we stopte. Hij moest zitten, en elke keer als hij ging staan was het uit met de pret want dan stopte ik.

honden page profiel MexxMexx 3 doggies

honden foto van Mexx

Ik heb laatst een onderzoek gelezen dat je met middelgrote honden al met 9 maand mag beginnen met kleine stukken van 10/15 min uiteindelijk.
Want het idee erachter is dat fietsen een van de minst gevaarlijke bewegingen geeft aan een jonge hond. Het is een rechtlijnige beweging en heel gelijkmatig. Spelen met een andere hond is bv veel belastender.

Er waren wel minimale eisen, je moet het heel voorzichtig opbouwen en je hond moet keurig kunnen volgen en rustig meelopen aan de fiets zonder trekken of uitvallen.

honden page profiel Mandy & Bram.Mandy & Bram.

honden foto van Mandy & Bram.

Super bedankt voor de reacties!
Dus als ik even naar het dorp moet (ong. 5 minuten fietsen), dan kan ik dat met Bram gerust opbouwend doen!? Netjes naast de fiets vind hij namelijk superleuk. Hij is dan ontzettend enthousiast en vind het gezellig dat hij mee mag, is ook niet bang.

Wel vind hij het vervelend dat ik vaak wat voorzichtiger en dus langzamer fiets. Dan gaat hij een soort van lopen trekken. Is dit normaal?

honden page profiel Duitse PinscherDuitse Pinscher 3 doggies

honden foto van Duitse Pinscher

ik doe met 2 honden zon 200 meter op de fiets

ze zijn 8 maand en 2 jaar

daarna gaan ze los, en fiets ik in hun tempo mee

op de terug weg gaan ze weer zon 2oo meter mee aan de lijn

honden page profiel Angela • BodhiAngela • Bodhigoedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Angela • Bodhi

Voor hem is langzaam fietsen natuurlijk niet leuk, hij wil hard. Maar je moet toch een drafje aanhouden, want hard rennen mag hij nog niet op zijn leeftijd.

honden page profiel ben niet meer actief helaasben niet meer actief helaas 3 doggies

honden foto van ben niet meer actief helaas

ik ga al met tula wandelend aan de fiets ik zit op mn zadel maar loop zo kan ze er mooi aan wennen
en als we ver moeten gaat ze lekker in het mandjes voorop
ik ga het later vervangen door een kratje en als ze volgroeid is zal het denk ik toch achterop moeten of een fiets aanschaffen met een bagagedrager aan de voorkant zodat er een grote mand opkan

het liefst wil ik een bakfiets hahahaha
maar die zijn helaas niet zo goedkoop

honden page profiel ukkieukkie 3 doggies

honden foto van ukkie

Hoi Tanja,

Je kan ook zo'n baggagedrager voor kopen. Kan al vanaf 30 á 40 euro, 1 á 2 uurtjes werk om hem te installeren, et voila!

Je kan evt. ook een mandje voor kopen, zo één die je aan het stuur hangt (kijk of je niet in de knoop komt met licht/remdraden). Dan kan je haar leren goed te zitten, en als ze dat kan en ze wat zwaarder is dan kan zij naar achteren verhuizen.

Sire zit bij mij voor. Bij mijn vriend zit hij achter. Dat gaat perfect! De eerste keer dat hij achter ging vonden we het wel eng :-D

honden page profiel Mandy & Bram.Mandy & Bram.

honden foto van Mandy & Bram.

Hij fietst idd liever snel, maar hij is nog jong. En voor Bram is vlug ook echt vliegensvlug. Dan moet ik me rotfietsen, en da's niet goed voor hem.
Ik heb wel een fiets met een kratje voorop, maar daar past hij net aan in, en dat vind hij minder leuk. mede omdat hij wagenziek is denk ik. Ook vind ik het zelf niet prettig om een hond van 15 kilo in een kratje te stoppen, haha! Hoewel t een koddig gezicht is! ;-)
hebben jullie ook toevallig een speciale riem voor het fietsen, of ook gewoon een leren, net als ik?

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Naast de fiets....." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Rode peper
^