
hoi allemaal!
ben even een tijdje vrij afwezig geweest. druk druk druk!
zo ben ik woensdag naar een goede vriend van me geweest die sinds kort samenwoont met zijn vriendin en een pupje in huis hebben gehaald. hele mooie duitse herder pup, maar ZO vervelend!
het is een teefje, 5 maanden nu, maar heeft absoluut geen manieren. continue speels bijten, aandacht vragen door te blaffen en rond te rennen in huis etc. ze mocht ook op de bank, waardoor je dus niet rustig tv kunt kijken omdat ze steeds aan je kleren zit te sjorren... heel leuk, voor 10 minuten, maar daarna wordt het al gauw heeeeel irritant!
dus ik vroeg me even af: is dit altijd zo met pupsels, of komt het door een slechte opvoeding?
hij zei dat de hond al zo is vanaf het begin..
ik maak me wel een beetje zorgen, want over een tijdje krijg ik mijn rottweiler pup, en dan hoop ik niet dat deze ook zo verschrikkelijk vervelend is! tuurlijk, het is n pup dus erg speels en druk. maar deze pup was gewoon zo verschrikkelijk, dat ik er onderhand vanaf zie!
is dit met iedere pup zo, of was dit een extreem geval? geef me alsjeblieft het verlossende antwoord, dan weet ik waar ik aan toe ben als ik zon kleintje in huis heb!
alvast bedankt!
liefs, iris
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "lastige pup.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Dit is een extreem geval hoor,
Met de juiste opvoeding, en heel erg belangrijk consequentie word een pup niet zo.
Ik ben zelf ook geen voorstander van honden op de bank, dominante rassen willen zichzelf dan nog wel is als gelijke met de baas gaan zien. Duidelijk aangeven wie de baas is is erg belangrijk. En met een consequente hand, zou je een super puppytijd krijgen.
3 doggies 
Feit dat je deze gedragingen afkeurt wil al zeggen dat je het zelf wellicht veel beter aan gaat pakken.
Bij je vrienden is de hond de baas en geloof me daar gaan ze later nog enorm van balen

nou, ik ben HEEL blij met deze reacties.. ik was al bang!!
ik stuurde de hond van de bank af, en het was meteen over. ze ging ergens liggen met een kauwbot en heb geen last meer van haar gehad. maar dat kon alleen toen baasje niet in zicht was..
dacht al wel dat het niet aan de hond lag, dat kán ook gewoon niet..
baasje zei ook al zoiets raars:
maar dit moet je oefenen, dacht ik nog.. heb er niets van gezegt, hij zou mijn advies toch niet aannemen. dus ik ben benieuwd wat er van die hond komt.. hopelijk neemt de opvoeding nog een andere wending!

huh.. de schuingedrukte tekst over wat het baasje zei is opeens weg...
dit stond er:
ik ga nog geen wandelingen met haar maken buiten, dat doe ik pas als ze los mee kan lopen..
3 doggies 
Voed straks je hondje op via je eigen manier.
Jammer dat je vrienden geen advies willen.
Zulke honden worden later vaak weggedaan onder het mom dat ze onhandelbaar zijn.
Dus ga voor je pup en vraag desnoods lekker veel advies op dit forum.
Jou instelling lijkt me al heel goed

dankjewel doglover!
het is inderdaad jammer dat ze geen advies willen, maar ja, niet veel mensen nemen advies aan van een 17jarige
ik hoop dat ik mijn pupje een goede opvoeding zal geven!
wanneer ik vragen heb zal ik zeker om advies vragen hier
liefs, iris
3 doggies 
Hoi Iris,
Nou wat jij omschrijft is wel extreem,ligt aan de
baas,niet aan de hond,zou inderdaad met je rottweiler
pup zo omgaan als jij het voeld en hoe je het hier
omschrijft kinkt dat goed,
heb zelf rottweiler gehad ook vanaf pup,nou was een
super hond en slim,leergierig,en prachtkarakter,en
luisterde perfecft,nee word vast top bij en met jouw,
groetjes mag en bruco

dankjewel Mag!
ben blij dat het allemaal vast wel mee zal vallen.
ik hoop dat het gaat lukken met mijn pup. maar dat duurt nog wel een tijdje hoor! nog flink wat boeken lezen en internet afspeuren voordat het zover is. dan weet ik ongeveer wat ik allemaal tegen kan komen.
leuk dat je zelf ervaring hebt met een rottweiler! ben blij om te horen dat dat een lieve hond is geworden
hoop dat mij dat ook lukt!!
Liefs, iris
3 doggies 
Ik heb vroeger ook een herder gehad de eerste 2 jaar had ze geen leven bij mij omdat ik heel consequent was en heel duidelijk liet merken wat wel en niet mocht de eerste 2 jaar zijn de belangrijkste jaren in een honden leven omdat ze dan moeten leren. daarna na die 2 jaar was het een hond een schat van een dier speelde met alle honden en kinderen was een allermans vriendje. Ik liet duidelijk aan de hond merken dat IK de baas was en niet andersom. Er zijn eenmaal hondenrassen waar je heel consequent en hele duidelijke regels moet stellen. Wat die vrienden van jou betreft ze krijgen het nog heel moeilijk met die hond. Want de hond is duidelijk de baas daar in huis. Die herder van mij toen zij nog pup was ik was een keer zo boos ik stond in de keuken af te wassen kreeg bezoek normaal ging ze altijd mee naar de keuken ik had al koffiemelk en suiker op de salon tafel gezet ik vond het vreemd dat de hond niet bij mij in de keuken was ik heel zachtjes kijken en ja hoor stond mevr. 4 maanden oud toen. met haar 2 voorpoten op tafel uit het melkannetje te slubberen. ik heb haar bij de nekvel gepakt en haar in de mand gegooit, en gezegt dit flik je mij NOOIT en NOOIt meer.Sindsdien heeft zij nooit meer wat van tafel gepakt ik kon werkelijk daarna een broodje met leverworst op tafel leggen en weggaan en ze pakte het niet. Dus ze weten drommels goed hoor wat wel en niet mag. Na die 2 jaar had ik een hele lieve gehoorzame doedelzak van een hond waar ik 15 jaar heel veel plezier van heb gehad. Maar als je een herder niet consequent opvoed vooral de eerste 2 jaar van hun leven dan heb je de hond de rest van zijn leven al verpest.
Dus ik heb het te doen met de hond van die vrienden van je daar krijgen zij het nog enorm lastig mee.
Omdat die hond nou al hun de baas is en dat zij alles mag. Ben eigenlijk wel benieuwd hoe die hond met andere honden is en met kinderen. Dus het ligt echt aan de opvoeding. Ik geloof dat jij het anders zou doen met je rotweilertje straks. Want ik ken hele valse rotweilers maar ook doedelzakken van rotweilers.
Lieve groet Rianne
3 doggies 
ja dit is zo belangrijk de beginpriode proberen ze je
uit,hoe ver ze kunnen gaan,en dan is het punt,hoe pak
je het aan,doe je het goed,dan heb je een fantastische
hond,mijn rottweiler was een fijne prettige rottweiler
ging voor je door het vuur,wist der grenzen en plaats
maar net als met bruco,die ook uitprobeerde,asielhond
en dan zwerfer,weet je niks van,consequent zijn dat is
toch wel waar het omdraaid en dosis liefde en geduld
en nu op en top lief,luisterd,gek vriendje
honden ze blijven uniek en apart
3 doggies 
Vind het dan ook niet zo gek dat die zo hypper is als die nooit word uitgelaten...
3 doggies 
Nooit uilaten ? dan is dit gedrag niet zo vreemd natuurlijk
Hond van 5 maanden hoort toch lekker buiten te rennen
Beest verveelt zich rot zo !
3 doggies 
Mijn duitse herder was ook een pittig hondje hoor, altijd klaar om ondeugende dingen uit te halen, de eerste jaren heb je er je handen vol aan. Het was ook nog eens mijn eerste hond en achteraf denk ik dat ik wel veel fouten gemaakt heb. Ik had bijv. het eerste jaar geen bench zodat ik haar moeilijk tot rust kon brengen. Nadat ik die aangeschaft had werd ze veel rustiger.
Natuurlijk liep ik er elke dag veel mee, en deed veel spelletjes, speuren, verstoppertje etc.
Ik ken de duitse herder (ik had zelf een wolfsgrauwe van het werktype) als een heel gevoelige hond, die lekker eigenwijs is, maar heel graag dingen samen met zijn eigenaar onderneemt.
Zij mocht van ons eerst ook niet op de bank, maar ze heeft het heel slim aangepakt, ze deed eerst 1 pootje op de bank, daarna het tweede, onze reactie afwachtend dan kwam het derde pootje erbij en ineens lag ze op de bank
Daar zijn ook verder nooit problemen mee geweest.
1 ervaringsadvies wil ik je graag geven bij de opvoeding van je hond. Maak je niet teveel zorgen over dominantie maar steek de energie liever in een goede relatie tussen jou en de hond. Met een consequente liefdevolle rustige aanpak zonder fysieke correcties zal op den duur een geweldig maatje van je zijn.
Van Lola, de hond die ik nu heb, heb ik veel geleerd, het was een "wilde" volwassen hond, die hapte in situaties die zij bedreigend vond. Daar kon je niet naar toe lopen en haar wel even fysiek corrigeren, als je haar kaken zag haalde je dat wel uit je hoofd
Ze was natuurlijk ook veel sterker als ik, en wie niet sterk is moet slim zijn
Zij en ik hebben elkaar dus opgevoed, ik keek goed naar haar, haar houding, haar blik etc. en probeerde haar dan ondertussen het honden/mensen abc bij te brengen op een positieve manier.
Nu hebben we haar vanaf februari en er veel tijd en liefde in gestoken, veel belonen met lekkertjes, veel geleerd hier op het forum en het gaat gewoon geweldig, eigenlijk vanaf het begin af aan.
Nouja heel verhaal wilde het ff delen
3 doggies 
Ik vind dit eigenlijk heel zielig voor de hond. Die wordt straks herplaatst omdat hij bijt of te druk is, omdat de baasjes hem niet opvoeden. Hij heeft nu een heel stuk socialisatie gemist, omdat er niet met hem wordt gewandeld. Hij kan zijn energie niet kwijt, dus hij blijft druk.... Dit is idd een extreem geval...
Maar........... toch even een kanttekening.... Sommige pups zijn extreem druk en happerig en dus ook gewoon heel vervelend. Soms halen ze het bloed onder je nagels vandaan omdat ze niet willen stoppen en maar blijven happen.... Dus je kunt het beste voorbereid zijn op zoiets, dan valt het alleen maar mee als de hond dit gedrag niet of minder vertoont
. Met een goede opvoeding is dit zeker te corrigeren, maar daar kan een tijdje over heen gaan.

Hoi allemaal,
bedankt voor jullie reacties! ik weet dat ze niet goed bezig zijn met hun hond, maar ik kan er niets aan doen.
natuurlijk weet ik dat pupjes druk zijn en dat het heel veel werk is zo'n kleine dreumes op te voeden. daar heb ik me ook wel al op ingesteld. maar ik kan me niet voorstellen dat een hond zo kan zijn.. je kunt ook heel goed merken aan rexie dat ze eruit wil. zoveel energie dat eruit moet, maar niet kan. dat merk je wel. zielig, maar niets aan te doen.
ze gaan wel naar cursus. 8 lessen, en daarna doen ze nog een vervolg-cursus. dat is 1x per week, dus dan kan rexie lekker uitrouzen. maar ik ben het met jullie eens: het is niet goed voor de hond.
en ik ben er zeker van dat ik mijn pupje héél anders ga opvoeden! misschien niet helemaal zoals het zou moeten, want ik heb het natuurlijk nog nooit eerder gedaan. maar sowieso anders dan zij het doen, en daar ben ik heel blij mee... moet er niet aan denken mijn pup zo op te sluiten..
nogmaals bedankt voor jullie reacties!! ben heel blij dit te horen hoor!
liefs, iris

Een hond die niet wordt uitgelaten? Heeeel slecht.
Teveel energie en boven dien niet gesocialiseerd. Ik vrees voor de toekomst van deze pup.
Hoe kun je oefenen met loslopen als ze nooit met dat beest lopen? Raar hoor!
Volgens mij weet jij wel beter, ik zou voor je pup gaan hoor! Lekker wandelen en spelen, wordt ie moe van en gaat ie lekker slapen als ie thuis is.
Succes!
Iris, als ze dit al niet van jou aannemen,
zou ik hen verwijzen naar hondenpage.
Het item aanklikken voor hen en dan laten lezen.
Ik kan me enorm opwinden over bazen die de schuld
bij de hond leggen en daar zelf de schuld aan hebben.
En deze dan wegdoen, omdat hij of zij zich niet gedraagt.
En dan ook nog geen advies willen horen.
Arme hond.
3 doggies 
Nou hopelijk leren ze bij de hondenschool dan dat een hond moet worden uitgelaten... Of neem ze een keer mee met Max!

machtel: ik heb ze al verteld over het forum, maar ze vinden internet niet betrouwbaar en onzin. ze weten het zelf toch wel beter denken ze... en als ze de hond niet meer aankunnen, tja, het kan gebeuren en het zit er dik in. maar ik heb geen zin om me ermee te bemoeien, ze zijn nogal koppig daarin! dus ze zoeken het maar lekker uit
Angela: de pup en zijn baasjes kunnen niet mee naar de bossen met mij en max, omdat de pup niet los kan en dan wil hij er ook niet mee wandelen. stomme mensen, maargoed, niets aaan te doen!
Heb ook verteld dat ik max heb moeten LEREN los te lopen.. maar ze zeggen: na een tijdje kan onze hond dat wel... tja, je hebt mensen en je hebt potloden. helaas!
3 doggies 
ja een pup opvoeden kost tijd he en waarschijnlijk vinden jouw vrienden dat niet zo nodig en vinden het goed gedrag anders zouden ze er wel wat aan doen toch???

het vrouwtje vind de pup verschrikkelijk. veel te druk, kan haar nu al niet meer aan. en het beestje is nog maar 5 maanden!
baasje vind het wel hartstikke leuk zo..
ze zijn het niet helemaal eens over de opvoeding. bij hem mag de pup alles en bij haar doet de pup dat dus ook. maar zij vind het vervelend dat de pup zo vervelend is!
ik keur hun opvoeding absoluut niet goed, maar ga er ook niet tegenin. het is hun hondje, en ik heb dus een goed voorbeeld van hoe het NIET moet!
ben blij dat het niet zo is bij alle pups. weer een last van mn schouders af gevallen!!
liefs, iris
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "lastige pup.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?