Aandacht

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

Thijs Veenstra (Gast)

Hallo allemaal,

Mijn 7 maanden oude bouvier Donja laat zich buiten niet op mij richten. Alles is interessant, behalve ik. Thuis gaat het prima, alleen buiten niet. Ze luistert redelijk tot er een andere hond in beeld verschijnt. Geen houden aan. Ondertussen ben ik de enige nog in het gezin die haar kan uitlaten, de rest kan haar niet houden, en dat is jammer, want het was met name voor mijn dochter de bedoeling om lekker te kunnen wandelen.
Met snoep, knuffels, Cesar's tsj en tik technieken krijg ik haar aandacht niet gevangen. Belonen nadat het soms lukt interesseert haar niks. Ze is alleen maar alert om zich heen aan het kijken.
Best teleurstellend, want we hadden eerst heel goed uitgezocht wat voor hond we het beste konden nemen. Bouviers zijn drijvers, dus zou je zeggen dat ze kunnen luisteren, kindvriendelijk zijn (klopt zeker, maar kinderen kunnen haar niet uitlaten) zelfstandig en waaks.
Ik weet niet meer wat ik nog kan proberen. Tips zijn zeer welkom.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Aandacht" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Lianne, Mara & MaybeLianne, Mara & Maybe

honden foto van Lianne, Mara & Maybe

Oefenen oefenen oefenen ;-) Eerst veel aandachtsoefeningen / spelletjes doen waar weinig honden in de buurt zijn.. dan steeds moeilijker maken..
Hou het vooral interessant.. als ze kijkt... ga helemaal uit je dak met een speeltje wat ze erg leuk vind bijvoorbeeld :-)

Enne de Cesar's tikken en schoppen zou ik sowieso mee stoppen ;-)

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Beste Thijs,
Ik weet niet of je al naar een hondenschool gaat met haar, maar misschien kunnen ze daar verder helpen met het leren van een 'aandachtsoefening'. Onze herplaatser trok altijd veel aan de riem en was altijd bezig met snuffelen, zoeken, staren..en niet met opletten. Toen zijn we uiteindelijk bij een fijne hondenschool terecht gekomen die ons geholpen heeft d.m.v ons te leren werken met een aandachts/attentie-signaal..en het uitlaten gaat nu echt veel beter :-)

Ik weet niet waar je ongeveer in de buurt woont, maar misschien kunnen we je een goede hondenschool aanraden waar ze je goed op weg kunnen helpen hier mee?

Groetjes

Thijs Veenstra (Gast)

Bedankt voor de tips.
Wat is jullie bezwaar tegen Cesar's aanpak? 
Ja we zijn naar een school geweest, en daar deed ieder's pup de oefeningen, alleen Donja niet, ze is zo hyper dat ze niet eens hoort wat je zegt. Ze staat gespannen als een veer en als ze iets hoort of ziet ontploft ze. Gisteren in het park liep ze in haar uitbundigheid twee keer mijn zoontje omver (behoorlijk hard), en trok ze bijna de kinderwagen omver door er aan de lange lijn om heen te lopen en toen er vandoor. Er is niets aan buiten zo.
Ik begrijp dat oefenen in alle gevallen de uitkomst is maar ze lijkt er alleen maar op achteruit te gaan de laatste 3 maanden. Kan het zijn dat ze echt medisch hyper actief is?

honden page profiel Lady & de (ex-)Vagebond Lady & de (ex-)Vagebond

honden foto van Lady & de (ex-)Vagebond

Cesar's aanpak is heel erg gebaseerd op een hond domineren, de baas over hem spelen en corrigeren, terwijl een positievere aanpak vaak veel meer bereikt. Je bereikt veel meer met respect en vertrouwen, dan met overheersen en onderdrukken. Bovendien blijft de band tussen hond en baas beter met een positieve aanpak. Daarnaast is bij een hond die zo druk/hyper is juist een hakje of tikje alleen maar stressgevend en dan krijg je een nog drukkere hond..

honden page profiel De mannenDe mannen

honden foto van De mannen

Welkom in de wereld van de overactieve puberhond.

Ja dat is werken zo op z'n tijd.
Mijn advies ik zou toch weer richting een goede hondenschool gaan om te trainen.
Bouviers zijn werkers en die moeten mentaal en geestelijk bezig gehouden worden anders doen ze dat zelf wel.
Zeker de eerste 2 jaar kost het veel tijd en energie om je hond zo op te voeden tot een hond die een maatje is voor het leven.
Veel mensen haken af na de puppycursus terwijl juist daarna het echte werk nog moet beginnen.
Waarom niet die technieken van CM ten eerste omdat bijna iedereen ze verkeerd uitvoert en het dus totaal geen effect heeft op je hond.
Ze waarschuwen ook niet voor niks aan het begin van het programma doe deze technieken niet thuis maar alleen onder begeleiding.

Wat doe je zoal op een dag met je hond.
Misschien kun je hier wat in veranderen.
Een heel mooi en handig boekje om te lezen en te gebruiken is "help mijn hond trekt" van Turid Rugaas.
Hier wordt stap voor stap uitgelegt hoe je het trekken kan stoppen.

Probeer tijdens de wandelingen als je een hond zit aankomen je hond af te leiden met een voertje of een speeltje blijft de aandacht netjes bij jou ga je belonen.
Het is en blijft veel werk en energie een hond opvoeden en bij de ene duurt het langer dan bij de ander eer het kwartje valt.

En ach een kind omver rennen wil nog niet zeggen dat je hond kindonvriendelijk is, ik heb hier ook zo'n lompe aussie lopen O-)

honden page profiel Mirjam en Curly Koda Mirjam en Curly Koda

honden foto van Mirjam en Curly Koda

Je hond is nog vreselijk jong en moet nog heel veel leren. En 7 maanden is wel een leeftijd dat ze vaak even terug vallen.

Hoe oud is je dochter eigenlijk(die je met de hond wil laten wandelen)??
Kindvriendelijk wil nog niet zeggen dat ze door kinderen uitgelaten kan worden.

Doe je aandachtsoefeningen onder het wandelen??

honden page profiel Koen VerwimpKoen Verwimp

honden foto van Koen Verwimp

;-) Dit is een teken dat jij een bouvier hebt die echte bouviereigenschappen heeft ! ;-) Mijn vorige hond was ook een boever en op die leeftijd : iedereen omver lopen, bananen en wortelen in zijn oren,  oogkleppen aan , uitdagen en zijn eigen zin doen ! Nu is de tijd om er consequent mee om te gaan en te laten zien dat je er staat. Het gaan nog zware maanden worden, maar ook wel heel leuke, waar je regelmatig de slappe lach gaat krijgen en de andere dag vloekend naar binnen gaat. Blijven positief belonen voor de juiste dingen op het juiste moment, de "slechte" dingen negeren en op tijd bijsturen. Je zal zien dat je alzo een echte volwassen boef krijgt ( pas na twee jaar hoor !)  met de echte boefeigenschappen : ne woef die door het vuur gaat voor jou maar hij zal wel prettig gestoord blijven. :-)

honden page profiel Roel iris kids en TaraRoel iris kids en Tara

Ik kan het alleen mar ens zijn met eerdere reacties blijfpositief, verder is mij altijd geleerd dat boutjes erf honden zijn en daar het beste tot hun recht komen, aan de lijn willende idd nogal eens trekken.Maar een boefjes ook een vrij sterkehond en daarom vind ik het zelf niet erg handig om kinderen met zo,n hond te laten lopen.

honden page profiel Koen VerwimpKoen Verwimp

honden foto van Koen Verwimp

Had in mijn vorige reactie nog iets vergeten te zeggen : je hebt met een boever een grote kindervriend in huis gehaald hoor. Toen ik Floche als pup van 8 weken in Nederland was gaan halen, waren mijn kinderen 11, 8 en 3. Als we gingen wandelen, en er bleef er eentje wat achter, bleef Floche wachten, tot de achterblijver terug was ofwel ging hij er naartoe en ging hem of haar echt halen. Echt een gezinshond, kindervriend maar wat afstandelijk voor vreemden. En alleen gaan wandelen met de hond, mochten mijn kinderen pas als ze een jaar of vijftien waren en Floche al een 4 jaar was. Het was Floche die eigenlijk op de kinderen moest letten tijdens de wandeling ;-)

honden page profiel MarijkeMarijke

Zoek een hondenschool. Daar zijn in ieder geval veel aflijdende objecten i.d.v.v. andere honden. Zo kun je in ieder geval extra oefenen. Een drijvende hond erkent vaak maar 1 baas. Kindvriendelijk wil niet zeggen dat kinderen met de hond kunnen gaan wandelen. Ze is gewoon aan het puberen. Je zult dus veel geduld moeten hebben! Succes!

Thijs veenstra (Gast)

Ik bedoelde zeker niet dat Donja kind-onvriendelijk is hoor, meer dat de kinderen het niet leuk vinden om omgelopen te worden, en soms een beetje bang zijn. het is geen opzet of dominantie, het is gewoon hyperdepiep. De dochter is 17, maar niet heel stabiel.
Ik ben het niet helemaal eens met Lady, ik heb niet het idee dat Cesar op die negatieve manier werkt. Wat mij betreft doet hij het juist heel goed vanuit het hiërarchisch perspectief van de hond. Maar goed, dat wil niet zeggen dat het altijd werkt of dat andere methodes niet werken.
Bedankt voor het opbouwende commentaar allemaal, ik denk dat ik wat positiever denk nu. (Huh?!)

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Aandacht" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Zoeken
^