
Wij worden op het moment echt gek van Kyra ze luisterd voor geen meter meer niet dat dat het ooit veel beter is geweest.. Ze schijt nog steeds hele dagen in huis en plast alles onder jat je eten uit je handen vecht met Cheeko, bijt haar puppjes.. Elke ochtend liggen er 4 hopen strond te wachten vecht met andere honden op straat.. los lopen gaat niet meer.. Na een jaar zitten we er door heen.. Soms denk ik echt misschien is het beter dat Kyra weg gaat... Ik trek dit niet meer!!!!
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Zo moeilijk.. Trek het niet langer" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Na een jaar zitten jullie er doorheen?
Kyra is toch pas op 1 november 1 jaar?
Én puber, én moeders..
Dat is heel veel voor een jonge hond..
Dat was ook mede de reden dat je vantevoren zo heftig en extreem bent gewaarschuwd..
Eerst je hond stabiel krijgen en opvoeden..
Een dracht/ bevalling/ zoogperiode heeft gewoon enorm veel impact op een dier.
De hormonen gieren al door het lijf, vanwege de puberteit, dan is een hond al druk in zijn hoofd..
Als ze dan ook nog puppies hebben, is het helemaal veel.
Moeten ze hun koppie op én zelf opgroeien, én de puppies richten..
Voor mij is het gedrag van bijten/ agressie/ onzindelijkheid dan niet heel verwonderlijk, wel begrijpelijk..
Misschien dat jij Kyra´s gedrag zo ook een beetje beter snapt..
Rust, rust, rust en veel regelmaat.
Ik zou een afspraak maken met een klass. homeopaat.
Die kan je helpen weer wat meer rust in het koppie van Kyra te krijgen. En evt toch een gedragstherapeut in te schakelen. Dit is namelijk iets dat niet vanachter de computer is op te lossen.
Sterkte ermee..
Groetjes Marit

Beste Anne,
Kyra is nog erg jong, de rest hoef ik niet te vertellen dat is al genoeg gezegd. Maar het lijkt mij dat Kyra een ontzettend onzeker hondje is die zich in allerlei bochten moet wringen om het allemaal aan te kunnen. Hoe zit het met haar opvoeding/training wat doe je daarmee en hoe doe je dat.
Heb je wat gedaan met de adviezen die je al gekegen hebt??
Heb je Kyra de rust gegeven?
Heb je Cheeko apart van Kyra en de pups gezet zodat Kyra in alle rust haar pups op kon voeden?
Ben je met Kyra alleen gaan wandelen en besteed je daardoor apart aandacht aan haar???
Laat je haar nog steeds in de tuin samen met Cheeko
Let je erop dat Kyra haar behoefte buiten doet tijdens de korte wandelingen
Zo had je al wat adviezen gekregen en nog een paar.
Ga met haar naar de hondenschool en laat eens een GT bij jullie komen kijken.
Goetjes,
Wilma

Kyra slaapt nu zelf apart van haar pups omdat ze echt niet meer alleen met haar pups wil zijn..
Het komt echt niet alleen door de dracht zwangerschap en puppies want Kyra is altijd zo geweest ook voor ze zwanger werd.. Kyra gaat elke dag alleen met mij naar buiten en ze doet haar behoefte buiten dan overlaad ik haar met complimentjes en snoepjes maar vervolgens schijt ze weer heel de zooi onder:S

Hoi Anne,
Als ze altijd zo is geweest dan zou ik je echt gaan aanraden om een GT erbij te halen want die kan jullie dan zien en dan echt advies geven.
Ook zou ik iets gaan doen wanneer het rustig is op straat en bij de pups weghalen is een prima idee.
Hoe oud zijn de pups nu?
Groetjes Esther

De pups zijn nu 8 weken en 3 dagen oud, ze heeft een week geleden een pup heel hard gebeten dat ze bloed had dus sinds dien slapen ze apart..

De pups gaan dus bijna weg en dan keert de rust ook weer terug en kun je met Kyra aan de slag.
Ik zou dus gaan voor de GT. Waar woon je ook alweer? Misschien kunnen wij 1 aan bevelen.
Groetjes van Esther

Heb je al nieuwe baasjes voor de pups Anne?
Ze zullen een dezer dagen wel worden opgehaald dan toch?
Lijkt mij ook goed voor Kyra, dan is er weer wat rust in huis en kun jij je eindelijk helemaal op haar focussen zodat ze weer wat rust en regelmaat in haar leven krijgt.
Een GT lijkt me inderdaad een logische keuze.
Laat hem/haar langskomen, observeren en een plan maken samen met jou.

Ik woon vlak bij roosendaal.. We hebben nog 4 pupjes maar helaas nog geen geschikte baasjes.. Mag ik vragen wat een gt is?? Pff vind het echt moeilijk we doen ze verschikkelijk ons best en als je dan elke dag weer het zelfde ziet als je beneden komt dan raak je op den duur echt heel erg gefrustreed
Ja, dat is natuurlijk ook heel logisch dat ze niet meer bij de pupjes wil nu. Die van mij willen er met 6 weken niet meer bij. Je had haar er al lang bij weg moeten halen.
GT= gedragstherapeut.

een GT is een gedragstherapeut
Esther en Marrigje zijn dit bijvoorbeeld
wat doe je nu om nog baasjes voor de pups te vinden?
Via welke weg ben je aan het proberen?
ik denk dat het voor kyra belangrijk is dat de rust terugkeert en dit kan alleen als de pupjes een nieuw thuis hebben gevonden...
Het wordt allemaal te veel voor haar denk ik...

We zijn overal aan het adverteren er hangen veel papieren overal.. Onze DA doet ons best om baasje te vinden er zijn al zeker 4 mensen gewoon niet komen opdagen op afspraken de helft zegt dat ze terug bellen en doen dat niet:S Het is echt lastig!!

hoi anne
endelijk ben je er weer
ik hoop dat het goed komt met kyra
en dat je een baasje vind voor de pupsels
liefs, iris

de hond is 1 jaar? heeft nu al pups? Jeetje! Ze heeft nog niet eens de kans gekregen op op te groeien. Of heb ik dat nu verkeerd.
Daarbij de pups weggedacht. De hond moet je belonen niet straffen! Ze weet waarschijnlijk niet wat ze moet doen om het goed te doen. Bench training. 3hopen stront in haar bench is toch niet aangenaam voor haar zelf en zal leren dat ze het buiten moet doen!
de rest heeft hier al antwoord gegeven betreft de pups... Zet ze op marktplaats of in de plaatselijke krant of supermarkt!
Mijn part gratis op te halen.. En 8 weken? Ik vindt dat altijd erg jong dat ze het nest moeten verlaten. Vindt 12 schappelijker.. Dat merk ik aan mijn honden ook.
Nou s6 en idd GT erg aangeraden..

Ik kan me goed voorstellen dat het lastig is, en dat je je best doet.
Maar dit is natuurlijk niet vreemd met kruisingen zonder stamboom. En natuurlijk zijn het type kruisingen waar snel verkeerde mensen op af komen en dat wil je niet.
Ik kan je nu wel gaan vertellen dat iedereen je hiervoor gewaarschuwd heeft en dat dit precies is wat iedereen verwachte, maar daar heb je nu niets aan.
Wel prettig dat de DA helpt om goede baasjes te vinden.
Ik hoef je natuurlijk ook niet te vertellen dat het vanaf nu steeds moeilijker gaat worden om baasjes voor de pups te vinden omdat ze al ouder dan 8 weken zijn.
Ben je wel bezig met de socialisatie van de pups?
Mee aan de riem naar buiten, ook appart zodat ze leren om zonder broertjes en zusjes te zijn?
Het kost veel tijd maar is héél belangrijk!!
Mee naar plekken waar veel mensen zijn, mee naar station, bos, markt, etc...
zindelijk maken (echt een voordeel voor eventuele pupkopers)
Jij moet vanaf nu eigenlijk alles gaan doen wat een nieuwe eigenaar met zijn pupje zou gaan doen. Dus ook ze alleen (appart van elkaar) uitlaten e.d.
Kyra hoeft idd niet meer bij de pups nu.
Doe met haar ook zoveel mogelijk appart en weer samen met Chico, zonder dat de pups erbij zijn.
Het is ongelooflijk veel werk, maar ZO belangrijk als je de pupjes nog een goed thuis wilt geven...

Anne het zijn geweldige pups die je hebt van een mooi ras! Je raakt ze wel kwijt. Maar in tussntijd moet je lief voor ze zijn gedult hebben etc.. Ik heb dat zelf ook gehad met kittens bij mijn vriend.. Het is lastig als je niet weet wat je moet doen. Maar het kost nou eenmaal veel tijd en werk! Gewoon even doorzetten!

julliette ik ben het met je eens dat is een goed iedee de pups kunnen het nu redden zonder kyra dus ... alles wat julliette zegt

Misschien kan je bij de kynologen club/hondenschool ook een advertentie ophangen? Dan krijg je mensen die echt met honden bezig zijn.
Ik zou de pups trouwens NIET gratis weggeven. Dan krijg je helemaal de verkeerde mensen. Je wilt toch niet dat de pups in het vechthonden-, broodfok- of proefdiercircuit terecht komen!

ik vindt dat klink klare onzin dat ze ouder dan 8 weken slechter een baasje kunt vinden. Ik heb mijn beide honden op 3 a 4 maanden leeftijd gehaald. Mijn ouderlijke hond hadden we pas op 7 maanden!
Mensen willen graag dat debiele kleine pupje. Wat na mijn mening nergens op slaat. Op een pup van 6 maanden kun je idd karakter goed zien. Maar een hond is pas na een jaar klaar. wel belangrijk is ze zindelijk te krijgen. en ik begrijp volkomen dat dat lastig is als je er 5 hebt en de moeder niet eens zindelijk krijgt.
Die witte hond op de foto heb ik gehaald op 5 maanden/4.. die was ook niet zindelijk plaste nog als een baby.. Maar na 2 weken was ik er klaar mee! Bench training!!!!

Hallo Anne,
Ik geloof best dat het niet allemaal door haar pups komt
Jullie hadden Kyra met 3 maanden uit het asiel gehaald, 3 maanden laten was ze zwanger.
De tijd ervoor was te kort om haar op te voeden. Ze was altijd al zo zeg je!! Natuurlijk ze komt nog maar nauwelijks uit het asiel, dan komt ze bij jullie waar ze toch zeker 3 a'4 weken moet wennen aan haar omgeving en aan jullie,het verleden is vrijwel onbekend en pas als de hond vertrouwd is kun je gaan beginnen met trainen/opvoeden. Dus zeg nu niet altijd Kyra heeft nauwelijks de kans gehad om zich op normale wijze te ontwikkelen.
Dan is ze zwanger en gebeurd er heel wat in dat te jonge hondenlijf, dan nog een paar pups opvoeden waar ze eigenlijk nog geheel niet aan toe was en is omdat ze zelf nog zoveel moest leren. ENZ ENZ.
Anne nu kun je met haar opvoeding beginnen. Nu pas is de tijd rijp daarvoor.
Groetjes,
Wilma

ja dan vraag je er 100 euro voor!
ik betaalde dat ook voor mijn witte! En geloof me niemand had dat gedaan! Omdat het gewoon verwaarloost was en totaal niet zindelijk en zeer angstig!
Ik zeg! Die honden komen aan een huisje! Ben ik van overuigt.. En om geen vechtersbaasje te krijgen.. Dat weet ik niet.. Want het zijn wel de honden voor zulk mensen! Dat is gewoon zo..
ik heb de volste vertrouwen in en begrijp uitstekend anna's dilemma.. ze is zelf nog erg jong. heeft een hond 4 pups.. wat een drama!! Maar dat komt goed!

Sandra,
Ik heb het niet gehad over wat beter of verstandiger is.
Ik heb het over de mening van het gros van de mensen.
Die willen graag een pupje van 8 weken, van zodra ze weg mogen bij de moeder.
Pups kunnen prima langer blijven, maar dan zal de fokker wel de socialisatie op zich moeten nemen, en dit kost tijd, veel tijd.
Daarom kijk ik altijd naar de mogelijkheden van de fokker voordat ik besluit wat ik beter vind, een pup van 8 weken of één die al ouder is.
En als ik dan kijk naar Anne en haar mogelijkheden, dan denk ik dat ze het zodanig druk heeft met het gedrag van Kyra dat er niet veel tijd over zal blijven voor de socialisatie van de pupjes appart van elkaar.

ja daar heb je wellicht wel gelijk in... Maar ik vindt het zelf niet terecht dat pups van 8 weken gewoon leuker zijn. Dat is onzin.. Zou ik aan alle mensen willen deel maken. Ik koop bewust een oudere pup zodat ik kan zien wat ik koop. Een pup van 8 weken is een leeg beestje.. Wat je net weet wat er in zit. Klinkt cruw.. Maar een wat oudere pup vindt ik zelf gewoon fijnder. Omdat ik dan kan zien welk karakter ik in huis neem. En als de pups een stel ravotten zijn.. Dan is dat zo.. maar het is net uitgesloten dat ze onhandelbaar zijn. Voor de volgende eigenaar een super beestje..
Ik weet zeker als ik kwam kijken en zag hoe ze zijn ik zou verkocht zijn! Ik hou wel van kwa jongens Dieik nog wat bij kan brengen..
Zijn zoveel mensen die een pup kopen van 8 weken en jaar gewacht hebben op dat dier en daarna achter komen dat het streken heeft en veel blat en vervelend doet! Hoort bij de hondjes!
Maar ik moet gaan!!

Misschien moet je zakken met de prijs van de pups..
Als mensen zeggen later terug te bellen en dit niet doen..
Kan het zijn dat ze de prijs toch te duur vinden..
Ik weet natuurljk niet hoeveel je vraagt..mar misschien kun je een stuk minder vragen...
Dan kun je nog kritisch zijn voor baasjes..Uiteindelijk gaat het toch niet om er rijk van te worden maar dat ze een goed baasje krijgen..En iemand die weinig geld kan uitgeven aan een pup wil niet zeggen dat het geen goede baasjes zijn

In het allerslechtste geval kun je de pups naar het asiel brengen. Daar zijn ze gegarandeerd zo weg. Ik zou zelfs vandaag even naar het asiel rijden en daar een advertentie ophangen. Het is dierendag, veel asiels hebben open dag. Daar komen vast mensen op af. Raak je ze zo niet kwijt en kan het echt niet meer, dan zijn er oplossingen.

Ik zou er zeker een gedragstherapeut bij halen, ook al kost dit wat centen. Zo wordt het er niet leuker op en om het beestje nu weg te doen, net nu ze pups heeft gehad en amper een goede start bij jullie... Ik hoop dat jullie doorzetten en dat met behulp van een gt het gedrag goed komt.
Ze is nu natuurlijk puber, dus dan worden ze ook dwars...

Ik probeer de pups heel goed te socialiseren ze gaan elke dag mee naar buiten aan de riem apart aan de riem lopen doen we ook alleen dat gaat nog niet echt goed dan lopen ze niet goed mee!.. Bench training jah Kyra heeft zeker 4 maanden in de Bench gezeten en elke ochtend lag heel de bench vol met plas en poept dan zat ze zelf ook elke dag onder de strond..

ja. bij de meeste asiels krijg je niet zo maar een pup mee. ze kijken wel echt of je wel geschikt bent voor een pup.
ik hoop dat het weer helemaal goed komt met Kyra.
liefs, Uma

Sorrie hoor Sandra maar ik moet zeggen dat ik me behoorlijk erger aan "debiele pups" en "leeg beestje"
Beetje meer respect voor een levend wezen zou niet gek zijn.
Wat vervelend Anne dat het allemaal zo loopt.
Hoop dat je snel een fijn plekje vind voor je pups en een goede gt voor Kyra.
Sterkte ermee
Groetjes Marianne
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Zo moeilijk.. Trek het niet langer" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?