
Lastige situatie en ik begrijp dat je beide honden niet weg wilt doen maar ik zou het wel in m'n achterhoofd houden als jullie echt samen willen wonen en jullie leven met elkaar willen delen. Het is al vaak genoeg gezegd en ik ben het er mee eens dat het voedsel niet in het spel had moeten komen, maar goed dat weet je nu dus ik ga er verder geen nadruk op leggen. Ik zou een GT er bij halen en afwachten wat daar uit komt. Vind het zelf nogal wat hoor een Chihuahua en een Stafford, mijn reu is erg lomp met spelen en die kan ook echt niet met kleine honden spelen maar goed de staff van jou vriend is een teef en misschien kan zij dat wel. (Mijn teef speelt ook heel goed met kleine dieren). Maar het zou in principe moeten kunnen toch?
Hard aan de slag met die 2, ik wens je veel succes en beterschap voor je kleine man.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Samenwonen : honden kunnen niet samen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

als ik heel eerlijk ben, denk ik niet dat het ooit nog goed gaat komen tussen deze 2 honden...
dat gedrag, waar zo treffend over wordt gepraat, dat de Chi "ongemanierd" is en "lager moet in de rangorde", "de hondentaal niet verstaat" etcetera, daar ben ik het ook niet mee eens

ik zou het risico niet nemen ze nog samen te laten
mijn keuze zou 1 van beiden herplaatsen zijn als er sprake is van samenwonen
kan wel zijn hoor dat het goed kàn komen mits dit en dat, maar ik zou toch altijd met de angst blijven zitten dat het nog een keer gebeurt

Je zou het advies voor een deskundige op dit gebied kunnen raadplegen.
Deze acties zullen de situatie alleen maar verergeren.
Sorry dat het bot overkomt maar ik kom er met mijn verstand gewoon niet bij....


sorry heb niet heel topic door gelezen dus geef alleen mening op jou begin topic
Ja helaas is dit nu gebeurt en denk dat staff genoeg geduld heeft gehad met jou chi, heel onverstandig om ze de kans te geven bij elkaars eten te kunnen komen, maar is helaas gebeurt. Hier hebben je van kunnen leren en het allerbelangrijkste je chi heeft lesje hondentaal gehad, zelf zou ik juist nu als chi hersteld is direct gaan wandelen los, ik ben er zeker van dat chi ander gedrag naar staff vertoond.
natuurlijk is het erg voor chi in onze ogen gezien maar zal zeker gedrag aanpassen, mits jullie niet oe en ach zeggen en chi overdreven in bescherming nemen.
Dit hele verhaal is mijn mening en zou het zeker niet proberen als jullie hier zelf niet achter staan en slechte vibe's zenden.

Sorry las nog wat over slipketting hahaha
Vind ik een super idee liefst een zware hang die om de nek van je chi en ze blijft aan de grond genageld staan en kan geen stap meer verzetten

"

ik zou ze sowieso in aparte ruimtens voeren, dat doe ik bij mijn hondjes ook ander krijgen ze ook ruzie.
ik laat me hondjes pas weer bij elkaar als ze allebei hun eten op hebben.
@ Janina
ik denk dat de meeste reacties niet persoonlijk bedoeld zijn, of bedoeld om je af te kraken
volgens mij is het niemands bedoeling om je aan te vallen, of om je het gevoel te geven dat je een slecht baasje bent, of dat je niets goeds kunt doen
en ja, het is makkelijk voor ons om je te wijzen op wat er allemaal fout is gegaan, maar een stuk moeilijker om oplossingen aan te dragen voor verbetering
je hebt dan ook te maken met een zeer vervelend probleem
namelijk een angstagressieve/onzekere Chihuahua
en een Stafford, die niet samen door 1 deur kunnen
of het al dan niet de "schuld" is van de Chi of de Staff, dat doet er weinig toe, zaak is hoe je het probleem oplost (als het al op te lossen valt)
(ik denk overigens dat geen van de 2 honden er "schuld" aan heeft, nogmaals ik denk ook juist dat je Chi de hondentaal heel goed verstaat en helemaal niet ongemanierd, niet opgevoed, dominant of agressief is... het gedrag komt juist voor uit onzekerheid)
en er zijn waarschijnlijk een heleboel dingen die je beter had kunnen doen, want de combinatie van die 2 honden is niet de meest fantastische, en je Chi heeft waarschijnlijk nooit echt geleerd dat het baasje hem beschermt in voor hem onzekere situaties (daarom kiest hij nu voor de aanval - dat is de beste verdediging)
maar daar heb je op DIT moment niets meer aan (buiten dat het voor een volgende combinatie honden misschien iets is om over na te denken)
een gedragstherapeut van Alpha (zie de link van Lo&So) is inderdaad een uitstekende keus, want eerlijk gezegd, denk ik niet dat deze situatie zonder professionele hulp kan worden opgelost
maar verwacht geen "wonderen", want beide honden hebben nu eenmaal een bepaald karakter,
en onzekerheid/angstagressie is iets wat veelvuldig voorkomt, maar niet eenvoudig is op te lossen (kost heel veel tijd en energie, heeft vaak terugval en zal voor een deel altijd aanwezig blijven > onzekere honden worden niet ineens superzeker)
succes


Janina, ik kan me voorstellen dat dit heel wat gevoelens los maakt bij jullie. Wat een vreselijk nare situatie.
Probeer alsjeblieft om uit dit topic de adviezen te halen waar je wat mee kan. Er zitten echt een paar hele zinnige dingen bij, Joop bijvoorbeeld geeft je echt zinvolle tips.
Lekker gescheiden houden dan loop je ook geen risico
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Samenwonen : honden kunnen niet samen" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?