
dank voor alle reacties
ik zal zo eens een foto sturen van hoe hij nu is.
Heb alle vilten stukken eraf geknipt, in zn nek aan zn poten en aan zn kont, dat waren echt hele ballen en kwam geen tondeuze door. dus goed opletten waar de huid zit en knippen maar.
helaas heeft hij nu zo weinig haar op alle plekken dat ik erachter kwam dat scheren niet kan, dan heeft hij zoveel kale plekken dat je met het zomerseizoen voor de deur kan blijven smeren met zonnebrand en er alsnog een dikke kans is dat hij met zo'n tere huid verbrand raakt (dacht ik met mijn boerenverstand)
dus nu laat ik de paar lange haren die hij overheeft eroverheen vallen en dat dekt de boel aardig af, er kan nu in elk geval weer frisse lucht bij, hij kan ademen
en ik ook want wat een stank komt er van dat arme dier af..
en wát een werk! de hele groene container zit vol met haren van twee jaar
hij is nog niet eens zo oud, maar ligt er wel bij als een dood vogeltje,gelukkig begon hij vanochtend voorzichtig te kwispelen toen we naar buiten gingen maar hij zal nog een hoop tijd nodig hebben.
zal zo even een foto proberen te maken van onze leeuw in wording
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "HELP! leonberger als viltbal scheren of niet?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

heb ooit een berner sennen vrijwillig helpen scheren, de eigenaars die de hond hadden afgestaan hadden hem nooit geplukt of gekamt of dergelijke en kreeg je de klitten er niet meer uit.. heeft tijdje geduurd maar het beestje was blij dat hij ervanaf was en heeft daarna een goede thuis op een boerderij gekregen, soms ga ik nog eens naar de boerderij om te kijken hoe het met hun geadopteerde hond is en alles gaat hartstikke goed! ik vind dat je zoiets gerust kan doen als je het dier hiermee helpt


en wat vreselijk toch dat mensen hun dieren dit kunnen aandoen, ik voel me al rot als Bamse wat klitjes achter de oren heeft, dan ga ik er al voor zitten, terwijl een ander dat niet eens opmerkt.

"
Fiederaantje, hoe gaat het inmiddels ? heb je fotoos ? van hoe die er nu uitziet ? ben heel nieuwsgierig ernaar. hoe de hond bij je gesetteld is.







heb vroeger 2 honden gehad een keeshondje en een kruizing duitseherder/golden uiterlijk duitseherder karakter golden, ik heb ze toen allebij iedere zomer een zomervacht gegeven gewoon met de tondeuze die het leek wel of die herder voor de scheer beurt 12 maanden in het jaar in de rui was borstelde haar 2 keer in de week ik was het zo zat trimsalon kon ik niet betalen dan maar met de tondeuze erover het leek net of ik een nieuwe hond had, dat keesje was een ander verhaal het was een witte keeshond en ik had een rood halsbandje voor haar gekocht wist ik veel dat het keesje die herder achterna sprong in het water het hele halsbandje had afgegeven en kreeg het er niet meer uit haar mooie witte vacht ik de dierenarts op gebeld ja mevr. zit niks anders op die kees te scheren dus zomers schoor ik beide honden maar kaal en ze vonden het heerlijk. was er wel een dag mee bezig. Nu heb ik een kruizing labrador/mechelse herder 1 keer in de week de borstel er over klaar ze zwemt ze doet en ik heb haar nog nooit gewassen maar ze stinkt niet. Het heeft ook geen zin als ik haar met shampoo zou gaan wassen want de volgende uitlaat beurt springt ze toch weer in de vijver
Maar scheer die leonberger maar gewoon kaal hoor groeit wel weer aan eerst proberen met opzetkammetje 3

't Is niet de allermooiste vacht die je je kan bedenken, maar goed, wat is uiterlijk.... Als de hond maar goed in z'n vel zit
) "
als ik nu in de weg loop op de stoep of op het fietspad zet ik mijn honden op het gras als er mensen langs willen en zeg dan: ik zet even mijn koeien in de wei, dan kunnen mensen toch wel weer lachen..

Het warme weer komt eraan dus gewoon doen! En daarna weer helemaal opnieuw beginnen. Met een jaartje zit die vacht er wel weer met de juiste verzorging.
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "HELP! leonberger als viltbal scheren of niet?" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?