Ik moet hier even m'n verhaal kwijt….
Het is bijna 12 uur en een heerlijk voorjaarszonnetje besluit ons om met onze 2 West Highland White Terriërs erop uit te gaan. Bijna op het einde van de officiële hondenuitlaatplaats lijnen we ze beide weer aan. Komt er plotseling een bruine pitbullachtige hond recht op mijn reu Adal aflopen.
Oei, alert zijn, want hier hoort een behoorlijk naïeve en kortzichtig dame bij, die altijd door een 2e grote witte pitbullachtige wordt meegesleurd. Ik heb haar er vorige week al op aangesproken dat ze de honden niet tegelijk moet uitlaten als zij ze niet de baas kan en geadviseerd ze anders te gaan muilkorven.
Oké ik hou dus de bruine hond met mijn knie bij mijn 2 Westie’s weg. Komt plotseling haar witte pitbull uit de bosjes vliegen en duikt recht op Adal af. Ik probeer hem aan zijn tuig eraf te trekken - breekt dat ding! En Adal maar gillen, hij zit behoorlijk vast tussen de pitbull kaken.
Mijn lief Martin is invalide, maar hij gooit in een reflex zijn wandelstok weg en duikt op die witte hond. Met z’n knie probeert hij die hond z’n keel dicht te drukken en met z’n ene goede hand de bek open te trekken. Ik houd ondertussen de bruine hond bij mijn teefje Bara vandaan.
Dan in een flits zie ik de kaken verslappen en grijp Adal tussen de klappende kaken vandaan en zie dat die hond zich op Martin stort.
Dan roep ik naar de eigenaresse en een 2e persoon die er bij staat te kijken dat ze haar 2 honden moet aanlijnen, maar ze blijft alleen maar naïef staan te kijken. Die andere mevrouw grijpt de 2 kettingen uit haar handen en weet ze aangelijnd te krijgen. Ik help Martin overeind en het bloed druipt uit z’n hoofd en uit zijn handschoenen.
Mevrouw naïef stamelt zachtjes een sorry en gelijk erachteraan dat de honden daar los mogen lopen en dat ze niets verkeert heeft gedaan. Ondertussen is Adal op mijn arm in zware shock.
Ik vraag haar om haar adres, want ik zal toch echt naar de dierenarts moeten. Ze wil geen adres geven. Heel stoer zeg ik: “Mevrouw als ik de politie moet uit laten zoeken waar u woont wordt het voor u alleen maar duurder”. Uiteindelijk geeft ze mij een adres, maar wil geen naam geven.
Met Adal op de arm, Martin aan de arm en Bara mee trekkend aan de riem weten we bij een bankje aan de rand van de hondenuitlaatplaats te komen waar ze gaan zitten. Ik loop alleen naar huis om de auto op te halen.
Dan gelijk door naar de Dierenarts. Adal (nog steeds in shock) moet gehecht worden, heeft een antibiotica kuur voor 10 dagen. Het zal volgens de Dierenarts fysiek wel weer in orde komen. Ook Bara wordt helemaal nagekeken. Zij was gelukkig alleen maar enorm aan het trillen van de zenuwen.
Op advies van de Dierenarts door naar de Huisarts voor Martin terwijl de honden in hun bench in de auto zitten. Uitslag: hechtingen, hoge mitella (met zijn enige hand waar hij nog wat mee kan), tetanusprik, overal pleisters en verband en over 2 dagen terug komen.
Op advies van zowel de Dierenarts als de Huisarts door naar nummer 3 - de politie.
Hier schrikken we van de ernst van het gebeurde. Er worden foto’s van zowel mijn honden als van Martin gemaakt. De Dierenarts rekening wordt gekopieerd en het hele verhaal genoteerd.
Deze week krijgen we te horen of het een strafbaar feit is wat er is gepleegd, iets met strafrechtelijk vervolg en/of aangifte tussenburger (of zo iets ?) Het zal waarschijnlijk een zaak worden van de Dierenpolitie. We krijgen dan ook te horen of we naar het GGZ moeten om de diepte van de hondenbeten te laten meten, en of er een eventuele schadeclaim komt of iets wat via de WA verzekering schijnt te moeten. Ik begrijp het op dit moment niet voldoende.
Eigenlijk wil ik alleen maar dat de Dierenarts rekening wordt vergoed en dat haar 2 honden een muilkorf krijgen om ze zowel tegen andere honden als tegen zichzelf te beschermen. Maar dat schijnt weer via de Burgemeester te lopen.
Het is 15 uur als we eindelijk weer thuis zijn. Dit waren echt 3 hele maffe uren, die me nog lang zullen heugen.
Momenteel ligt Martin op de bank met een kop koffie na te trillen. Adal ligt er naast in een halve coma, Bara slaapt in haar mandje en ik, ik moest hier even m'n verhaal kwijt….





3 doggies

























