Spiervlees, en vragen of Kiezebrink

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel RoosjeRoosje

honden foto van Roosje

All animal word in de fabriek van kiezebrink gemaakt.. De parelhoen van all animal schijnt ook zonder filet te zijn.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Spiervlees, en vragen of Kiezebrink" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel RoosjeRoosje

honden foto van Roosje

"

Ze krijgt nu de wildmix van Lotgering en de paard/lam/rund, en van PetsFish wat smaken van de 100% variant, die krijgt ze eens in de 2 weken.. Volgens die meneer waar ik mee mail bevat Lotgering voor Chels teveel bot in de mixen, Carnibest was wel geschikt maar die vind ik erg prijzig en het is de vraag of ze tegen kip kan.. Haaksbarf zijn bepaalde smaken ook goed van, maar die is ook erg duur.. "

Lotgering gebruikt slechts 15% bot. Als je de helft lotgering geeft en de helft spiervlees, dan geef je maar 7,5% kaal bot. Dat is echt bijzonder weinig en ga je in geen enkele kvv vinden!

In normale kvv zit ongeveer 15% kaal bot.

honden page profiel StippeltjeStippeltje

honden foto van Stippeltje

"

Sorry ik ga niet aardig zijn nu.
Je kunt wel een tweede hond nemen?

"

Ik dacht dat die tweede hond alleen nog maar plannen waren.
Kennelijk iets gemist, de tweede hond is er al.

honden page profiel Kim, Roef, Casper+Kim, Roef, Casper+

honden foto van Kim, Roef, Casper+

Ja ipv dat ze eerst tijd steekt in chelsea der gezondheid..

honden page profiel Christien&ChelseaChristien&Chelsea

honden foto van Christien&Chelsea

Ten eerste is de 2e hond op me pad gekomen, ik heb er niet naar gezocht, nood breekt wet, anders was ze verkeerd terecht gekomen.. Ten tweede zijn er ook nog mensen met een baan en een eigen huishouden, weet niet wat jullie allemaal doen de hele dag maar ik heb nog andere verplichtingen, schokkend ik weet het..

Ik heb geld zat, en ze zijn me nr1 prioriteit! Maar vlees is vlees, Smuldier is me ff te min maar Haaksbarf is me ff te gek, ik wil nu gaan voor Kiezebrink, volgens mij hebben ze dan niks te klagen.. Ik ken verder maar een enkeling die vlees geeft en al die moeite doet want brokken geven is natuurlijk veeeeeel makkelijker en simpeler en goedkoper, dus zogenaamd beter, mensen vinden mij ziekelijk met me honden omdat ik vlees geef en zo moeilijk doe, ik zit hele avonden geschikt vlees in goede combi's met spiervlees te zoeken, dus ga mij nou niet vertellen dat ik er laks mee ben! Ik word zo moe van die mensen op HP die de hele dag beetje klaarstaan om TS'ers onderuit te trappen met kritiek en aannames, ik vraag om je advies en niet je frustratie!

Voor jullie informatie, het gaat al beter met het manklopen en d'r nieuwe menu wordt doorgerekend door een professional..

honden page profiel StippeltjeStippeltje

honden foto van Stippeltje

Ruim een maand geleden schreef je nog hoeveel je hier had geleerd. Nu is iedereen je plots onderuit aan het trappen ? Kun je je wellicht voorstellen dat mensen zich zorgen maken om Chelsea ?

Je bent echt niet de enige die 's avonds zit te puzzelen. Er zijn genoeg vleesvoerders die merk na merk na merk proberen maar steeds gaat het niet goed. Waarom het niet goed gaat weten ze niet eens. Er hebben hier topics gelopen van meer dan een jaar. Alles wat op HP gebeurt, gebeurt ook daarbuiten. Dat jij mensen niet kent betekent niet dat ze niet bestaan. Waarom mensen je ziekelijk vinden snap ik niet. Als er naar gevraagd wordt zeg ik dat ik vlees voer en waarom. Daar is nog nooit negatief op gereageerd.

honden page profiel RoosjeRoosje

honden foto van Roosje

Blijkbaar ben ik hier niet meer nodig..?

honden page profiel Christien&ChelseaChristien&Chelsea

honden foto van Christien&Chelsea

" Ruim een maand geleden schreef je nog hoeveel je hier had geleerd. Nu is iedereen je plots onderuit aan het trappen ? Kun je je wellicht voorstellen dat mensen zich zorgen maken om Chelsea ? "


Jawel maar het moet meteen zo hysterisch, als ik ook niet meteen een week vrijneem om dag en nacht oplossingen te zoeken dan ben ik meteen oh zo fout bezig, en als ik niet meteen het duurste KVV merk neem dan 'heb ik wel geld voor een 2e hond maar niet voor de gezondheid van me 1e hond', ken ik zo moe van worden..

Dat mensen me ziekelijk vinden met me honden dan bedoel ik dat ik 2 vriezers heb en me zo verdiep in die menu's enzo, überhaupt om het vlees voeden.. Kortom ik geef goeie voeding waar ik me in verdiept heb, als 1 van de vele voorbeelden dat ik alles voor me honden doe, en dan ben ik opeens zo'n slecht baasje omdat ik er een paar weken overheen heb laten gaan voordat ik dat spiervlees in huis had..

Bovendien kijkt er nu een professional naar d'r aanstaande menu met een laag calcium gehalte, ik ken hem verder niet maar via de dierenarts, en dan worden de dingen die hij zegt hier op HP in twijfel getrokken, ik raak zo toch helemaal in de war wat ik moet doen? Want (off-topic) netals met Cesar Millan, ik ben groot fan, maar alles wat hij zegt wordt op HP afgekeurd en juist het tegenovergestelde 'gepromoot', ik word soms dol want ik kan het nooit goed doen..

honden page profiel StippeltjeStippeltje

honden foto van Stippeltje

Rundergehakt kopen kost je toch geen week vrij ?
Het feit dat je in de war raakt doe je echt zelf. Jij hebt toch dit topic of het vorige topic geopend om te vragen wat wij van het advies van die professional vinden ? Je had zelf ook je twijfels omdat diegene adviseerde om vlees of vis te koken. Drie keer raden hoe doorgewinterde barfers hier op reageren. Waarom leg je uberhaupt je vraag hier neer als je het advies van die professional wil volgen ? Het lijkt wel of je geen eigen mening kan vormen. Om HP hier nou de schuld van te geven vind ik wat ver gaan. 

Eerlijk gezegd hou ik mijn hart vast als je (weer) zelf gaat samenstellen. Ik weet niet veel van Barf maar 4 dagen KVV en 3 dagen vleesbot is geen menu. Wellicht toch verstandig om je uiteindelijke menu hier t.z.t. neer te zetten ? Ik heb een hele tijd op Google zitten zoeken maar heb geen enkele link gevonden tussen die professional en vers voeren. Die kennis zit hier wel. Wiens advies je volgt is jouw verantwoording.

honden page profiel Kim, Roef, Casper+Kim, Roef, Casper+

honden foto van Kim, Roef, Casper+

Weet je wat t is chistien? Je opent topic na topic. Krijgt zo veel goede adviezen en je slaat ze 9 van de 10 keer in de wind...
Ik reageer dus niet meer in je topics, je weet t zelf toch altijd beter en als je dan kritiek krijg dan deugt degene niet... Bah Dat noem ik nu stank voor dank...

honden page profiel Christien&ChelseaChristien&Chelsea

honden foto van Christien&Chelsea

" Rundergehakt kopen kost je toch geen week vrij ?
Het feit dat je in de war raakt doe je echt zelf. Jij hebt toch dit topic of het vorige topic geopend om te vragen wat wij van het advies van die professional vinden ? Je had zelf ook je twijfels omdat diegene adviseerde om vlees of vis te koken. Drie keer raden hoe doorgewinterde barfers hier op reageren. Waarom leg je uberhaupt je vraag hier neer als je het advies van die professional wil volgen ? Het lijkt wel of je geen eigen mening kan vormen. Om HP hier nou de schuld van te geven vind ik wat ver gaan. 

Eerlijk gezegd hou ik mijn hart vast als je (weer) zelf gaat samenstellen. Ik weet niet veel van Barf maar 4 dagen KVV en 3 dagen vleesbot is geen menu. Wellicht toch verstandig om je uiteindelijke menu hier t.z.t. neer te zetten ? Ik heb een hele tijd op Google zitten zoeken maar heb geen enkele link gevonden tussen die professional en vers voeren. Die kennis zit hier wel. Wiens advies je volgt is jouw verantwoording. "


Ik weet toch niet of rundergehakt geschikt is als spiervlees? Hij kwam met kipfilet of visfilet, kip mag ze niet (voor zo ver ik weet) en vis mag je niet de hele week geven..

Volgens mij is het niet zo raar dat ik niet weet of ik het advies van een professional moet volgen (die aan de universiteit studeert, maar wèl adviseert me vlees eerst te koken) of het advies van een forum, over het algemeen staan forums er best negatief op, maar het zijn wèl mensen met eigen ervaringen, daarom wil ik graag naast de professionele mening ook een paar ervaring-meningen horen.. Als die dan haaks staan op de mening van de professional en ik zeg tegen de geschoolde professional "ja maar op het forum zeggen ze ..." reageert hij net zoals jullie nu doen..

Maar of ik nou zijn advies volg of jullie advies, jullie adviezen (niemand specifiek) variëren ook allemaal weer, dus ik moet maar een gulden middenweg zien te vinden..

Of ik geen eigen mening kan vormen, dit gaat niet om meningen, me hond moet een speciaal calcium-arm dieet, en daar zijn niet zo heel veel formules voor denk ik.. Maar als ik 10 verschillende formules krijg ja weet ik het ook niet meer..

En inderdaad wat Stippeltje zegt, ik wil niet weer zelf gaan knutselen en het misschien nog erger maken.. 3 dagen vleesbot heb ik niet gezegd, maar ik heb wel karkasdelen liggen van ongeveer een kilo, dat het vanzelfsprekend is dat je die halveert met een heggeschaar en er spiervlees aan toevoegt tja ik denk niet dat veel mensen dit als vanzelfsprekend ervaren..

Ik zal me uiteindelijke menu zeker hier plaatsen, maar dan ben ik wèl (weer) een hoop geld kwijt en als jullie dan het menu afkeuren, wat dan? Ken ik weer een andere diëtist (om zo maar ff te noemen) gaan zoeken en een hoop geld betalen, of kan ik me geld terugvragen als ik niet tevreden ben over het menu waar hij mee gaat komen? Als ik dan zeg "ja maar op het forum keuren ze het af" is hij ook niet blij, heb namelijk al eerder over die visfilet gezegd dat ik "volgens het forum" maar eens per week vis mag geven, toen was ie al tikkeltje beledigd, zei nog net niet "wil je mijn advies of die van een forum?"

honden page profiel TZNTZN

"

Volgens mij is het niet zo raar dat ik niet weet of ik het advies van een professional moet volgen (die aan de universiteit studeert, maar wèl adviseert me vlees eerst te koken)
"

Oh, als dat het probleem is: ik studeer ook aan een universiteit en adviseer het niet eerst te koken ;-)

honden page profiel TZNTZN

"
En inderdaad wat Stippeltje zegt, ik wil niet weer zelf gaan knutselen en het misschien nog erger maken.. 3 dagen vleesbot heb ik niet gezegd, maar ik heb wel karkasdelen liggen van ongeveer een kilo, dat het vanzelfsprekend is dat je die halveert met een heggeschaar en er spiervlees aan toevoegt tja ik denk niet dat veel mensen dit als vanzelfsprekend ervaren..

Ik zal me uiteindelijke menu zeker hier plaatsen, maar dan ben ik wèl (weer) een hoop geld kwijt en als jullie dan het menu afkeuren, wat dan? Ken ik weer een andere diëtist (om zo maar ff te noemen) gaan zoeken en een hoop geld betalen, of kan ik me geld terugvragen als ik niet tevreden ben over het menu waar hij mee gaat komen? Als ik dan zeg "ja maar op het forum keuren ze het af" is hij ook niet blij, heb namelijk al eerder over die visfilet gezegd dat ik "volgens het forum" maar eens per week vis mag geven, toen was ie al tikkeltje beledigd, zei nog net niet "wil je mijn advies of die van een forum?"
"
 Ten eerste, zoals we toen der tijd ook al heel vaak hebben verteld, kun je niet zomaar 3 dagen karkassen voeren. Dat hebben we toen vermeld later en waarschijnlijk daarna nog wel eens. Mensen die (gedeeltelijk) zelf gaan samenstellen, lezen zich juist altijd goed in, stellen vragen enz. En weten dan toch echt dat je niet zomaar karkassen kunt gaan geven.

En dat over 'volgens het forum'. Dat hoef je toch niet te zeggen? Je kunt ook doorvragen waarom die vis zo slecht is. En daar dan ZELF je mening over vormen en vervolgens tegen die 'specialist' zeggen, waarom jij niet zo veel vis wilt voeren...

honden page profiel Christien&ChelseaChristien&Chelsea

honden foto van Christien&Chelsea

@Pim - als u ook aan de universiteit studeert zou ik uw mening over me nieuwe menu erg waarderen..

Verder wat die karkassen betreft, dat was niet echt zelf samenstellen, hier op het forum zeiden ze dat als 4 dagen compleet voert het de overige dagen niet zoveel uitmaakt als je minder compleet voert, dus ik heb voor 4 dagen gewone KVV rollen, en verder heb ik een vriezer vol karkasdelen om lekker op te knabbelen, dacht dat dat de bedoeling was onder andere van karkasdelen, dat ze lekker even zoet zijn en de tandjes kunnen poetsen.. Nu blijkt dus dat er een hele studie aan vooraf gaat..

honden page profiel Chantal » Jessy «Chantal » Jessy «

honden foto van Chantal » Jessy «

Met minder compleet voeren is het niet alleen enkel karkas ;-)Minder compleet voeren is dat je karkas met spiervlees geeft en de organen even achterwegen laat. 3 dagen enkel karkas voeren had in de ontlasting al problemen kunnen geven aangezien je dan 3 dagen enkel bot voert. Heeft Chelsea dan nooit witte ontlasting gehad?


Daarbij heb ik al aangegeven welke professional je wel kan mailen/bellen en die echt verstand heeft van zaken. Daarbij heb ik je ook een link gegeven waar het advies van diezelfde professional in staat voor een hond met groeipijnen. Gratis en voor niets staat daar namelijk wat die professional aanraad bij een hond met groeipijnen. Heb je daar al naar gekeken?

honden page profiel StippeltjeStippeltje

honden foto van Stippeltje

"
Oh, als dat het probleem is: ik studeer ook aan een universiteit en adviseer het niet eerst te koken ;-) "


@ Christien, als Pim (Manon) rechten studeert aan de universiteit heeft ze qua opleiding toch totaal geen verstand van vlees voeren !! Daarentegen kan de thuisblijvende moeder zonder opleiding in de afgelopen jaren enorm veel kennis hebben vergaard. Waarom staar je je zo blind op een universiteit ?

Het feit dat je niet weet dat rundergehakt spiervlees is, is de reden dat ik mijn hart vast hou als je zelf samen gaat stellen. Wat nou als je bestelling wordt geleverd en er ontbreken 2 smaken spiervlees ? Levertijd onbekend. Dan kun je niet aankomen dat je meer aan je hoofd hebt, je moet werken en je sociale leven enzo. Op zo'n moment moet a la minuut zoeken naar een alternatief. Als je niet weet wat je moet zoeken heb je een probleem.  

@ Pim, dank voor het aanbod ;-)

honden page profiel TZNTZN

haha, In dit geval sluit één van m'n studies wel goed aan hoor;-) Maar om die reden die jij zegt, had ik het ook zo neergezet;-) Ik studeer meteorologie en daarnaast ook nog dierwetenschappen, dus enige achtergrondkennis qua studie is er wel, maar mijn kennis komt grotendeels toch echt niet door mijn studie, maar meer door de kennis die ik de afgelopen 3 jaar heb vergaard...

Maar christien, ik ben zeker benieuwd naar je menu als die klaar is!

honden page profiel RoosjeRoosje

honden foto van Roosje

Jep, zo ook bij mij.. Kennis die ik de afgelopen 3-4 jaar vergaard heb (ondanks dat ik een deel daarvan 72 uur per week werkte en naast dat werk een zieke partner en een heel huishouden had om voor te zorgen), maar tja.. Als mijn hulp niet geaccepteerd word, ben ik er snel klaar mee :-) Het is graag of niet.

Ik heb ook het idee dat alle info die ik geef niet aan komt en dan ontstaat het gevaar dat er op basis van de helft van mijn info een hond gevoerd gaat worden, die dan tekorten krijgt (of juist weer te veel van iets) en waarop er dan naar mij gewezen gaat worden 'Ja maar zij zei..'.
Ik heb het duidelijk opgegeven ;-) Ik help mensen heel graag en mensen kunnen eindeloos dingen aan mij vragen (ik heb daar echt eindeloos geduld in), maar ik heb geen zin om straks onterecht als schuldige aangewezen te worden.

Als jij (TS) straks een menu van die dure kook-vlees 'professional' krijgt en je kunt niet aan bepaalde producten komen of zijn kennis blijkt toch niet voldoende te zijn en je hond krijgt weer tekorten of juist te veel van iets, wat dan? Het is mij in ieder geval duidelijk dat hoewel er veel info aan je gegeven is en ook genoeg sites, je toch niet de benodigde kennis bezit om hier zelf ook mee aan de slag te kunnen. Omdat je ook nog eens niets aan neemt van mede forumers (waarvan een aantal met veel ervaring en kennis), zie ik het gebeuren dat het wederom totaal mis zal gaan. Is dat het je wel waard? Of is het mss toch slimmer om voor kvv soorten te kiezen, waarvan het calcium gehalte bekend is zodat je zeker weet wat je voert en dat je compleet voert?

Even wat dingen waarvan ik denk dat je nog veel over kunt leren:
- Het verschil tussen calcium, bot en vleesbot
- Waar calcium in zit
- De verhoudingen waarin je moet voeren
- Het aantal diersoorten die je moet voeren van alle onderdelen van een menu per 3 weken.
- Wanneer je vlees geeft en wanneer je orgaan geeft
- Of een karkas een volledige voeding is
- Dat je een menu berekend met percentages en dus niet bij elke hoeveelheid een standaard aantal grammen (nier) kunt geven.
- Hoe je percentages omzet in grammen of kilo's (rekenen)
- Wat een hond écht nodig heeft en wat er eigenlijk niet veel toe doet
- Waar je je producten kunt kopen zonder lange wachttijd (wel optijd bestellen uiteraard)
- Dat je bij barf nooit zult weten hoeveel calcium je nu eigenlijk voert
En een tip: alle antwoorden vind je in de teksten die ik geschreven heb aan jou.

Ik denk dat je je handen vol hebt aan je prive leven en dat dit barf gedoe boven je pet uit groeit. Dat is niet erg, maar wees dan wel zo verstandig om het 7 dagen per week op kvv te houden en je ondertussen verder te verdiepen in barf voordat je overhaaste beslissingen en onjuiste voedingen maakt en geeft.

En nee, dit is niet aanvallend of beledigend of schoppend of weet ik veel wat bedoeld.

honden page profiel StippeltjeStippeltje

honden foto van Stippeltje

"
En nee, dit is niet aanvallend of beledigend of schoppend of weet ik veel wat bedoeld. "

En ook helemaal niets om je voor te schamen.
Ik heb geen zin, geen tijd en geen vervoer om overal en nergens delen van een Barf menu vandaan te halen. Juist de leuke dealtjes worden groot ingekocht en verdeeld maar zonder auto kan ik het niet ophalen. Qua gezondheid gaat het niet lukken om een halve dag in de keuken te staan om porties te maken. Ondanks dat ik het niet voer heb ik me er wel in verdiept. Om goede KVV's te kiezen moet ik inderdaad weten wat een hond echt nodig heeft.

Het denkwerk, de inkoop, de samenstelling, porties maken e.d. laat ik lekker over aan de producent. Om de paar dagen trek ik een rol KVV uit de vriezer. De tijd die ik bespaar besteed ik lekker aan Spikkel.

honden page profiel RoosjeRoosje

honden foto van Roosje

Nee idd, het is ook niets voor TS om zich voor te schamen om kvv te voeren. Als ik zie hoeveel mensen brokken met granen en rare chemische toevoegingen voeren, dan zit je met kvv (zeker zoals tinlo en haaksbarf) echt goed als je minimaal 4 diersoorten (excl vis) en 10% vis voert per 3 weken.
Het voordeel van barf vind ik dat het goedkoper is en je niet hoeft te vertrouwen op een fabrikant. Je weet dus precies weet wat je hond eet, maar daar zit dus ook een keerzijde aan, namelijk dat je echt moet weten wat je doet en je geen analyses hebt. Een andere keerzijde is idd de vriezerruimte en het lange staan in de keuken. Dit laatste heb ik zelf enorm verkeerd ingeschat en redde ik dus ook niet, met als gevolg dat ik een vriezer vol barf producten had en zelf enorm in de stress zat. Uiteindelijk wist ik iemand te vinden die de boel voor me wilde malen en toen heb ik alsnog 8 uur gezeten om porties te maken. Was dit het me waard? Nee, echt niet! Ook ik ga dus de volgende keer gewoon weer kvv geven, puur omdat ik het lichamelijk niet aan kan (heb een aanrijding gehad).

Ik heb me verdiept in alle voedingen van de hond: brok, kvv en barf. Ik heb ook alle 3 gevoerd. Ik heb ook ervaring met 'speciale' honden. Bijvoorbeeld een hond met allergiën, maar ook een  oude hond met allergiën, gewrichts- en nierproblemen.

Overigens heb ik me niet alleen verdiept in de voeding van de hond, maar ook in die van de mens, kat, vis en konijn O-)

honden page profiel StippeltjeStippeltje

honden foto van Stippeltje

Jullie advies is niet meer nodig.  
Christien heeft haar profiel verwijderd ;-)

honden page profiel Kim, Roef, Casper+Kim, Roef, Casper+

honden foto van Kim, Roef, Casper+

Weer een hoop moeite voor niks ;-)

honden page profiel Pepijn & OtisPepijn & Otis

honden foto van Pepijn & Otis

Serieus? Nou ja, weet nu ook weer waarom ik bijna niet meer reageerde...

honden page profiel RoosjeRoosje

honden foto van Roosje

Pff.. niet normaal..

Dan zakt nu helemaal de moed in mijn schoenen mbt de gezondheid van Chelsea..

honden page profiel Kim, Roef, Casper+Kim, Roef, Casper+

honden foto van Kim, Roef, Casper+

Tsja we hebben veel moeite gedaan voir haar laten we hopen dat Christien er toch nog iets van heeft opgestoken...

honden page profiel StippeltjeStippeltje

honden foto van Stippeltje

Inderdaad een hele hoop moeite.
Ik hoop dat het voor Chelsea niet helemaal voor niets is geweest.

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Spiervlees, en vragen of Kiezebrink" wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

pagina 3 van 3 12 3
Volgende forumvraag: Enting pup
^