Chloor binnen gekregen en overgegeven. Help!

10 reacties

Denise & Happy

10 maart 2013, 15:48

Ik moet even mijn verhaal kwijt.. :(

Gister waren mijn vriend en ik het huis aan het schoonmaken en heeft mijn hondje van 5 maanden waarschijnlijk allesreiniger met chloor opgelikt van de badkamer vloer. We weten het niet zeker, maar we weten wel zeker dat hij in de badkamer waar dit spul lag. 

We merkten gister niks aan hem, alles leek prima. En toen heb (stom!!) besloten om niet de DA te bellen, maar even af te wachten. Ik dacht, als hij wat opgelikt heeft merken we dat meteen aan hem. Maar er gebeurde dus niks. Ik heb hem wel veel water laten drinken op dat moment, just in case.
Achteraf gezien denk ik, had ik nou maar gewoon de DA gebeld!!
Maar goed, mijn vriend belde net (ik ben niet thuis) dat Happy heeft overgegeven. En dat heeft hij nog nooit gedaan. Het overgeven kan natuurlijk door van alles komen, iets verkeerd gegeten, misschien door de medicijnen die hij krijgt voor zijn dikke darm ontsteking, misschien een haarbal...
Maar toch schiet ik dan meteen in paniek! Dus meteen de DA gebeld en het verhaal verteld! Hij heeft misschien chloor opgelikt en heeft nu overgegeven.. En hij zei, ja je had meteen moeten bellen, nu heb je 24 uur gewacht en zit de chloor al door zijn hele darmstelsel. Wat je nu kan doen is hem ontbijtkoek geven en bouillon zodat de chloor daaraan hecht en zijn lichaam zo min mogelijk schaadt. En als hij vanavond om 7 uur nog 'ziek lijkt' of niet zichzelf is of overgeeft dan nemen we hem op en krijgt hij een infuus.

Ik voel me nu echt verdrietig en bang en vooral schuldig! Ik had gewoon meteen moeten bellen!! Ook al wist ik niet zeker of hij iets op had! Hij is pas 5 maanden en weegt 1,4 kg. Ik wil hem eigenlijk sowieso laten controleren nu, ik wil gewoon zeker weten of alles goed is.

Heeft iemand het ook meegemaakt dat zijn/haar hond chloor heeft binnen gekregen? En wat gebeurde er? Tips?

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Chloor binnen gekregen en overgegeven. Help!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

T*A*R*A*, *M*A*C*† en K*Y*L*I*E*†

10 maart 2013, 15:54 3 doggies

Ai... Niet echt leuk... Maar naar de DA als hij inderdaad 'ziek lijkt' of niet zichzelf is of overgeeft of bij twijfel.

Geen ervaring met honden en Chloor of andere producten...

Hopelijk vlug weer heel gezond !

Sterkte...dingen gebeuren soms...hoe vervelend ook...

Je zit er nu boven op en de dierenarts weet ervan...meer dan dat kan je niet doen...
heel veel sterkte en hopelijk valt het mee!;-)

B met D&A†

gewijzigd 10 maart 2013, 16:57

Als hij al medicijnen gebruikt had je zo wie zo moeten bellen.
Volgens mij was het zelfs zo dat als er chloor is binnen gekomen dat je je hond juist niet moet laten spugen.

Hopelijk houdt ie er niks aan over.
En de volgende keer gelijk bellen, ook bij twijfel.

Beterschap voor je hondje.

5 maanden en 1.4 kg. snap niet dat de dierenarts niet gelijk tot opname is gegaan, na dat jij vertelt dat er waarschijnlijk chloor in het spel zit, en het advies geeft, geef maar bouillion en ontbijtkoek.

voor jou is dit verschrikkelijk naar, maar als het al zo,n lange tijd geleden is meer dan 24 uur, en er alleen een beetje wordt overgegeven, is er denk ik niet meer zo veel aan de hand, chloor zal direkt werken en het lichaam van binnen aantasten.

Denise & Happy schreef het onderwerp

10 maart 2013, 20:02

Hoi allemaal,
Ja voortaan bel ik meteen! Ik heb net weer gebeld en ze zeiden dat ze m alleen opnemen als hij veel vocht verliest. Dan dienen ze hem vocht toe met een infuus. Verder is er geen 'tegengif' voor de chloor. Inderdaad niet laten overgeven, en zoveel mogelijk laten drinken, zoveel mogelijk ontbijtkoek, bouillon en norrit geven. Ze zeiden dat ik het nu moet aankijken tot morgen begin vd middag. Dan zou ie weer helemaal de oude moeten zijn, zo niet weer bellen. 

Maar hij doet verder niet raar. Hij is gewoon vrolijk, speelt en reageert zoals normaal. Dus ik hoop dat t goed komt. En misschien heeft ie wel niet aan de chloor gelikt.. kan ook.. Hoop het!

Doberkiki

10 maart 2013, 23:15

Denise, meestal is het aandeel van chloor in een allesreiniger niet zo groot en moet je doen zoals met een 'gewone' allesreiniger.
Veel laten drinken!(doorspoelen)

En hondje in de gaten houden.(de volgende dagen kun je wel wat aan de ontlasting zien, maar zolang er goed gegeten en gedronken wordt ;-))

Persoonlijk kan ik me niet voorstellen dat een pup, al kan 'ie erbij, zoveel zou drinken; het is zo smerig; normaalgezien geeft dit een accute maagreactie waarvan ze gaan overgeven. (zuur/base conflict)

veel beterschap!

B met D&A†

10 maart 2013, 23:17

Ik zou zelf echt geen Norrit geven.
En al helemaal niet bij zo'n kleine hond.

Je kan niet zomaar mensen medicijnen geven.

Doberkiki

10 maart 2013, 23:28

Norit kan helemaal geen kwaad.
 Is pure koolstof en neemt in ieder organisme schadelijke stoffen op. ':-)
Niet verschrikken als er iets zwarts uitkomt....

Dit onderwerp staat op slot

Het onderwerp is niet meer recent en staat in het archief. Wil je over "Chloor binnen gekregen en overgegeven. Help!" praten, begin dan een nieuw onderwerp in het hondenforum.

^