Oude mensen en actieve honden..

plaats een nieuw onderwerp in het hondenforum meest recente onderwerpen in het hondenforum

honden page profiel Koning Obi Koning Obi

honden foto van Koning Obi

Vanmiddag liep ik met onze charmante Lady (nu extra charmant omdat ze pas loops is) door de wijk toen er opeens een boerenfox op ons afgestormd kwam. Achter hem aan sleepte een lange lijn met stukken aan elkaar geknoopt zeker 3 meter lang, hij was duidelijk ergens losgebroken. Rende midden over straat voor de auto's door...lekker gevaarlijk dus.

Had maar wat rondgevraagd aan mensen die ik tegenkwam of ze wisten van wie deze hond was maar niemand kende em.  Ze wisten alleen dat ie vaker zo rondzwierf. Heb eerst Lady maar thuis afgezet om z'n baas te gaan zoeken, meestal als dat hier perongeluk met een hond gebeurt dan zijn wij met het hele gezin al aan het zoeken maargoed.  Ik had ergens wel een vermoeden van wie hij was, want ik ken bijna alle honden in de buurt wel ook al kom ik sommige nooit tegen met wandelen.  Dus dan dat maar eff uitgezocht voordat ik de dierenambulance zou bellen.

Toen ik nog veel met Lobbes liep en grotere rondes maakte kon ik me nog herinneren dat er een huis was met een hond aan een waslijn. (Ja anders kan ik het niet uitleggen...;-)) Z'n blaf was altijd heel raar... helemaal hees omdat hij ALTIJD blafte klonk echt heel raar. Bijna altijd was die hond alleen buiten aan de waslijn...tenminste als ik er voorbij liep dan was hij daar meestal aan het blaffen.

Dus ben naar dat huis gelopen met em. Zag door het raam al dat er een oud echtpaar beide lagen te slapen midden op de dag.. ze hadden geen idee dat hun geliefde viervoeter al een poos alleen op pad was. Dus op het raam geklopt want het was zo'n raar huis dat ik geen voordeur kon ontdekken en na wat gebaren begrepen dat ik maar even achterom moest lopen. Ja, het was dus zijn hond...  

Toch een beetje een zielige situatie voor dat beestje.. energie voor 10 (ook al had hij een grijs snoetje) en dan moet ie die maar even kwijtkunnen aan een lijn in de tuin...

M'n vriend zei al: Je had em wat langer moeten houden had ie tenminste even goed z'n pootjes kunnen strekken..

Die mensen waren denk ik beter afgeweest met een rustiger hondje..

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Oude mensen en actieve honden.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

honden page profiel Iris, Lynn & Sam   Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Iris, Lynn & Sam

Inderdaad erg zielig voor de hond! Niets lijkt me zo naar als te weinig beweging krijgen als hond.

Zo zie je maar weer dat het voor zowel de hond als voor de baas het beste is om een ras te kiezen dat bij je past! :-)

honden page profiel Koning Obi Koning Obi

honden foto van Koning Obi

Ja aan een waslijn... dat verzin je toch niet.. ;-)Het grootste gedeelte van de dag op 1 vierkante meter, want die lijn hangt hoog.

Ik heb het altijd een zielige hond gevonden... en nu stond ie ineens bij de voordeur haha. Ergens heb ik spijt dat ik em teruggegeven heb... (Dat klinkt natuurlijk raar, want ik heb het recht niet om em uberhaupt te houden). Maarja die oude mensjes houden waarschijnlijk evengoed wel van em. (De man was blij de hond weer te zien leek het).

honden page profiel Iris, Lynn & Sam   Iris, Lynn & Sam goedgekeurde fokker 3 doggies

honden foto van Iris, Lynn & Sam

Ik snap echt niet waarom ze dan een hond nemen. Eén vierkante meter? Arm beest...
Ik snap dat je spijt hebt dat je hem teruggegeven hebt haha! Toch fijn dat de man nog wel blij was om hem weer te zien ;-)

honden page profiel Hondenhumor Sasja de Eerste ITC-Hond die nu met pensioen is.Hondenhumor Sasja de Eerste ITC-Hond die nu met pensioen is. 3 doggies

honden foto van Hondenhumor Sasja de Eerste ITC-Hond die nu met pensioen is.

Mischien hebben ze wel de hond genomen toen ze nog goed actief waren 10 jaar geleden.De hond is dan samen met ze oud geworden..en inderdaad blijven veel honden tot op hoge leeftijd goed actief.

Maar dat ze dan zo'n hond aan zo'n korte lijn houden, is ook een slechte zaak.

honden page profiel Koning Obi Koning Obi

honden foto van Koning Obi

Een poos geleden hadden ze een beagle geloof ik, dus voor ze deze hond hadden. Ik kom daar al jaren langs. S'avonds laten ze de hond wel binnen want dan zie ik em nooit buiten daar dus het is niet zo dat hij de hele dag buiten is. Maar ze zullen wel denken overdag wil de hond buiten zijn...

Maar dit hondje is écht enorm actief echt een stuiterbal. Hij vloog echt alle kanten op aan die lijn toen ik em terugbracht haha.

Anoniem (Gast)

Doet de dierenbescherming hier niks mee?
Heb hier ook een buurvrouw die best oud is en de hond echt nooooit uitlaat. Het wijf heeft een mopshond en een kattenluik bij dr deur.. Bij de voordeur is er een klein hekje half open.. En een kattenbak voor de hond om zijn behoefte in te doen.. Zou hier de dierenbescherming iets tegen kunnen doen of niet?

honden page profiel Koning Obi Koning Obi

honden foto van Koning Obi

Nee die zullen daar niets aan doen alleen omdat het hondje voor zijn behoeften te weinig lichaamsbeweging en uitdaging krijgt. Dierenbescherming grijpt pas in bij ernstige verwaarlozing en dat is hier natuurlijk niet van toepassing. Want hij zit verder s'avonds altijd warm en ligt waarschijnlijk dan bij de baas z'n voeten en krijgt goed te eten (want hij ziet er verder niet slecht uit).

femke (Gast)

Zeker dat het aan hun leeftijd ligt? Een hond altijd alleen in de tuin aan draad is toch gewoon zielig. Zijn ook jongr mensen die dit doen. Vraag mij altijd af waarom zo'n mensen een hond willen. Oudere mensen kunnen idd beter een iets minder actieve hond nemen zodat ze er leuk mee buiten kunnen. Maar als ik jouw verhaal lees, zou ook zo'n hond een triestig leven hebben bij deze mensen.

honden page profiel Suzan Suzan 3 doggies

honden foto van Suzan

Ik moet wel lachen om dit verhaal.Bij mij verderop in de straat woont namelijk ook een boerenfox en die zie ik nog wel eens voorbij dribbelen met zo'n kop van ''hippie jey'' ''t'is me weer gelukt'' 
9 van de 10 keer als ik naar buiten loop om die boef te vangen komt zijn eigenaresse er al achteraan, dan blijkt hij weer eens ontsnapt te zijn. Hij zou zelfs een keer via het aanrecht door het keukenraam zijn gekropen. Boerenfox zijn echt ondernemende, actieve rakkers als je het mij vraagt. Ze worden wel ouder in leeftijd, maar niet zo snel in gedrag.
Ik denk dat deze boerenfox een prima thuis heeft zoals ik het verhaal lees, wel erg sneu dat zijn enige verzetje vastgebonden aan een waslijn is. Het zou mooi zijn als kinderen uit de buurt misschien eens met hem gingen wandelen? Ik liep vroeger als meisje van 14 regelmatig met de hondjes van onze bejaarde buurvrouw. Ik vond dat leuk (en de hondjes ook)
Er is uiteraard ook nog uitlaatservice, maar ik kan niet in andermans portemonnee kijken.

honden page profiel Koning Obi Koning Obi

honden foto van Koning Obi

Haha! Heel herkenbaar ja... Ik ben aan het twijfelen maar volgens mij heb ik het hondje zelf eerder ook al eens voorbij zien rennen hier. Toen was hij dus ook al los en ja het lijkt net alsof dat soort honden zo'n bepaalde blik hebben ja haha. De hond in kwestie is ook heel goed in ontsnappen!

Als ze nu hun tuin een beetje fatsoenlijk hadden afgemaakt met een goede schutting/hekwerk dan had dat hondje dat in ieder geval al, want dan kon hij gewoon los. Die tuin is echt behoorlijk groot... Volgens mij hangt er zo'n soort kabelbaan geval aan die waslijn zodat ie wel een stuk op en neer kan lopen maar daar is alles dan ook mee gezegd.

honden page profiel  Ans Ans 3 doggies

honden foto van  Ans

Dat is voor mijn man en mij de reden dat we geen hond meer hebben. Toen Roy 5 jaar geleden stierf hebben we er nog wel over gedacht om een hond uit het asiel te halen. Maar omdat ik toen al moeilijk ter been was en dus geen lange wandelingen meer kon maken, mijn man toen nog werkte hebben we het niet gedaan.
Maar goed ook, achteraf gezien. Want nu kan het helemaal niet meer. Nu zijn we allebei niet in staat een hond uit te laten.
Hoe erg ik een hondje om me heen ook mis en mijn man nog erger, we weten dat het verstandig is.
Maar ja, zo denken niet alle mensen erover. Misschien denken die mensen wel dat ze goed bezig zijn.
Gastinnetje, misschien kun jij die hond een keertje meenemen als je toch je eigen hond uit laat? Of gaat dat niet samen?
Het is maar een idee hoor. Als het niet gaat, dan gaat het niet hé ':-)

honden page profiel Koning Obi Koning Obi

honden foto van Koning Obi

Momenteel zou het niet gaan want de mijne is loops. Dat was ook de reden dat ik hem wel kon vangen denk ik haha. Het is écht een heel vlot hondje en mijn bejaard dametje houdt dat gewoon niet bij. Dan loopt ze er puffend achteraan.. Nu verlaag ik mijn tempo zodanig dat ze het goed kan volhouden. Maar dat probleem had ik dus al toen wij onze andere hond nog hadden, ongeveer 3 maanden geleden.

Volgens de kinderen hier in de buurt is die hond heel vaak aan het zwerven en ze hadden geen idee van wie hij was. Het is nogal een opstandig ventje die grote honden ook niet uit de weg gaat want hij wou al achter een mechelse herder  aan die langs een fiets passeerde, grote bult op z'n rug..  Uiteindelijk krijgen mensen last van em en bellen ze de dierenambulance of nog erger ze rijden em perongeluk aan. En dat zou een ramp zijn natuurlijk.

honden page profiel Suzan Suzan 3 doggies

honden foto van Suzan

Daar zullen de meningen inderdaad over verschillen, wanneer je wel/niet capabel bent om een hond in huis te nemen. Zo vraag ik me persoonlijk af bij wat voor iemand de hond echt beter af is???? bij een baasje die hem misschien fysiek niet veel kan bieden, maar er wel altijd is, of een vitaal baasje die hem uren lang alleen in een bench moet achter laten maar het s'avonds en in weekenden weer goed kan maken met een extra lange wandeling. Moeilijk over te oordelen, denk ik.  Ik ken honden die van 8 uur s'ochtends tot vroeg in de namiddag alleen thuis zitten. Sommige hebben een hondenluik, sommige zitten in een bench. Dus ja, ik zou die honden wel een bejaard gepensioneerde eigenaar toewensen ha,ha!

honden page profiel CynthiaCynthia 3 doggies

honden foto van Cynthia

Arme hond... Ik snap sowiezo niet waarom men zomaar elke hond kan nemen die hij wil, incl. de pitbull en andere rassen die meer leiding/beweging nodig hebben. Ik ken ook een bejaard vrouwtje, maar die heeft een heel klein schoothondje. Veel beter dan een grote hond voor zo'n vrouwtje.

honden page profiel DoberkikiDoberkiki 3 doggies

honden foto van Doberkiki

Och Gastinnetje, zolang jij in de buurt woont, komt hondje wel aan z'n beweging.;-)
En zoals Ans zegt; misschien eens mee op 'sleeptouw' nemen....(later)

honden foto van Willemijn - baasje van Vika .           Bams  en Ogin   ¥ .

ach gossie.... lekker genietend van hun middagdutje en hun hondje uitgebroken, ja die wilde er op uit. :-D

zijn ze erg oud ? :-D

nu jij weet waar de doerak woont, vraag eens of je af en toe de hond mag uitlaten, meenemen op jouw wandeling, ze zullen je dankbaar zijn, en zeker de hond. :-D

Helaas, dit onderwerp staat op slot.

Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Oude mensen en actieve honden.." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken

Volgende forumvraag: Zooplus Belgie
^