
Hallo allemaal,
In november hebben we met veel droefheid afscheid moeten nemen van onze 14 jarige whippet (nieraandoening).
We hebben nu nog een (13 jarig) jack russeltje die heel zijn leven samen is geweest met de whippet.
Er was nooit een hond alleen. En als we even weg moesten zaten ze altijd samen in het tuinhuis.
Maar sinds het sterven van onze whippet is hij altijd binnen gebleven (in de bench of garage) als we er even niet waren. Dit is altijd maar max. een uur of 4.
Nu met de lente in aantocht hadden we het hem graag wat weer gewoon gemaakt om in het tuinhuis te verblijven. Hij kan daar via een hondendeurtje ook naar buiten in een hondenpark.
Maar als we dit doen dan blaft hij enorm veel en is erg onrustig. Dit gedrag is wel normaal denk ik want hij heeft er nog nooit alleen gezeten.
Als we zijn kong daar zetten gevuld met iets lekkers dan kijkt hij er niet naar om!
We gaan zeker even proberen met korte perioden en dan te belonen met een snoepje en zo proberen op te bouwen.
Een andere hond erbij nemen is voorlopig geen optie. We hadden het graag bij eentje gehouden en wachten liever voor de aanschaf van een nieuwe hond als onze 'Jacky' er niet meer zou zijn (en hopelijk is dit nog een tijdje!!!).
Als er iemand nog extra tips heeft of bevindingen dan zijn deze zeer welkom!
Dank u voor het lezen.
Mvg,
Tom
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Alleen zijn na sterven andere hond." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
3 doggies 
Ik denk dat je hond helemaal opnieuw alleen moet leren te zijn, en vanaf het begin weer opbouwend. Probeer er goed te zijn voor je hondje en laat jullie verdriet niet invloed op het hebben.
Doe leuke dingen met hem en maak hem lekker moe voor de trainingen.
Heel veel succes en sterkte met jullie verdriet.
3 doggies 
Welke plek vindt hij het meest prettig? Die plek zou ik hem geven zodat hij op zijn oude dag nog kan genieten.
3 doggies 
Dus als hij alleen thuis (in huis) is dan blaft hij niet en is hij niet onrustig? Want dan ligt het dus wel aan de plek en niet zozeer het alleen zijn.. Als je dat hebt weten uit te zoeken, dan kun je inderdaad gaan trainen op wat nodig is: alleen-zijn of alleen-zijn-op-die-plek..
en lukt het niet: gewoon lekker in huis laten! Als ie het niet meer wil, waarom zou je hem dan dwingen?
Succes!
3 doggies 
En waarom, als ik vragen mag, moet die terug naar het tuinhuis ? Op zijn oude dag, een jaar bij jullie binnen , en nu alleen terug in dat tuinhuis? not my cup of cake 

13 jaar is je jackrussel, nu het zomer wordt mag tie in het tuinhuisje verblijven ?
kan die niet tot laatst niet mooi bij jullie verblijven in huis ? oud en alleen in een tuinhuisje is toch geen optie. ben niet tegen buiten zijn, maar op deze leeftijd en de hele winter lekker bij jullie binnen geweest te zijn, nu het tuinhuisje binnen moet.
ook al kan die door een kattenluikje naar het bos toe.
mooi binnen houden, is tie nog mooi actief zodat tie nog lekker kan wandelen ? doen zou ik zeggen, geef wat meer aandacht aan de senior, verdiend tie, zeker nu die alleen is.
3 doggies 
Na geproeft te hebben hoe het is om de baas te zijn in baasjes huis als de baas op pad is, zou ik als hond ook niet meer in dat tuinhuisje willen 
3 doggies 
Zijn hele leven is hij gewend om met de Whippet in het tuinhuisje te zitten, fijn met ze tweetjes. Denk dat het tuinhuisje niet meer fijn voelt omdat haar/zijn maatje is weggevallen, een gemis omdat dat een vaste plek voor hun waren. Jullie JR geeft het zelf eigenlijk al aan en denk dat je zijn gedrag serieus moet nemen en niet dwingen.
Geloof er heilig in dat honden hun maatje net zo kunnen missen als dat wij het doen. Heb dit zelf ervaren bij m'n zusje hondje toen m'n hondje overleed. Zij had altijd een vast patroon als ze bij ons binnenkomt met ons hondje, toen dat weg viel heeft ze dat opgevuld door een knuffel, die ik als troost had gekregen van familie. Deze knuffel wordt al eerst begroet, neemt overal mee door het huis etc...

Tom niet boos worden, maar....
Newfoundlanders zijn heerlijke buitenhonden, kunnen op de dag en ook snachts lekker buiten blijven en vertoeven, maar.......een stel of meerderen is wat anders dan een.
Hier is Bamse, een newfoundlander met een berenvacht, kan buiten, maar is alleen, een hond is graag bij de roedel, dus niets ervan dat ze de hele dag alleen ligt en af en toe eens de baas op bezoek komt.
een hond die echt alleen is en het zeker niet gewend is om alleen te zijn, die vereenzaamd en is niet gelukkig, houdt de jack nog lekker bij jullie, het zijn de laatste levensjaren voor je Jack, en nogmaals zijn ze met zijn twee dan is er niets aan de hand, maar alleen, nee niet doen, honden zijn wel degelijk roedeldieren.
3 doggies 
Dat klopt wel ja. Door de JR in het tuinhuis te stoppen, straf je hem eigenlijk door hem uit de roedel te plaatsen.

Volgens mij is hier een misverstand. Van eerdere postings weet ik dat de Cavalier op de foto niet van Tom is geweest, maar van Tom's moeder. De Cavalier Pachira is ook niet lang geleden heengegaan, evenals Tom's whippet.
Er is dan ook geen sprake meer van een hondenroedel; Jacky is nu de enige hond van Tom.
Tom, waarom kan jullie Jacky niet in de woonruimte verblijven als jullie een paar uur weggaan?
Een hondje van die leeftijd maakt toch niets meer kapot? Hoeft toch ook niet meer in de bench of garage?
Ik heb al mijn hondjes nadat ze ca. 1 jaar waren niet meer in een bench gedaan en ik hoop dat dit straks ook weer lukt met mijn nieuwe pup.

Hallo allemaal,
Dank u wel voor de talrijke reactie's en raad!
De cavelier op mijn foto is inderdaad het hondje geweest van mijn ma die onlangs gestorven is (mijn ma is nog altijd héél verdrietig). We proberen haar veel te troosten (we zijn zelfs juist langs geweest) en we hebben een mooie foto van Pachira laten vergroten op een forex poster. Wat was ze er blij mee!
Het is zeker niet de bedoeling (en nooit geweest) om onze Jacky 'op te sluiten' in het tuinhuis!
Mijn vrouw werkt sinds enkele jaren thuis en het gebeurt zeer zelden dat we hem voor eventjes in het tuinhuis (en buitenverblijf) laten. En dit vooral om hem even buiten te laten want als we hem gewoon vrij in de tuin laten staat hij binnen de 2 minuten terug aan de deur. En wandelen doen we veel en graag. Zelfs met zijn (nu al) 14 jaar doet hij dit nog heel goed!
Hij zit en slaapt sinds november (wanneer ons whippetje er niet meer was) altijd binnen. En hij heeft zelfs de keuze tussen een mandje en een bench.
In een andere topic had ik een vraagje gesteld over het bijnemen van een pup maar volgens de reactie's van forumleden heeft dit ook zijn voordelen en nadelen.

Nog even vergeten.
Ik had ook nog eens willen verduidelijken dat ook vroeger onze hondjes alleen in het tuinhuis zaten als wij niet in huis waren. Dit was toch ook maar enkele uren per dag. En 14 jaar geleden hadden we ook nog geen bench dus wisten we niet beter. En inderdaad, met een kattenluikje was er ook vrij toegang naar een groot deel van de tuin waar ze mochten ravotten, graven, enz.
Nog eens bedankt voor de reacties!
Groetjes,
Tom
Dit komt doordat het onderwerp niet meer recent is en in het hondenforum archief terecht ik gekomen.
Als je over "Alleen zijn na sterven andere hond." wilt praten in het hondenforum dan kun je het beste een nieuw onderwerp aanmaken
Zoek je iets op de HondenPage ? Vul dan hier jouw zoekwoorden in ?