Hallo,
ons gezin (2 volwassenen, 2 kinderen (6 en 13 jaar)) is aan het oriënteren voor een hond. Het wordt ons eerste hondje en willen gaan voor een pup.
Onze situatie:
- Elke dag is er iemand thuis, behalve op de maandag, van 8:15-14:00 uur.(we begrijpen dat dit opgebouwd moet worden). Er is dus elke dag voldoende tijd om te spelen en uit te laten, maar een keertje een paar uur alleen zijn moet wel kunnen.
- We wonen in een rijtjeshuis met een kleine tuin.
- We gaan ook vaak op vakantie met een camper en willen graag de hond meenemen. Het is dus handig als de hond niet te groot is. We gaan dan soms ook naar Italië, Frankrijk etc. Dus de hond moet wel tegen warmte kunnen, natuurlijk als het rond de 30 graden is gaan we niet veel dingen doen, maar lekker luieren.
- Wij willen graag een hond die niet veel blaft.
- liever geen (in aanleg) dominante hond.
- hond moet sociaal zijn naar vreemden, in die zin dat vriendjes van de kinderen probleemloos hier kunnen komen spelen. Misschien een domme vraag, maar wat moet ik mij voorstellen bij een hond die gereserveerd reageert op vreemden? Negeert ie ze dan min of meer? In mijn beleving is dat prima, maar schat ik het dan verkeerd in?
- Regelmatig borstelen is geen probleem, een abonnement bij de trimmer spreekt mij minder aan.
Het uiterlijk is voor ons het minst belangrijk. Het internet afstruinend kwamen uit op:
- Tibetaanse Spaniël
- Coton de Tuléar.
- Het vlinderhondje
Iemand ervaring met deze rassen? Misschien hebben we een ras over het hoofd gezien? Wij hopen dat jullie ons kunnen helpen.
Groetjes,
Fem





. Heb meteen gegoogled.Als ik het goed begrijp komt de Coton de Tulear oorspronkelijk uit Madagascar en dat heeft een tropisch klimaat. De TIbetaanse spaniel komt oorspronkelijk uit Tibet, daar heb je hete zomers.




. Niet zo slim van me.Heb ik nog een aanvullend vraagje (naast die ik gesteld heb in de algemene reactie), is het voor een vlinderhondje voldoende om lekker te wandelen en spelen of moet je dit beestje "aan het werk" zetten?
bezitterig is ze wel , maar alleen op eten , niet naar mensen , wij denken dat ze vroeger voor haar eten heeft moeten strijden .